YETKİLİ ORİJİNAL ÜRÜN
24 SAAT İÇİNDE NAKLİYE
SOHBET, E-POSTA VE TELEFON İLE DESTEK
ÜCRETSİZ HATTI +4969 - 173261340

Microsoft SQL Server 2012 için istemci erişim lisansları - iş zekası uygulamaları ve verilerinizin sanallaştırılması için

MicrosoftSQL Server 2012, iş zekası uygulamaları için temel gereksinimleri karşılayan ve bulut hizmetlerine daha güçlü bir bağlantı sağlayan kapsamlı bir veritabanı çözümüdür. SQL Server 2012, standart sürümde zaten birçok optimizasyonun yanı sıra ekip çalışmasını destekleyen ve daha da verimli hale getiren ek işlevler içeriyor. Microsoft SQL Server 2012 için bir CAL ile - ister Kullanıcı CAL ister Cihaz CAL olsun - çalışanlar, özellikle BI ile ilgili görevler için bu güçlü sunucu sisteminin geniş araç portföyünden yararlanabilirler.

Microsoft SQL Server 2012 , iş zekası uygulamaları için temel gereksinimleri karşılayan ve bulut hizmetlerine daha güçlü bir bağlantı sağlayan kapsamlı bir veritabanı çözümüdür. SQL Server 2012,... daha fazla bilgi edin »
Pencereyi kapat
Microsoft SQL Server 2012 için istemci erişim lisansları - iş zekası uygulamaları ve verilerinizin sanallaştırılması için

MicrosoftSQL Server 2012, iş zekası uygulamaları için temel gereksinimleri karşılayan ve bulut hizmetlerine daha güçlü bir bağlantı sağlayan kapsamlı bir veritabanı çözümüdür. SQL Server 2012, standart sürümde zaten birçok optimizasyonun yanı sıra ekip çalışmasını destekleyen ve daha da verimli hale getiren ek işlevler içeriyor. Microsoft SQL Server 2012 için bir CAL ile - ister Kullanıcı CAL ister Cihaz CAL olsun - çalışanlar, özellikle BI ile ilgili görevler için bu güçlü sunucu sisteminin geniş araç portföyünden yararlanabilirler.

En çok satan
Filtre için sonuç bulunamadı!
MICROSOFT SQL SERVER 2012 DEVICE CAL
MICROSOFT SQL SERVER 2012 DEVICE CAL
Microsoft SQL Server 2012 Cihaz CAL SQL Server 2012 Standard, şirketinizdeki tüm verileri güvenilir ve emniyetli bir şekilde yönetebileceğiniz ideal bir veritabanı yönetim sistemidir. Windows SQL Server 2012 Standard'a erişebilmek için...
56,97 TRY * 94,95 TRY *
Ürüne
MICROSOFT SQL SERVER 2012 USER CAL
MICROSOFT SQL SERVER 2012 USER CAL
Microsoft SQL Server 2012 Kullanıcı CAL SQL Server 2012 Standard, şirketinizdeki tüm verileri güvenilir ve emniyetli bir şekilde yönetebileceğiniz ideal bir veritabanı yönetim sistemidir. Windows SQL Server 2012 Standard'a erişebilmek...
56,97 TRY * 94,95 TRY *
Ürüne

SQL Server 2012 sürümünün yeni işlevleri ve optimizasyonları

SQL Server 2012 sürümünün en önemli yenilikleri arasında, CAL ile kullanıcıları işbirliği ve görevlerin koordinasyonu ve yönetimi konusunda destekleyen SharePoint Hizmetleri için performansın optimize edilmesi yer alıyor.

Always On Availability Groups ile SQL Server 2012, dokuz adede kadar kullanılabilirlik replikası ve çoklu yük devretme yöntemleriyle hızlı felaket kurtarmayı da destekleyen güçlü bir yüksek kullanılabilirlik çözümü sunar.

xVelocity ayrıca Analysis Services In-Memory Analytics Engine ve SQL Server Relational Database Column bileşenleri ile veri depolama ile ilgili sorgular için SQL sunucusunun performansını artırır.

Yeni SQL Server Veri Kalitesi Hizmetleri (DQS) ile, standartlaştırma ve verilerin düzeltilmesi, genişletilmesi ve tekilleştirilmesi gibi önemli veri kalitesi görevleri için kullanılabilecek bir bilgi veritabanı oluşturulabilir. Ayrıca, veri temizleme ve veri eşleştirme gibi işlevler SQL Server 2012'de daha da geliştirilmiştir. Veri kayıtları, raporlama hizmetlerinde veya veri ambarı uygulamalarında kullanılabilmeleri için mükerrer veya tutarsız verilerden arındırılır.

Buna ek olarak, SharePoint Server için Power View BI özelliği yalnızca veri analizine değil, aynı zamanda veri görselleştirme de dahil olmak üzere geçici raporların oluşturulmasına da olanak tanır.

Sütun deposu dizini (Transact-SQL), veri ambarlarındaki büyük tabloları sorgulamak ve depolamak için mevcut standarttır. Bu amaçla, sütun deposu dizini verileri işlerken sütun tabanlı veri depolamayı kullanır ve bu da satır tabanlı depolamaya kıyasla on kata kadar daha yüksek sorgu performansı sağlar. Bir müşteri erişim lisansı ile, iş zekası için semantik arama, mevcut tam metin arama işlevini anahtar kelimelerin ötesine geçen yeni arama seçenekleriyle genişletir: Anlamlarını analiz ederek belgeler arasındaki benzerlikleri sorgular.

Ayrıca SQL Server 2012, yerel veritabanlarının senkronize edilebildiği ve İnternet üzerinden kullanıma sunulabildiği bulut çözümü SQL Azure ile daha da güçlü bir entegrasyon sunuyor. SQL Azure, SQL Server Management Studio'da yönetilir.

SQL Server 2012 Standard sürümü, Kullanıcı veya Cihaz CAL'ına sahip çalışanlara günlük işlerinde kullanabilecekleri pek çok işlevin yanı sıra kapsamlı yönetim araçları sunmakta, böylece daha küçük şirket ve kuruluşların sanallaştırma ve veri güvenliği ile ilgili tipik gereksinimlerini de karşılamaktadır.

SQL Server 2012 sürümü için, sunucu lisansını ve bireysel erişim lisanslarını Wiresoft'tan özellikle uygun bir fiyata satın alabilirsiniz. Wiresoft, SQL Server 2012'nin esnek ve maliyet tasarrufu sağlayan lisanslaması konusunda size tavsiyelerde bulunacak yetkin iş ortağınızdır. Aşağıda, tüm SQL işlevlerinden faydalanmak için şirketinizi Microsoft CAL'lerle özellikle ekonomik olarak nasıl donatabileceğinize dair daha kapsamlı bilgiler bulacaksınız.

Wiresoft'ta SQL Server 2012 Standard Edition of Windows'u CAL'ler ile kolayca ve ekonomik olarak lisanslayın

İster halihazırda bir SQL Server 2012 Standart Sürüm lisansına sahip olun ve CAL ihtiyacınızı karşılamak veya tamamlamak isteyin, ister Wiresoft'tan eksiksiz Sunucu Lisansı artı CAL paketini satın almak isteyin - geniş yazılım yelpazemizde gerekli tüm lisanslara sahibiz. Microsoft SQL Server 2012'nin Standart Sürümü ile, iş zekası için optimize edilmiş birçok önemli işlevi içeren Microsoft SQL veritabanı sisteminin kanıtlanmış bir sürümünü seçmiş olursunuz. Aşağıda özelleştirilmiş lisansınızla ilgili tüm önemli bilgileri bulacaksınız.

SQL Server 2012 için Microsoft CAL lisanslama modeli

SQL Server 2012 sürümü ile Microsoft, daha önce geçerli olan lisanslama metriklerini değiştirmiştir. Bu, her sunucu sürümü için hangi tür lisansların mevcut olduğunu düzenler. Daha önceki işlemcilere göre lisanslamanın yerini çekirdeklere göre lisanslama almıştır, böylece bir sunucunun her bir çekirdeğinin artık ayrı ayrı lisanslanması gerekmektedir. Bu lisanslama şekli esas olarak Kurumsal Sürümler için geçerlidir. SQL Server 2012'nin standart sürümü, alıcıya sunucularının çekirdeklerini lisanslama ya da bir sunucu lisansı artı istemci erişim lisanslarından oluşan alternatif lisanslama biçimini seçme seçeneği sunan tek sürümdür.

SQL Standard sürümünü lisanslarken iki alternatif arasından seçim yapma seçeneği, küçük ve orta ölçekli şirketlerin sunucu hizmetlerinden yararlanan kullanıcı sayısının daha az olabileceği, ancak sanallaştırma yetenekleri ve sunucu performansı konusundaki taleplerinin büyük şirket ve kuruluşlarınkiyle karşılaştırılabilir olduğu gerçeğini dikkate alır.

Bununla birlikte, oldukça yönetilebilir sayıda çalışanı olan çoğu şirket, SQL hizmetlerinin işlevsel kapsamı ve ölçeklenebilirliği açısından genellikle daha düşük bir talebe sahiptir. Bunlar için, SQL Server 2012'nin temel işlevlerinden vazgeçmek zorunda kalmadan Sunucu/CALs lisanslama modeli genellikle daha uygun lisanslama seçeneğidir.

SQL'in lisanslanması CAL'ler ile Standart Sürüm 2012

Şirketteki sunucuları CAL lisanslama modeliyle donatma kararınızın gerçekten günlük iş gereksinimlerine karşılık geldiğinden emin olmak için, tipik iş yüklerinin yanı sıra sunucuya düzenli olarak erişen çalışan sayısını belirlemeniz önerilir.

Bunu yaparken, Wiresoft'un tek CAL'li sunucu/CAL lisanslama modeli tamamen esnek olabilir ve şirketinize özel olarak uyarlanabilir, böylece gerçekten sadece ihtiyacınız olduğu kadar CAL satın alırsınız. Bu şekilde gereksiz maliyetlerden kaçınır ve doğru ve aynı zamanda verimli bir ruhsatlandırma elde edersiniz. Ayrıca, SQL sunucu hizmetlerini kullanan çalışanlarınızın sayısı artarsa, istediğiniz zaman bizden daha fazla bireysel CAL satın alabilirsiniz.

SQL Server 2012 için Sunucu/CAL lisanslaması nasıl çalışır?

Sunucu başına lisanslama artı CAL'ler, SQL Server yazılımının uygulanması ile ilgili hizmetlerin bir kullanıcı tarafından kullanılması arasında ayrım yapar. Standart sürüm SQL Server 2012 ile, karşılaştırılabilir diğer sunucu yazılımlarında olduğu gibi, öncelikle şirket sunucularının lisanslanması gerekir. Bu sunucu lisansı aynı zamanda iki kullanıcı veya cihaz lisansı şeklinde iki CAL içerir; bunlar yalnızca yöneticilerin tipik BT yönetim görevlerini yerine getirmek için sunucuda oturum açmasına izin vermek üzere tasarlanmıştır. SQL Server 2012'nin kullanıcılara sunduğu tüm gerçek işlevler ve hizmetler için, yöneticiler bile - çalışanlar gibi - her birinin ekstra bir istemci erişim lisansına ihtiyacı vardır.

SQL Server 2012 için Kullanıcı CAL ve Cihaz CAL arasındaki tipik farklar

İstemci erişim lisansları iki türdür: bir yandan tam olarak bir kullanıcıya erişim hakkı veren Kullanıcı CAL'si ve diğer yandan tam olarak bir uç cihazın lisanslandığı Cihaz CAL'si. Bu nedenle Kullanıcı CAL'leri ve Cihaz CAL'leri iki farklı lisans ürünüdür. Bu, bir Kullanıcı CAL'sinin Cihaz CAL'si olarak kullanılamayacağı anlamına gelir - ya da tam tersi. Aynı şekilde, bir lisans bir kullanıcıya veya bir son cihaza verildikten sonra, başka bir kullanıcıya veya başka bir son cihaza yeniden kaydedilemez (lisanslanamaz).

Ayrıca, CAL'ler yalnızca kişinin kendi şirketinde kullanılabilir veya kullanılabilir. Bu nedenle bir kullanıcının kendi CAL'i ile başka bir şirketin sunucusunda oturum açması mümkün değildir.

Öte yandan, kullanıcılar ve cihazlar için istemci erişim lisansları, işlev veya hizmet yelpazesi açısından farklılık göstermez veya çok az farklılık gösterir. Ancak, SQL Server işlevlerine erişmenin iki farklı yolunu temsil ederler. Her iki CAL türü de istenildiği gibi birleştirilebilir, böylece hem kullanıcıları hem de cihazları paralel olarak lisanslayabilirsiniz. Aşağıda Kullanıcı ve Cihaz CAL'lerinin avantajlarının kısa bir karşılaştırması yer almaktadır.

SQL Server için Cihaz CAL

Microsoft SQL Server 2012 için Cihaz CAL'si, ilgili sunucu hizmetlerini kullanmak üzere tek bir uç cihazı lisanslar. Masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar veya tablet, hatta Windows altında çalışan bir cep telefonu olması fark etmez. Böylece, bu lisanslı cihazı kullanma izni olan herhangi bir çalışan SQL Server 2012 Standard'ın hizmetlerine ve verilerine erişebilir.

Bu nedenle Cihaz CAL'leri ile lisanslama, iş istasyonları bir kuruluşta çok farklı çalışanlar tarafından kullanılıyorsa, örneğin vardiyalı çalışma veya projeye bağlı olarak özellikle uygundur.

SQL Server için Kullanıcı Erişim Lisansı

Öte yandan, Microsoft SQL Server 2012 için Kullanıcı CAL 'si her zaman SQL Server 2012 hizmetlerine veya verilerine erişebilecek tam olarak bir tanımlı kullanıcıya yetki verir. Device CAL'den farklı olarak, bu işlem masaüstü bilgisayar, tablet, dizüstü bilgisayar veya cep telefonu fark etmeksizin Windows uyumlu herhangi bir son cihazla ve hareket halindeyken bile her yerden yapılabilir.

Bu nedenle kullanıcı erişim lisansı, düzenli olarak çok farklı bilgisayarlar kullanan ve yalnızca şirket lokasyonunda değil, aynı zamanda sahada veya ev ofiste de uç cihazlar kullanan çalışanlar için özellikle avantajlıdır.

Microsoft SQL Server 2012 için CAL'ler - Wiresoft'ta özellikle ucuz

Wiresoft, SQL Server 2012 Standart Sürüm için Cihaz CAL 'lerinin yanı sıra Kullanıcı CAL 'lerini de özellikle uygun bir fiyata sunmaktadır. Bunlar her zaman Avrupa şirketlerinden gelen ve kullanılmayan ve bu nedenle %100 kullanılabilir olan orijinal Avrupa Microsoft lisanslarıdır. Wiresoft ekibi, mağazada bulunan tüm CAL'lerin orijinalliğini önceden kapsamlı bir şekilde kontrol etmiştir.

Bir müşteri olarak Wiresoft'tan bir lisans satın alırken tamamen kullanılabilir CAL'ler satın aldığınızdan emin olabilirsiniz. Buna ek olarak, Avrupa Adalet Divanı'nın bir kararına göre, örneğin sunucular için yazılım ürünlerinin yanı sıra CAL'lerin satılması ve satın alınması kesinlikle yasaldır.

Siz de özellikle Wiresoft'un CALS for SQL Server 2012 ve diğer Microsoft yazılımları istemci erişim lisansları ile size sağladığı fiyat avantajından yararlanabilirsiniz. Önceki memnun müşterilerimizin çoğu sadece Wiresoft'un yazılım kalitesine değil, aynı zamanda uzman tavsiyelerimize de güveniyor. Sunucunuzu CAL'ler ile en ekonomik şekilde nasıl lisanslayabileceğinizi öğrenmek için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

son görülen