YETKİLİ ORİJİNAL ÜRÜN
24 SAAT İÇİNDE NAKLİYE
SOHBET, E-POSTA VE TELEFON İLE DESTEK
ÜCRETSİZ HATTI +4969 - 173261340

Windows Server 2022 - Microsoft sunucu işletim sisteminin yeni sürümlerini satın alın

Windows Server 2022 Standard ve Datacenter, Microsoft tarafından duyurulan kanıtlanmış sunucu işletim sisteminin yeni sürümleridir. Bu sürümün Windows 10 tabanlı olması ve selefine kıyasla, verilerin yanı sıra uygulama ve hizmetlerin sunucu tabanlı sağlanması için kapsamlı işlevlerle daha da yüksek bir güvenlik seviyesi sunması bekleniyor. Sürüme bağlı olarak, kullanıcılar sanal bilgisayarlar ve Hyper-V ana bilgisayarı aracılığıyla sanallaştırma için farklı seçeneklere sahiptir.

Windows Server 2022 Standard ve Datacenter, Microsoft tarafından duyurulan kanıtlanmış sunucu işletim sisteminin yeni sürümleridir. Bu sürümün Windows 10 tabanlı olması ve selefine kıyasla,... daha fazla bilgi edin »
Pencereyi kapat
Windows Server 2022 - Microsoft sunucu işletim sisteminin yeni sürümlerini satın alın

Windows Server 2022 Standard ve Datacenter, Microsoft tarafından duyurulan kanıtlanmış sunucu işletim sisteminin yeni sürümleridir. Bu sürümün Windows 10 tabanlı olması ve selefine kıyasla, verilerin yanı sıra uygulama ve hizmetlerin sunucu tabanlı sağlanması için kapsamlı işlevlerle daha da yüksek bir güvenlik seviyesi sunması bekleniyor. Sürüme bağlı olarak, kullanıcılar sanal bilgisayarlar ve Hyper-V ana bilgisayarı aracılığıyla sanallaştırma için farklı seçeneklere sahiptir.

En çok satan
Filtre için sonuç bulunamadı!
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 16-CORE
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 16-CORE
Microsoft Windows Server 2022 Standard - ağlar için daha yüksek güvenlik Windows Server 2022 Standard, Microsoft'un yeni sunucu işletim sistemidir. Windows 10 tabanlıdır ve en yüksek gereksinimleri karşılayan veri, uygulama ve hizmetleri...
7.285,20 TRY * 12.142,00 TRY *
Ürüne
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 2-CORE
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 2-CORE
Microsoft Windows Server 2022 Standart 2-Core Wiresoft'un 2-Core Paketleri ile Windows Server 2022 Standard için lisanslama gereksinimlerinizi esnek bir şekilde tamamlayın! Windows Server 2022'nin Standart Sürümü özellikle daha küçük...
910,20 TRY * 1.517,00 TRY *
Ürüne
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 2-CORE
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 2-CORE
Microsoft Windows Server 2022 Datacenter 2-Core Wiresoft'un 2 Çekirdekli Paketleri ile Windows Server 2022 Datacenter için lisanslama ihtiyaçlarınızı tamamlayın! Windows Server 2022'nin Datacenter Sürümü daha büyük, modern veri...
4.917,00 TRY * 8.195,00 TRY *
Ürüne
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 16-CORE
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 16-CORE
Microsoft Windows Server 2022 Datacenter - büyük ağlar için gelişmiş güvenlik Windows Server 2022 Datacenter, özellikle büyük şirketler için yeni Microsoft sunucu işletim sistemidir. Windows 10 tabanlı sunucu yazılımının bu sürümü,...
40.946,40 TRY * 68.244,00 TRY *
Ürüne

Windows Server 2022'nin Standart Sürümü halihazırda birçok küçük veri merkezine kapsamlı işlevlerin yanı sıra, çoklu bulut ortamlarında veri ve uygulamaları güvenilir bir şekilde korumak için etkili güvenlik işlevleriyle birlikte gelişmiş ölçeklenebilirlik ve performansta daha fazla optimizasyonla desteklenen ihtiyaçlarına yönelik hizmetlerin sanallaştırılması için yeterli seçenekler sunmaktadır.

Windows Server 2022'nin Datacenter Sürümü ile özellikle büyük kuruluşların ve şirketlerin daha karmaşık veri merkezleri, daha fazla ölçeklenebilirliğin yanı sıra daha fazla güvenlik işlevi de dahil olmak üzere uygulamaların ve verilerin sanallaştırılmasına ilişkin genişletilmiş olanaklara sahip olmaktadır.

Windows Server 2022 Standard ve Windows Server 2022 Datacenter'ın iki sürümünü Wiresoft Yazılım Mağazasında kullanılmış yazılım olarak bulabilir ve mevcut yeni ürüne kıyasla daha düşük fiyatlarından yararlanabilirsiniz.

Aşağıdaki genel bakışta Windows Server 2022'nin en önemli işlevlerinin yanı sıra Standart ve Datacenter Edition arasındaki sürüm farklılıkları sunulmaktadır. Daha fazla bilgi için personelimizden biriyle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Bir bakışta Windows Server 2022 Standart ve Datacenter sürümleri

Microsoft Windows Server 2022 sunucu işletim sisteminin mevcut sürümü, selefi gibi, kullanıcıların yollarını bulmalarını kolaylaştıran tanıdık masaüstü arayüzü ve tüm işlevlerin bilindik yerde mevcut olmasıyla Windows 10'u temel alacaktır. Buna ek olarak, Microsoft Server 2022 sürümleri için destek ve güncellemeler şeklinde Microsoft'tan 10 yıllık ürün desteği alırlar.

Windows Server 2022 Buy'da, her iki sürümdeki temel optimizasyonlara ek olarak bir kez daha güvenlik ve verilerin korunması, performans ve sanallaştırma alanlarına odaklanılmıştır. Standart Sürümde bulunan işlevler Datacenter Sürümüne de dahil edilmiştir ve burada tamamlanmış veya genişletilmiştir.

Güvenlik işlevleri - Windows Server 2022 Satın Alın

Windows Server 2022, veri ve hizmetlerin kullanılabilirliği de dahil olmak üzere kapsamlı bir şekilde korunması için Standart ve Datacenter için çok katmanlı güvenlik sunar, örneğin bu özelliklerle:

 • Temel olarak, verileri şifrelerken güvenli bağlantılar ve iki uç nokta arasında güvenli bir iletişim kanalı sağlamak için HTTPS'nin yanı sıra Taşıma Katmanı Güvenliğinin en son sürümü olan TLS 1.3 etkinleştirilir. HTTPS protokolü, Güvenli DNS ve DoH (HTTPS üzerinden DNS) kullanılarak, DNS sorguları şifrelenerek DNS verilerinin manipüle edilmesi ve gizlice dinlenmesi önlenir.
 • Sunucu İleti Bloğu (SMB) artık başka bir bilgisayarla bağlantı kurulur kurulmaz, bu bilgisayarın da bu standardı desteklemesi koşuluyla, verilerin şifrelenmesi için otomatik olarak AES-256-GCM ve AES-256-CCM standartlarını kullanmaktadır.
 • Aynı zamanda, SMB Direct ve RDMA (Remote Direct Memory Access) kullanarak şifreleme, doğrudan depolama, depolama çoğaltması, Hyper-V ve SQL Server için daha düşük gecikme süresiyle daha yüksek bant genişliği sunar.
 • Trusted Platform Module 2.0, Windows Server 2022 başlatıldığında sistem bütünlüğünün ve kodun güvenilirliğinin doğrulanması da dahil olmak üzere BitLocker sürücü şifrelemesinde de kullanılan kriptografik anahtarlar ve veriler için güvenli, donanım tabanlı bir depo sağlar.
 • Güvenli çekirdek sunucu işlemcileri, başlangıç işlemlerini ve Doğrudan Bellek Erişimi (DMA) koruması aracılığıyla belleğe izole sürücü erişimini doğrulayarak Ölçüm için Dinamik Güven Kökü (DRTM) teknolojisi ile ürün yazılımı koruması ve VBS (sanallaştırma tabanlı güvenlik) ve HVCI (hipervizör tabanlı güvenlik) standartlarına göre kod bütünlüğü desteği sunar.
 • Özellikle VBS, sunucuyu kripto para madenciliğinde karşılaşılanlar gibi belirli risklerden koruyan işletim sisteminden izole edilmiş güvenli bir bellek alanı sağlar. Credential Guard kullanılarak, kullanıcı oturum açma bilgileri de işletim sisteminin doğrudan erişemeyeceği sanal bir kapta saklanır.
 • Yük devretme kümeleri ayrıca CSV (Küme Paylaşımlı Birimleri) ve SBL (Depolama Veri Yolu Katmanı) şifrelemesinin ayrıntılı kontrolüne izin verir.

Windows Server 2022'de geçiş ve depolama işlevleri

Veri birimlerinin ve depolamanın taşınması ve bunların sağlanması da Windows Server 2022'de önemli bir işlevsel alanı temsil etmektedir. Optimize edilmiş Storage Migration Server Orchestrator bunun için genişletilmiş seçenekler sunar, örneğin yerel kullanıcıları veya grupları Windows sunucusuna ve yük devretme kümeleri ile depolama arasında geçirmek için Linux sunucularının yanı sıra NetApp CIFS sunucuları veya NetApp Factory Application Server (FAS) da dahil edilebilir.

Windows Server 2022'de konteyner hizmetleri

Windows Server'da Windows Containers kullanımı, özellikle Kubernetes kullanımındaki iyileştirmelere ek olarak artık performansın yanı sıra optimize edilmiş uygulama uyumluluğu da sunuyor. Örneğin, Windows konteynerlerinin başlangıç süresi, görüntü boyutları %40'a kadar azaltılarak %30 oranında azaltılmış ve bu da performanslarını artırmıştır. Aynı şekilde, Windows Yönetim Merkezi de güncellenerek .NET uygulamaları için kapsayıcı oluşturmayı kolaylaştırdı. Ayrıca, Kubernetes kullanılırken düğümlerin, IPv6'nın yapılandırılması ve ağ politikalarının uygulanması önemli ölçüde basitleştirilmiştir.

Diğer performans ve sanallaştırma özellikleri - Windows Server 2022 satın alın

Kullanıcılar ayrıca Windows Server 2022 Standard'ın yanı sıra Datacenter ile sunucu işletim sisteminin genel performansını artıran diğer birçok özellikten de yararlanır:

 • Bellek onarımında, kullanıcılar artık özelleştirilebilen hız sayesinde veri senkronizasyonu sırasında daha fazla kontrole sahip. Mevcut kaynaklar ya veri kopyalarını onarmak (esneklik) ya da aktif iş yüklerini yürütmek (performans) için tahsis edilebilir. Bu aynı zamanda kümelerin daha esnek ve verimli bir şekilde yönetilmesini sağlar.
 • Okuma ve yazma performansı, HDD gibi daha yavaş ortamların NVMe veya SSD gibi daha hızlı ortamlara bağlanmasına ve depolama veri yolu önbelleğindeki bağımsız sunuculardaki depolamaya izin verilerek geliştirilmiştir.
 • SMB sıkıştırma özelliği sayesinde, dosyalar yoğun ağlarda bile önce manuel olarak sıkıştırılmak zorunda kalmadan hızlı bir şekilde aktarılabilir.
 • TCP HyStart++ kullanılarak İletim Kontrol Protokolü'nün (TCP) performansı artırılmış ve paket kaybı azaltılmıştır
 • RACK (Recent ACKnowledgment) yeniden iletimler sırasında Retransmit TimeOuts'u (RTO) azaltır

Sanallaştırma alanında, Windows Server:

 • RSC (Receive Segment Coalescing) ile Hyper-V'deki sanal anahtarlar için optimizasyonlar, hipervizör ağındaki paketler böylece birleştirilir ve böylece daha büyük segmentler olarak işlenir. RSC böylece CPU döngülerini azaltır ve ağ veri trafiğinin performansını artırır.
 • AMD işlemcilerde İç İçe Sanallaştırma desteği ile Windows Server 2022, Hyper-V'yi bir Hyper-V sanal makinesinde (VM) çalıştırmak için daha fazla seçenek sunuyor.

Buna ek olarak, Microsoft Edge artık Windows Server 2022'de varsayılan olarak mevcuttur ve Internet Explorer'ın yerini almıştır; Edge, Chromium Açık Kaynak tabanlıdır ve bu nedenle daha fazla güvenlik sunar.

Windows Server 2022 Datacenter sürümünün ayrıcalıklı özellikleri

Yalnızca Windows Server 2022 Datacenter Edition, belirtilen özelliklere ek olarak, sınırsız sayıda sanal bilgisayar ve lisans başına bir Hyper-V ana bilgisayarı dahil olmak üzere Hyper-V ile son derece güvenli sanallaştırma altyapıları oluşturmak için Korumalı Sanal Makineler desteğinin yanı sıra daha fazla işlevsellik portföyü sunar:

 • Yazılım Tanımlı Ağ (SDN)
 • Yazılım Tanımlı Depolama (SDS)
 • Doğrudan Depolama Alanları (SSD)
 • Sınırsız Depolama Çoğaltması - olağanüstü durum kurtarma sırasında sunucular veya kümeler arasında birimlerin hem senkronize hem de asenkronize çoğaltılması için
 • Hyper Converged Infrastructure - bir kümede bilgi işlem, depolama ve ağ işlevlerinin yazılım tanımlı konsolidasyonu için
 • Sanal OSE (İşletim Sistemi Ortamı)

Windows Server 2022 Edition Standard ve Datacenter'ın Lisanslanması

Windows Server 2022 sürümünün lisanslaması muhtemelen yine bilinen çekirdek tabanlı lisanslama şemasına ve alternatif olarak Standart Sürüm için sunucu lisansı artı istemci erişim lisansı kombinasyonuna ve Datacenter Sürümü için yalnızca çekirdek tabanlı lisanslamaya dayanacaktır.

Windows Server 2022'yi kullanılmış yazılım olarak satın alsanız bile, lisanslama her zaman Microsoft lisanslama koşullarına uygundur; bu koşullar, yalnızca Datacenter Edition için mevcut olan çekirdek tabanlı lisanslama durumunda, lisans gereksinimini hesaplamak için kıstas olarak çekirdek sayısını kullanır. Bu nedenle aşağıdaki hükümler geçerlidir:

 • Söz konusu Windows Server 2022 yazılımı, fiilen kullanılan fiziksel donanım temelinde lisanslanmaktadır. Fiziksel olarak mevcut çekirdek işlemci sayısına ek olarak, sanal sunucuların sayısı da dikkate alınır.
 • Dolayısıyla, aşağıdakiler geçerlidir: Tek bir Windows Server 2022 lisansı 2 fiziksel işlemci çekirdeğini kapsar.
 • Gerçekte var olan donanım 8 çekirdekten daha azına sahip olsa bile, işlemci başına minimum 8 çekirdek sayısı her zaman temel alınır.
 • Fiziksel sunucu başına her zaman en az 2 işlemci uygulanır.
 • Bu da minimum 16 çekirdek sayısıyla sonuçlanır.
 • 16'dan fazla çekirdeğe sahip sunucu donanımı için, tüm ek çekirdeklerin ek Windows Server 2022 paketleriyle lisanslanması gerekir.

Windows Server 2022'yi Standart sürüm için mevcut olan sunucu lisansı ve istemci erişim lisansı kombinasyonuyla lisanslarken, Windows sunucusuna erişen her kullanıcı veya son cihaz kendi kullanıcı CAL'si veya cihaz CAL'si ile donatılmalıdır. Bu, Windows Server 2022 için Uzaktan Erişim lisansı için de geçerlidir.

Özellikle İstemci Erişimi lisanslaması ve özellikle Windows Server 2022 için Hyper-V örnekleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen bir Wiresoft çalışanıyla iletişime geçin. İlgili Kullanıcı veya Cihazın yanı sıra Windows Server 2022 için RDS CAL'ler de kullanılmış yazılım olarak Wiresoft'tan temin edilebilir.

Windows Server 2022 sürümleri Standard ve Datacenter'ı Wiresoft'tan Microsoft kullanılmış yazılımı olarak satın alın

Windows Server 2022'nin iki yeni sürümü - Standart ve Datacenter - Wiresoft'ta uygun fiyatlarla kullanılmış yazılım olarak zaten mevcuttur. Bu avantajlardan siz de faydalanırsınız:

 • Bir Windows Server 2022 sürümü satın aldığınızda, geçerli bir lisans anahtarına sahip orijinal bir Microsoft yazılımı alırsınız - sınırlı kullanım veya zaman sınırlı test sürümleri yoktur.
 • Bir Windows Server 2022 Sürümü'nün "kullanılmış yazılım" olarak tanımlanması, yazılımın işlevselliği ile ilgili herhangi bir kısıtlama anlamına gelmez.
 • Standart ve Datacenter sürümlerinin kullanılmış Windows Server 2022 yazılımı, yeniden satılmadan önce tam kullanılabilirlik açısından Wiresoft tarafından test edilmiştir.
 • Microsoft tarafından kullanılan yazılımların Windows Server 2022 sürümü ile ticareti ve kullanımı yasaldır çünkü yasalar buna izin vermektedir.
 • Wiresoft'tan kullanılmış bir lisans satın alarak her zaman yasal ve aynı zamanda orijinal bir Microsoft Windows Server 2022 ürünü elde edersiniz.

Microsoft Windows Server 2022 Sürümü veya İstemci Erişimi lisanslaması hakkında başka sorularınız varsa, sohbetten, telefonla veya e-posta yoluyla bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

son görülen