Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 2-CORE
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 2-CORE

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

 • SW10460
 • P73-08330
 • Kalıcı olarak geçerli
 • Tüm diller
 • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
985,90 TRY * 1.093,90 TRY * (9,87% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Core 2 Core Eklenti
Cihazlar 1x
Sanal makineler Temel lisans gerektirir
Orta İndir
Çalışma Zamanı Sınırsız
Diller Tüm diller
Teslimat kapsamı Kullanım hakkı


Wiresoft'un 2-Core paketleri ile Windows Server 2022 Standard  için lisans gereksinimlerinizi esnek bir şekilde tamamlayın! Windows Server 2022'nin Standard sürümü özellikle daha küçük veri merkezlerinde kullanılmak üzere geliştirilmiştir: buna göre, çokluCloud ortamlarında veri ve uygulamaların güvenilir bir şekilde korunması için gereken iyi ölçeklenebilirlik, güçlü performans ve etkili güvenlik seviyeleri ile birlikte sanallaştırma için yeterli olanaklar sunar.

Ürünle ilgili diğer sorularınız için lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 2-CORE"

Microsoft Windows Server 2022 Standart 2-Core

Wiresoft'un 2-Core Paketleri ile Windows Server 2022 Standard için lisanslama gereksinimlerinizi esnek bir şekilde tamamlayın! Windows Server 2022'nin Standart Sürümü özellikle daha küçük veri merkezlerinde kullanılmak üzere geliştirilmiştir: buna göre, çoklu bulut ortamlarında verilerin ve uygulamaların güvenilir bir şekilde korunması için gereken iyi ölçeklenebilirlik, güçlü performans ve etkili güvenlik katmanlarıyla birlikte sanallaştırma için yeterli olanaklar sunar.

Windows Server 2022 Standard sunucu işletim sistemi, veri ve hizmetlerin bulut tabanlı sunucular aracılığıyla sunulması için fiziksel ve sanal ağları birleştirerek KOBİ'lerin BT ihtiyaçlarını karşılamak için idealdir. İşletim sistemi olarak Windows 10 , birçok optimizasyonun yanı sıra yeni, güçlü işlevlerle bu sürüm tüm iş yükleri için ideal bir donanıma sahiptir.

 Windows Server 2022'nin Standard Edition'ını satın almak için önemli bir karar verme faktörü, konteynerler de dahil olmak üzere mevcut sanallaştırma seçenekleridir. Bu, özellikle bu alanda da güvenilir altyapılar sağlamak isteyen daha küçük şirketler için vazgeçilmez işlevler sağlar.

Standart sürümde Windows Server 2022, şirketlerin şirket içi ortamları, ek hibrit işlevler ve güvenlik katmanları sağlayan Microsoft Azure Hizmetleri de dahil olmak üzere buluta daha yakından bağlamasına olanak tanır.

Windows Server 2022 Standard Edition'ın lisanslaması çekirdek tabanlıdır ve sunucu başına en az 16 çekirdek sayısı gerekir. Daha fazla sayıda çekirdeğe sahip sunucular da 2-Core paketlerle uygun ve esnek bir şekilde lisanslanabilir.

Windows Server 2022 Standard 2-Core Package, Wiresoft'ta kullanılmış yazılım olarak bulunabilir - ilgili yeni ürünlerden önemli ölçüde daha düşük bir fiyatın büyük avantajı ile - ve bu sürümün işlevler - özellikle sanallaştırma -, güvenlik ve performans açısından sunduğu tüm tipik özelliklerde farklılıklar olmadan. Aşağıdaki genel bakış, Windows Server 2022 Standard Edition'ın tüm özellikleri ve işlevlerinin yanı sıra 2-Core paketler için geçerli Microsoft lisans koşulları hakkında ayrıntılı bilgi sağlar.

Çoklu bulut ortamlarının işletimi için Windows Server 2022 Standardı

Windows Server 2022 Standard sürümü, veri ve uygulamaların güvenliğini de etkileyen bazı sanallaştırma seçeneklerini önceki sürümden daha yüksek bir seviyede sunuyor: yazılım tanımlı hiper yakınsak (HCI) altyapı platformları oluşturma seçenekleri gibi, zaten bilinen işlevlere yapılan birçok iyileştirme ve ekleme de buna katkıda bulunuyor; bunlar daha kolay uygulama ve ölçeklendirmenin yanı sıra daha iyi yönetilebilirlik yoluyla sunucu ve masaüstü sanallaştırması için daha da fazla avantaj sunuyor.

Karşılaştırma: Windows Server 2022 Standard hangi özellikleri sunuyor?

 Windows Server 2022 Standard Edition'ı satın alma kararını genellikle belirli sanallaştırma işlevlerinin mevcut olmaması ya da yalnızca sınırlı performansla mevcut olması etkilemektedir: Örneğin Hyper-V burada yalnızca çok sınırlı ölçüde kullanılabilir; aynı durum Korumalı Sanal Makineler (VM'ler), Storage Spaces Direct ve depolama replikasyonunun yanı sıra SDN (Yazılım Tanımlı Ağ) ve SDS (Yazılım Tanımlı Depolama) için de geçerlidir

(Yazılım Tanımlı Depolama).

Windows Server 2022 Standard ile sanallaştırma seçenekleri

Temel olarak, Windows Server 2022 Edition Standard sınırlı sanallaştırma sunar - bu nedenle daha çok bunun ikincil bir rol oynadığı şirketler için tasarlanmıştır. Bu nedenle, çalıştırılabilecek sanal makine ve Hyper-V konteyner sayısı burada da sınırlıdır, bu nedenle daha kapsamlı sürümde olduğu gibi RAM sınırı 24 TB'dir. Daha fazla bilgi için aşağıya bakınız.

Depolama Çoğaltması

 Windows Server 2022 Standard Edition'da depolama işlevi Storage Replica kısıtlamalarla kullanılabilir, ancak Storage Spaces Direct desteklenmez. Storage Replica, verilerin hem senkron hem de asenkron replikasyonunu destekler ve dosya sistemi düzeyinde kaybolmasını önler: senkron replikasyon, verileri fiziksel konumlarda arızaya karşı güvenli bir birimle yansıtır ve asenkron replikasyon bu işlevi konumlar arasında daha yüksek gecikme süresine sahip ağ bağlantıları aracılığıyla gerçekleştirir.

Windows Server 2022 Standard'ın diğer yeni özellikleri

Ayrıca Windows Server 2022 Standard Edition'da analitik, konteyner kullanımı ve hibrit altyapı birleştirme için aşağıdaki temel özellikler de mevcuttur:

Kapsamlı sunucu analizi için System Insights

Windows Server 2022'de bu amaçla, daha verimli çalışma için bir makine öğrenimi modeliyle desteklenen tahmine dayalı analitik özelliği System Insights mevcuttur. System Insights, Windows Server örneklerinin reaktif yönetimi için doğru tahminler yapmak üzere performans göstergelerini ve olayları analiz ederek yerel olarak dağıtılan sunucuların çalışması hakkında kapsamlı bilgiler sağlar, bu da çabayı azaltabilir ve kuruluşların operasyonel maliyetleri düşürmesine yardımcı olabilir.

Kubernetes ve Linux için destek

Windows Server 2022 ayrıca Standard Edition'da kapsamlı konteyner desteği sunar. Ancak Hyper-V kapsayıcıları kullanılırken, Standart Sürüm lisansının yalnızca 2 kapsayıcıya izin verdiği unutulmamalıdır, çünkü bunlar için yalnızca 2 sanal makineye (VM) izin verilmektedir; ana bilgisayar izleme desteği de dahil değildir. Öte yandan Windows konteynerleri sınırsız sayıda çalıştırılabilir.

Buna ek olarak, Kubernetes ve Linux artık daha kapsamlı bir şekilde destekleniyor, böylece Kubernetes ile yönetilen Linux ve Windows konteynerleri paralel olarak kullanılabiliyor. Özellikle Kubernetes için, konteyner ağı gibi yeni işlevler de standart sürümde mevcuttur.

Azure Hizmetleri ile veri ve ağ için daha yüksek koruma

Azure ile hibrit işlevler, hem şirket içi veri merkezinde hem de bulutta sorunsuz bir şekilde çalışmak için Windows Server 2022 Standard'da da mevcuttur. Azure tek başına, birleşik güvenlik, kimlik ve yönetim özelliklerine sahip uçtan uca hibrit altyapıya sahip bir bulut sağlar:

 • Azure Active Directory, birden çok ortam kullanarak kimliklerin evrensel olarak yönetilmesini ve korunmasını sağlar.
 • Azure Arc ile Azure yönetimi ve Azure hizmetleri herhangi bir altyapıya genişletilebilir.
 • Azure Backup, Azure Site Recovery ve Azure İzleyici gibi Azure hizmetleri Windows Yönetim Merkezi aracılığıyla hızlı ve kolay bir şekilde etkinleştirilebilir.

Böylece, Windows Server 2022  Standard'daki Azure Hizmetleri yalnızca şirket içi Aktif Dizinlerin daha iyi korunmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda verilerin daha kolay senkronize edilmesini ve yedeklenmesini de sağlar.

Windows Server 2022 Standard'ı yüklemek ve çalıştırmak için donanım gereksinimleri

Windows Server 2022, Windows 10 işletim sistemini temel alır. Windows Server 2022 Standard'ı kısıtlama olmadan ve güvenli bir şekilde kullanabilmek için, temel donanımın aşağıda listelenen tüm minimum gereksinimleri karşılaması gerekir. Diğer gereksinimler ayrıca ilgili sistem yapılandırmasının yanı sıra diğer yüklü uygulamalara da bağlıdır.

 • Sabit disk alanı: 32 GB
 • Ana bellek (RAM): 512 MB
 • Sunucu masaüstü ekranı için disk alanı: 2 GB
 • İşlemci: 64 bit mimari
 • İşlemci hızı: 1,4 GHz
 • Grafik kartı: 1.024 x 768 piksel, Süper VGA desteği
 • Ağ kartı: Gigabit Ethernet, 1x

Windows Server 2022 Standart 2-Core Paket ile Lisanslama

 Windows Server 2022 Standard Edition'a sahip bir sunucunun lisanslaması da Microsoft lisans düzenlemelerine göre kullanılan yazılımlar için gerçekleştirilir: Çekirdek sayısı, lisans gereksiniminin hesaplanmasında temel olarak kullanılır. Aşağıdaki hükümler uygulanacaktır.

Windows Server 2022 Standard için Genel Microsoft Lisans Koşulları

 Windows Server 2022 Standard Edition gibi sunucu yazılımları her zaman kullanılan fiziksel donanım temelinde lisanslanır. Fiziksel çekirdek işlemci sayısına ek olarak sanal sunucu sayısı da dikkate alınır. Her sunucu lisansı 2 fiziksel işlemci çekirdeğini kapsar. Microsoft lisans yönetmeliklerine uygun olarak, mevcut donanım 8 çekirdekten daha azına sahip olsa bile, işlemci başına minimum 8 çekirdek sayısı her zaman temel alınır. Ayrıca, her fiziksel sunucu için en az 2 işlemci kullanılır ve bu da minimum 16 çekirdek sayısıyla sonuçlanır.

Çekirdek sayısı 16'dan fazla olan sunucular, Windows Server 2022 Standard için ek olarak 2-Core paketlerle lisanslanmalıdır.

Windows Server 2022 Standard için diğer lisanslama gereksinimleri

Hyper-V ortamında, tüm işlemcilerin fiziksel işlemci çekirdeklerine karşılık gelen lisanslara sahip olması gerekir. Windows Server Standard sürümü, çekirdek lisansı başına en fazla iki Hyper-V örneğinin yürütülmesine izin verir. Standart Sürüm'de daha fazla Hyper-V örneği gerekiyorsa, tüm etkin çekirdekler bu amaçla yeniden lisanslanmalıdır.

Windows Server Standard lisansına ek olarak, Windows Server 2022'ye erişen tüm istemcilerin (kullanıcıların yanı sıra son cihazlar) kendi istemci erişim lisansına (CAL) sahip olması gerekir. Bu Kullanıcı ve Cihaz CAL'leri Wiresoft'tan uygun bir ikinci el fiyatıyla da temin edilebilir.

Microsoft Windows Server 2022 Standard Edition gibi Wiresoft tarafından kullanılan yazılımlar hakkında SSS

Wiresoft tarafından kullanılmış yazılım olarak sunulan Windows Server 2022 Standard için 2-Core paketinin işlevselliği, yazılım genellikle yıpranmadığından, karşılaştırılabilir yeni, kullanılmamış sunucu lisansından genellikle farklı değildir. Kullanılmış Windows Server lisanslarıyla ilgili diğer tipik sorular aşağıda yanıtlanmıştır.

Windows Server 2022 Standard 2-Core'un kullanılmış yazılımı nereden geliyor?

 Windows Server 2022 Standard için 2-Core Paket gibi kullanılmış yazılımlar, genellikle önce kendileri yeni satın alan, her zaman olmasa da genellikle kullanan ve daha sonra Wiresoft'a satan şirketlerden gelir. Wiresoft'a daha fazla satın alma veya Wiresoft Mağazasındaki teklif yoluyla, yeni bir lisans gibi kullanılabilse bile, bu daha sonra kullanılmış yazılım olarak adlandırılır.

Kullanılmış Windows Server 2022 Standard yazılımının satışı, satın alınması ve kullanılması yasal mıdır?

Evet: Wiresoft kullanılmış yazılım ile bir alıcı olarak hem Windows Server 2022 Standard 2-Core satın almanın hem de düzenli kullanımın geçerli yasaları ihlal etmediğine güvenebilirsiniz: belirleyici yasal durum, bir şirketin lisans stoğundan kaynaklandığı sürece hem Microsoft'tan kullanılmış yazılım ticaretine hem de kullanımına izin verir. Çeşitli mahkeme kararları bu gerçeği defalarca açıkça teyit etmiştir.

Kullanılmış Windows Server 2022 Standard 2-Core lisansları da alıcı korumasına sahip mi?

Evet: Wiresoft tarafından kullanılmış yazılım olarak sunulan Windows Server 2022 Standard 2-Core Paketi ve diğer kullanılmış yazılımlar, alıcı olarak size yeni sunucu yazılımlarıyla aynı güvenlik ve avantajları sunar: Böylece, tamamlanmış satın alma işleminizden sonra yazılımı hemen indirerek ve verilen geçerli lisans anahtarıyla anında lisans aktivasyonu yoluyla olağan alıcı güvenliğine sahip olursunuz.

Windows Server 2022 Standard 2-Core gibi Wiresoft Kullanılmış Yazılımların başka avantajları var mı?

Wiresoft Kullanılmış Yazılım, düşük fiyatı nedeniyle müşterilerimize büyük bir ekonomik avantaj da sunmaktadır, çünkü yazılım stoklarını ilgili yeni ürünlere göre daha ekonomik bir şekilde güncelleyebilirler. Wiresoft'unki gibi Microsoft tarafından kullanılan yazılımlar da işletme maliyetlerinin azaltılmasına katkıda bulunabilir, çünkü tam satın alma kanıtı sayesinde denetim güvenliği de sunar!

Wiresoft Yazılım Mağazasında sadece ucuz kullanılmış yazılım olarak Windows Server 2022 Standard 2-Core Paketi sürümünü değil, aynı zamanda sunucunuzun temel lisanslaması için 16-Core Paketini de bulacaksınız. Daha yüksek bir sanallaştırma gereksiniminiz varsa, Windows Server 2022 Datacenter Edition'ın yanı sıra Windows Server 2022'nin ilgili yayın öncesi sürümlerini de ilgili gerekli istemci erişim lisanslarıyla (CAL'ler) birlikte bulacaksınız. Wiresoft'un geniş kapsamlı kullanılmış yazılım portföyü, bahsedilen tüm avantajlara sahip diğer birçok Microsoft programını da içerir. Windows Server 2022 Standard lisansınızla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen sohbette veya e-posta ya da telefon yoluyla yetkin tavsiyelerimizden yararlanmaktan çekinmeyin.

Bağlantılar "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 2-CORE"
Müşteri puanları "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 2-CORE"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler