Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT SQL SERVER 2022 ENTERPRISE 2-CORE
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT SQL SERVER 2022 ENTERPRISE 2-CORE

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

 • SW10479
 • 7JQ-00261
 • Kalıcı olarak geçerli
 • Tüm diller
 • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
167.194,90 TRY * 185.770,90 TRY * (10% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Core
Minimum lisanslama 4 Core Pro Server
CAL Gerekli değil
Orta İndir
Çalışma Zamanı Sınırsız
Diller Tüm diller
Teslimat kapsamı İndirme + Lisans


SQL Server 2022 Enterprise, şirketlere ve kuruluşlara kurumsal kaynak planlama ve CRM sistemleri ve ERP yazılımlarının kullanımı için gerekli tüm veritabanı ve analiz ve raporlama işlevlerini sağlayan Microsoft'un güvenilir ilişkisel veri platformunun en kapsamlı yeni sürümüdür. Tüm bu tipik görevler için SQL Server 2022 Enterprise, yüksek ölçeklenebilirliği sayesinde artan zorluklara esnek bir şekilde uyum sağlayan güçlü, güçlü, Cloud yetenekli bir ilişkisel veritabanı Management sistemi sağlar.

Ürünle ilgili diğer sorularınız için lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT SQL SERVER 2022 ENTERPRISE 2-CORE"

Microsoft SQL Server 2022 Enterprise

SQL Server 2022 Enterprise, şirketlere ve kuruluşlara kurumsal kaynak planlama ve CRM sistemleri ve ERP yazılımlarının kullanımı için gerekli tüm veritabanı ve analiz ve raporlama işlevlerini sağlayan Microsoft'un güvenilir ilişkisel veri platformunun en kapsamlı yeni sürümüdür. Tüm bu tipik görevler için SQL Server 2022 Enterprise, yüksek ölçeklenebilirliği sayesinde artan zorluklara esnek bir şekilde uyum sağlayan güçlü, güçlü, Cloud özellikli bir İlişkisel Veritabanı Yönetim Sistemi sunar.

SQL Server 2022 Enterprise sürümü, diğer şeylerin yanı sıra, yüksek kullanılabilirlik çözümü AlwaysOn'un yanı sıra, kapsamlı iletişim arayüzlerinin sağlanması da dahil olmak üzere Büyük Veri kümelerinin kullanımının yanı sıra, veriler ve bunların bütünlüğü için kapsamlı güvenlik ve koruma ve bunların kapsamlı analizini ve Cloud adresindeki uygulamalar için sağlanmasını sağlayan diğer birçok özellik sunar.

Microsoft tarafından duyurulan yeni SQL Server 2022 Enterprise Edition, ölçeklenebilirlik, yüksek kullanılabilirlik, performans ve güvenlik alanlarındaki tüm avantajlarıyla ve yeni yazılımlara kıyasla çok daha düşük bir fiyatla, resmi sürümün ardından Wiresoft adresinde kullanılmış yazılım olarak satışa sunulmuştur. Yeni SQL Server 2022 Enterprise Edition'ın da yalnızca Core tabanlı lisanslama olarak sunulması bekleniyor.

Aşağıdaki genel bakış, önceki sürümden bilinen SQL Server 2022 Enterprise işlevlerinin yanı sıra SQL Server yazılımı için geçerli Microsoft lisans koşulları hakkında ayrıntılı bilgi sağlar.

SQL Server 2022 Enterprise - En önemli fonksiyonlara genel bakış

Yeni SQL Server 2022 Enterprise sürümü yine yüksek güvenilirlik ve kullanılabilirliğin yanı sıra sorguların rekor sürede yürütülmesiyle öne çıkarken, yönetilen self-servis veri keşfi ve verilerin etkileşimli görselleştirilmesiyle verimlilik daha da artırılıyor. Bunu yaparken SQL Server 2022 Enterprise yine ölçeklenebilirlik, yüksek kullanılabilirlik ve sorgu performansı konularında kanıtlanmış özelliklere dayanmaktadır.

SQL Server 2022 Enterprise ile yapılandırılmamış veri kayıtlarının işlenmesi de mümkündür, Oracle gibi veritabanlarına arayüzler ve Java entegrasyonu, hassas verilerin korunması için genişletilmiş güvenlik işlevleri de dahil olmak üzere Büyük Veri Yönetiminin tüm tipik gereksinimlerini karşılamak için uygulama kapsamını genişletir  

Java Runtime entegrasyonu sayesinde, Java kodu doğrudan SQL Server üzerinde derlenmiş olarak çalıştırılmak üzere veritabanı yönetim sistemi için de kullanılabilir. Secure Enclaves ile veriler Client adresinden DBMS'ye kadar veritabanı yöneticileri tarafından bile görüntülenemeyecek şekilde şifrelenebilir.

SQL Server 2022 Enterprise - Ölçeklenebilirlik ve yüksek kullanılabilirlik

SQL Server 2022 Enterprise Pro örneğinin veya özelliğinin ölçeklenebilirliği ile ilgili olarak, işletim sisteminin veya RAM'in ve SQL Server veritabanı motorunun maksimumunun, yalnızca genel olarak bilgi işlem kapasitesi açısından değil, aynı zamanda bugüne kadar maksimum 524 PB ilişkisel veritabanı boyutuyla da mevcut olması beklenmektedir:

 • Analiz Services ve Raporlama Services
 • Tampon havuzu için bellek
 • Sütun deposu segment önbelleği
 • Bellek için optimize edilmiş veri boyutu

İlişkisel Veritabanı Yönetim Sisteminin ölçeklenebilirliği diğer şeylerin yanı sıra şunlar için kullanılabilir:

 • Gruplandırılmış veya gruplandırılmamış sütun deposu endeksleri
 • Bellek içi OLTP, bellek için optimize edilmiş tempdb meta verileri ve kalıcı bellek desteği için
 • Stretch Veritabanı
 • Eşzamansız iletişim ile yüksek ölçeklenebilir uygulamaların geliştirilmesi için Service Broker. Service Broker, örneğin bir veritabanı içinde veya bir veritabanından diğerine mesaj göndermek için bir çerçeve olarak tasarlanmıştır ve aynı zamanda ölçeklenebilirdir.
 • Tabloların ve dizinlerin bölümlenmesi
 • Otomatik optimizasyon, rowstore için batch modu, tablo değişkenlerinin gecikmeli derlenmesi ve akıllı veritabanlarında kullanıcı tanımlı skaler fonksiyonlar için inlining

RDBMS'nin yüksek kullanılabilirliği, diğer şeylerin yanı sıra, aşağıdakilerle birlikte kullanılabilir:

 • Server Core-Destek
 • Veritabanı yansıtma
 • Yedekleme sıkıştırması ve veritabanı anlık görüntüsü alma
 • Always On yük devretme kümesi örnekleri ve Always On kullanılabilirliğinin yanı sıra temel kullanılabilirlik grupları - bu yüksek kullanılabilirlik çözümüyle, Windows küme hizmetiyle birlikte, yük devretme kümesinde olduğu gibi paylaşılan depolamaya gerek kalmadan birden fazla ikincil veritabanı da tutulabilir.
 • Felaket kurtarma ve veritabanlarının optimize edilmiş şekilde kurtarılması için Failover-Server
 • Çevrimiçi sayfaların ve çevrimiçi dosyaların hızlı kurtarılması
 • Sistem çalışırken depolama alanı ekleme

Ayrıca, SQL Server 2022 Enterprise Edition yine performansı artırmak için birçok özellik sunmaktadır:

 • Büyük miktarda verinin hızlı işlenmesi için Akıllı Sorgu İşleme
 • Veritabanı işlemlerinin hızlandırılmış yürütülmesi için Akıllı Performans
 • Hafif Sorgu Profili Oluşturma Altyapısının Standart Etkinleştirilmesi
 • Örneğin yeniden başlatma sonrasında daha hızlı veritabanı kurtarma için Hızlandırılmış Veritabanı Kurtarma

Buna ek olarak, Veritabanı Anlık Görüntüsü, bir rapor için durumunu belgelemek üzere veritabanının anlık görüntüsünü almak için kullanılabilir ve Son Sorgu Planı İstatistikleri, geçerli sorgu yürütmelerini görüntülemek için kullanılabilir.

SQL Server 2022 Enterprise - Büyük Veri Kümesi

Kapsamlı Büyük Veri yönetimi için SQL Server 2022 Enterprise yine akıllı sorgu işleme gibi güçlü analiz araçları sunarak büyük miktarda verinin güvenilir, hızlı bir şekilde işlenmesini ve şirketlerde çeşitli uygulamalar için kullanılabilir hale getirilmesini sağlar. Büyük Veri iş yükleri de SQL Server 'a taşınabilir ve Oracle, Teradata, Mongo DB, HDFS ve Azure Data Lake gibi harici veritabanları entegre bağlayıcılar veya SQL Server PolyBase ile doğrudan sorgulanabilir.

Büyük Veri kümeleri kullanılarak, Kubernetes ile SQL Server, Spark ve HDFS konteynerlerinin ölçeklenebilir kümeleri de sağlanabilir; Transact-SQL ile paralel sorgulamanın yanı sıra veri yazma ve işleme de mümkündür, HDFS depolama havuzlarında yapay zeka ve makine öğrenimi görevlerinin yürütülmesi gibi. Ölçeklenebilir HDFS depolama havuzu aracı Data Lake ile çeşitli harici kaynaklardan gelen veriler analiz edilebilir, ilişkisel verilerle birleştirilebilir ve depolanabilir. Data Mart, Büyük Veri kümelerinin yatay ölçeklendirilmesi yoluyla veri analizlerinin performansını artırır ve yapay zeka araçlarının yanı sıra örneğin Spark, R, Python, Scala ve Java da kullanılabilir.

İlgili uygulamalar hem konteyner olarak hem de bu amaçla bir Büyük Veri kümesinde depolanan verilere erişen web hizmetleri biçiminde uygulamalar olarak kullanılabilir.

SQL Server 2022 Enterprise - Güvenlik

Büyük verinin güvenliği de, özellikle kritik verilere yetkisiz erişimin önlenmesi amacıyla işlenmesinde ve kullanıma sunulmasında önemli bir rol oynamaktadır. Örneğin SQL Server 2022 Enterprise 'de bunlar, şifreleme anahtarlarının bir veritabanı motoruna (SQL veritabanı veya SQL sunucusu) aktarılmadığı istemci uygulamalarında güvenli enklavlarla şifreleyen Always Encrypted ile korunmaktadır. Always Encrypted böylece bu verilere sahip olan ve bunları görüntüleyebilen kullanıcılar ile bunları yöneten ancak bunlara erişimi olmaması gereken kullanıcılar arasında ayrım yapar. Ayrıca Always Encrypted, bir veritabanı motorunun verilerin gizliliğini korurken şifrelenmiş veriler üzerinde çeşitli sorguları işlemesine olanak tanır.

SQL Server 2022 Enterprise - Lisanslama

Yeni SQL Server 2022 Enterprise sürümünün, eski SQL Server sürümlerinin lisanslanmasında çekirdeklerin rol oynamadığı geçmişin aksine, yine Microsoft tarafından tanımlanan Core lisanslamasını kullanması beklenmektedir. Mevcut Core tabanlı lisanslama ile çekirdek sayısı, lisans gereksiniminin hesaplanması için başlangıç noktasıdır. SQL'in önceki sürümünde Server 2022 Enterprise, iki çekirdek burada lisanslanabilir Pro Core -Lisans. Bu nedenle SQL Server 2022 Enterprise için Core lisanslarının yine 2 çekirdekli paketler olarak sunulması beklenmektedir.

Microsoft lisans metriğine göre, bir Server için toplam lisans gereksinimi maksimum çekirdek sayısından kaynaklanır, bu nedenle bir sunucunun her fiziksel Core kendi lisansını gerektirir. Genel olarak, Microsoft 8 lisansı minimum Pro Server olarak belirler, böylece aşağıdaki koşullar toplamda uygulanır:

 • 1 fiziksel işlemci için en az 8 çekirdek hesaplanır.
 • 1 fiziksel Server işlemci için en az 16 çekirdek hesaplanır.

Böylece tüm fiziksel ve aktif çekirdekler bu iki koşula göre lisanslanır.

Ayrıca, önceki ölçeklendirme sınırları muhtemelen SQL Server 2022 Enterprise için tekrar geçerli olacaktır. Tek bir SQL Server Enterprise örneği tarafından kullanılabilecek maksimum bilgi işlem kapasitesi:

 • SQL Server-veritabanı motoru: 4 soketten veya 24 çekirdekten az
 • Analiz veya Raporlama Services: 4 soket veya 24 çekirdekten az

SQL Server veritabanı motorunun tek bir örneği tarafından kullanılabilecek maksimum bellek miktarı aşağıdakilerle sınırlandırılmıştır:

 • Arabellek havuzu: 128 GB
 • Sütun deposu segment önbelleği: 32 GB
 • Raporlama Services: 64 GB
 • Analiz Services: 16 GB (tabular) veya 32 GB (MOLAP)

Herhangi bir sorunuz varsa veya SQL Server lisansınızın mevcut koşulları hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, lütfen Wiresoft adresinden bir personelle iletişime geçin.

SQL Server 2022 Enterprise - Donanım gereksinimleri 

Microsoft SQL Server 2022 Enterprise adresini uygun bir donanım ortamında kullanabilmek için, bu ortamın muhtemelen aşağıdaki gereksinimleri karşılaması gerekecektir - lütfen Ekim 2021 itibariyle Microsoft adresinden resmi veya muhtemelen sapma gösteren bir bilgi bulunmadığını, bu nedenle gerçek minimum gereksinimlerin aşağıda belirtilenlerden farklı olabileceğini unutmayın. Daha güncel bilgi için lütfen Wiresoft adresinden bir personelle irtibata geçiniz.

 • İşletim sistemleri: en az Windows 10 veya Windows Server 2019, muhtemelen daha yüksek
 • Sabit disk alanı: en az 6 GB - yüklü SQL Server bileşenlerine bağlı olarak muhtemelen daha yüksek
 • Çalışma belleği: en az 4 GB
 • Grafikler: En az 800x600 piksel çözünürlüğe sahip süper VGA grafik kartı
 • İşlemci türü: x64 işlemci
 • İşlemci hızı: min. 1,4 GHz - önerilen: 2,0 GHz veya üstü

Kullanılmış yazılım olarak Microsoft SQL Server 2022 Enterprise veya başka bir sürümün yanı sıra eski SQL Server sürümleri ve diğer Microsoft yazılımlarını satın almanızla ilgili diğer sorularınız için lütfen e-posta, telefon veya sohbet yoluyla bizimle iletişime geçin. 

Bağlantılar "MICROSOFT SQL SERVER 2022 ENTERPRISE 2-CORE"
Müşteri puanları "MICROSOFT SQL SERVER 2022 ENTERPRISE 2-CORE"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler