Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT SQL SERVER 2017 ENTERPRISE 2-CORE
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT SQL SERVER 2017 ENTERPRISE 2-CORE

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

 • SW10103
 • 7JQ-01275
 • Kalıcı olarak geçerli
 • Tüm diller
 • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
118.299,90 TRY * 131.442,90 TRY * (10% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Core 2 Core 
Minimum lisanslama 4 Core Pro Server
CAL Gerekli değil
Orta İndir
Çalışma Zamanı Sınırsız
Diller Tüm diller
Teslimat kapsamı İndir + Lisans


 SQL 2017 Server Enterprise  sürümü ile büyük şirketler, tüm belirleyici veritabanı, raporlama ve analiz işlevlerini bir araya getiren ve bunları maksimum performansla birleştiren, 'un kanıtlanmış ilişkisel veri platformunun güçlü ve yeni bir sürümüne sahip oluyor. Microsoft   SQL Server Enterprise  Edition, görev açısından kritik iş yükleri ve önemli veri analizleri için yüksek hizmet düzeyinde yeni kapsamlı özelliklerin yanı sıra neredeyse sınırsız sanallaştırma ve kapsamlı zekası da sunuyor. Business

Ürünle ilgili diğer sorularınız için lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT SQL SERVER 2017 ENTERPRISE 2-CORE"

Microsoft SQL Server 2017 Enterprise 2-Core

SQL Server 2017 Enterprise Edition, büyük kuruluşlara Microsoft'un kanıtlanmış ilişkisel veri platformunun tüm kritik veritabanı, raporlama ve analiz yeteneklerini maksimum performansla birleştiren güçlü ve yeni bir sürümünü sunuyor. SQL Server Enterprise Edition, görev açısından kritik iş yükleri ve önemli veri analizleri için yeni kapsamlı özelliklerin yanı sıra neredeyse sınırsız sanallaştırma ve yüksek hizmet seviyesinde kapsamlı iş zekası da sunuyor.

Bu SQL Server Enterprise Edition, kurumsal kaynak planlama sistemleri, ERP yazılımları ve CRM sistemlerinin sağlanmasında tipik olduğu gibi modern, yüksek performanslı bir ilişkisel veritabanı yönetim sisteminin tüm gereksinimlerini karşılamak için idealdir. Microsoft SQL Server'ı birçok kurumsal ortamda kapsamlı, güvenli bir veri platformu haline getirmek için tüm önemli işlevleri çeşitli kullanım seçenekleriyle sunar: SQL Server'ı yalnızca Windows için değil aynı zamanda Linux ve Linux tabanlı Docker kapsayıcıları için de sağlamak üzere farklı geliştirme dilleri ve veri türlerinin yanı sıra işletim sistemleri arasında ve yerel yürütme veya bulut seçenekleri arasında seçim yapın. Ana Veri Hizmetleri ve Raporlama Hizmetlerinde birçok performans iyileştirmesi de dahil olmak üzere, Python veya R ile Veritabanı İçi Gelişmiş Analitik ve etkileşimli görselleştirmeler aracılığıyla yeni içgörülerden yararlanın.

Wiresoft'ta SQL Server 2017 Enterprise 2-Core Edition'ı, yeni yazılıma kıyasla önemli ölçüde daha düşük bir fiyatla yasal olarak kullanılabilir kullanılmış yazılım olarak bulacaksınız - bu sürümün performans ve güvenlik açısından tüm avantajlarıyla birlikte. SQL Server 2017 Enterprise Edition'ın lisanslaması da kullanılan yazılım için yalnızca çekirdek tabanlıdır. SQL Server 2017 Enterprise 2-Core 'un işlevsel alanları ve ilgili Microsoft lisans koşulları hakkında ayrıntılı bilgi  adresinde bulunabilir.

SQL Server 2017 Enterprise 2-Core'daki yenilikler nelerdir? Bir bakışta SQL Server 2017 Enterprise 2-Core'un en önemli özellikleri

SQL Server 2017'nin Enterprise sürümü, bu sürüm için mevcut olan maksimum özellikleri ve ölçeklenebilirliği sunar. Sınırsız sanallaştırmaya ek olarak, Always On Availability Groups ile gelişmiş yüksek kullanılabilirlik, birden fazla veritabanında yük devretme ve okunabilir ikincil replikaların yanı sıra SQL Server Audit aracılığıyla Şeffaf Veri Şifreleme ve uyumluluk raporlaması ve bulanık gruplama ile Gelişmiş Veri Entegrasyonu sağlar. aramalar, ayrıca mobil raporların ve KPI'ların oluşturulması.

Ek İş Zekası özellikleri arasında çok boyutlu modeller, tablo modelleri ve veri madenciliğine yönelik geliştirmelerin yanı sıra DirectQuery depolama modu ve Power BI rapor sunucusuna erişim de yer alıyor. Makine öğrenimi özelliklerinin kapsamlı entegrasyonu ile SQL Server 2017 Enterprise 2-Core, R ve Python analitiği için her ikisini de GPU'larda çalıştırma yeteneği de dahil olmak üzere tam paralellik sunar.

Hemen aşağıda açıklanan alanlarda, ilgili spesifikasyonlar SQL Server 2017 Enterprise 2-Core sürümü için işlevlerin yanı sıra ölçeklenebilirlik, performans ve yüksek kullanılabilirlik açısından da geçerlidir:

Yeni veritabanı motoru fonksiyonları

SQL Server 2017 Enterprise, uyarlanabilir sorgu işleme alanında üç yeni geliştirme içeriyor: Uyarlanabilir Birleşimler, toplu mod bellek tahsisi geri bildirimi ve tablo değeri işlevlerinin birden fazla deyimle üst üste yürütülmesi. Yeni dinamik yönetim listeleri ve otomatik veritabanı optimizasyonu (sorgu performansı sorunları hakkında içgörü sağlar, çözümler önerir ve belirlenen sorunları otomatik olarak düzeltir) performansı artırır.

CLR derlemeleri artık güvenilir derlemeler listesine eklenebilir; ayrıca yeni kullanılabilirlik grubu işlevselliği, kümeler olmadan okuma ölçeklendirme desteği, taahhüt kullanılabilirlik grupları için minimum çoğaltmaları ayarlama ve işletim sistemleri arasında Windows'tan Linux'a geçme becerisini içerir.

SQL Server Analiz Hizmetleri

SQL Server Analiz Hizmetleri'ndeki (SSAS) önemli yenilikler arasında SSDT için DAX editörü ve meta verileri kaydederken geliştirilmiş nesne düzeyinde güvenlik ile tablo modellerinin optimizasyonları yer almaktadır; buna ek olarak, Analiz Hizmetleri için varsayılan yükleme seçeneği olarak bir tablo modu önerilmektedir. Get Data ile Power Query'de yeni veri kaynakları kullanılabilir, mevcut veri kaynakları M sorgularında desteklenir. Tarih ilişkileri, tarih alanlarına dayalı olarak kolayca oluşturulabilir.

SQL Server Entegrasyon Hizmetleri

SSIS'te Scale Out işlevi, diğer şeylerin yanı sıra, SSIS'in birden fazla bilgisayarda yürütülmesini basitleştiren yeni işlevlerin yanı sıra değişiklikler de sunar. Scale Out-Master artık yüksek kullanılabilirliği destekliyor ve Scale Out çalışanlarının yürütme günlüklerinin yük devretme işlemi iyileştirildi. Bu özellik aynı zamanda yürütmeyi tetiklemek için Use32BitRuntime parametresini de içeriyor ve SSIS'i birden fazla bilgisayarda çalıştırmayı DABEI çok daha kolay hale getiriyor. Ayrıca, SSIS kataloğu, SSIS paketlerini dağıtırken varsayılan modu belirtmek için başka bir global özelliğe sahiptir ve Linux'ta SQL Server'ı da destekler: SSIS paketleri Linux'ta komut satırı üzerinden çalıştırılabilir.

SQL Server Raporlama Hizmetleri

SSRS'de, diğer kullanıcılarla işbirliği eklemek için raporlar için yorumlar mevcuttur ve kullanıcı yorumlarını içeren ekler entegre edilebilir.

Rapor Oluşturucu ve SQL Server Veri Araçları'nda, SQL Server Analysis Services tarafından desteklenen tablo veri modelleri için yerel DAX sorguları oluşturulabilir.

SQL Server Ana Veri Hizmetleri

MDS'de, varlıklar, koleksiyonlar ve hiyerarşiler için sıralanmış bir liste  gezgin sayfası aracılığıyla görüntülenebilir ve milyonlarca satırın sağlanması için performans da iyileştirilmiştir.

SQL Server Makine Öğrenimi Hizmetleri

SQL Server 2017 sürümünde, R programlama diline ek olarak artık Python da desteklendiği için önceki SQL Server R Hizmetleri, SQL Server Makine Öğrenimi Hizmetleri olarak yeniden adlandırılmıştır. Bu nedenle Makine Öğrenimi hizmetleri Python veya R komut dosyalarını çalıştırmak, SQL Server gerektirmeyen R ve Python modellerini dağıtmak için kullanılabilirken Microsoft Makine Öğrenimi sunucusu da kurulabilir. Geliştiriciler ayrıca açık kaynak ortamında Python için ML ve AI kütüphanelerine erişebilirler.

Linux Kullanımı

Kullanıcılar artık SQL Server'a erişmek için Linux'u da kullanabilirler; C++ uygulamalarında olduğu gibi, SQL Server 2017 'ye bağlantı Açık Veritabanı Bağlantı Arayüzü üzerinden yapılır. Java uygulamaları Java Database Connectivity sürücüsü aracılığıyla da kullanılabilir.

SQL Server 2017 Enterprise Edition'ın performans ve işlevlerine ilişkin teknik özellikler

Aşağıda, bahsedilen merkezi alanlar için SQL Server 2017 Enterprise'ın performansına ve içerdiği özelliklere kısa bir genel bakış yer almaktadır:

Hesaplama kapasiteleri veya performans

SQL Server 2017 Enterprise'ın aşağıda listelenen alanlarının her biri maksimum işletim sistemi veya RAM sağlar:

 • SQL Server Veritabanı Motoru örneği başına
 • SQL Server Analysis Services veya Reporting Services örneği başına
 • Arabellek havuzu için SQL Server belleğinin her bir örneği
 • Sütun deposu segment önbelleğinin her bir örneği için
 • Analysis Services örneği başına   
 • Raporlama Hizmetleri örneği başına
 • İlişkisel veritabanı boyutu: 524 PB       

Yüksek kullanılabilirlik hakkında bilgi

Diğerlerinin yanı sıra, SQL Server 2017 Enterprise'ın aşağıdaki işlevleri yüksek kullanılabilirlik sağlar:

 • Sunucu Çekirdeği desteği
 • Günlük sevkiyatı
 • Veritabanı yansıtma ve veritabanı anlık görüntüsü
 • Yedekleme sıkıştırması ve şifreli yedekleme
 • Always On Yük Devretme Kümesi örnekleri ve kullanılabilirlik grupları
 • Çevrimiçi sayfa ve çevrimiçi dosya kurtarmanın yanı sıra çevrimiçi dizin oluşturma ve yeniden oluşturma veya yeniden başlatılabilir yeniden oluşturma
 • Sistem ve CPU çalışırken depolama alanı ekleme
 • Okuma ölçeklendirmeli kullanılabilirlik grupları

Ölçeklenebilirlik ve performans özellikleri

SQL Server 2017 Enterprise'da aşağıdaki özellikler için:

 • Columnstore
 • Gruplanmış sütun deposu dizinlerinde büyük nesne ikilileri ve gruplanmamış sütun deposu dizinleri için çevrimiçi yeniden oluşturma
 • Bellek içi OLTP
 • Stretch Veritabanı
 • Kalıcı ana bellek
 • Birden fazla örnek için destek
 • Çoklu filestream konteyner desteği
 • Tampon havuzu uzantısı
 • Tablo ve dizin bölümleme ve bölümlenmiş tabloların paralel işlenmesi
 • Tablo değeri fonksiyonlarının iç içe yürütülmesi
 • Toplu modda uyarlanabilir birleştirme ve bellek tahsisi geri bildirimi

Çoğaltma

 • Oracle ile yapılan yayınlar
 • Eşler arası işlemin yanı sıra işlem çoğaltma için güncellenebilir abonelik dahil anlık görüntü çoğaltma
 • SQL Server değişiklik takibi

Geliştirme araçları

 • MDX düzenleme, hata ayıklama ve tasarım araçları
 • Transact-SQL ve MDX ile IntelliSense
 • SQL Server Veri Araçları
 • Microsoft Visual Studio ile Entegrasyon   

Veri ambarı

 • Veritabanı kullanmadan küp oluşturma
 • Analysis Services'in salt okunur, ölçeklenebilir yapılandırması
 • Hazırlama ve veri ambarı şemalarının otomatik olarak oluşturulması
 • Bölümlenmiş tablolar ve indeksler için sorguların paralel işlenmesi
 • Küresel toplu toplama

Güvenlik detayları

 • Satır düzeyinde güvenlik
 • Her Zaman Şifreli
 • Dinamik veri maskeleme
 • Sunucu ve veritabanı izleme
 • Şeffaf veritabanı şifrelemesi, yedeklerin şifrelenmesi ve genişletilebilir anahtar yönetimi
 • Kullanıcı tanımlı roller

Yönetim araçları

 • SQL Yapılandırma Yöneticisi
 • SQL Yönetim Nesneleri
 • SQL CMD
 • Dağıtılmış Tekrar Oynatma: Yönetici Aracı, İstemci ve Denetleyici (16 istemciye kadar)
 • SQL Profiler ve Sunucu Aracısı

SQL Server 2017 Enterprise'ın temel lisanslaması

SQL Server 2017 Enterprise sürümü için yalnızca Microsoft'un 2016 sunucu sürümüyle birlikte sunduğu temel lisanslama geçerlidir. Bu nedenle, diğer sürümler için mevcut olan Sunucu/CAL başına lisanslama burada mevcut değildir. Çekirdek tabanlı lisanslama ile, bir işlemcinin kaç çekirdek içerdiğinin önemsiz olduğu eski SQL Server sürümlerine kıyasla farklı bir lisanslama ölçütü uygulanır: Artık çekirdek sayısı, lisans gereksiniminin belirlenmesinde temel teşkil etmektedir. Çekirdeklere göre bu lisanslama modeli, hibrit kullanım ve bulut dağıtımları için de geçerlidir.

Bulut uyumlu lisanslamada, iki çekirdeğin her biri için bir çekirdek lisansı gereklidir. Dolayısıyla toplam lisans gereksinimi, işlemci başına maksimum çekirdek sayısından kaynaklanmaktadır. Bir sunucunun tüm fiziksel çekirdekleri kendi çekirdek lisanslarını gerektirir. Sunucu başına minimum lisans sayısı her zaman sekizdir ve bunun için Microsoft aşağıdaki koşulları tanımlamıştır:

 • Her işlemci için en az 8 çekirdek lisansı gereklidir
 • Her sunucu için en az 16 çekirdek lisansı gereklidir

SQL Server 2017 Enterprise Edition için çekirdek lisanslar 2'li paketler halinde mevcuttur.

SQL 2017 Enterprise 2-Core'u yüklemek için donanım ve yazılım gereksinimleri

Optimum çalışmayı sağlamak için MS SQL Server 2017'nin Enterprise 2-Core sürümünü yüklerken lütfen aşağıdaki bilgilere dikkat edin.

Donanım:

 • Sabit disk: Yüklü SQL Server bileşenlerine bağlı olarak 6 GB kullanılabilir sabit disk alanı
 • Bellek Minimum: 4 GB, optimum SQL Server performansı sağlamak için veritabanı boyutu arttıkça bellek artar
 • İşlemci tipi: x64 işlemci, örneğin AMD Opteron, AMD Athlon 64, Intel EM64T destekli Intel Xeon, EM64T destekli Intel Pentium IV - lütfen dikkat:
 • İşlemci hızı: en az 1,4 GHz; 2,0 GHz veya daha hızlı olması önerilir
 • Kurulum: NTFS veya ReFS dosya formatına sahip bir bilgisayara kurulum yapılması önerilir - SQL Server kurulumu hala yalnızca x64 işlemcilerde desteklenmektedir, x86 işlemciler artık desteklenmemektedir

H3: Yazılım

 • SQL Server 2017 sürümü .NET Framework 4.6 (SQL Server kurulumu .NET Framework'ü otomatik olarak yükler), Ana Veri Hizmetleri veya replikasyon gerektirir
 • Desteklenen işletim sistemleri: Windows Server 2016 Datacenter, Standard, Essentials; Windows Server 2012 R2 Datacenter; Standard, Essentials, R2 Foundation; Windows Server 2012 Datacenter, Standard, Essentials, Foundation
 • SQL Server 2017'nin Sunucu Çekirdeği modunda yüklenmesi aşağıdaki Windows Server sürümleri tarafından desteklenir: Windows Server 2019 Standard, Datacenter; Windows Server 2016 Standard, Datacenter; Windows Server 2012 R2 Standard, Datacenter; Windows Server 2012 Standard, Datacenter

Diğerleri:

 • 64 bit istemci işletim sistemlerinde tüm SQL Server özellikleri desteklenir.
 • 32 bit istemci işletim sistemlerinde SQL Server 2017 2-Core bu özellikleri destekler: SQL İstemci Bağlantı SDK'sı, Entegrasyon Hizmetleri, Veri Kalitesi İstemcisi, İstemci Araçları ve İstemci Araçları SDK'sının bağlantısı ve geriye dönük uyumluluğu, Dağıtılmış Tekrar Oynatma Bileşenleri, Denetleyici ve İstemci ve Dokümantasyon Bileşenleri

Wiresoft'tan Microsoft SQL Server 2017 Enterprise 2-Core için kullanılan yazılım hakkında önemli bilgiler

SQL Server 2017 Enterprise için sunulan kullanılmış yazılım, kullanılabilirlik açısından yeni bir SQL Server lisansından farklı değildir - çünkü yazılım yıpranamaz. Bu durum ayrıca aşağıdaki özelliklerle de karakterize edilmektedir:

Kullanılan SQL Server 2017 Enterprise 2-Core lisanslarının kaynağı

Wiresoft tarafından sunulan kullanılmış SQL Server 2017 Enterprise 2-Core lisans yazılımı, onu satın alan ve daha sonra Wiresoft'a satan Avrupa'da bulunan bir şirketten kaynaklanmaktadır. Yeniden satarken, SQL Server lisansı kullanılmış yazılım olarak işaretlenir ve yeni bir lisans gibi tekrar kullanılabilir.

Kullanılmış SQL Server 2017 Enterprise 2-Core lisansları için de alıcı güvenliği

Wiresoft SQL Server 2017 Enterprise 2-Core için kullanılmış yazılım, müşteri olarak size yeni sunucu yazılımı satın almakla aynı avantajları sunar: satın alma işlemi tamamlandıktan sonra anında indirme ve sağlanan geçerli lisans anahtarıyla anında lisans etkinleştirme yoluyla alıcı güvenliği.

SQL Server 2017 Enterprise 2-Core için kullanılmış yazılımın satın alınması ve kullanılması yasaldır

Bir Wiresoft müşterisi olarak, hem satın alma işleminizin hem de SQL Server 2017 Enterprise 2-Core 'u kullanılmış yazılım olarak fiili kullanımınızın geçerli yasaları ihlal etmediğinden emin olabilirsiniz. Bunun nedeni, Wiresoft Shop'ta sunulan SQL Server yazılımının bir şirketin lisans stoğundan gelmesidir. Geçerli yargı yetkisi sadece Microsoft'un kullandığı yazılımla ticarete değil, aynı zamanda fiili kullanımına da izin vermektedir; bu gerçekler çeşitli mahkeme kararlarıyla zaten teyit edilmiştir.

Wiresoft'tan kullanılmış bir SQL Server 2017 Enterprise 2-Core yazılımı ile diğer avantajlarınız

Wiresoft'un ikinci el yazılımları, eski yazılımlarınızı uygun bir fiyata güncelleyebilmenin yanı sıra, yeni donanım satın almaktan daha düşük bir fiyata en son sürümlerle her zaman güncel kalmanın büyük avantajını sunar. Wiresoft'un kullanılmış yazılımları, tüm alıcıların mülkiyetinin tam olarak kanıtlanmasıyla da karakterize edilir ve böylece size denetim güvenliği de sunar!

Wiresoft'ta yalnızca SQL Server 2017 Enterprise 2-Core sürümünü ikinci el yazılım olarak makul bir fiyata bulmakla kalmayacak, aynı zamanda SQL Server 2017 için diğer sürümlerin yanı sıra Server/CAL lisansları temelinde lisanslama ve Microsoft SQL Server'ın daha yeni sürümlerini de bulacaksınız; ayrıca Wiresoft'un ikinci el yazılım portföyü, bahsedilen tüm avantajlarla birlikte diğer birçok Microsoft programını da içerir. SQL Server 2017 Enterprise 2-Core çekirdek lisansınızla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen sohbet yoluyla veya e-posta ya da telefon yoluyla yetkin tavsiyelerimizden yararlanmaktan çekinmeyin.

Bağlantılar "MICROSOFT SQL SERVER 2017 ENTERPRISE 2-CORE"
Müşteri puanları "MICROSOFT SQL SERVER 2017 ENTERPRISE 2-CORE"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler