Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT SQL SERVER 2019 STANDARD 2-CORE
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT SQL SERVER 2019 STANDARD 2-CORE

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

 • SW10152
 • 7NQ-01564
 • Kalıcı olarak geçerli
 • Tüm diller
 • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
32.445,90 TRY * 36.049,90 TRY * (10% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Core 2 Core 
Minimum lisanslama 4 Core Pro Server
CAL Gerekli değil
Orta İndir
Çalışma Zamanı Sınırsız
Diller Tüm diller
Teslimat kapsamı İndir + Lisans


 SQL 2019 2- Server StandardCore  sürümü, 'un dünya çapında kullanılan güvenilir ilişkisel veri platformunun şu anda en güncel sürümüdür; çünkü, örneğin ürün yönetim sistemleri, ERP yazılımı veya CRM sistemleri vb. kullanan modern bir şirkette gerekli olan tüm önemli veritabanı, raporlama ve analiz işlevlerini sağlar ve tüm bu gereksinimleri karşılayabilen ve aynı zamanda özellikli güçlü bir İlişkisel Veritabanı Sistemine (RDMS) güvenebilmelidir. Microsoft Cloud Management

Ürünle ilgili diğer sorularınız için lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT SQL SERVER 2019 STANDARD 2-CORE"

Microsoft SQL Server 2019 Standard 2-Core

SQL Server 2019 Standard 2-Core Edition şu anda Microsoft'un küresel olarak dağıtılan güvenilir ilişkisel veri platformunun en güncel sürümüdür; çünkü örneğin kurumsal kaynak planlama sistemleri, ERP yazılımı veya CRM sistemleri vb. kullanan modern bir şirkette gerekli olan ve tüm bu gereksinimleri karşılayabilen ve aynı zamanda bulut özellikli güçlü bir ilişkisel veritabanı yönetim sistemine (RDMS) güvenebilmesi gereken şu anda önemli olan tüm veritabanı, raporlama ve analiz işlevlerini sağlar.

SQL Server Standard Edition 2-Core, özellikle küçük ve orta ölçekli şirketlerin tipik iş uygulamalarını güvenilir bir şekilde çalıştırabileceği temel bir veri yönetimi ve iş zekası veritabanı sağlar. Standart Sürüm, bu amaç için hem yerel kullanıma hem de buluta yönelik çeşitli geliştirme araçları sunar ve BT kaynaklarına minimum ihtiyaç duyarak verimli veritabanı yönetimi sağlar.

Yüksek ölçeklenebilirliğe sahip bulut hizmetlerinin yanı sıra güvenli enklavlarla Daima Şifreli ve Java dili entegrasyonu da dahil olmak üzere genişletilebilirlik buradaki önemli entegre işlevler arasındadır. Hadoop Dağıtılmış Dosya Sistemi'nin (HDFS) Apache Spark ve Microsoft tarafından tam olarak desteklenen diğer analiz araçlarıyla kapsamlı entegrasyonu, SQL Server 2019 Standard 'da Büyük Veri kümeleri biçimindeki kapsamlı verilerinizin yönetimini basitleştirir. Buna ek olarak, geliştirmeden üretime kadar tüm süreçlerde tüm veri stoğu için konteyner kullanımı söz konusudur.

Ayrıca, bu SQL Server Sürümü, önce verileri taşımak veya çoğaltmak zorunda kalmadan veri silolarını parçalamayı mümkün kılar. Veritabanı uyumluluk sertifikası, uygulama uyumsuzluklarını önler ve SQL Server veritabanınızı yalnızca yerel olarak değil, aynı zamanda çevre ve bulutta da güncellemenize olanak tanır.

Güvenlik ve uyumluluk açısından, verilerinizin sınıflandırılması ve korunması için entegre işlevler de mevcuttur: SQL Server 2019 bunları güvenilir bir şekilde izler ve şüpheli etkinlikler konusunda uyarır.

Burada açıklanan çekirdek tabanlı lisanslama, SQL Server 2019 Standard Edition için de mümkündür; bu, özellikle daha güçlü sunuculara sahip olan ve bu nedenle sunucu lisansı/CAL varyantının uygulanamayacağı daha büyük şirketler veya kuruluşlar için caziptir.

Wiresoft'ta, SQL Server 2019 Standard 2-Core Edition'ı tamamen işlevsel kullanılmış yazılım olarak yeni yazılıma kıyasla önemli ölçüde daha düşük bir fiyata bulacaksınız - aynı zamanda işlevsellik, performans ve güvenlik açısından bilinen tüm avantajları sunar. SQL Server 2019 Standard 2-Core 'un yeni özellikleri ve Microsoft'un SQL Server yazılımı için lisanslama koşulları hakkında ayrıntılı bilgi aşağıdaki genel bakışta verilmiştir.

SQL Server 2019 Standard 2-Core'daki yenilikler nelerdir? SQL Server 2019 Standard'ın önceki sürümü ile karşılaştırma

Önceki sürümle karşılaştırıldığında SQL Server 2019 Standard sürümü, yalnızca işlevlerin ve özelliklerin genişletilmesi, performansın artırılması ve daha iyi ölçeklenebilirlik ile değil, aynı zamanda bir dizi yenilikçi işlevin eklenmesiyle de karakterize edilir - diğer şeylerin yanı sıra, Büyük Veri Yönetimi için tipik olduğu gibi büyük miktarda veriyi hızlı ve güvenilir bir şekilde işleyebilen ve değerlendirebilen yeni analiz araçları ile ilgili şirket uygulamaları için kapsamlı bir şekilde kullanılabilir.

SQL Server 2019 Standard 2-Core ile artık Büyük Veri iş yüklerinizi SQL Server'a taşıyabilirsiniz - daha önce yalnızca diğer Hadoop tabanlı yerel platformlarda yönetim mümkündü.

Benzer şekilde, Oracle, Teradata, Mongo DB, HDFS gibi harici veritabanlarının yanı sıra Azure Data Lake de artık verileri fiziksel olarak taşımak veya çoğaltmak zorunda kalmadan yerleşik bağlayıcılar kullanılarak sorgulanabiliyor.

Ayrıca, akıllı sorgu işleme ve hızlandırılmış veritabanı kurtarma gibi işlevler de SQL Server 2019 Standard 2-Core 'da mevcuttur ve bu da performansta büyük bir artışa neden olur. Diğer işlevler aşağıdaki genel bakışta açıklanmaktadır.

Bir bakışta SQL Server 2019 Standard 2-Core'un yenilikçi özellikleri

Kapsamlı veri işleme için SQL Server 2019 Standard 2-Core 'un özellikle dikkat çeken özellikleri arasında, verilerin kümelenmesine ek olarak, günlük kaydı ve ölçümler sırasında sistematik olarak kaydedilmesi için izleme ve arama sorgularının akıllıca işlenmesi yer alıyor. Özellikle Büyük Veri kümeleri, veri kullanımını birçok yönden genişletmektedir.

Büyük Veri Kümesi ile veri sanallaştırma

Özellikle Büyük Veri kümelerinin SQL Server 2019 Standard 2-Core'a entegre edilmesiyle birlikte, büyük miktarda verinin kullanımı, analizi ve sağlanması için artık çok çeşitli seçenekler mevcuttur:

 • Big Data Clusters, Kubernetes tabanlı SQL Server, Spark ve HDFS konteynerlerinin ölçeklenebilir kümelerinin dağıtımını sağlar. Bunlar aynı zamanda paralel olarak çalışır, böylece Transact-SQL veya Spark'tan gelen veriler aynı anda okunabilir, yazılabilir ve işlenebilir.
 • SQL Server PolyBase, önce verileri taşımak veya kopyalamak zorunda kalmadan harici veri kaynaklarının veri silolarını sorgulamaya olanak tanır.
 • SQL Server 2019 Standard'daVeri Gölleri: Ölçeklenebilir HDFS depolama havuzu, çeşitli harici kaynaklardan gelen Büyük Verileri depolamak için kullanılabilir. Büyük Veri kümeleri olarak depolandıktan sonra veriler analiz edilebilir ve ayrıca ilişkisel verilerle birleştirilebilir.
 • Data Mart , SQL Server Büyük Veri kümelerinin yatay ölçeklendirilmesini sağlayarak veri analizi için performansı artırır. Bu aynı zamanda birden fazla kaynaktan gelen verilerin veri havuzu düğümleri aracılığıyla önbelleğe alınmasını sağlar.
 • Yapayzeka ve makine öğrenimi görevleri artık HDFS depolama havuzlarındaki SQL Server Büyük Veri kümelerinde çalıştırılabilir.
 • Spark ve entegre yapay zeka araçları, diğerlerinin yanı sıra R, Python, Scala ve Java ile kullanılabilir.
 • Uygulama sağ lama, uygulamaların SQL Server Büyük Veri kümelerinde web hizmetleri biçiminde kapsayıcılar ve uygulamalar olarak sağlanmasına olanak tanır. Bu sayede Büyük Veri kümesinde depolanan verilere erişebilirler.

Geliştirilmiş performans SQL Server 2019 Standard 2-Core

Belirli işlevlerin ölçeklenebilirliği ve performansının yanı sıra yüksek kullanılabilirlik için, diğerlerinin yanı sıra aşağıdaki özellikler SQL Server 2019 Standard 2-Core Edition için geçerlidir:

 • Akıllı Veritabanı, uygulamaları değiştirmeye gerek kalmadan akıllı sorgu işleme gibi bir dizi veritabanı özelliği ile sorgu performansını artırır. Bu, tablo değişkenlerinin gecikmeli derlenmesinin yanı sıra kullanıcı tanımlı skaler işlevlerin ve tablo değeri işlevleriyle iç içe yürütmenin iç içe geçirilmesini içerir.
 • Bellek içi OLTP1, hibrit tampon havuzu ve tampon havuzu genişletme gibi çeşitli bellek içi veritabanı özelliklerinin yanı sıra kalıcı bellek desteği ve bellek için optimize edilmiş tempdb meta verileri, görev açısından kritik iş yükleri için performansı artırır.
 • Ayrıca columnstore ile daha yüksek ölçeklenebilirlik ve performans , gruplanmış columnstore indekslerinde büyük nesne ikilileri, bellek içi veritabanı ve kalıcı bellek desteği, stretch veritabanı, 50 örneğe kadar destek, tablo ve indeks bölümleme ve veri sıkıştırma, bölümlenmiş tablolar için paralel işleme ve çoklu filestream konteynerleri.
 • Server Core desteği, günlük gönderimi, veritabanı yansıtma ve anlık görüntü, yedek sıkıştırma, Always on-failover küme örnekleri, felaket kurtarma için yük devretme sunucusu ve gelişmiş veritabanı kurtarma ve şifreli yedekleme ileyüksek kullanılabilirlik .
 • Always Encrypted , hassas müşteri verilerini güvenli enklavlarla korumakla kalmaz, aynı zamanda güvenli veritabanı sütunları üzerinde daha karmaşık işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlar. Bunlar aynı zamanda SQL Server, işletim sistemi, veritabanları veya bir sistem yöneticisi bunlara erişemeden güven sınırını istemci uygulamalarından sunucu tarafına genişleterek düz metindeki hassas verilerle güvenli bir şekilde işlem yapılmasını mümkün kılar.
 • Dinamik veri maskeleme, şeffaf veritabanı şifreleme ve genişletilebilir anahtar yönetiminin yanı sıra veri sınıflandırma, izleme ve kullanıcı tanımlı roller ile satır düzeyindegüvenlik .

SQL Server 2019 Standard 2-Core Edition'ın Ölçeklendirme Sınırları:

Aşağıdaki bilgiler öncelikle Standart sürüm için geçerlidir.

SQL Server 2019 Standard 'ın tek bir örneği tarafından kullanılabilecek maksimum bilgi işlem kapasitesi:

 • SQL Server veritabanı motoru: 4 soketten veya 24 çekirdekten az
 • Analiz veya Raporlama Hizmetleri: 4 soket veya 24 çekirdekten az

SQL Server veritabanı motorunun tek bir örneği tarafından kullanılabilecek maksimum bellek:

 • Arabellek havuzu: 128 GB
 • Sütun deposu segment önbelleği: 32 GB
 • Raporlama Hizmetleri: 64 GB
 • Analysis Services: 16 GB2 (tabular) veya 32 GB (MOLAP)

Standart sürümde SQL Server 2019 için maksimum ilişkisel veritabanı boyutu:

 • 524 PB

SQL Server 2019 Standard'ın sunucu çekirdeklerine göre lisanslanması

SQL Server 2019 Standard sürümü için, Microsoft tarafından 2016 sunucu sürümüyle sunulan çekirdek lisanslama isteğe bağlı olarak kullanılabilir. Bir işlemcinin çekirdek sayısının lisanslama için önemsiz olduğu eski sürümlerin aksine, şimdi burada farklı bir lisanslama ölçütü uygulanmaktadır: Çekirdek tabanlı lisanslama için, çekirdek sayısı, ilgili 2 çekirdekli paketlerle lisans gereksinimini belirlemek için temel oluşturur. Böylece, işlemci başına yalnızca bir lisansın gerekli olduğu geçmişten farklı olarak, bir çekirdek lisansı ile iki çekirdek lisanslanabilmektedir.

Bu nedenle bir sunucunun toplam lisans gereksinimi maksimum çekirdek sayısından kaynaklanır ve sunucunun her bir fiziksel çekirdeği kendi lisansını gerektirir. Prensip olarak, sunucu başına minimum lisans sayısı 8'dir, bu nedenle Microsoft aşağıdaki koşulları tanımlamıştır:

 • 1. Her fiziksel işlemci en az 8 çekirdek ile hesaplanır.
 • 2. Her fiziksel sunucu en az 16 çekirdek ile hesaplanır.
 • 3. Tüm fiziksel ve aktif çekirdekler 1. ve 2. koşullara göre lisanslanmıştır.
 • 4. SQL Server 2019 Standard için çekirdek lisanslar her zaman 2'li paketler halinde mevcuttur.

SQL Server 2019 Standard 2-Core çalıştırmak için yazılım ve donanım gereksinimleri

SQL Server 2019 Standard'ı uygun bir işletim ortamında kullanabilmek için aşağıdaki yazılım ve donanım gereksinimlerinin karşılanması gerekir:

 • Desteklenen işletim sistemleri: en az Windows 10, Windows Server 2019, 2012 R2
 • Sabit disk alanı: en az 6 GB - her durumda yüklü SQL Server bileşenlerine bağlı olarak
 • Çalışma belleği: en az 4 GB
 • Grafikler: Minimum 800x600 piksel çözünürlüğe sahip süper VGA grafik kartı
 • İşlemci türü: x64 işlemci - AMD Opteron, AMD Athlon 64, Intel EM64T ile Intel Xeon, EM64T ile Intel Pentium IV
 • İşlemci hızı: minimum 1,4 GHz - önerilen: 2,0 GHz veya daha hızlı

Wiresoft'un kullandığı yazılım olarak Microsoft SQL Server 2019 Standard 2-Core hakkında SSS

Wiresoft tarafından sunulan SQL Server 2019 Standard 2-Core için kullanılmış yazılım, kullanılabilirlik açısından yeni bir sunucu lisansından farklı değildir - çünkü yazılım yıpranmaz. Kullanılmış SQL Server lisansları ile ilgili tipik sorular şunlardır:

Kullanılmış SQL Server 2019 Standard 2-Core lisansı nereden geliyor?

Wiresoft Shop'ta sunulan kullanılmış SQL Server 2019 Standard 2-Core lisans yazılımı, genellikle yeni satın alan ve Wiresoft'a yeniden satan şirketlerden gelir. Wiresoft Mağazasında yeniden satış veya teklif ile, bu kullanılmış yazılım olarak işaretlenir, ancak yeni bir lisans gibi kullanılabilir.

Kullanılmış SQL Server 2019 Standard 2-Core lisansları için alıcı güvenliği var mı?

Evet: Wiresoft SQL Server 2019 Standard 2-Core için kullanılmış yazılım, müşterilere karşılaştırılabilir yeni sunucu yazılımı satın alırken olduğu gibi aynı avantajları sunar: Satın alma işlemi tamamlandıktan sonra anında indirme ve sağlanan geçerli lisans anahtarı ile anında lisans aktivasyonu yoluyla alıcı güvenliği.

Kullanılmış SQL Server 2019 Standard 2-Core yazılımının satın alınması ve kullanılması yasal mıdır?

Evet: Wiresoft'ta, müşteriler için SQL Server 2019 Standard 2-Core 'un yalnızca kullanılmış yazılım olarak satın alınmasının değil, aynı zamanda fiili kullanımının da herhangi bir yasayı ihlal etmediğine güvenebilirsiniz, çünkü: Sunulan bu yazılım, bir şirketin lisans envanterinden gelmektedir. Bu önemlidir, çünkü geçerli yargı yetkisi yalnızca Microsoft'un kullandığı yazılımla ticarete değil, aynı zamanda kullanımına da izin vermektedir; bu gerçekler çeşitli mahkeme kararlarıyla zaten birkaç kez teyit edilmiştir.

Kullanılan SQL Server 2019 Standard 2-Core yazılımının başka ne gibi avantajları vardır?

Wiresoft'un ikinci el yazılımları, müşterilerimiz için yazılım envanterlerini çok daha ucuza güncelleyebilmelerini sağlayan ekonomik bir avantaja sahiptir. Bu aynı zamanda işletme maliyetlerine de yansır çünkü Wiresoft'un kullanılmış yazılımı, tüm alıcıların tam olarak doğrulanması nedeniyle denetim güvenliği de sunar!

Wiresoft'ta ucuz kullanılmış yazılım olarak yalnızca SQL Server 2019 Standard 2-Core sürümünü değil, aynı zamanda Server/CAL lisanslı Standard sürümünü ve Microsoft SQL Server'ın eski sürümlerine ek olarak SQL Server 2019'un diğer sürümlerini de bulabilirsiniz; geniş kapsamlı Wiresoft kullanılmış yazılım portföyü, bahsedilen tüm avantajlarla birlikte diğer birçok Microsoft programını da içerir. SQL Server 2019 Standard veya başka bir sürümün çekirdek tabanlı lisanslaması hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen sohbet yoluyla veya e-posta ya da telefon yoluyla uzman tavsiyelerimizden yararlanmaktan çekinmeyin.

Bağlantılar "MICROSOFT SQL SERVER 2019 STANDARD 2-CORE"
Müşteri puanları "MICROSOFT SQL SERVER 2019 STANDARD 2-CORE"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler