Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT SQL SERVER 2019 DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT SQL SERVER 2019 DEVICE CAL

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

 • SW10158
 • 359-06865
 • Kalıcı olarak geçerli
 • Tüm diller
 • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
1.829,90 TRY * 2.031,90 TRY * (9,94% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Miktar 1x Device CAL
Sistem  SQL Server 
CAL Device CAL
Teslimat kapsamı Lisans Kimliği + Kimlik Doğrulama Kodu 
Çalışma Zamanı Sınırsız
Diller Tüm diller


Microsoft SQL Server 2019 tarafından sunulan işlevlerden yararlanmak için kullanıcının ilgili istemci erişim lisansına sahip olması gerekir - örneğin SQL Server 2019 Device CALtek bir kayıtlı uç cihaz için erişim haklarını içerir. Bunun nedeni, Sunucu/CAL varyantındaki Standard sürümü için SQL 2019 sunucu lisansının kendisinin herhangi bir kullanıcı hakkı içermemesidir; bunlar, örneğin bir son cihaz için erişim lisansı şeklinde ayrı olarak satın alınmalıdır. Bu Device CAL sadece onunla donatılmış bilgisayara sunucu erişimi için izin verir.

Ürünle ilgili diğer sorularınız için lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT SQL SERVER 2019 DEVICE CAL"

Kullanılan yazılım olarak SQL Server 2019 için Cihaz CAL'leri

Microsoft SQL Server 2019 tarafından sunulan işlevlerden yararlanabilmek için, bir kullanıcının mutlaka ilgili bir istemci erişim lisansına ihtiyacı vardır - örneğin SQL Server 2019 Cihaz CAL; bu, tek bir kayıtlı son cihaz için erişim haklarını içerir. Bunun nedeni, Sunucu/CAL varyantındaki Standart Sürüm için SQL 2019 Server lisansının kendisinin herhangi bir kullanıcı hakkı içermemesidir; bunlar, örneğin bir son cihaz için erişim lisansı şeklinde ayrı olarak satın alınmalıdır. Bu Aygıt CAL'si yalnızca onunla donatılmış bilgisayara sunucuya erişim izni verir.

Kullanılmış yazılım olarak, Wiresoft'un SQL Server 2019 Cihaz CAL 'leri yalnızca bireysel olarak da mevcut olmaları gibi büyük bir avantaj sunmakla kalmaz, aynı zamanda normal lisans sağlayıcılarının karşılaştırılabilir tekliflerinden daha düşük bir fiyata sahiptir. Bu lisanslar, resmi Microsoft toplu lisanslama programı aracılığıyla sunulan SQL Server 2019 için Cihaz İstemci Erişim Lisansları ile aynı işlevlere sahiptir.

Kullanılmış bir Cihaz CAL ile MS SQL Server 2019'un tüm avantajlarından yararlanın

SQL Server 2019 şu anda Microsoft'un veritabanı platformunun en son sürümüdür. Kurumsal kaynak planlama sistemleri, ERP yazılımları veya CRM sistemleri kullanan şirketler, bu güçlü ilişkisel veritabanı yönetim sisteminin gerekli olan tüm önemli veritabanı, raporlama ve analiz işlevlerini kullanabilirler.

Sürüme bağlı olarak, SQL Server 2019, verilerin kümelenmesi (grup ataması) olasılığına ek olarak, hedeflenen veritabanı sorgularının işlenmesi sırasında sistematik kayıtları için izleme işlevleri de içerir. SQL Server 2019 Device CAL ile, özel bir uç cihazdaki kullanıcılar, daha büyük veri hacimlerinin hızlandırılmış sorguları için Akıllı Sorgu İşleme'nin sunduğu tüm avantajların yanı sıra, makine öğrenimi araçlarına sahip yeni özellik Büyük Veri Kümesi ve harici veri kaynaklarından Transact-SQL sorgularının optimize edilmiş işlenmesi için PolyBase'den yararlanır.

SQL Server 2019'un diğer özellikleri:

 • Always Encrypted, hem istemci hem de DBMS verilerini güvenli bir şekilde şifreler
 • Akıllı Sorgu İşleme, büyük veri setlerinin sorgularını optimize eder
 • Akıllı Performans, veritabanı işlemleri için daha yüksek yürütme hızı sunar
 • Veritabanı Anlık Görüntüleri potansiyel sapmaları belgeler
 • Son Sorgu Planı İstatistikleri sorguların güncel görünümlerini sağlar
 • hafif Sorgu Profili Oluşturma Altyapısı varsayılan olarak etkin
 • Yeniden başlatma veya işlem geri alma sonrasında veritabanlarının daha hızlı kurtarılması için Hızlandırılmış Veritabanı Kurtarma

SQL Server 2019 Standard Edition için Cihaz CAL'leri

Wiresoft'tan kullanılmış bir Cihaz CAL'i ile bile SQL Server 2019 Standard Edition'ın olağan işlevlerinden ve hizmetlerinden tam olarak yararlanabilirsiniz: Özellikle küçük ve orta ölçekli şirketler, sunucu lisansı ve cihazlar için değişen sayıda erişim lisansından (istemci erişim lisansları) oluşan sunucu/CAL başına lisanslama seçeneğinden yararlanmaktadır.

SQL Server 2019 için sunucu lisansları artı CAL'lerle lisanslama modeli

SQL Server 2019 artı Cihaz CAL'lerini lisanslama seçeneği Microsoft tarafından tanımlanan hükümlere uygundur - bu lisanslama modeli Sunucu/CAL lisanslaması olarak adlandırılır. Microsoft lisans yönetimi bu nedenle sunucuların lisanslanması ile bireysel son cihazların veya kullanıcıların lisanslanması arasında ayrım yapar. Bir SQL Server örneğinin çalıştırıldığı her sunucu için öncelikle bir Standart Sunucu Lisansı 2019 gereklidir. Lisanslı SQL Server'a erişim için, her özel uçcihaz için aynı veya daha yüksek bir sunucu sürümüne ait ayrı bir erişim lisansı(Cihaz CAL'i) gereklidir.

Yalnızca Cihaz CAL'si cihaza 2019 sürümünün SQL Server işlevlerini kullanma yetkisi verir. Son cihazlar için istemci erişim lisansı, yüklenmesi gereken herhangi bir ek yazılım içermez, yalnızca SQL Server 2019 için istemci/sunucu ortamındaki erişim haklarını içerir.

SQL Server 2019 için Cihaz CAL'leri için sürüm uyumluluğu dikkate alınmalıdır

SQL Server 2019 için bir Cihaz CAL'si, SQL Server 2017 veya daha eski bir sürüme (sürüm düşürme) erişim yetkisi de verir. Ancak, tersi durumda, 2019 gibi daha yüksek bir SQL Server sürümüne erişmek için 2016 gibi daha eski bir SQL Server sürümünün Cihaz CAL'sini kullanmak mümkün değildir. Bu nedenle, SQL Server 2019'u kullanırken Cihaz CAL'lerinizin doğru sürümüne sahip olduğunuzdan emin olmalısınız.

SQL Server 2019 Standard sürümü için neden istemci erişim lisansları var?

SQL Server 2019'un Standart Sürümü için Microsoft, diğer şeylerin yanı sıra isteğe bağlı olarak Cihazlar (uç cihazlar) için CAL tabanlı lisanslama sunar. Cihaz CAL'leri aracılığıyla sunucu erişim lisanslaması, özellikle SQL Server'ı daha düşük performansa sahip ancak ihtiyaçları için yeterli olan KOBİ'ler için daha ekonomiktir. SQL Server 2019'un bu tür kullanımı için Microsoft lisanslama modeli iki farklı CAL türü sunar:

 • SQL Server 2019 Device CAL: Bu, özel bir uç cihaza (PC, dizüstü bilgisayar, tablet, mobil) sunucu erişim hakları verir
 • SQL Server 2019 Kullanıcı CAL: Bu, sunucu erişim haklarına sahip özel bir kullanıcıyı donatır

Örneğin, SQL Server işlevlerini kullanmak için birkaç cihaz istemci erişim lisansı satın almak, genellikle çekirdeklere göre sunucu lisanslamasından daha ucuzdur.

SQL Server 2019 için Cihaz CAL'leri ile lisanslama yaparken hangi özel özelliklerin dikkate alınması gerekir?

Cihaz CAL, çok özel bir uç cihaza (cihaz) SQL Server 2019 için erişim haklarının verildiği bir lisanstır. İlk kayıt sırasında belirtilen bu son cihazın daha sonra değiştirilmesi mümkün olmadığı gibi atama türünün de değiştirilmesi mümkün değildir - Cihazdan Kullanıcı CAL'ına. Bu kısıtlamaların amacı CAL'lerin kötüye kullanımını önlemek ve yetkisiz veya yabancı kullanıcıların bir şirketin sunucusuna erişememesi nedeniyle daha fazla güvenlik sağlamaktır.

SQL Server 2019 için Cihaz CAL'sinin avantajları nelerdir?

Prensip olarak, son cihaz tabanlı istemci erişim lisansı ile kullanıcılara yönelik lisans arasında işlevlerin kapsamı açısından bir fark yoktur. İlgili avantajlar, tipik SQL Server erişimlerinin türü aracılığıyla belirgin hale gelir. SQL sunucusu kullanan şirketler genellikle ortak iş akışları için kullanılan iş istasyonlarının sayısı veya türü bakımından farklılık gösterir: Örneğin, bazı projelerde birkaç çalışan tek bir bilgisayarı paylaşabilir veya vardiyalı olarak kullanabilirken, başka bir çalışma ortamında bir ve aynı kullanıcı SQL sunucusuna erişmek için düzenli olarak tamamen farklı uç cihazlar kullanır.

SQL Server 2019 için cihaz lisansının, SQL Server'a erişim hakkını kullanmak için bir kullanıcı yerine yalnızca belirli bir Windows özellikli son cihaza bağlı olması, türe bağlı olarak farklı kullanım türlerine neden olur: Dizüstü bilgisayar gibi mobil bir uç cihaz ise, ilgili kullanıcı SQL Server'a yalnızca şirket içinde, örneğin işyerinde değil, aynı zamanda şirket dışında da (örneğin başka bir şirket konumunda veya ev ofisinde) erişmek için kullanabilir. Bir PC ile erişim doğal olarak her zaman aynı yerde gerçekleşir.

Sonuç

SQL Server 2019 için hangi CAL türünün belirli bir şirkette daha fazla olası kullanım sunduğu, dolayısıyla baskın uygulama senaryosuna göre farklılık gösterir. İstemci erişim lisansı türüne ilişkin karar satın almadan önce verilmelidir, çünkü daha önce de belirtildiği gibi, SQL Server için bir Cihaz CAL'si daha sonra bir Kullanıcı CAL'sine veya tersine değiştirilemez.

Sadece çalışan sayısı değil, aynı zamanda son cihazların kullanıldığı ana yol da bir rol oynar: Birçok çalışan SQL Server'a erişmek için dönüşümlü olarak aynı bilgisayarı kullanıyorsa, ister dahili ister harici veya mobil olsun, Cihaz CAL'leri ile lisanslama daha fazla avantaj sunar. Bu nedenle, birden fazla çalışan SQL Server'a tek bir uç cihaz üzerinden dönüşümlü olarak düzenli olarak eriştiğinde Cihaz CAL'leri uygun lisanslama şeklidir.

Wiresoft Online Shop'ta Microsoft SQL Server 2019 için Cihaz CAL'lerini tek bir lisansla satın alın

SQL Server 2019 için Cihaz CAL'leri Wiresoft Online Shop'ta tek bir kullanıcı lisansı gibi düşük bir fiyattan temin edilebilir - kullanılmış yazılım olarak teklif, karşılaştırılabilir yeni bir lisanstan önemli ölçüde daha ucuzdur ve CAL'nin "kullanılmış" durumu, yazılım yıpranamayacağı için kullanılabilirlik açısından herhangi bir dezavantaj anlamına gelmez.

SQL Server 2019 için kullanılan Cihaz CAL'leri nelerdir?

Wiresoft çevrimiçi mağazasında sunulan SQL Server 2019 için Cihaz CAL'leri, Microsoft lisanslama programının bir parçası olarak mevcut olan orijinal erişim lisanslarıdır; tek fark, bir zamanlar gereksiz bireysel cihaz erişim lisanslarını veya toplu lisansı Wiresoft'a yeniden satan bir şirket tarafından satın alınan son cihazlar için SQL Server 2019 toplu lisansının bir parçası olmalarıdır. Bu eski toplu lisans parçalanarak bireysel lisanslara dönüştürüldü ve bu süreçte Cihaz CAL'leri kullanılmış yazılım veya Kullanılmış Yazılım olarak etiketlendi. Daha önce de belirtildiği gibi, bu işaretleme SQL Server için Cihaz CAL yazılımında herhangi bir aşınma ve yıpranma anlamına gelmediği gibi, işlevselliğinde veya sınırsız bir süre boyunca kullanımında herhangi bir kısıtlama anlamına da gelmez.

SQL Server 2019 için kullanılan Cihaz CAL'leri hangi güvenliği sunar?

Wiresoft'tan SQL Server için Cihaz CAL'leri gibi kullanılmış yazılımları satın almak sadece müşteriler için daha ucuz değil, aynı zamanda güvenlidir! Microsoft SQL Server 2019 için tek bir Cihaz CAL'sini ilgili yeni yazılımdan daha ucuza almakla kalmaz, aynı zamanda ödeme yapıldıktan hemen sonra indirme ve birlikte verilen toplu lisans anahtarı ile lisans etkinleştirme yoluyla alıcı güvenliğine sahip olursunuz.

Wiresoft'ta bulunan SQL Server 2019 için Cihaz CAL'leri, çeşitli şirketlerin lisans envanterlerinden gelmektedir. Bu nedenle, kullanılmış yazılım ticareti için olağan yargı yetkisi geçerlidir. Bu, çeşitli mahkeme kararlarıyla defalarca açıkça teyit edilmiş olan kullanılmış yazılım ticaretini açıkça onaylamaktadır.

Müşteri olarak sizin için SQL Server 2019 için Microsoft Cihaz CAL'lerinin veya Wiresoft tarafından sunulan diğer istemci erişim lisanslarının satın alınması ve kullanılmış yazılım olarak kullanılması yasal güvenlik anlamına gelir, çünkü hiçbir yasal hüküm ihlal edilmez. Ve tüm alıcıların eksiksiz kanıtı nedeniyle, Wiresoft'un kullanılmış CAL'leri de denetime dayanıklıdır!

SQL Server 2019 için kullanılmış Cihaz CAL'leri satın alırken avantajlarınız

SQL Server 2019 için Cihaz CAL'lerini veya diğer CAL'leri Wiresoft'tan Kullanılmış Yazılım olarak sunmak, müşterilerimize yalnızca diğer tekliflere göre düşük maliyetli bir alternatif sunmakla kalmaz, aynı zamanda daha pratik olmayan lisans kademelendirmesi yerine SQL Server hizmetlerinin kullanımını tam olarak lisanslamak için gereken Cihaz CAL'lerinin tam sayısına karar verme özgürlüğü sağlar ve böylece lisanslama maliyetini düşürür.

Wiresoft çevrimiçi mağazasındaki geniş Kullanılmış Yazılım CAL'leri yelpazesi, Cihaz CAL'lerinin yanı sıra SQL Server 2019 için Kullanıcı CAL'lerini ve eşleşen sunucu lisansları da dahil olmak üzere MS SQL Server için erişim lisanslarının eski sürümlerini içerir. Bu şekilde, yeni donanım satın almaktan veya ortaya çıkabilecek uyumluluk sorunlarından kaçınabilirsiniz. Wiresoft'ta SQL Server vb. için çeşitli CAL'ler için geniş bir yelpazede kullanılan yazılımlardan yararlanın!

Wiresoft Yazılım Mağazasında SQL Server 2019 için Cihaz CAL'lerinin yanı sıra diğer Microsoft Server yazılımları için istemci erişim lisansları bulacaksınız - her zaman kullanılmış yazılım olarak uygun bir fiyata ve anında indirme ve etkinleştirme yoluyla hemen kullanılabilir. SQL Server 2019 veya başka bir Microsoft ürünü için Cihaz CAL'leri hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sohbette veya e-posta ya da telefon yoluyla uzman tavsiyelerimizden yararlanmanız yeterlidir.

Bağlantılar "MICROSOFT SQL SERVER 2019 DEVICE CAL"
Müşteri puanları "MICROSOFT SQL SERVER 2019 DEVICE CAL"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler