Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 16-CORE
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 16-CORE

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

 • SW10107
 • 9EM-00118
 • Kalıcı olarak geçerli
 • Tüm diller
 • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
4.342,90 TRY * 4.824,90 TRY * (9,99% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Core 16 Core 
Cihazlar 1x
Sanal makineler 2x
Orta İndir
Çalışma Zamanı Sınırsız
Diller Tüm diller
Teslimat kapsamı İndir + Lisans


Windows Server 2016 sürümü, aynı zamanda özellikli modern, güçlü bir işletim sistemi sunar ve böylece yalnızca küçük ölçüde sanallaştırılmış ortamlar işleten veya esas olarak fiziksel kullanan daha küçük şirketlerin gereksinimlerini tam olarak karşılar. Önceki sürümle karşılaştırıldığında, bu sürüm, diğer şeylerin yanı sıra, tabanlı bir ortama geçişi de destekleyen birçok yeni işlevin yanı sıra, ağ ve depolama arızalarına karşı gelişmiş koruma yoluyla altyapının daha yüksek kararlılığını ve güvenliğini garanti eden birçok özellik sunar. Standard Cloud Server Server Cloud

Ürünle ilgili diğer sorularınız için lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 16-CORE"

Microsoft Windows Server 2016 Standard 16-Core

Windows Server 2016 Standard sürümü, özellikle sadece sınırlı ölçüde sanallaştırılmış ortamlar işleten veya çoğunlukla fiziksel sunucular kullanan küçük şirketlere, aynı zamanda bulut özellikli olan ve böylece gereksinimlerini tam olarak karşılayan modern, güçlü bir sunucu işletim sistemi sunar. Önceki sürümle karşılaştırıldığında bu sürüm, bulut tabanlı bir ortama geçişi de destekleyen birçok yeni işlevin yanı sıra ağ ve depolama arızalarına karşı gelişmiş koruma yoluyla altyapının daha fazla kararlılığını ve güvenliğini sağlayan birçok özellik sunuyor.

Tanıdık Windows 10 arayüzü sayesinde Windows Server 2016 Standard'ın yönetimi neredeyse sezgiseldir. Windows Server 2016 Standard böylece karmaşık ağlar oluşturmak ya da bir şirkette BT altyapılarını yönetmek üzere bir veri merkezi için sunucu yazılımını kullanmak için tüm önkoşulları sunarken, verilerin güvenliği de çeşitli uzantılarla geliştiriliyor.

Windows Server 2016 'nın Standart Sürümünü satın alma kararı, esas olarak mevcut işlevlere duyulan ihtiyaç veya hizmetleri sanallaştırma olanakları tarafından belirlenir. Bu amaçla, daha küçük şirketlerin istikrarlı hiper yakınsak altyapılar geliştirmesi ve işletmesi için halihazırda birçok önemli işlev sağlamaktadır. Yerel ortamların bulut ile daha yakın bağlantısı için Microsoft Azure Hizmetleri de burada bazı pratik işlevler sunuyor.

Windows Server 2016 sürümüyle birlikte, standart sürümün lisanslaması da yalnızca çekirdek tabanlıdır: Sunucu başına minimum çekirdek sayısı her zaman 16'dır, böylece 16 çekirdekli paket uygun ve esnek lisanslama için temel olarak yeterli olabilir.

Windows Server 2016 Standard'ın 16 çekirdekli paketini kullanılmış yazılım olarak Wiresoft'tan edinebilirsiniz. Yeni ürünlere kıyasla daha düşük fiyatının büyük avantajına ek olarak - eğer bu sürüm hala bu şekilde sunuluyorsa - Kullanılmış Yazılım, sanallaştırma işlevlerinin yanı sıra veri ve uygulamaların performansı ve kapsamlı koruması açısından aynı işlev yelpazesini sunar. Aşağıdaki genel bakış, geçerli lisanslama koşulları da dahil olmak üzere Microsoft Windows Server 2016 Standard Edition'ın en önemli işlevleri hakkında ayrıntılı bilgi sağlar.

Windows Server 2016 Standard hangi işlevleri sunuyor?

Önceki sürümle karşılaştırıldığında Windows Server 2016 Standard, uygulamaların yürütülmesinde daha yüksek bir hız, daha iyi bir bulut bağlantısı ve elbette sunucuların ve hizmetlerin sanallaştırılması için bir dizi yeni işlev sunarak bulut ortamına geçişi destekliyor. Bu nedenle, Standart Sürüm ile daha fazla istikrarın yanı sıra altyapıların daha yüksek düzeyde korunmasıyla karakterize edilen karmaşık ağlar oluşturmak mümkündür. Şirketlerin BT altyapısının yönetimine yönelik bir veri merkezinin işletilmesi için, kullanıcı haklarının yanı sıra yeni sunucu rollerinin atanması için ek seçenekler mevcuttur - ağ ve depolama arızaları durumunda iyileştirilmiş koruma sayesinde, tüm sunucu sisteminin daha güvenli ve verimli bir şekilde yönetilmesi mümkündür.

Buna ek olarak, Windows Server 2016 'yı daha basit çekirdek uygulamasında - grafik masaüstü arayüzü olmadan - başlatmak mümkündür; bu da eski donanımlarda çalışırken performansı önemli ölçüde artırır. Standart versiyonun özellikle sanallaştırma olanaklarını ilgilendiren diğer özellikleri aşağıda açıklanmıştır.

Docker altında Windows Server kapsayıcıları için destek

Bu sunucu sürümünde Microsoft artık açık kaynak projesi Docker'ı temel alan Windows Server Containers ve Hyper-V Containers da sunuyor. Diğer şeylerin yanı sıra bunlar, gerekli tüm bileşenleri konteyner ana bilgisayarı aracılığıyla kullanılabilir hale getirerek sunucu ve bulut uygulamalarının sanallaştırılmasını sağlar. Bu, örneğin uygulamaların dağıtımını basitleştirir.

Windows Server 2016'da Nano Sunucu

Nano Server ile şirketler artık çok daha yalın sunucular oluşturabilir, çünkü sanal bir motor yaklaşık %90 depolama alanı tasarrufu sağlar. Bu özellik yeni Windows Server Containers veya daha önce bahsedilen Docker uzantısı için optimize edilmiştir. Bununla, örneğin, sunucu üzerinde sanal bir nano sunucu oluşturulabilir ve ardından Docker kapsayıcıları için bir ana bilgisayar olarak yapılandırılabilir. Hyper-V kümeleri Nano Sunucular ile de oluşturulabilir. Nano Server, örneğin dosya sunucusu gibi geleneksel sunucu hizmetleri için de kullanılabilir.

Windows Server 2016 Standard'da Hyper-V

Windows Server 2016 'nın standart sürümü, maksimum 24 TB RAM ile 2 sanal makine veya 2 Hyper-V konteyneri için sanallaştırma hakları sunar. Burada bulunan Hyper-V işlevleri, genel bulutlar için çok önemli olan daha yüksek ölçeklenebilirliğin yanı sıra iSCSI başlatıcı ve depolama havuzu oluşturmak için Storage Spaces (ancak Storage Spaces Direct değil) desteği gibi bazı depolama özelliklerinin yanı sıra daha yüksek hata güvenliği veya daha iyi yük güvenliği için çok yollu I/O (MPIO) sunar

Yük devretme ve yük dengeleme ile bağlantılar arasında esneklik veya daha iyi yük dengeleme. VM Depolama Esnekliği, depolama sistemi arızalarına karşı toleransı artırarak kullanılabilirliği de geliştirir.

Windows Server 2016 Standard altında kullanılabilen Microsoft sunucu uygulamaları ve bileşenleri

Windows Server 2016 Standard üzerinde kurulabilen ve kullanılabilen temel sunucu uygulamaları şunlardır:

 • Microsoft SQL Server: 2016, 2014 ve 2012 sürümleri
 • Microsoft Sistem Merkezi: Virtual Machine Manager 2016, Operations Manager 2016 ve Data Protection Manager 2016
 • Configuration Manager (Vers. 1606)
 • SharePoint Server 2016
 • Proje Sunucusu 2016
 • Exchange Server 2016
 • Host Integration Server 2016
 • Visual Studio Team Foundation Server 2017
 • Skype Kurumsal Sunucu 2015 ve
 • BizTalk Server 2016

Ayrıca, aşağıdaki bileşenler de desteklenmektedir:

 • nET Framework 4.6 ve 3.5
 • Arka Plan Akıllı Transfer Hizmeti (BITS)
 • BitLocker sürücü şifreleme ve ağ kilidini açma
 • BranchCache
 • NFS için İstemci
 • Yük devretme kümesi
 • Grup İlkesi Yönetimi
 • Windows PowerShell

Windows Server özellikleri Sunucu Yöneticisi (veya PowerShell) ile yüklenebilir.

Standart Sürümde desteklenmez

 • Hyper-V için ana bilgisayar izleme desteği
 • Depolama kopyası
 • Yazılım Tanımlı Ağlar (SDN)

Aşağıdaki bileşenler de bu baskıya dahil edilmemiştir:

 • Doğrudan Depolama Alanları
 • Depolama Çoğaltması
 • Korumalı Sanal Makineler
 • Yeni ağ yığını (Protokol Yığını)

Windows Server 2016 Standard'ın Microsoft Azure Hizmetleri ile Kullanımı

Windows Server 2016 sürümü ile Microsoft, işletim sistemini Azure bulut hizmeti ile daha yakından ilişkilendiriyor. Bu, diğerlerinin yanı sıra Cloud Witness ve RDS Connection Broker işlevleri ile birden fazla, dağıtılmış veri merkezinin birbirleriyle daha güvenilir ve verimli bir şekilde bağlanmasına (yüksek kullanılabilirlik, yüksek performanslı sunucular ve kümeler için) olanak tanır.

Azure, kimlikler, güvenlik ve yönetim için tek tip işlevlere sahip uçtan uca hibrit bir altyapı avantajı sunar.

Windows Server 2016 Standard Edition'ın kurulumu ve çalıştırılması için minimum yazılım ve donanım gereksinimleri

Windows Server 2016 Standard Edition'ın güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamak için, kullanılan donanımın aşağıda listelenen belirli minimum gereksinimleri karşılaması gerekir. Diğer gereksinimler sistem yapılandırmasına veya diğer yüklü uygulamalara bağlıdır.

 • Sabit disk alanı: 32 GB
 • Bellek (RAM): 512 MB (Server Core ve Server Nano) veya masaüstü ekranlı kurulum için 2 GB
 • Sistem bölümü: 32 GB
 • İşlemci: 64-bit
 • İşlemci hızı: 1,4 GHz
 • Grafik kartı: 1.024 x 768 piksel, Süper VGA desteği
 • Ağ kartı: 1 gigabit aralığında minimum verime sahip 1 Ethernet adaptörü 1x

Windows Server 2016 Standart 16 Çekirdekli Paket ile Lisanslama

Windows Server 2016 Standard Edition gibi kullanılmış yazılımlara sahip bir sunucunun lisanslanması, geçerli Microsoft lisans düzenlemelerini takip eder. Prensip olarak, aşağıda listelenen kurallar geçerli olduğundan, burada en az 16 çekirdekli bir paket gereklidir.

Windows Server 2016 Standard Edition için temel Microsoft lisanslama düzenlemeleri

Windows Server 2016 sürümünün piyasaya sürülmesiyle birlikte Microsoft lisanslama modelini değiştirdi. Bu nedenle, Standart Sürüme sahip bir sunucu temel olarak yalnızca kullanılan fiziksel donanım temelinde lisanslanabilir. Aşağıdaki hükümler geçerlidir:

 • Tek bir sunucu lisansı her zaman 2 fiziksel işlemci çekirdeğini kapsar.
 • Ayrıca, kullanılan donanım gerçekte 8'den az çekirdeğe sahip olsa bile, işlemci başına minimum 8 çekirdek sayısı her zaman temel alınır.
 • Ayrıca, fiziksel sunucu başına minimum sayı olarak 2 işlemci varsayılmıştır.
 • Bu da 16 çekirdekli bir pakete karşılık gelen minimum 16 çekirdek sayısıyla sonuçlanır.
 • Buna ek olarak, 16'dan fazla çekirdeğe sahip bir sunucu Windows Server 2016 Standard için 2 çekirdekli paketlerle lisanslanabilir; bunlar Wiresoft'tan kullanılmış yazılım olarak da temin edilebilir.
 • Buna ek olarak, Windows Server 2016 Standard'a erişen tüm istemcilerin (her kullanıcı veya her son cihaz) bir istemci erişim lisansına (CAL) sahip olması gerekir. Windows Server 2016 için bu Kullanıcı ve Cihaz CAL'leri Wiresoft'tan uygun fiyatlarla kullanılmış yazılım olarak da temin edilebilir.

Windows Server 2016 Standard'ın çalışmasıyla ilgili diğer notlar

Windows Server 2016 örnekleri fiziksel bir işletim sistemi ortamında (1 çalışan örnek) veya sanal bir işletim sistemi ortamında (2 çalışan örnek) çalıştırılabilir.

Windows Server 2016'daki tüm yeni özelliklerden yararlanmak için, Windows Server 2016 mevcut bir ana bilgisayardaki sanal bir bilgisayara da yüklenebilir. Ancak bazı özellikler en iyi Hyper-V çalıştıran fiziksel bir Windows Server 2016 ana bilgisayarında çalışır.

Wiresoft'tan Microsoft Windows Server 2016 Standard Edition için kullanılmış yazılım hakkında SSS

Windows Server 2016 Standard için 16 çekirdekli paket genellikle yeni bir 16 çekirdekli paketle aynı şekilde kullanılmış yazılım olarak kullanılabilir - eğer hala sunuluyorsa. Bu sadece yazılımın genellikle yıpranmadığı gerçeğini değil, her şeyden önce Wiresoft'un Kullanılmış Yazılımının karşılık gelen yeni veya kullanılmamış bir sunucu lisansıyla aynı işlevlere sahip olduğu gerçeğini ifade eder. Kullanılmış Windows sunucu lisansları hakkındaki diğer sorular aşağıda yanıtlanmıştır.

Windows Server 2016 Standart Yazılımı gibi kullanılmış yazılımların satışına, satın alınmasına ve kullanımına yasal olarak izin veriliyor mu?

Evet: Wiresoft'un kullanılmış yazılımlarıyla, kullanılmış bir Windows Server 2016 Standard 16-core paketi satın alırken ve düzenli olarak kullanırken ilgili yasaları ihlal etmediğinizden emin olabilirsiniz. Bunun nedeni, mevcut içtihat hukukunun sadece Microsoft'un kullanılmış yazılımlarının ticaretine değil, aynı zamanda bir şirketin lisans stokundan kaynaklandığı sürece kullanımına da izin vermesidir. Bu durum çeşitli mahkeme kararlarıyla da defalarca teyit edilmiştir.

Kullanılmış Windows Server 2016 Standard 16-Core yazılımı nereden geliyor?

Wiresoft tarafından sunulan Windows Server 2016 Standard için 16 çekirdekli paketler, genellikle bunları daha önce kendileri satın almış, genellikle gerçekten kullanmış ve çeşitli nedenlerle (örneğin, daha yeni bir sürümün şirket çapında kullanımı) Wiresoft'a satmış olan şirketlerden gelmektedir. Bu nedenle bu paketler, yeni bir lisans gibi kullanılabilseler bile Wiresoft Shop'ta her zaman kullanılmış yazılım olarak sunulmaktadır.

Alıcı güvenliği Windows Server 2016 Standard için de mevcut mu?

Evet: Sunulan Windows Server 2016 Standard 16-Core Paketi veya başka bir sürüm olup olmadığına bakılmaksızın, tüm Wiresoft kullanılmış yazılımları size yeni sunucu yazılımı satın almakla aynı avantajları ve güvenliği sunar. Bu nedenle, tamamlanan ödeme işleminden sonra yazılım paketinin hemen indirilmesi ve geçerli bir lisans anahtarıyla anında lisans aktivasyonu yoluyla olağan alıcı güvenliğine sahip olursunuz.

Wiresoft Used Software'in başka avantajları var mı?

Evet: Wiresoft Kullanılmış Yazılım satın alan müşteriler, her şeyden önce, şirketlerin veya bireylerin yazılım stoklarını karşılaştırılabilir yeni yazılım satın almaktan daha ekonomik bir şekilde tamamlayabilecekleri veya güncelleyebilecekleri ekonomik avantaj sunan düşük fiyatından yararlanır. Wiresoft'un Microsoft tarafından kullanılan yazılımı bu nedenle işletme maliyetlerini de azaltabilir, çünkü tüm alıcıların tam kaydı nedeniyle denetim güvenliği de sunar!

Wiresoft Yazılım Mağazasında sadece Windows Server 2016 Standart 16 Çek irdekli Paketi değil, aynı zamanda Windows Server'ınızın lisanslamasını esnek bir şekilde genişletebileceğiniz 2 Çekirdekli Paketi de bulabilirsiniz. Örneğin sanallaştırma için daha yüksek bir talebiniz varsa, Windows Server 2016 Datacenter Edition veya Windows Server'ın en son 2019 sürümünü de edinebilirsiniz. Geniş kapsamlı kullanılmış yazılım portföyümüz, gerekli istemci erişim lisanslarının (CAL'ler) yanı sıra diğer birçok Microsoft programını da içerir - bahsedilen tüm Wiresoft avantajlarıyla birlikte. Windows Server 2016 Standard'ın doğru lisanslanmasıyla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sohbette veya e-posta ya da telefon yoluyla yetkin tavsiyelerimizden yararlanmanız yeterlidir.

Bağlantılar "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 16-CORE"
Müşteri puanları "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 16-CORE"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler