Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT SQL SERVER 2019 - 5 PACK USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT SQL SERVER 2019 - 5 PACK USER CAL

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

 • SW10392
 • 359-06866
 • Kalıcı olarak geçerli
 • Tüm diller
 • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
9.072,90 TRY * 10.079,90 TRY * (9,99% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Miktar 5x Kullanıcı CAL
Sistem  SQL Server 
CAL Kullanıcı CAL
Teslimat kapsamı Lisans Kimliği + Kimlik Doğrulama Kodu 
Çalışma Zamanı Sınırsız
Diller Tüm diller


Microsoft SQL Server 2019'un tüm SQL hizmetlerini ve işlevlerini kullanabilmek için, bir kullanıcının herhangi bir uç cihazdan erişebileceği ilgili bir istemci erişim lisansına (SQL Server 2019 Kullanıcı CAL'i) ihtiyacı vardır. SQL 2019 sunucu lisansının kendisi herhangi bir kullanıcı hakkı içermez, bu nedenle bunların kullanıcılar için bir CAL şeklinde ayrıca satın alınması gerekir. 5 Kullanıcı CAL'lerinin her biri beş kayıtlı kullanıcıya ilgili izni verir.

Ürünle ilgili diğer sorularınız için lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT SQL SERVER 2019 - 5 PACK USER CAL"

kullanılan yazılım olarak SQL Server 2019 için 5x Kullanıcı CAL'si

Microsoft SQL Server 2019'un tüm SQL hizmetlerini ve işlevlerini kullanabilmek için, bir kullanıcının herhangi bir uç cihazdan erişebileceği ilgili bir istemci erişim lisansına (SQL Server 2019 Kullanıcı CAL) ihtiyacı vardır. SQL 2019 sunucu lisansının kendisi herhangi bir kullanıcı hakkı içermez, bu nedenle bunların kullanıcılar için CAL şeklinde ayrıca satın alınması gerekir. 5 Kullanıcı CAL'lerinin her biri beş kayıtlı kullanıcıya ilgili izni verir.

Kullanılmış yazılım olarak, Wiresoft'un SQL Server 2019 Kullanıcı CAL'leri, normal lisans sağlayıcılarının karşılaştırılabilir tekliflerinden daha düşük bir fiyatla ve bireysel olarak mevcut olmaları gibi büyük bir avantaj sunar. Aynı zamanda, resmi Microsoft toplu lisanslama programının bir parçası olarak sunulan SQL Server 2019 için kullanıcı istemci erişim lisansları ile aynı işlevlere sahiptirler.

Kullanılmış bir Kullanıcı CAL ile MS SQL Server 2019'un tüm avantajlarından yararlanın

SQL Server 2019, bir şirkete modern, güçlü bir İlişkisel Veritabanı Yönetim Sisteminin (RDMS) sunması gereken tüm önemli veritabanı, raporlama ve analiz işlevlerini sağlayan Microsoft veri platformunun en son sürümüdür ve örneğin mal yönetim sistemleri, ERP yazılımı ve CRM sistemleri için kullanılır.

Sunucu sürümüne bağlı olarak, bu yalnızca verilerin kümelenmesini (grup tahsisi) değil, aynı zamanda sistematik kayıt için izlemeyi ve hedeflenen sorguların işlenmesini de içerir. Burada, SQL User CAL 2019'a sahip kullanıcılar, daha büyük veri hacimlerinin hızlandırılmış sorguları için Akıllı Sorgu İşleme'nin (IQP) yanı sıra makine öğrenimi modelleri için araçlar içeren Büyük Veri Kümesi özelliğinden ve harici veri kaynaklarından Transact-SQL sorgularını işlemek için PolyBase'den yararlanabilirler.

Diğer özellikler şunlardır:

 • İstemciden DBMS'ye giden verileri şifrelemek için Her Zaman Şifreli
 • Büyük veri setlerinin sorgularını optimize etmek için Akıllı Sorgu İşleme (IQP)
 • Veritabanı işlemleri için hızlandırılmış yürütme hızı sağlayan Akıllı Performans
 • Olası sapmaları belgelemek için Veritabanı Anlık Görüntüleri
 • Sorgu yürütme planlarının güncel görünümleri için Son Sorgu Planı İstatistikleri
 • geliştirilmiş bir Hafif Sorgu Profil Oluşturma Altyapısı ve
 • Yeniden başlatma veya işlem geri alma sonrasında hızlandırılmış veritabanı kurtarma için Hızlandırılmış Veritabanı Kurtarma

SQL Server 2019 Standard Edition için Kullanıcı CAL'leri

Wiresoft'un kullanılmış bir yazılım Kullanıcı CAL'i ile SQL Server 2019 Standard Edition'ın işlevlerini kullanabilirsiniz: Bu, küçük ve orta ölçekli şirketler için tasarlanmıştır ve sunucu lisansına ek olarak kullanıcılar için ilgili sayıda erişim lisansı (İstemci Erişim Lisansları) gerektiren Sunucu/CAL başına lisanslama seçeneği sunar.

SQL Server 2019 için sunucu lisansları ve CAL'ler aracılığıyla lisanslama modeli

Sunucu başına lisanslama artı Kullanıcı CAL 'leri, Microsoft tarafından belirtilen olağan gereksinimlere dayanmaktadır: SQL Server örneği çalıştıran her sunucu standart bir sunucu lisansı gerektirir. Buna ek olarak, lisanslı SQL sunucusuna erişen her bir özel kullanıcı için aynı veya daha yeni bir sunucu sürümünün ilgili erişim lisansı (Kullanıcı CAL) gereklidir. Bu nedenle, bu lisanslama modeli Sunucu/CAL lisanslaması olarak da adlandırılır.

Microsoft lisans yönetimi böylece sunucuların lisanslanması ile bireysel kullanıcıların lisanslanması arasında ayrım yapar. İkincisi, SQL Server işlevlerini yalnızca Kullanıcı CAL'si aracılığıyla kullanma yetkisine sahiptir. Bu İstemci Erişim Lisansı, herhangi bir yazılım yüklemeye gerek kalmadan yalnızca istemci/sunucu ortamında erişim haklarını içerir. Kullanıcı İstemci Erişim Lisansları SQL Server 2019 için kullanım haklarını düzenler; lisanslı sunucuya erişim haklarının yanı sıra ilişkili hizmetleri de içerirler.

SQL Server 2019 için Kullanıcı CAL'leri için sürüm uyumluluğunu gözlemleyin

SQL Server 2019 için bir Kullanıcı CAL'si ile SQL Server 2017 'ye veya daha eski bir sürüme erişim de mümkündür (sürüm düşürme). Ancak, 2017 gibi daha eski bir SQL Server sürümüne ait bir Kullanıcı CAL'inin 2019 gibi daha yüksek bir SQL Server sürümüne erişmek için kullanılması (yükseltme) gibi ters senaryo mümkün değildir.

SQL Server 2019 Standard Edition için CAL tabanlı kullanım neden mevcut?

Microsoft, SQL Server 2019'un standart sürümü için kullanıcılar (veya son cihazlar) için yalnızca CAL tabanlı lisanslama sunar. Bu, örneğin KOBİ'lerde olduğu gibi, sunucusu daha düşük performansa sahip olan kullanıcıların bile SQL Server işlevlerini kullanabileceği anlamına gelir. Kullanıcılar için erişim tabanlı lisanslarla lisanslama, bu tür şirketlerin SQL Server kullanmaları için daha ekonomik bir yoldur, çünkü yalnızca gerçekten ihtiyaç duydukları kadar kullanıcı istemci erişim lisansı satın almaları gerekir. Microsoft lisanslama modeli, SQL Server 2019'un kullanımı için iki farklı CAL türü sunar:

 • SQL Server 2019 Kullanıcı CAL: Bu, özel bir kullanıcıyı erişim haklarıyla donatır
 • SQL Server 2019 Device CAL: Bu, özel bir uç cihaza (PC, dizüstü bilgisayar, tablet, mobil) erişim hakları verir

SQL Server 2019 için Kullanıcı CAL'leri ile lisanslamanın özellikleri nelerdir?

Kullanıcı İstemci Erişim Lisansı, belirli bir kullanıcının SQL Server 2019 için erişim haklarına sahip olduğu tek bir lisanstır. İlk olarak belirtilen kullanıcının daha sonra değiştirilmesi veya atama türünün değiştirilmesi mümkün değildir. Bu kısıtlamalar daha fazla güvenlik sağlar ve CAL'lerin kötüye kullanılmasını önler, böylece örneğin yetkisiz çalışanlar veya yabancılar bir şirketin iş açısından kritik verilerine erişemez.

SQL Server 2019 için Kullanıcı CAL'inin avantajları nelerdir?

SQL Server 2019 için kullanıcı lisansı belirli bir uç cihaza değil, yalnızca belirli bir kişiye bağlıdır. Böylece, SQL Server 2019 için Kullanıcı CAL'si ile yalnızca bir bireysel kullanıcı adıyla kaydedilir. Böylece bu kullanıcıya SQL Server'a erişim hakkı tanınır; her durumda erişimin gerçekleşeceği son cihazın seçimi serbesttir, ancak bu herhangi bir zamanda yalnızca tek bir PC veya benzerinden gerçekleşebilir.

Diğer istemci erişim lisansı versiyonu olan cihaza bağlı CAL ile karşılaştırıldığında, Kullanıcı CAL'i bu nedenle kullanımın yerel olarak bağlı olmaması avantajına sahiptir. Lisanslı kullanıcı tarafından kullanılan son cihazın internete erişimi olduğu sürece, SQL Server'a yalnızca şirket içinde, örneğin işyerinde değil, aynı zamanda dışarıda da - örneğin bir dizüstü bilgisayar, tablet veya akıllı telefon ile - trende, iş seyahatinde veya ev ofisinde erişebilir.

Bu nedenle SQL Server için Kullanıcı CAL 'i, özellikle farklı konumlarda çalışan ve düzenli olarak sunucuya bağlanan kullanıcılara SQL Server işlevlerinin esnek ve mobil kullanımını sunar, çünkü Kullanıcı CAL'i ile her zaman kişisel hesaplarını kullanırlar.

Sonuç

Belirli bir şirkette SQL Server 2019 için hangi CAL türünün daha fazla avantaj sunduğu durumdan duruma farklılık gösterebilir. Doğru istemci erişim lisansı için karar satın almadan önce verilmelidir, çünkü bir SQL Server Kullanıcı CAL'si bir Cihaz CAL'sine veya tersine değiştirilemez.

Bu sadece çalışan sayısına değil, aynı zamanda son cihazların baskın kullanım türüne de bağlıdır: Çalışanların çoğu SQL Server'a erişmek için sadece dahili olarak değil, aynı zamanda harici olarak, mobil olarak veya farklı iş istasyonlarında düzenli olarak farklı bilgisayarlar kullanıyorsa, Kullanıcı CAL'lerine sahip ekipman daha fazla avantaj sunar.

Wiresoft Online Shop'ta Microsoft SQL Server 2019 için Kullanıcı CAL'lerini tek bir lisanstan başlayan fiyatlarla satın alın

SQL Server 2019 için Kullanıcı CAL'leri Wiresoft Online Shop'ta tek bir lisans kadar düşük bir fiyata mevcuttur - kullanılmış yazılım olarak önemli ölçüde daha düşük bir fiyat sunarlar ve kullanılmış durum kullanılabilirlik açısından hiçbir dezavantaj sunmaz.

Kullanılan yazılım olarak SQL Server 2019 için Kullanıcı CAL'leri nedir?

Wiresoft çevrimiçi mağazasında sunulan SQL Server 2019 için Kullanıcı CAL'leri, Microsoft lisanslama programından düzenli erişim lisanslarıdır; SQL Server 2019 kullanıcıları için toplu lisansın bir parçası olarak, ilk olarak gereksiz kullanıcı erişim lisanslarını veya tüm toplu lisansı Wiresoft'a yeniden satan bir şirket tarafından satın alınmıştır. Toplu lisans bireysel lisanslara bölündü ve kullanıcı CAL'leri kullanılmış yazılım olarak işaretlendi. Ancak bu, SQL Server User CAL yazılımının genel olarak yıprandığı ya da işlevselliği veya zaman sınırı ile ilgili herhangi bir kısıtlama anlamına gelmez.

SQL Server 2019 için Kullanıcı CAL'leri kullanılan yazılım olarak hangi güvenliği sunar?

Wiresoft'tan kullanılmış SQL Server Kullanıcı CAL'leri satın almak müşterilerimiz için sadece uygun fiyatlı değil, aynı zamanda güvenlidir! Microsoft SQL Server 2019 için Tek Kullanıcı CAL'sini benzer yeni yazılımlardan daha düşük bir fiyata almakla kalmaz, aynı zamanda anında indirme ve birlikte verilen toplu lisans anahtarıyla lisans etkinleştirme ile alıcı güvenliğine sahip olursunuz:

Wiresoft'ta sunulan SQL Server 2019 için tüm Kullanıcı CAL'leri, Avrupa Birliği merkezli şirketlerin lisans envanterinden gelmektedir. Bir müşteri olarak sizin için, SQL Server 2019 için bir Kullanıcı CAL'si - veya Wiresoft'ta kullanılmış yazılım olarak sunulan başka bir Microsoft istemci erişim lisansı - satın almak ve kullanmak yasal güvenlik anlamına gelir, çünkü bu şekilde hiçbir geçerli düzenleme ihlal edilmez, bu da çeşitli mahkeme kararları tarafından tekrar tekrar açıkça onaylanmıştır. Alıcının tam kanıtı nedeniyle, Wiresoft'un kullanılmış yazılımı da denetime dayanıklıdır!

SQL Server 2019 için Kullanıcı CAL'lerinden kullanılmış yazılım ile avantajlarınız

Wiresoft'un SQL Server 2019 için Kullanıcı CAL'leri veya diğer istemci erişim lisanslarını kullanılmış yazılım olarak sunması, piyasada bulunan benzer tekliflere çoğunlukla düşük fiyatlı bir alternatif sunmakla kalmaz, aynı zamanda müşterilerimize SQL Server hizmetlerini lisanslamak için gereken Kullanıcı CAL'lerinin tam sayısını satın alırken serbest seçim imkanı sunar ve bu da lisanslama maliyetlerini azaltır.

Wiresoft'un çevrimiçi mağazasındaki Kullanılmış Yazılım olarak geniş CAL yelpazesiyle, SQL Server 2019 için Cihaz CAL'lerinin yanı sıra Kullanıcı CAL'lerine ek olarak MS SQL Server'ın eski veya yeni sürümleri için Erişim Lisansları satın alma seçeneğiniz de vardır. Eski SQL Server sürümleri için CAL satın alarak, yeni donanım satın alma ihtiyacından veya sık sık uyumluluk sorunları yaşamaktan kurtulursunuz. Wiresoft'ta SQL Server için farklı CAL sürümlerinin geniş kullanılmış yazılım yelpazesinden yararlanın!

Wiresoft Yazılım Mağazasında SQL Server 2019 için Kullanıcı ve Cihaz CAL'lerinin yanı sıra diğer Microsoft istemci erişim lisanslarını veya sunucu programlarını - anında indirme ve etkinleştirme dahil kullanılmış yazılım olarak düşük fiyatlarla bulabilirsiniz. SQL Server 2019 veya başka bir Microsoft ürünü için Kullanıcı CAL'leri hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen sohbet, e-posta veya telefon yoluyla bizimle iletişime geçin.

Bağlantılar "MICROSOFT SQL SERVER 2019 - 5 PACK USER CAL"
Müşteri puanları "MICROSOFT SQL SERVER 2019 - 5 PACK USER CAL"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler