Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT SQL SERVER 2019 STANDARD
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT SQL SERVER 2019 STANDARD

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

 • SW10151
 • 228-11477
 • Kalıcı olarak geçerli
 • Tüm diller
 • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
7.770,90 TRY * 8.632,90 TRY * (9,99% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Core -
Minimum lisanslama Hiçbiri
CAL User CAL/Cihaz CAL
Orta İndir
Çalışma Zamanı Sınırsız
Diller Tüm diller
Teslimat kapsamı İndir + Lisans


 SQL 2019 Server Standard  Edition, 'un İlişkisel Veri Yönetim Sisteminin en son sürümünün bir parçasıdır; bu amaçla güçlü bir RDMS kullanması gereken küçük ve orta ölçekli şirketlerde kurumsal kaynak planlama sistemlerinin, CRM sistemlerinin veya ERP yazılımlarının başarılı bir şekilde çalışması için gereken tüm önemli veritabanı, raporlama ve analiz işlevlerini bir araya getirir ve ilgili tüm gereksinimleri karşılayabilir - 'da da. Microsoft Cloud

Ürünle ilgili diğer sorularınız için lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT SQL SERVER 2019 STANDARD"

Microsoft SQL Server 2019 Standard

SQL Server 2019 Standard Edition, Microsoft'un İlişkisel Veri Yönetim Sisteminin en son sürümünün bir parçasıdır; kurumsal kaynak planlama sistemlerinin, CRM sistemlerinin veya ERP yazılımlarının başarılı bir şekilde çalışması için gereken tüm önemli veritabanı, raporlama ve analiz işlevlerini, bu amaçla tüm ilgili gereksinimleri karşılayabilen güçlü bir RDMS kullanması gereken küçük ve orta ölçekli şirketlerde bir araya getirir - bulutta da.

Bu amaçla SQL Server 2019 Standard Edition, tüm tipik iş uygulamalarının daha düşük kapasiteli sunucularda da güvenli bir şekilde çalıştırılabileceği güvenilir bir temel veri yönetimi ve iş zekası veritabanı sağlar. Buna ek olarak, hem yerel hem de bulutta kullanılabilen uygulamalar için çeşitli geliştirme araçları sunar. Ayrıca, SQL Server 2019 Standard Edition, minimum BT kaynağı gereksinimi ile verimli veritabanı yönetimi sağlar.

Yüksek ölçeklenebilirliğe sahip bulut hizmetlerine ek olarak, SQL Server 2019 Standard Edition'ın en önemli entegre işlevleri arasında güvenli enklavlar sağlayan Always Encrypted özelliği ve Java dili entegrasyonu gibi genişletilebilirlik yer alıyor. Hadoop Dağıtılmış Dosya Sistemleri (HDFS), Apache Spark ve diğer önemli analiz araçları da Microsoft tarafından desteklenmektedir; bu da özellikle artık mevcut olan Büyük Veri kümeleri ile geniş veri hacimlerinin yönetimini ve geliştirmeden üretime kadar tüm tipik süreçlerde konteyner kullanımını kolaylaştırmaktadır. Bu süreçte, veri silolarını önce taşımadan veya çoğaltmadan doğrudan SQL Server 2019'da parçalamak artık mümkün. Veritabanı uyumluluk sertifikası, uygulamalar arasındaki uyumsuzluklara karşı koruma sağlar; ayrıca bir SQL Server veritabanının yalnızca yerel olarak değil, çevresel olarak veya bulutta da güncellenmesine olanak tanır.

Son olarak, SQL Server 2019 iş açısından kritik tüm verileri güvenilir bir şekilde korur ve bütünlüğünü (uyumluluğunu) tehdit edebilecek şüpheli erişim veya diğer faaliyetler konusunda anında uyarıda bulunur.

Özellikle, bu SQL Server 2019 Standard Edition, tamamlayıcı istemci erişim lisanslarıyla birlikte bir sunucu lisansına sahip bir sunucunun lisanslanmasına izin verir; bu çözüm, genel olarak daha uygun maliyetli olduğundan, sunucu performansı daha düşük olan KOBİ'ler veya orta ölçekli kuruluşlar için özellikle caziptir.

Wiresoft, SQL Server 2019 Standard Edition'ı kullanılmış yazılım olarak yeni yazılıma kıyasla önemli ölçüde daha düşük bir fiyatla sunar - işlevsellik, performans veya güvenlikte herhangi bir kısıtlama beklemenize gerek kalmadan. SQL Server 2019 Standard'ın tüm özellikleri ve bu sürüm için Microsoft lisanslama koşulları hakkında ayrıntılı bilgi aşağıdaki genel bakışta verilmiştir.

SQL Server 2019 Standard'ın önceki sürümüyle karşılaştırma - yenilikler neler?

SQL Server 2019 Standart sürümü, geliştirilmiş veya optimize edilmiş işlevler ve özelliklerin yanı sıra daha iyi performans ve ölçeklenebilirlik sunması bakımından önceki sürümden farklıdır. Buna ek olarak, 2019 Standart sürümü bir dizi yeni, yenilikçi işlevle desteklenmiştir: özellikle Büyük Veri Yönetimi alanında yeni analiz araçlarıyla, günümüzde tipik olarak çoğu zaman meydana gelen büyük miktarlardaki verilerin bile hızlı ve güvenilir bir şekilde işlenmesi ve değerlendirilmesi ve bunların çeşitli uygulamalar için kapsamlı bir şekilde kullanılabilir hale getirilmesi.

Büyük Veri iş yükleri, yönetimlerinin Hadoop tabanlı diğer yerel platformlarda gerçekleştiği geçmişin aksine artık doğrudan SQL Server 'a taşınabiliyor.

Entegre SQL Konnektörleri sayesinde Oracle, Teradata, Mongo DB, HDFS ve Azure Data Lake gibi harici veritabanları artık ilgili verileri fiziksel olarak taşımak veya çoğaltmak zorunda kalmadan sorgulanabilir. Ayrıca, SQL Server 2019 Standard 'da akıllı sorgu işleme ve performansta önemli bir artış sağlayan daha hızlı veritabanı kurtarma özelliği de mevcuttur. Münferit işlevler aşağıdaki genel bakışta daha ayrıntılı olarak açıklanmaktadır.

SQL Server 2019 Standard - ayrıntılı olarak önemli özellikler

Özellikle yeni Büyük Veri kümeleri, kapsamlı verilerin birçok yönden analiz edilmesi, kapsamlı bir şekilde işlenmesi ve sunulması için olanakları genişletmektedir. Verilerin kümelenmesi, sistematik toplama sırasında izleme, kayıt ve ölçümlerin yanı sıra arama sorgularının akıllıca işlenmesiyle desteklenir.

Büyük Veri Kümeleri ile kapsamlı veri analizi ve sanallaştırma

Özellikle, SQL Server 2019 Standard 'daki Büyük Veri Kümelerinin entegrasyonu, büyük miktarlardaki verilerin bile analiz edilmesi ve yapay zeka ile desteklenerek çeşitli uygulamalar için kullanılabilir hale getirilmesi için daha fazla seçenek sunmaktadır - bu, aşağıdaki özellikleri içerir:

 • Büyük Veri küm eleri ile Kubernetes tabanlı SQL Server, Spark ve HDFS konteynerlerinin ölçeklenebilir kümelerini dağıtmak mümkündür. Verilerin Transact-SQL veya Spark tarafından aynı anda okunabilmesi, yazılabilmesi veya işlenebilmesi için bunlar da paralel olarak çalışır.
 • SQL Server PolyBase ile, ilgili verileri taşımadan veya kopyalamadan harici veri kaynaklarının veri silolarını sorgulamak da mümkündür.
 • Veri Gölleri, analiz ve ilişkisel verilerle kombinasyon için Büyük Veri kümesi olarak çeşitli harici kaynaklardan gelen Büyük Verileri depolamak için kullanılabilen ölçeklenebilir bir HDFS depolama havuzu sağlar.
 • Data Mart ile Büyük Veri kümelerinin yatay ölçeklendirilmesi mümkündür, böylece birden fazla kaynaktan gelen veriler veri havuzu düğümleri aracılığıyla önbellek olarak dahil edilebilir ve bu da veri analizleri için performansı artırır.
 • Yapay zeka ve makine öğrenimi görevleri artık HDFS depolama havuzlarındaki SQL Server Büyük Veri kümeleri için de çalıştırılabilir.
 • Spark SQL' in yanı sıra yerleşik yapay zeka araçları da R, Python, Scala ve Java ile kullanılabilir.
 • Uygulama Dağıtımı ile SQL Server Büyük Veri Kümesi tabanlı uygulamalar, bu amaçla Büyük Veri Kümesinde depolanan verilere erişen web hizmetleri biçiminde kapsayıcılar veya uygulamalar olarak dağıtılabilir.

Optimize edilmiş performans ve ölçeklenebilirliğe sahip SQL Server 2019 Standard

Ölçeklenebilirlik ve performansın yanı sıra SQL Server 2019 Standard 'ın yüksek kullanılabilirliğindeki iyileşme, diğerlerinin yanı sıra aşağıdaki özelliklerle sağlanır:

 • Intelligent Database, tablo değişkenlerinin gecikmeli derlenmesi, kullanıcı tanımlı skaler fonksiyonların inlining'i ve tablo değeri fonksiyonları için iç içe yürütme dahil olmak üzere, ilgili uygulamaları değiştirmeye gerek kalmadan akıllı sorgu işleme ile optimize edilmiş sorgu performansı sağlar.
 • Bellek içiveritabanı, bellek içi OLTP1, hibrit tampon havuzu ve uzantısının yanı sıra kalıcı bellek desteği ve bellek için optimize edilmiş tempdb meta verileri ile görev açısından kritik iş yükleri için daha iyi performans sunar.
 • Columnstore ayrıca gruplanmış columnstore dizinlerinde büyük nesne ikilileri içerir ve kalıcı bellek desteği, genişletilmiş veritabanı ve 50'ye kadar örneğin yanı sıra tablo ve dizin bölümleme, veri sıkıştırma, bölümlenmiş tablolar için paralel işleme ve çoklu filestream kapsayıcıları aracılığıyla daha fazla ölçeklenebilirlik ve performans sağlar.
 • SQL Server Standard2019'un yüksek kullanılabilirliği , Server Core desteği, günlük gönderimi, veritabanı yansıtma ve anlık görüntünün yanı sıra yedek sıkıştırma, Always on-failover küme örnekleri, felaket kurtarma için bir yük devretme sunucusu ve gelişmiş veritabanı kurtarma ve şifreli yedekleme ile desteklenir.
 • Always Encrypted , hassas istemci verilerini güvenli enklavlarla yetkisiz erişime karşı korur ve işlevsellik ayrıca güvenli veritabanı sütunları için daha karmaşık işlemler sağlar. Bu, güven sınırını SQL Server, işletim sistemi, veritabanları veya bir sistem yöneticisi erişemeden istemci uygulamalarından sunucu tarafına genişletir, böylece hassas verilerle yapılan işlemler düz metin olarak da güvenli bir şekilde yürütülebilir.
 • Bunu tamamlayan dinamik veri maskeleme, veri sınıflandırma ve izleme, şeffaf veritabanı şifreleme ve genişletilebilir anahtar yönetimi ve kullanıcı tanımlı roller ile satır düzeyinde güvenliktir.

SQL Server 2019 Standard sürümünün ölçeklendirme sınırları:

Aşağıdaki özellikler SQL Server 2019 Standard Edition'ın tek bir örneği için geçerlidir.

Maksimum ilişkisel veritabanı boyutu:

 • 524 PB

Maksimum bilgi işlem kapasitesi:

 • SQL Server veritabanı motoru: 4 soketten veya 24 çekirdekten az
 • Analiz veya Raporlama Hizmetleri: 4 soket veya 24 çekirdekten az

Maksimum hafıza:

 • Arabellek havuzu: 128 GB
 • Sütun deposu segment önbelleği: 32 GB
 • Raporlama Hizmetleri: 64 GB
 • Analysis Services: 16 GB2 (tabular) / 32 GB (MOLAP)

Sunucu/CAL lisanslı SQL Server 2019 Standard

Burada açıklanan SQL Server 2019 Standard sürümü, sunucu lisansı ve erişim lisanslarının (CAL'ler) bir kombinasyonu ile kullanılabilir (bunlar dahil değildir ve bu nedenle ayrı olarak satın alınmalıdır). Bu nedenle CPU'lar veya sunucu çekirdekleri bu lisanslamaya dahil değildir. Bir bakışta koşullar:

 • SQL Server 2019 Standard çalıştıran her sunucu (fiziksel veya sanal) için bir sunucu lisansı gereklidir.
 • Lisanslı SQL Server'a erişen her kullanıcı veya son cihaz için, ayrı olarak satın alınması gereken en az aynı (veya muhtemelen daha yüksek) sürümde ek bir istemci erişim lisansı (CAL) gereklidir.
 • Kapsayıcılarda çalıştırılan SQL Server örneklerinin de lisanslanması gerekir; bunlar sanal makineler olarak değerlendirilir.

SQL Server 2019 Standard Edition'ın çalışması için yazılım ve donanım gereksinimleri

SQL Server 2019 Standard Edition'ı bir sunucuda kullanabilmek için aşağıdaki minimum yazılım ve donanım gereksinimlerinin karşılanması gerekir:

 • İşletim sistemleri: en az Windows 10, Windows Server 2019, 2012 R2
 • Sabit disk alanı: yüklü SQL Server bileşenlerine bağlı olarak en az 6 GB
 • Çalışma belleği: en az 4 GB
 • Grafik kartı: 800x600 piksel minimum çözünürlüğe sahip Süper VGA
 • İşlemci: x64 işlemci - AMD Opteron, AMD Athlon 64, Intel EM64T ile Intel Xeon, EM64T ile Intel Pentium IV
 • İşlemci hızı: en az 1,4 GHz - önerilen: 2,0 GHz veya daha hızlı

Microsoft SQL Server 2019 Standard için kullanılan Wiresoft yazılımı hakkında SSS

Wiresoft tarafından kullanılmış yazılım olarak sunulan SQL Server 2019 Standard lisansı, kullanılabilirlik açısından tamamen yeni bir sunucu lisansından farklı değildir - bunun nedeni kısmen yazılımın eskimemesidir. Aşağıda, kullanılmış SQL Server lisansları hakkında en sık sorulan soruların tüm yanıtlarını bulacaksınız.

Kullanılmış SQL Server 2019 Standart lisansları nereden geliyor?

Wiresoft Shop'ta kullanılmış yazılım olarak sunulan SQL Server 2019 Standard yazılımı, lisansı ilk olarak satın alan ve daha sonra Wiresoft'a yeniden satan bir şirketten gelmektedir. Bu nedenle yeniden satış ve ardından Wiresoft Shop'ta sunulması yoluyla kullanılmış yazılım olarak işaretlenir, ancak alıcı bunu yeni bir lisans gibi kullanabilir.

Kullanılmış SQL Server 2019 Standart lisansları için de alıcı güvenliği var mı?

Evet: SQL Server 2019 Standard için Wiresoft kullanılmış yazılımını satın alırken müşteriler, ilgili yeni sunucu yazılımıyla aynı avantajlara sahiptir: tamamlanan satın alma işleminden sonra anında indirme ve sağlanan geçerli lisans anahtarıyla anında lisans etkinleştirme yoluyla alıcı güvenliği.

Kullanılmış SQL Server 2019 Standard yazılımını satın almam ve kullanmam yasal olarak sakıncalı mıdır?

Evet: Wiresoft'ta, bir müşteri olarak sizin için hem SQL Server 2019 Standard için kullanılmış yazılımın satın alınmasının hem de fiili kullanımının herhangi bir yasayı ihlal etmediğinden emin olabilirsiniz, çünkü bu yazılım bir şirketin lisans envanterinden gelmektedir. Bu nedenle, satın alınması ve kullanılması, Microsoft'un kullanılmış yazılımıyla ticaret yapılmasına ve ayrıca kullanılmasına izin veren geçerli yargı yetkisine dayanmaktadır - bu gerçekler çeşitli mahkeme kararlarıyla birkaç kez açıkça teyit edilmiştir.

SQL Server 2019 Standard gibi kullanılan yazılımların başka avantajları var mı?

Wiresoft'un kullanılmış yazılımları müşteriler için ekonomik bir avantaja da sahiptir, çünkü güncel kalmak istiyorlarsa yazılım envanterlerini yeni yazılımlardan çok daha ucuza güncellemelerine olanak tanır ve bu da işletme maliyetlerini azaltır. Buna ek olarak, Wiresoft'un kullanılmış yazılımı, tüm alıcıların tam olarak doğrulanması nedeniyle denetim güvenliği de sunar!

Wiresoft'un geniş kullanılmış yazılım yelpazesinden yararlanın

Wiresoft'ta yalnızca SQL Server 2019 Standard Edition'ı mağazada ucuz kullanılmış yazılım olarak bulmakla kalmayacak, aynı zamanda sunucu/CAL lisanslaması için gerekli istemci erişim lisanslarını da buradan - elbette kullanılmış yazılım olarak - ve Microsoft SQL Server 2019'un diğer sürümlerini ve daha eski sürümlerini satın alabilirsiniz; geniş kapsamlı kullanılmış yazılım portföyümüz, bahsedilen tüm avantajlarla birlikte diğer birçok Microsoft programını da içerir. SQL Server 2019 Standard veya başka bir sürümün lisanslanmasıyla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen sohbet, e-posta veya telefon yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bağlantılar "MICROSOFT SQL SERVER 2019 STANDARD"
Müşteri puanları "MICROSOFT SQL SERVER 2019 STANDARD"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler