YETKİLİ ORİJİNAL ÜRÜN
24 SAAT İÇİNDE NAKLİYE
SOHBET, E-POSTA VE TELEFON İLE DESTEK
ÜCRETSİZ HATTI +4969 - 173261340
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DEVICE CAL

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DEVICE CAL

881,00 TRY *

KDV dahil

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

  • SW10456

Faydalar

- Hızlı teslimat
- Yetkili orijinal ürün
- 24 saat içinde sevkiyat
- Sohbet, e-posta ve telefon desteği
Microsoft Windows Server 2022 Device CAL Kullanıcıların Standart veya Datacenter Edition'daki...daha fazla
Ürün Bilgisi "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DEVICE CAL"

Microsoft Windows Server 2022 Device CAL

Kullanıcıların Standart veya Datacenter Edition'daki Microsoft Windows Server 2022 sunucu hizmetlerine eriştiği her bir uç cihaz için, sunucu lisansına dahil olmayan ek bir istemci erişim lisansı (Device CAL) gereklidir. Yalnızca bu, Windows özellikli son cihazın kullanıcısına ilgili erişim haklarını verir. Windows işletim sistemine sahip bir masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar, akıllı telefon veya tabletin Cihaz CAL ile lisanslanmış olması önemli değildir. Böylece, bir Cihaz CAL 'ı satın alan kişi Windows Server 2022 'ye hangi lisanslı uç cihazla erişmek istediğine karar vermekte özgürdür.

Windows Server 2022 için kullanılmış Cihaz CAL 'lerini Wiresoft'ta bulabilirsiniz! Yazılım ticaretinde sunulan son cihazlar için yeni istemci erişim lisanslarına kıyasla daha düşük fiyattan ve Windows Server yazılımınız için ihtiyacınız olan tam CAL sayısını kendiniz belirleme olanağından yararlanın!

Kullanılan Cihaz CAL'leri ile sınırsız Windows Server 2022 kullanımı

Yeni Microsoft Windows Server 2022 sürümü Windows 10 işletim sistemine dayanmaktadır - standartta ve özellikle karmaşık ağlar için daha da fazla güvenlik sunan genişletilmiş Datacenter Edition'da birçok yeni işlevin yanı sıra verileri, uygulamaları ve hizmetleri başkalarıyla paylaşmak için daha fazla seçenek içerir. Windows Server 2022 Edition'a bağlı olarak, Device CAL sahibi kullanıcılar, sanallaştırma ve özellikle Windows konteynerlerinin kullanımı söz konusu olduğunda, hibrit senaryolardaki birçok olanaktan ve performans iyileştirmelerinden de yararlanabilirler.

Windows Server 2022 ile ağ güvenliği

Güvenlik, ağların oluşturulması ve yönetilmesinde en önemli konu olmaya devam etmektedir. Kullanıcılar, Aygıt CAL ile Windows Server Sürüm 2022'de Taşıma Katmanı Güvenliğinin en son sürümü - TLS 1.3 - , TPM 2.0 (Güvenilir Platform Modülü), VBS'ye (sanallaştırma tabanlı güvenlik) göre kod bütünlüğü ve HVCI (hipervizör tabanlı güvenlik) gibi birçok yeni özelliğe sahiptir,

sMB (Sunucu Mesaj Bloğu), Sanal OSE (İşletim Sistemi Ortamı) aracılığıyla RDMA ağlarının şifrelenmesi için AES-128 ve AES-256 standartlarının yanı sıra sadece birkaç önemli işlevi saymak gerekirse.

Sürüme bağlı olarak, son derece güvenli sanallaştırma altyapıları oluşturmak için Hyper-V, Yazılım Tanımlı Ağ (SDN), Doğrudan Depolama Alanları (SSD) gibi özelliklerin yanı sıra bir Aygıt CAL ile Depolama Çoğaltması ve Korumalı Sanal Makineler (SVM) de kullanabilirsiniz.

Windows Server 2022'de kapsayıcı platformlarını yönetmek için Device CAL kullanma

Kullanıcılar ayrıca Windows Containers kullanırken hem uygulama uyumluluğu hem de Kubernetes ile Windows Container kullanıcı arayüzü açısından parmaklarının ucunda gelişmiş özelliklere sahip olacaklar, bu da özellikle daha fazla performans iyileştirmesi ve daha geniş destek anlamına geliyor. NET uygulamalarında kapsayıcıların oluşturulması da geliştirilmiştir.

Windows Server 2022'de depolama ve geçiş hizmetleri

Veri ve hizmetlerin taşınmasına yönelik olanaklar söz konusu olduğunda, Windows Server 2022'deki Device CAL, yerel kullanıcı ve grupların yanı sıra depolama, bağımsız sunucular ve yük devretme kümeleri ve ayrıca Linux sunucularının depolanmasının taşınması gibi Depolama Geçiş Hizmetlerinde daha fazla ekleme ve iyileştirme sunmaktadır.

Windows özellikli bir uç nokta için CAL ile, Windows Server 2022'deki AMD işlemciler aracılığıyla iç içe sanallaştırma desteği, Microsoft Edge'in standart kullanımı ve İletim Kontrol Protokolü (TCP), Son AC Bilgilendirmesi (RACK) ve Alma Segmenti Birleştirme (RSC) iyileştirmeleri gibi birçok bireysel performans geliştirmesinden de yararlanabilirsiniz.

Daha fazla ayrıntı için lütfen bir Wiresoft temsilcisiyle iletişime geçin.

Kullanılmış Yazılım olarak Windows Server 2022 için Cihaz CAL'leri ile lisanslama hakkında bilgi

Temel olarak Used Software, ilgili sürümde bulunan tüm işlevleri kullanabilmek için Windows Server 2022 için bir Device CAL ile aynı erişim seçenekleri yelpazesini sunar. Kullanılmış Cihaz CAL'leri satın almanın bir diğer avantajı da kaç adet istemci erişim lisansı satın almak istediğinize kendinizin karar verebilmesidir. Bu, artık Microsoft tarafından Cihaz CAL 'lerinin olağan şekilde kademelendirilmesiyle kısıtlanmadığınız anlamına gelir. Bu, özellikle serbest meslek sahipleri ve küçük şirketler için yazılım satın alımında tasarruf sağlar, çünkü Wiresoft lisans gereksinimlerini kişiye özel olarak hesaplamalarına olanak tanır.

Windows Server 2022 Cihaz CAL'leri ile nasıl lisanslanır?

Windows Server 2022 sürümlerinden birine (Standart veya Datacenter) erişim için Microsoft lisans yönetimi isteğe bağlı olarak her bir uç cihazın kendi istemci erişim lisansı ile lisanslanmasını sağlar. Önceki sunucu sürümlerinde olduğu gibi, bu Aygıt CAL 'inin Windows özellikli bir uç aygıtta işlevlerini kullanmasına izin verilebilmesi için aynı Windows sunucu sürümüne karşılık gelmesi gerekir. Bu nedenle söz konusu Device CAL yalnızca Windows Server 2022'nin istemci/sunucu ortamı için erişim haklarını içerir ve ayrıca yüklenmesi gereken bir yazılım içermez.

Microsoft lisans modeli, Windows Server 2022 için iki tür CAL sunmaktadır:

  • Windows Server 2022 için Cihaz CAL: Bu, özel bir uç cihaza (PC, dizüstü bilgisayar, tablet, telefon) sunucu erişim hakları verir
  • Windows Server 2022 için Kullanıcı CAL: Bu, özel bir kullanıcıya sunucu erişim hakları verir

Kullanıcı CAL'lerini ve cihaz CAL'lerini paralel olarak kullanmak da mümkündür.

Windows Server 2022 için CAL tabanlı lisanslamanın avantajları nelerdir?

Windows Server 2022 'nin CAL tabanlı lisanslaması, çekirdek tabanlı lisanslamaya kıyasla öncelikle kullanılan tüm uç cihazlar için esnek ve dolayısıyla ihtiyaca dayalı hak yönetimine olanak tanır. Özellikle Wiresoft'un kullanılmış cihaz erişim lisanslarında, önceden belirlenmiş, katı bir lisanslama ölçeği yoktur - bu nedenle tam olarak ihtiyacınız olan sayıda cihaz CAL'si satın alırsınız ve ayrıca istediğiniz zaman ek bireysel CAL'ler satın alabilirsiniz.

Windows Server 2022 için Cihaz CAL'leri ile sürüm uyumluluğunu kullanın!

Windows Server 2022 için Cihaz CAL'si şu anda Microsoft tarafından sunulan en güncel istemci erişim lisansıdır. Bu, bir son cihazı yalnızca Windows Server 2022 için erişim haklarıyla donatmakla kalmaz, aynı zamanda 2019 (sürüm düşürme) gibi eski sürümlere erişim seçeneğini de içerir. Bu, Windows Server 2022 için geçerli Cihaz CAL 'sine, en fazla ilgili Windows Server önceki sürümü için geçerli olan, ancak bu Windows Server 2022 sürümü (yükseltme) için geçerli olmayan eski Cihaz CAL sürümlerine göre belirleyici bir avantaj sağlar.

Windows Server 2022'yi bir Device CAL ile lisanslarken nelere dikkat etmek gerekir?

Yukarıda da belirtildiği gibi, Aygıt CAL ile, kullanılan yazılım veya yeni yazılım olmasına bakılmaksızın, yalnızca bir uç aygıt (tek aygıt) Windows Server 2022 için erişim haklarını alır.

Son cihazın Cihaz CAL'ına kaydı tamamlanır tamamlanmaz, bu lisans artık başka bir bilgisayara, dizüstü bilgisayara vb. aktarılamaz. CAL tipini değiştirmek, yani Cihaz CAL'ını Kullanıcı CAL'ı olarak kullanmak da mümkün değildir. Ancak, Windows Server 2022 için Device CAL 'lerin ve Device CAL'lerin paralel kullanımı mümkündür.

Microsoft CAL lisans yönetiminin bu hükümleri, diğer şeylerin yanı sıra, bir Windows Server 2022'ye uygunsuz erişimi önlemeye de yardımcı olur. Böylece, Cihaz CAL'leri bir şirkete ve verilerine daha fazla güvenlik sunar, çünkü doğru şekilde lisanslanmamış uç cihazlar erişim sağlayamaz.

Windows Server 2022 için Device CAL'in avantajları nelerdir?

Windows Server 2022 hizmetlerini kullanırken mevcut olan işlevler açısından Cihaz CAL'si Kullanıcı CAL'sinden farklı değildir. Ancak, cihaza özel istemci erişim lisansı, Windows Server'a erişimin farklı yolları nedeniyle başka avantajlar da sunar: Device CAL ile lisanslanmış Windows özellikli bir uç cihaz, bir şirketteki yetkili herhangi bir çalışan tarafından sunucu erişimi için kullanılabilir. Lisanslı uç cihaz, dizüstü bilgisayar veya tablet gibi hareket halindeyken de kullanılabiliyorsa, ilgili kullanıcı bu cihazı Windows sunucusuna yerel olarak bağımsız bir şekilde erişmek için kullanabilir - örneğin ev ofisinde veya yolda. Bu nedenle Cihaz CAL, lisanslı uç cihazın birkaç çalışan tarafından dönüşümlü olarak kullanılması durumunda büyük bir avantaj sunar.

Wiresoft'tan Microsoft Windows Server 2022 için kullanılmış Cihaz CAL'leri ile alıcı güvenliği

Kullanılan yazılım olarak Windows Server 2022 için cihaz CAL'leri, Wiresoft Online Shop'ta tek bir istemci erişim lisansından başlayan fiyatlarla mevcuttur. Burada, kullanılmış yazılımların benzer yeni CAL'lere kıyasla daha düşük fiyatından ve ayrıca alıcı güvenliğinizin yanı sıra bu avantajlardan yararlanın:

  • Kullanılmış Cihaz CAL'lerinin satın alınmasıyla, Wiresoft müşterileri daha önce bir şirket tarafından satın alınmış ve daha sonra Wiresoft'a satılmış orijinal tek bir lisans alır.
  • Microsoft Windows Server 2022 için kullanılmış istemci erişim lisanslarının ticaretinin yasal dayanağı, bunların satışına ve satın alınıp kullanılmasına izin veren yürürlükteki yasadır.
  • Cihaz CAL'i daha önceki bir sahibi tarafından zaten etkinleştirildiyse, söz konusu lisans Wiresoft'a satılmadan önce tekrar silinmiştir, böylece tekrar %100 özgürce kullanılabilir.
  • Yeniden satış için, Windows Server 2022'ye yönelik bu Cihaz CAL'i kullanılmış olarak işaretlenmiştir; "kullanılmış" ifadesi bu lisansın işlevselliği üzerinde herhangi bir kısıtlama olduğu anlamına gelmez.
  • Ayrıca, bu istemci erişim lisansı ve Wiresoft tarafından satışa sunulan diğer kullanılmış Microsoft lisansları, kısıtlı kullanılabilir lisanslar veya zaman sınırı olan lisanslar değildir, ancak satın aldıktan sonra yalnızca kendiniz için yetkilendirilmiş ve satıştan önce Wiresoft tarafından tam kullanılabilirliği kontrol edilmiş bir yazılım ürünüdür.
Yorumları okuyun, yazın ve tartışın ...daha fazla
Müşteri puanları "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DEVICE CAL"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

son görülen