Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT SQL SERVER 2017 STANDARD
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT SQL SERVER 2017 STANDARD

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

 • SW10101
 • 228-11135
 • Kalıcı olarak geçerli
 • Tüm diller
 • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
7.141,90 TRY * 7.933,90 TRY * (9,98% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Core -
Minimum lisanslama Hiçbiri
CAL User CAL/Cihaz CAL
Orta İndir
Çalışma Zamanı Sınırsız
Diller Tüm diller
Teslimat kapsamı İndir + Lisans


Microsoft tarafından sunulan SQL 2017 sürümü, küçük ve orta ölçekli şirketlerin bir ilişkisel veritabanı yönetim sisteminden beklediği tüm güçlü veritabanı, raporlama ve analiz işlevlerini sağlar. Server Standard

Ürünle ilgili diğer sorularınız için lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

 

 

Ürün Bilgisi "MICROSOFT SQL SERVER 2017 STANDARD"

Microsoft SQL Server 2017 Standard

Microsoft'un SQL Server 2017 Standard sürümü, küçük ve orta ölçekli şirketlerin ilişkisel bir veritabanı yönetim sisteminden beklediği tüm güçlü veritabanı, raporlama ve analiz işlevlerini sağlar.

Bu sürüm, Ana Veri Hizmetleri ve Raporlama Hizmetleri gibi mevcut işlevlerde yapılan birçok geliştirme ve iyileştirmenin yanı sıra birçok yeni özellik de sunuyor. Bunlar arasında İş Zekası ve Daima Şifreli teknoloji yer alır - tipik görev açısından kritik iş yüklerini güvenli ve güvenilir bir şekilde çalıştırmak için yüksek ölçeklenebilirlikle birlikte.

SQL Server 2017 Standard ile verileriniz için yeni içgörüler elde edersiniz: R ve - yeni: Python için Veritabanı İçi Gelişmiş Analitik ile anlamlı etkileşimli görselleştirmelerle desteklenir. Farklı geliştirme dilleri ve işletim sistemleri arasındaki genişletilmiş seçim, SQL Server uygulamalarının yalnızca Windows için değil, Linux tabanlı Docker kapsayıcıları da dahil olmak üzere Linux için de dağıtılmasına olanak tanır - yerel yürütmelerine ek olarak bulutta da kullanılabilirler.

Böylece SQL Server Standard Edition, ERP yazılımı, CRM ve ürün yönetim sistemlerinde bulunanlar gibi modern, güçlü bir ilişkisel veritabanı yönetim sisteminin tüm gereksinimlerini karşılar - Microsoft SQL Server 2017 Standard, güvenilir ve güvenli bir veri depolama platformu için gerekli tüm ön koşulları sunar.

SQL Server 2017 Standard sürümü, Wiresoft tarafından kullanılmış yazılım olarak uygun bir fiyatla - karşılaştırılabilir yeni yazılımlardan önemli ölçüde daha düşük bir fiyatla - hala düzenli olarak mevcut olduğu sürece sunulmaktadır. Bu kullanılmış sunucu lisansı bütünüyle kullanılabilir ve sürümün tipik maksimum performans ve güvenliğini sunar; bu da sunucu lisansı ve CAL'lerin kombinasyonunun ideal olduğu bu tür sunucuları kullanan şirketler veya kuruluşlar için özellikle cazip hale getirir. Kullanılan Microsoft SQL Server 2017 Standard Edition'ın lisanslaması da Microsoft lisans yönetimi koşullarına uygun olarak gerçekleştirilir. Bununla ilgili ayrıntılı bilgilerin yanı sıra SQL Server 2017 Standard 'da bulunan tüm yeni işlevler ve önemli optimizasyonlar aşağıdaki bölümlerde bulunabilir.

SQL Server 2017 Standard'daki yenilikler nelerdir?

Özellikle küçük veya orta ölçekli şirketler, SQL Server 2017'nin Standart Sürümünün, ilgili büyüklükteki veri yığınlarında uygulamaların geliştirilmesi ve kullanılması için gerekli olan ve yüksek ölçeklenebilirliğin yanı sıra güvenli, sorunsuz bir performans bekleyen işlevlerinden yararlanır. Burada, Standart Sürüm zaten yüksek düzeyde sanallaştırmanın yanı sıra yük devretme, gelişmiş OLTP ve bellek içi sütun deposu için yüksek kullanılabilirlik sunar - diğer şeylerin yanı sıra operasyonel gerçek zamanlı analitik ve ilişkisel verilerin ve Büyük Verilerin farklı kullanımları için birleştirilebildiği PolyBase teknolojisi ile.

Güncellenen İş Zekası özellikleri, büyük miktarda verinin analizi için çok boyutlu ve temel tablo modellerinin yanı sıra bellek içi depolama modu ve temel raporlama ve analitik özellikleri de sağlıyor. Gelişmiş Analitik, makine öğrenimi işlevlerinin SQL Server Makine Öğrenimi Hizmetleri ile entegrasyonunun yanı sıra - yeni: açık kaynak Python - ve R ile bağlantıyı destekler; bunlar aynı zamanda yalnızca Windows altında değil, Linux ve Docker için de tutarlı bir ortamın yanı sıra gerçek zamanlı olarak hibrit işlem ve analiz işleme sunar.

SQL Server 2017 Standard, T-SQL ve SQL CLR dahil olmak üzere hem şirket içi hem de bulut için birçok geliştirme aracını da destekler. Güvenlik açısından Always Encrypted, Windows ve şimdi Linux için Always On yüksek kullanılabilirlik ve felaket kurtarma dahil olmak üzere gelişmiş koruma sunar.

Aşağıda SQL Server 2017 Standard 'ın temel işlevsel alanlardaki yenilikleri hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz:

SQL Veritabanı Motoru

SQL Server 2017 'deki veritabanı motoru, iş akışlarını kolaylaştıran daha yüksek performansa ek olarak, uyarlanabilir birleştirmeler için iyileştirmeler ve toplu modda bellek tahsisi hakkında geri bildirim içeren uyarlanabilir sorgu işleme dahil olmak üzere karmaşık analitik için yeni özellikler sunar. CLR derlemeleri artık olumlu bir listeye eklenebilir. Tablo değeri fonksiyonlarının birden fazla deyimle üst üste yürütülmesi de mümkündür. Ayrıca, otomatik optimizasyon içeren yeni dinamik yönetim listeleri de daha iyi performans sağlar; sorgu performansı sorunları anında görüntülenir ve uygun çözüm önerileri oluşturulur ve bunlar da otomatik olarak uygulanır.

SQL Server Analiz Hizmetleri

SQL Server Analiz Hizmetleri (SSAS) için SQL Server 2017, mevcut önemli özelliklerde bazı güncellemelerin yanı sıra tablo modellerinde de iyileştirmeler içeriyor: Örneğin, Tabular Modu artık varsayılan bir kurulum seçeneği olarak mevcuttur. Modern Get Data kullanıcı arayüzü (işlev: Retrieve Data) çeşitli veri kaynaklarını destekler ve veri dönüştürme sırasında veri ve M-ifadelerini almak için sorgu oluşturucuda çeşitli işlevler sunar - diğer şeylerin yanı sıra Get Data, Power Query M formül dilindeki sorgular için Power BI'daki mevcut veri kaynaklarını kullanır.

SQL Server Entegrasyon Hizmetleri

Geliştirilmiş bağlantı, güncellenmiş OData bileşenlerini kullanarak Microsoft Dynamics AX Online ve Microsoft Dynamics CRM Online OData beslemeleri arasında bağlantı sağlar.

Scale Out özelliği SSIS paketlerinin birden fazla bilgisayarda yürütülmesini basitleştirir, yürütmelerin yanı sıra çalışanlar da tek bir ana bilgisayardan yönetilebilir. Scale Out master, yüksek kullanılabilirliği ve yürütme günlüklerinin optimize edilmiş yük devretme işlemini destekler.

Linux Kullanımı

Kullanıcılar artık SQL Server 2017 Standard Edition'daki Linux işletim sistemi üzerinden SQL Server'a erişmek için  adresini kullanabilirler. Bağlantı, Linux'un yanı sıra C++ uygulamaları için Açık Veritabanı Bağlantı Arayüzü aracılığıyla yapılır. Entegrasyon Hizmetleri Linux altında da kullanılabilir, böylece SSIS paketleri Linux bilgisayarlarda çalıştırılabilir. Ayrıca Java Database Connectivity sürücüsü, ilgili Java uygulamaları için optimize edilmiştir.

Linux kullanırken, lütfen aşağıdaki hizmetlerin ve işlevlerin kullanılamadığını unutmayın: SQL Server Raporlama Hizmetleri, SQL Server Analiz Hizmetleri, Makine Öğrenimi Hizmetleri, PolyBase ve Stretch Veritabanı.

Yeni: SQL Server Makine Öğrenimi Hizmetleri

SQL Server 2017 'nin önceki sürümlerinde SQL Server R Services olarak adlandırılan bu alan artık SQL Server Machine Learning Services olarak yeniden adlandırılmıştır - bunun ana nedeni, önceki programlama dili R'nin yanı sıra Python desteğinin eklenmesidir. R ve Python modellerinin sağlanması için ön koşul Microsoft Machine Learning Server'ın kurulmasıdır. Geliştiriciler, Python için açık kaynak ortamında bulunan makine öğrenimi ve yapay zeka kütüphanelerine hala erişebilmektedir.

Maksimum kullanılabilir performans ve SQL Server 2017 Standard Edition'ın bireysel bileşenleri hakkında bilgi

Aşağıdaki genel bakış, performans ve dahil edilen ilgili özellikler hakkında bilgi içerir.

Örnek başına desteklenen bellek boyutları

 • SQL Server 2017 Standard Edition, maksimum 24 çekirdek sayısını ve maksimum veritabanı boyutunu şu şekilde destekler
 • maksimum 524 PB veritabanı boyutu
 • Bellek için optimize edilmiş veriler için maksimum boyut 32 GB'tır
 • Maksimum tampon havuzu boyutu 128 GB'dir
 • Maksimum sütun deposu segment önbelleği 32 GB'tır

OLTP (Çevrimiçi İşlem İşleme) performansı

SQL Server 2017 'nin Standart Sürümü için aşağıdaki özellikler kullanılabilir veya aşağıdaki üst sınırlar geçerlidir:

 • Bellek içi OLTP ve Operatif Analitik ile gelişmiş OLTP
 • Temel Yüksek Kullanılabilirlik, iki düğümlü tek bir veritabanında yük devretmenin yanı sıra okunamayan ikincil bir kopyayı da destekler.
 • Management Studio ve ilke tabanlı yönetim de desteklenmektedir.

Veri Ambarı Özellikleri

 • Veri haritaları ve veri ambarı için veritabanı anlık görüntüsü de dahil olmak üzere bölümleme, veri sıkıştırma ve değişiklik yakalama özellikleri mevcuttur.
 • Bellek içi OLTP ve bellek içi sütun deposu, mevcut bellek boyutunun ölçeklendirme sınırlarıyla sınırlıdır.
 • Sütun deposu ve operasyonel gerçek zamanlı analitik, maksimum iki derece paralellik (sorgu başına iki çekirdek) ile sınırlıdır.
 • Ayrıca, PolyBase için SQL Server Standard Edition'da sorguların yatay ölçeklendirilmesinin mümkün olmadığı da unutulmamalıdır.

İş Zekası Özellikleri

 • Analysis Services için, örnek başına maksimum bellek kullanımı tabular için 16 GB ve MOLAP (Çok Boyutlu OLAP) için 64 GB'dir.
 • Raporlama Hizmetleri için örnek başına maksimum bellek kullanımı 64 GB'dir.
 • SQL Server 2017 Standard Edition, temel çok boyutlu modellerin yanı sıra temel bir tablo modelinin yanı sıra bellek içi depolama modu, temel raporlama ve analitik için iş zekası yetenekleri sağlar.
 • Veri entegrasyonu için SQL Server Integration Services ve entegre konektörler mevcuttur.

Diğer özellikler ve notlar

Ayrıca SQL Server 2017 Standard Edition için geçerlidir veya kullanılabilir:

 • Gelişmiş Analitik için Temel Makine Öğrenimi entegrasyonu
 • Açık kaynak Python ve -R ile bağlantı ve sınırlı paralellik
 • Programlanabilirlik ve geliştirme araçları için: T-SQL, SQL CLR, Service Broker, JSON, XML'in yanı sıra grafik verileri
 • Gelişmiş güvenlik Her Zaman Şifreli, satır düzeyinde güvenlik, veri maskeleme ve SQL Server Audit ile uyumluluk raporlaması

SQL 2017 Standard için Donanım ve Yazılım Gereksinimleri

MS SQL Server 2017'nin Standart sürümünü yüklerken aşağıdaki özellikler geçerlidir, bunlar optimum çalışmayı sağlamak için minimum olarak gereklidir. Genel bir kural olarak:

 • 64 bit istemci işletim sisteminde, SQL Server 2017 Standard 'ın tüm işlevleri desteklenir.
 • Öte yandan, 32 bit istemci işletim sisteminde, SQL Server 2017 Standard'ın yalnızca aşağıdaki özellikleri desteklenir: SQL İstemci Bağlantısı Yazılım Geliştirme Kiti, Entegrasyon Hizmetleri, Veri Kalitesi İstemcisi, istemci araçlarının bağlanabilirliği veya geriye dönük uyumluluğu veya İstemci Araçları Yazılım Geliştirme Kiti, Dağıtılmış Tekrar Oynatma bileşenleri, denetleyici ve istemci ve ayrıca dokümantasyon bileşenleri.

Donanım gereksinimleri:

 • Sabit disk: yüklü SQL Server bileşenlerine bağlı olarak en az 6 GB kullanılabilir depolama alanı
 • Bellek: min. 4 GB, SQL Server'ın optimum performansını sağlamak için artan veritabanı boyutuyla birlikte bellek artırılmalıdır
 • İşlemci tipi: x64 işlemciler - AMD Opteron veya AMD Athlon 64, Intel Xeon veya EM64T destekli Intel Pentium IV
 • İşlemci hızı: min. 1,4 GHz; 2,0 GHz veya daha hızlı önerilir
 • Lütfen unutmayın: SQL Server kurulumu yalnızca x64 işlemcilerde desteklenmektedir (x86 işlemciler artık desteklenmemektedir): Ayrıca, SQL Server'ın NTFS veya ReFS dosya biçimine sahip bir bilgisayara kurulması önerilir

Yazılım gereksinimleri:

 • nET Framework 4.6, SQL Server kurulumu .NET Framework otomatik olarak yüklenir, Master Data Services ve Replication
 • Desteklenen işletim sistemleri: Windows Server 2016 Datacenter, Standard ve Essentials; Windows Server 2012 R2 Datacenter; Standard, Essentials ve R2 Foundation; Windows Server 2012 Datacenter, Standard, Essentials ve Foundation 
 • SQL Server 2017'nin Sunucu Çekirdeği modunda yüklenmesi aşağıdaki Windows Server sürümleri tarafından desteklenir: Windows Server 2017 Standard ve Datacenter; Windows Server 2016 Standard ve Datacenter; Windows Server 2012 R2 Standard ve Datacenter; ve Windows Server 2012 Standard ve Datacenter

SQL Server 2017 Standard'ın Sunucu/CALs modeline göre lisanslanması

Bu SQL Server 2019 Standard Edition, burada açıklanan sunucu lisansı ve ek istemci erişim lisanslarının (CAL'ler) bir kombinasyonu olarak sunucunun lisanslanmasını sunar - ikincisi buraya dahil değildir ve bu nedenle her kullanıcı veya son cihaz için ayrı olarak satın alınmalıdır. İşte Microsoft lisanslama koşullarına genel bir bakış:

 • SQL Server 2017 Standard 'ın çalıştırılacağı her sunucu (fiziksel veya sanal) için bir sunucu lisansı gereklidir.
 • Kapsayıcılarda çalıştırılan SQL Server örneklerinin de lisanslanması gerekir, çünkü bu sanal makineler eşittir.
 • Buna ek olarak, lisanslı bir SQL Server'a erişen her kullanıcı veya son cihaz için en azından aynı sürümde veya muhtemelen daha yüksek bir sürümde ayrı bir istemci erişim lisansı (CAL) gereklidir; CAL'ler ayrıca satın alınmalıdır ve burada ayrı bir ürün olarak mevcuttur.

Bu nedenle bu lisanslama modeli, yönetilebilir sayıda kullanıcı veya son cihaz lisanslayan ve toplam lisanslama maliyetlerinin çekirdek tabanlı lisanslamaya göre daha düşük olduğu şirketler için uygundur.         

CAL'lerle SQL Server 2017 Standard 'ın bireysel lisanslaması hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Kullanılan yazılım olarak SQL Server 2017 Standard Edition hakkında SSS

Wiresoft tarafından kullanılmış yazılım olarak sunulan bir SQL Server 2017 Standard lisansı, bir yazılımın genel olarak yıpranamayacağı gerçeği dışında, özellikle kullanılabilirliği ve işlevselliği açısından karşılık gelen yeni bir sunucu lisansından farklı değildir. Aşağıda, kullanılmış SQL Server lisansları hakkındaki tipik soruların tüm yanıtlarını bulacaksınız:

Wiresoft tarafından sunulan kullanılmış SQL Server 2017 Standard yazılımı nereden geliyor?

Wiresoft tarafından SQL Server 2017 Standard veya başka bir sürüm ya da baskı için sunulan kullanılmış yazılımlar, bu yazılımları daha önce yeni olarak satın alan ve daha sonra çeşitli nedenlerle, örneğin ihtiyaç fazlası olduğu veya başka bir yazılımla değiştirildiği için Wiresoft'a yeniden satan şirketlerden gelir. Bu tür lisanslar Wiresoft Shop'ta kullanılmış yazılım olarak işaretlenir, ancak prensipte yeni bir lisans gibi kullanılabilirler.

Kullanılan SQL Server 2017 Standard lisansı alıcı güvenliği de sunuyor mu?

Evet: SQL Server 2017 Standard lisansı gibi Wiresoft'un kullanılmış yazılımlarında, müşteri olarak satın alırken ilgili yeni sunucu yazılımıyla aynı avantajlara sahip olursunuz: başarıyla tamamlanan satın alma işleminden sonra anında indirme ve sağlanan geçerli lisans anahtarıyla anında lisans etkinleştirme yoluyla alıcı güvenliği.

SQL Server 2017 Standard'ın satın alınması ve kullanılmış yazılım olarak kullanılması yasal mıdır?

Evet: Wiresoft'un kullanılmış yazılımlarıyla, bir müşteri olarak böyle bir SQL Server 2017 Standard lisansını satın alarak ya da gerçekten kullanarak herhangi bir yasayı ihlal etmediğinizden emin olabilirsiniz - ve bu Wiresoft için de geçerlidir - çünkü bu kullanılmış yazılım bir şirketin lisans stoğundan gelmektedir. Bu önemlidir, çünkü geçerli yargı yetkisi sadece Microsoft Kullanılmış Yazılım ile ticarete değil, aynı zamanda fiili kullanımına da izin vermektedir; bu gerçekler çeşitli mahkeme kararlarıyla birkaç kez teyit edilmiştir.

Wiresoft'un SQL Server 2017 Standard lisansı gibi kullanılmış yazılımlarının başka avantajları var mı?

Wiresoft'un kullanılmış yazılımları, özellikle yazılım envanterlerini mümkün olduğunca ucuza tamamlamak veya güncellemek isteyen müşterilerimize ekonomik bir çözüm sunmaktadır, çünkü fiyatlar karşılaştırılabilir yeni yazılımlardan daha düşüktür. Bu özellikle artık düzenli olarak sunulmayan sunucu lisanslarının eski sürümleri için geçerlidir. Wiresoft'un kullanılmış yazılımı, tüm alıcıların eksiksiz denetim kanıtı ile de ayırt edilir!

Wiresoft ikinci el yazılım mağazasında yalnızca SQL Server 2017 Standard Edition'ı avantajlı bir fiyata bulmakla kalmayacak, aynı zamanda Core Lisanslı Standard Edition'ın yanı sıra SQL Server 2017'nin diğer sürümlerini ve ayrıca Microsoft SQL Server'ın daha yeni sürümlerini de bulacaksınız. Wiresoft'un kullanılmış yazılım portföyü, bahsedilen tüm avantajlarla birlikte diğer Microsoft programlarından birçok teklifi de içerir. SQL Server 2017 Standard incl. CALs veya başka bir sürümün lisanslamasıyla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen sohbet yoluyla veya e-posta ya da telefon yoluyla yetkin tavsiyelerimizden yararlanmaktan çekinmeyin.

Bağlantılar "MICROSOFT SQL SERVER 2017 STANDARD"
Müşteri puanları "MICROSOFT SQL SERVER 2017 STANDARD"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler