Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT SQL SERVER 2017 USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT SQL SERVER 2017 USER CAL

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

 • SW10063
 • 359-06557
 • Kalıcı olarak geçerli
 • Tüm diller
 • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
1.691,90 TRY * 1.878,90 TRY * (9,95% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Miktar 1x User CAL
Sistem  SQL Server 
CAL User CAL
Teslimat kapsamı Lisans Kimliği + Kimlik Doğrulama Kodu 
Çalışma Zamanı Sınırsız
Diller Tüm diller


Microsoft SQL Server 2017 Standardsürümüneerişim için, sunucu/CAL lisanslama durumunda sunucu lisansına ek olarak, örneğin User CAL şeklinde bir istemci erişim lisansı gereklidir: bununla, belirli bir kullanıcı SQL Serveriçin kişisel erişim haklarınasahip olur. Bunun nedeni, SQL 2017 sunucusunun lisanslanmasının bu çeşidinde, sunucu lisansına kullanıcı haklarının dahil edilmemesi ve bu hakların ayrı bir lisans şeklinde satın alınması gerektiğidir User CAL bir kullanıcı için lisans. Bu nedenle kullanıcı sadece SQL sunucusuna erişimyetkisine sahiptir,son cihaz seçimi serbesttir.

Ürünle ilgili diğer sorularınız için lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT SQL SERVER 2017 USER CAL"

MS SQL Server 2017 için Kullanıcı CAL'i - kullanılmış yazılımdan daha ucuz

Microsoft SQL Server 2017 Standard Edition'a erişim için, Sunucu/CAL lisanslaması için sunucu lisansına ek olarak, örneğin Kullanıcı CAL'si şeklinde bir istemci erişim lisansı gereklidir: bununla, belirli bir kullanıcı SQL Server için kişisel erişim haklarına sahip olur. Bunun nedeni, SQL 2017 Sunucusunun lisanslanmasının bu çeşidinde, sunucu lisansına kullanıcı haklarının dahil edilmemesi, dolayısıyla bunların bir kullanıcı için Kullanıcı CAL 'si şeklinde ayrı olarak satın alınması gerekmesidir. Bu nedenle kullanıcı sadece bu yolla SQL Server'a erişim yetkisine sahiptir, uç cihaz seçimi serbesttir.

SQL Server 2017 için Kullanıcı CAL'leri Wiresoft'tan kullanılmış yazılım olarak temin edilebilir, bu da onlara yeni ürünlere göre fiyat avantajı sağlar; ayrıca mağazada tek lisans olarak bulunma avantajına da sahiptirler. SQL Server 2017 için bu kullanılmış kullanıcı istemci erişim lisansları, işlevsellik açısından resmi Microsoft toplu lisanslama programında bulunan kullanılmamış lisanslardan farklı değildir.

MS SQL Server Standard 2017 işlevlerini kullanılmış bir Kullanıcı CAL'si ile kullanma

Önceki sürümle karşılaştırıldığında, SQL Server 2017 Standard Edition yalnızca bazı optimizasyonlar değil, aynı zamanda birçok yeni özellik ve işlev de içeriyor, böylece daha küçük veya orta ölçekli şirketlere, örneğin ERP ve diğer mal yönetim sistemleri için ilgili verileri kullanma konusunda esnek olanaklar ve ek olarak yetkisiz erişime karşı kapsamlı koruma sunuyor - tüm bunlar kullanılmış bir Kullanıcı CAL'si ile kullanılabilir.

Microsoft veri platformunun bu güçlü sürümü, güçlü bir ilişkisel veritabanı yönetim sistemi için tipik mevcut şirket gereksinimlerini karşılamak üzere tüm veritabanı, raporlama ve analiz işlevlerine sahiptir. SQL Server 2017 için bir kullanıcı istemci erişim lisansı ile Python artık etkileşimli görselleştirme seçenekleri de dahil olmak üzere R ile veritabanı içi gelişmiş analitiğe ek olarak kullanılabilir. Ayrıca, Ana Veri Hizmetleri (MDS) ve Raporlama Hizmetleri (SSRS) dahil olmak üzere birçok performans iyileştirmesinin yanı sıra aşağıdaki özellikler:

 • CLR derlemeleri aracılığıyla geliştirilmiş performansa sahip ek veritabanı motoru işlevleri
 • Uyarlanabilir sorgu işleme için Uyarlanabilir Birleştirmeler
 • Tablo modelleri için yeni kurulum seçenekleriyle geliştirilmiş SQL Server Analiz Hizmetleri (SSAS)
 • Power Query için Veri Alma
 • SQL Server 2017 Integration Services (SSIS), yüksek kullanılabilirlik desteği ve birden fazla bilgisayarda basitleştirilmiş yürütme dahil olmak üzere optimize edilmiş ölçeklendirme sunar
 • Linux Kullanımı
 • Java uygulamalarının Java Database Connectivity Driver ile kullanımı
 • SQL Server Machine Learning Services, Python desteği de dahil olmak üzere önceki SQL Server R Services'in yerini almıştır

SQL Server Standard Edition 2017 için kullanılan Kullanıcı CAL'leri nelerdir?

Wiresoft tarafından sunulan Kullanılmış Kullanıcı CAL'leri, kullanıcıların SQL Server 2017 Standard Edition hizmetlerinden yararlanması durumunda, henüz kullanılmamış bir lisansa kıyasla işlevsellik açısından herhangi bir farka sahip değildir. Ancak, Sunucu/CAL başına lisanslama ile özellikle küçük ve orta ölçekli şirketler kullanılmış yazılım satın alırken tasarruf edebilirler:

SQL Server 2017 Standard'ı sunucu lisansları artı CAL'ler ile lisanslama

Microsoft lisanslama koşullarında, SQL Server 2017'nin bir sunucu lisansı ve Standart sürüm için Kullanıcı CAL 'leri ile lisanslanması alternatif bir seçenek olarak sunulmaktadır: bu lisanslama modeline Sunucu/CAL lisanslama adı verilmektedir. Alternatif çekirdek tabanlı lisanslamanın aksine, bu bir SQL Server lisansı ve ilgili kullanıcılar (veya bireysel son cihazlar) için ek istemci erişim lisanslarından oluşur: Bu nedenle, SQL Server örneğine erişmek isteyen her kullanıcı ayrı bir erişim lisansı (Kullanıcı CAL) gerektirir. Sunucu lisansına iki CAL zaten dahildir, ancak bunlar yalnızca yönetici haklarıyla donatılmıştır ve normal kullanıcılar için tasarlanmamıştır!

Yalnızca normal bir Kullanıcı CAL'si, bir kullanıcıya Standart Sürüm 2017'nin tipik SQL Server araçlarını ve uygulamalarını kullanma hakkı verir. Bu Kullanıcı İstemci Erişim Lisansı, yüklenmesi gereken herhangi bir ek yazılım içermez, yalnızca SQL Server 2017 Standard için istemci/sunucu ortamındaki erişim haklarını içerir.

Kullanıcı CAL'lerinin SQL Server lisansı ile sürüm uyumluluğu gözetilmelidir

SQL Server 2017 için bir Kullanıcı CAL'i ile, bir son cihaz yalnızca SQL Server 2017 için erişim haklarını almakla kalmaz, aynı zamanda SQL Server'ın eski sürümleri, örneğin 2016 (sürüm düşürme) için kullanım haklarını da içerir. Ancak bunun tersine, SQL Server 2017 için Kullanıcı CAL 'sine sahip bir kullanıcı 2019 gibi daha yüksek bir SQL Server sürümüne erişemez (yükseltme). Bu nedenle, SQL Server için Kullanıcı CAL'leri satın alırken, erişim lisansının belirli sunucu lisansıyla uyumluluğuna her zaman dikkat etmelisiniz. Wiresoft ayrıca yazılım mağazasında SQL Server 2017'nin önceki ve sonraki sürümleri için kullanılmış Kullanıcı CAL'leri de sunmaktadır!

Microsoft neden SQL Server 2017 Standard Edition için CAL'lerle alternatif lisanslama seçeneği sunuyor?

SQL Server Sürüm 2017'nin Standart Sürümü için Microsoft, çekirdek tabanlı lisanslamaya alternatif olarak kullanıcılar veya son cihazlar için CAL tabanlı lisanslama sunmaktadır. Bu SQL Server erişim lisanslama biçimi, sunucu kapasitesi genellikle daha düşük olan KOBİ'lerin ihtiyaçlarını dikkate alır, çünkü genellikle yalnızca bir (veya iki) çekirdekle donatılmıştır, ancak bu da ihtiyaçları için yeterlidir. Bu durumda sunucu/CAL lisanslaması genellikle çekirdeğe göre sunucu lisanslamasından daha ucuzdur.

Bu Microsoft lisanslama modelinde, SQL Server 2017 Standard'a erişim için SQL Server lisansına ek olarak iki CAL türü sunulmaktadır:

 • SQL Server 2017 Kullanıcı CAL: Bu, özel, bireysel bir kullanıcıya SQL Server erişim hakları verir
 • SQL Server 2017 Kullanıcı CAL: Bu, özel bir Windows özellikli uç cihaza (PC, dizüstü bilgisayar, tablet, telefon) SQL Server erişim hakları verir

SQL Server 2017 Standard'ı Kullanıcı CAL'leri ile lisanslarken nelere dikkat edilmelidir?

Daha önce de belirtildiği gibi, Kullanıcı CAL ile belirli bir çalışan SQL Server 2017 için erişim haklarını kişisel olarak alır ve bunu hangi Windows özellikli uç cihazda kullanacağını özgürce seçebilir. Bu kullanıcı kaydedildikten sonra, hakları artık başka bir kullanıcıya devredilemez. Bir Kullanıcı CAL'ını Cihaz CAL'ı olarak kullanmak, yani türünü değiştirmek de mümkün değildir. Kullanıcı CAL'lerinin lisanslanmasındaki bu kısıtlamalar, yetkisiz veya yabancı kullanıcıların SQL Server'a uygunsuz erişimini önlemeye yöneliktir. Bu nedenle, Sunucu/CAL lisanslaması aynı zamanda şirketler ve verileri için güvenlik veya koruma sağlar.

SQL Server 2017 Standard için Kullanıcı CAL'inin avantajları nelerdir?

Prensip olarak, SQL Server için Kullanıcı CAL'si, hakları bakımından cihaz tabanlı istemci erişim lisansından farklı değildir. Kullanıcı CAL'inin özel olanakları veya avantajları, esas olarak bir şirkette tipik veya sık görülen SQL Server erişimlerinin türüne yansır.

SQL Server 2017 için kullanıcı lisansı yalnızca belirli bir kişiye bağlı olsa da, bu kişiye SQL Server 'a erişmek için uç cihaz seçme özgürlüğü sunar, ancak bir seferde yalnızca tek bir PC veya benzerinden.

Son cihazla ilgili Device CAL ile karşılaştırıldığında, SQL Server için User CAL farklı bir kullanım kapsamına sahiptir: lisanslı kullanıcı yerel olarak bağlı değildir - kullandığı son cihazın İnternet'e erişimi olması şartıyla. Bu, kullanıcının SQL Server'a dönüşümlü olarak şirketteki iş yerinden ve dışarıdan bir dizüstü bilgisayar, tablet veya akıllı telefon aracılığıyla erişebileceği anlamına gelir - örneğin başka bir yerde, bir seyahatte veya ev ofisinde.

SQL Server 2017 için Kullanıcı CAL'leri, genellikle farklı konumlarda bulunan ve her durumda kendi uç cihazlarına bağımlı olmadan mevcut bilgisayarları kullanan bu tür çalışanların SQL Server işlevlerini daha esnek bir şekilde kullanmalarını sağlar, çünkü Kullanıcı CAL ile erişim için her zaman kişisel hesaplarını kullanırlar.

Sonuç

Bu nedenle SQL Server 2017 Standard için hangi tür istemci erişim lisansının kullanıcılar için daha fazla avantaj sunduğu, ilgili çalışma ortamına göre durumdan duruma farklılık gösterir: erişim yetkisine sahip uç cihazların baskın kullanım türüne göre çalışan sayısı: kullanıcıların çoğu SQL Server'a erişmek için farklı konumlarda kullanılan farklı bilgisayarları - ve özellikle dizüstü bilgisayarlar veya tabletler gibi mobil türleri - kullanır kullanmaz, Kullanıcı CAL 'leri daha fazla esneklik sunar. Ancak, yukarıda belirtildiği gibi, SQL Server 2017 için Kullanıcı CAL'si daha sonra değiştirilemeyeceğinden veya bir Cihaz CAL 'sine dönüştürülemeyeceğinden, istemci erişim lisansı türüne ilişkin karar satın almadan önce verilmelidir.

Wiresoft Online Shop'tan Microsoft SQL Server 2017 için kullanılmış Kullanıcı CAL'lerini esnek bir şekilde satın alın

SQL Server 2017 için Kullanıcı CAL'leri Wiresoft Online Shop'ta 1 tek lisans gibi düşük bir fiyattan temin edilebilir, çünkü normal toplu lisanslama düzenlemeleri bu kullanılmış yazılım için geçerli değildir - kullanılmış yazılımın bir başka avantajı.

SQL Server 2017 için kullanılan Kullanıcı CAL lisansları nelerdir?

Wiresoft tarafından kullanılmış lisanslar olarak sunulan SQL Server 2017 için tüm Kullanıcı CAL'leri (ve Cihaz CAL'leri), sunucuya özgü işlevlerin kullanımı için Microsoft lisanslama programında yeni sunulan normal erişim lisanslarıdır; bunlara kıyasla tek fark, daha önce bir şirket tarafından satın alınan SQL Server 2017 için bir Kullanıcı Toplu Lisansının parçası olmaları ve daha sonra tüm gereksiz bireysel Kullanıcı Erişim Lisanslarının veya hatta tüm Toplu Lisansın bu şirket tarafından Wiresoft'a yeniden satılmasıdır. Toplu lisans çözüldü ve bireysel lisanslara dönüştürüldü, sonuçta ortaya çıkan bireysel kullanıcı CAL'leri daha sonra kullanılmış yazılım olarak etiketlendi. Yukarıda da belirtildiği gibi, bu tür kullanılmış bir Kullanıcı CAL'i, bu tanımlamaya rağmen, yalnızca yazılımda genellikle aşınma ve yıpranma olmadığı için değil, her şeyden önce işlevsellik veya kullanım ömründe herhangi bir kısıtlama olmadığı için "yeni" bir Kullanıcı CAL'i ile tamamen aynı şekilde kullanılabilir.

SQL Server 2017 için kullanılmış Kullanıcı CAL'leri güvenli midir?

SQL Server için Kullanıcı CAL'leri gibi kullanılmış yazılımlar Wiresoft müşterileri için net bir fiyat avantajına sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda herhangi bir gizli kısıtlama veya tanımlanamayan riskler olmadan yeni bir erişim lisansıyla aynı güvenliği sunar! Kullanılmış lisanslar da ödeme işlemi tamamlandıktan sonra anında indirme ve verilen toplu lisans anahtarı ile anında lisans aktivasyonu yoluyla hemen kullanılabilir, bu nedenle bunlar da olağan alıcı güvenliği sunar.

SQL Server 2017 için kullanılan Kullanıcı CAL'leri nereden geliyor?

Wiresoft Yazılım Mağazasında sunulan SQL Server 2017 Standard Edition için tüm kullanıcı istemci erişim lisansları, şirketlerin veya kuruluşların lisans stoklarından gelmektedir. Bu nedenle, geçerli yargı yetkisi onlar için de geçerlidir: bu, Microsoft CAL'lerinin kullanılmış yazılım olarak ticaretine açıkça izin verir ve bu da çeşitli mahkeme kararları ile birkaç kez onaylanmıştır.

Kullanılmış Kullanıcı CAL'lerinin satın alınması bir Wiresoft müşterisi olarak sizin için ne anlama geliyor?

Sadece SQL Server 2017 için kullanılmış Kullanıcı CAL'lerini veya Wiresoft tarafından sunulan diğer lisansları satın almanız değil, aynı zamanda bunların fiili kullanımı da yasal güvenlik sağlar, çünkü süreçte hiçbir yasal hüküm ihlal edilmez - ne siz ne de Wiresoft tarafından.

SQL Server 2017 için CAL'leri kullanılmış yazılım olarak satın almanın tüm avantajları

SQL Server 2017 için Kullanıcı CAL'leri veya kullanılmış yazılım olarak Wiresoft'un diğer erişim lisansları, bahsedilen tüm nedenlerden dolayı müşterilere diğer birçok yeni lisans sağlayıcısının tekliflerine bir alternatif sunar - ayrıca burada Kullanıcı CAL'lerinin katmanlandırılması nedeniyle herhangi bir kısıtlama yoktur. Bu nedenle, SQL Server hizmetlerinizi lisanslarken özgürce seçim yapabilir ve böylece şirketinizdeki gerçek kullanım gereksinimlerini size özel bir şekilde karşılayarak satın alma sırasındaki maliyetlerinizi düşürebilirsiniz.

Wiresoft çevrimiçi mağazasında yalnızca Kullanıcı CAL'lerini değil, aynı zamanda SQL Server 2017 için Cihaz CAL'lerini ve ilgili sunucu lisansları da dahil olmak üzere MS SQL Server 'ın diğer sürümleri için erişim lisanslarını da bulabilirsiniz. Bu şekilde, yeni donanım edinme maliyetlerinden ve tek tip olmayan yazılım sürümleri nedeniyle olası uyumluluk sorunlarından kaçınırsınız.

SQL Server 2017 için Kullanıcı CAL'lerine ek olarak, Wiresoft Yazılım Mağazasında sunucu lisanslarının yanı sıra diğer Microsoft sunucu yazılımları için istemci erişim lisansları da bulabilirsiniz - Wiresoft tarafından kullanılan yazılımların tüm avantajlarıyla birlikte. SQL Server 2017 veya başka bir Microsoft ürünü için Kullanıcı CAL 'leri ile lisanslama hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen sohbette veya e-posta ya da telefon yoluyla yetkin tavsiyelerimizi kullanmaktan çekinmeyin.

Bağlantılar "MICROSOFT SQL SERVER 2017 USER CAL"
Müşteri puanları "MICROSOFT SQL SERVER 2017 USER CAL"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler