Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 5 PACK DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 5 PACK DEVICE CAL

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

 • SW10401
 • 359-06555
 • Kalıcı olarak geçerli
 • Tüm diller
 • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
8.226,90 TRY * 9.139,90 TRY * (9,99% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Miktar 5x Device CAL
Sistem  SQL Server 
CAL Device CAL
Teslimat kapsamı Lisans Kimliği + Kimlik Doğrulama Kodu 
Çalışma Zamanı Sınırsız
Diller Tüm diller


Microsoft SQL Server 2017'yi Standard sürümünde lisanslarken, ilgili hizmetlerin kullanımı için ek olarak SQL Server 2017 Cihaz CAL'leri biçiminde bir istemci erişim lisansı gereklidir: bu, beş ayrı, kayıtlı son cihaza aşağıdakilere erişim hakkı verir SQL Server. Bunun nedeni, SQL 2017 Server için bu tür sunucu/CAL lisanslamasında, sunucu lisansının gerçek kullanıcı haklarını içermemesidir; bu haklar, örneğin bir son cihaz için Device CAL şeklinde ayrı olarak satın alınmalıdır. Bu, son cihazın SQL Server'a yalnızca kendi Device CAL adresi üzerinden erişme yetkisine sahip olduğu anlamına gelir.

Ürün hakkında başka sorularınız varsa, lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 5 PACK DEVICE CAL"

kullanılan yazılım olarak MS SQL Server 2017 için 5x Cihaz CAL'si

Standart Sürümde Microsoft SQL Server 2017 lisanslanırken, ilgili hizmetlerin kullanımı için ek olarak SQL Server 2017 Cihaz CAL'leri şeklinde bir istemci erişim lisansı gereklidir: bu, beş ayrı, kayıtlı son cihaza SQL Server'a erişim hakkı verir. Bunun nedeni, SQL 2017 Server için bu sunucu/CAL lisanslama biçiminde, sunucu lisansının herhangi bir gerçek kullanıcı hakkı içermemesidir; bunlar, örneğin bir son cihaz için bir Cihaz CAL'ı şeklinde ayrı olarak edinilmelidir. Bu nedenle bu cihaz SQL Server'a yalnızca kendi Cihaz CAL'i üzerinden erişme yetkisine sahiptir.

Wiresoft'un kullanılmış yazılımları olarak SQL Server 2017 için Cihaz CAL'leri, yeni ürün tekliflerine kıyasla burada büyük bir fiyat avantajına sahiptir ve ayrıca bireysel olarak da mevcut olma avantajını sunarlar. SQL Server 2017 için kullanılan cihaz istemci erişim lisansları, resmi Microsoft toplu lisanslama programında bulunan yeni lisanslarla aynı işlevlere sahiptir.

Kullanılmış bir Cihaz CAL ile MS SQL Server Standard 2017'nin tüm avantajlarından yararlanın

SQL Server 2017 Standard Edition, birçok optimizasyonun yanı sıra, küçük ve orta ölçekli şirketlere sistemle ilgili verilerin kullanımında daha fazla esneklik ve yetkisiz erişime karşı kapsamlı koruma sağlayan ek özellikler ve işlevler de içeriyor ve bunların tümü kullanılmış bir Cihaz CAL'si ile zaten mevcut. Microsoft'un veri platformunun bu güçlü sürümü, modern, yüksek performanslı bir İlişkisel Veritabanı Yönetim Sisteminin (RDMS) tüm gereksinimlerini karşılamak için tüm önemli veritabanı, raporlama ve analiz işlevlerine de sahiptir. SQL Server 2017 için bir istemci erişim lisansı ile, diğer şeylerin yanı sıra, etkileşimli görselleştirmeler de dahil olmak üzere R ve Python ile Veritabanı İçi Gelişmiş Analitiklerden yararlanabilirsiniz. Ana Veri Hizmetleri (MDS) ve Raporlama Hizmetleri (SSRS) performans iyileştirmelerine ek olarak aşağıdaki özellikler de dahil edilmiştir:

 • CLR montajları ile geliştirilmiş performansın yanı sıra uyarlanabilir sorgu işlemede uyarlanabilir birleştirmeler de dahil olmak üzere yeni veritabanı motoru işlevleri
 • SQL Server Analysis Services (SSAS) tablo modelleri için yükleme seçenekleri ve Power Query için Get Data ile geliştirmeler
 • SQL Server 2017 Integration Services (SSIS), optimize edilmiş ölçeklendirme ve birden fazla bilgisayarda basitleştirilmiş yürütmenin yanı sıra ölçeklendirme yöneticisi için yüksek kullanılabilirlik desteği
 • SQL Server 2017 ile Linux ve Java Veritabanı Bağlantı Sürücüsü aracılığıyla Java uygulamalarının kullanımı
 • SQL Server Machine Learning Services, Python desteğiyle SQL Server R Services'in yerini alıyor

SQL Server Standard Edition 2017 için Kullanılan Cihaz CAL'leri

Kullanılmamış bir lisansla karşılaştırıldığında, Wiresoft'un kullanılmış bir Cihaz CAL 'si, SQL Server 2017 Standard Edition'ın tüm hizmetlerini kullanabilmek için işlevsellik açısından hiçbir farka sahip değildir. Sunucu/CAL başına bu lisanslama ile özellikle küçük ve orta ölçekli şirketler tasarruf edebilir:

SQL Server 2017'yi sunucu lisansları artı CAL'ler ile lisanslama

SQL Server 2017 'nin bir sunucu lisansı artı ek Cihaz CAL'leri ile lisanslanması, Microsoft tarafından lisanslama yönetmeliklerinde Standart Sürüm için alternatif bir seçenek olarak tanımlanmıştır: bu lisanslama modeli genellikle Sunucu/CAL lisanslaması olarak adlandırılır. Çekirdek tabanlı lisanslamanın aksine, Microsoft lisans yönetimi SQL sunucu lisansı ile bireysel son cihazların (veya kullanıcıların) ek lisanslaması arasında ayrım yapar: Bu nedenle, sunucu/CAL lisanslamasıyla, bir SQL Server örneğinin çalıştırılacağı her sunucu için standart bir SQL Server lisansı 2017 ve ayrıca her özel uç cihaz için lisanslı SQL Server için ayrı bir erişim lisansı (Device CAL) gerekir. Sunucu lisansına iki CAL dahil olmasına rağmen, bunlar yalnızca yönetici haklarına sahiptir!

Yalnızca normal Cihaz CAL 'si bir PC, dizüstü bilgisayar vb. cihazlara 2017 sürümünün SQL Server işlevlerini kullanma yetkisi verir. Son cihazlar için istemci erişim lisansı, yine de yüklenmesi gereken herhangi bir ek yazılım içermez, yalnızca SQL Server 2017 için istemci/sunucu ortamında erişim haklarını içerir.

Cihaz CAL'lerinin ve SQL Server lisansının sürüm uyumluluğu gözetilmelidir

SQL Server 2017 için Cihaz CAL'si ile bir uç cihaz SQL Server 2017'nin yanı sıra SQL Server'ın 2016 gibi eski sürümlerine de (sürüm düşürme) erişim haklarına sahip olur. Ancak, SQL Server 2017 için Device CAL ile donatılmış bir uç cihaz, 2019 gibi daha yüksek SQL Server sürümüne erişemez (yükseltme). Bu nedenle, SQL Server 2017 için Cihaz CAL'leri satın alırken, sunucu lisansı ile erişim lisansının uyumluluğuna her zaman dikkat etmelisiniz. Wiresoft ayrıca SQL Server 2017'nin önceki ve sonraki sürümleri için kullanılmış Cihaz CAL 'lerini burada sunmaktadır.

SQL Server 2017 Standard Edition için neden CAL'lerle alternatif lisanslama seçeneği var?

SQL Server Sürüm 2017'nin standart sürümleri için Microsoft, çekirdeklere göre lisanslamaya ek olarak cihazların veya kullanıcıların CAL tabanlı lisanslamasını sunar. Bu SQL Server erişim lisanslama biçimi, SQL Server'ları genellikle ihtiyaçları için yeterli olan yalnızca bir veya birkaç çekirdekle daha düşük performansa sahip olan KOBİ'lerin donanımını dikkate alır. Burada, cihaz istemci erişim lisanslarının satın alınmasıyla sunucu/CAL lisanslaması, genellikle çekirdeklere göre sunucu lisanslamasından daha ucuzdur.

SQL Server lisansına ek olarak, Microsoft lisanslama modelinde SQL Server 2017'ye erişim için iki tür CAL sunulmaktadır:

 • SQL Server 2017 Device CAL: Bu, özel bir Windows özellikli uç cihaza (PC, dizüstü bilgisayar, tablet, telefon) SQL Server erişim hakları verir
 • SQL Server 2017 Kullanıcı CAL: Bu, özel, bireysel bir kullanıcıya SQL Server erişim hakları verir

SQL Server 2017'yi Cihaz CAL'leri ile lisanslarken nelere dikkat etmelisiniz?

Bir Device CAL, SQL Server 2017 için tek bir uç cihaza (cihaz) erişim hakları verir. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra bu haklar artık başka bir bilgisayara aktarılamaz. Bir Cihaz CAL'ı için CAL türünü Cihazdan Kullanıcı CAL'ına değiştirmek de mümkün değildir. Bu kısıtlamalar Cihaz CAL'lerinin kötüye kullanılmasını önlerken, aynı zamanda bir şirketin SQL Server'ına hem dahili hem de harici kaynaklardan yetkisiz erişimi engellediği için daha fazla güvenlik sunar.

SQL Server 2017 için Cihaz CAL'lerinin avantajları nelerdir?

Prensip olarak, bir Cihaz CAL'inin işlevselliği SQL Server 2017 için Kullanıcı CAL 'inden farklı değildir. Bununla birlikte, her bir durumda tipik olasılıklar düzenli SQL Server erişiminin türünde görülebilir: şirketler, örneğin, iş istasyonu sayısında ve ayrıca bir SQL Server'ın kullanıldığı iş akışında farklılık gösterir: KOBİ'lerde birçok çalışan SQL Server 'a erişmek için genellikle tek bir uç cihaz kullanırken, diğer çalışma ortamlarında tek bir kullanıcı bunu tamamen farklı uç cihazlar aracılığıyla yapar.

Belirli bir kullanıcı yerine Windows özellikli tek bir uç cihaza bağlı olan SQL Server 2017 cihaz lisansı, SQL Server'a erişim için farklı yollar sunar: Lisanslı uç cihaz bir mobil dizüstü bilgisayar veya tablet ise, ilgili kullanıcı SQL Server'a yalnızca şirketteki işyerinde değil, bağımsız olarak yerel olarak da erişebilir - örneğin yolda veya ev ofisinde -. Bu nedenle Cihaz CAL hareket halindeyken de kullanılabilir.

Sonuç

SQL Server 2017 için Cihaz CAL'inin daha iyi uygulama olanakları sunup sunmadığı, tipik şirket iş akışına bağlıdır. Bu durum SQL Server 2017 için uygun istemci erişim lisansını satın alma kararını etkilemektedir, çünkü yukarıda da belirtildiği gibi Microsoft lisanslama sistemi bir Cihaz CAL'sinin daha sonra bir Kullanıcı CAL'sine dönüştürülmesine veya tam tersinin yapılmasına izin vermemektedir.

Lisanslı uç cihazların ana kullanımının yanı sıra çalışan sayısı da dikkate alınmalıdır: Çünkü farklı çalışanlar SQL Server'a erişmek için dönüşümlü olarak bir ve aynı bilgisayarı kullandıkları anda, ister dahili ister mobil olarak kullanılsın, cihaz tabanlı lisanslama daha fazla avantaj sunar.

Wiresoft Online Shop'tan Microsoft SQL Server 2017 için istediğiniz sayıda kullanılmış Cihaz CAL'si satın alın

SQL Server 2017 için Device CAL'ler Wiresoft Online Shop'ta tek bir lisans gibi düşük bir fiyattan temin edilebilir, çünkü diğer toplu lisanslama düzenlemeleri kullanılmış yazılımlar için geçerli değildir - "kullanılmış" ibaresi Device CAL 'lerin kullanımında herhangi bir dezavantaja yol açmaz.

SQL Server 2017 için kullanılan lisanslar olarak Cihaz CAL'leri nedir?

Wiresoft tarafından kullanılmış lisanslar olarak sunulan SQL Server 2017 için Cihaz CAL'leri (ve ayrıca diğer CAL türleri), Microsoft lisanslama programında da sunulduğu gibi, her biri bir uç cihaz için normal kullanılabilir erişim lisanslarıdır; bunlardan farkı, daha önce SQL Server 2017 için bir uç cihaz toplu lisansına ait olmaları ve bu lisansın, gereksiz bireysel erişim lisanslarını veya ayrıca tüm toplu lisansı Wiresoft'a yeniden satan bir şirket tarafından satın alınmış olmasıdır. Wiresoft bu toplu lisansı parçalayarak ayrı lisanslara dönüştürdü ve ardından ortaya çıkan Cihaz CAL'lerini kullanılmış yazılım olarak etiketledi. Daha önce de belirtildiği gibi, kullanılmış bir Cihaz CAL'i bu etikete rağmen yenisi kadar kullanılabilir, çünkü yazılımda aşınma ve yıpranma olmadığı gibi işlevsellik veya kullanım ömründe de başka bir kısıtlama yoktur.

SQL Server 2017 için kullanılan Cihaz CAL'leri neden güvenlidir?

Wiresoft'taki SQL Server için Cihaz CAL'leri gibi kullanılmış yazılımlar müşterilerimiz için sadece fiyat avantajı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda hiçbir gizli kısıtlama veya risk olmadan yeni kadar güvenlidir! Ödeme işlemi tamamlandıktan sonra, her zamanki alıcı güvenliği de dahil olmak üzere, birlikte verilen toplu lisans anahtarı ile anında indirme ve anında lisans aktivasyonu yoluyla hemen kullanılabilir.

SQL Server 2017 için Cihaz CAL'leri nereden geliyor?

Wiresoft tarafından sunulan SQL Server 2017 için Cihaz İstemci Erişim Lisansları, şirketlerin ve kuruluşların lisans envanterlerinden gelmektedir. Bu nedenle, bunlar için, Microsoft CAL'leri ile kullanılmış yazılım ticaretine açıkça izin veren ve çeşitli mahkeme kararlarıyla da defalarca teyit edilen geçerli yargı yetkisi geçerlidir.

Bir Wiresoft müşterisi olarak bu sizin için ne anlama geliyor?

Hem SQL Server 2017 için kullanılmış Cihaz CAL'lerinin hem de Wiresoft tarafından sunulan diğer istemci erişim lisanslarının satın alınması ve kullanılması yasal güvenlik sağlar, çünkü ne siz ne de Wiresoft herhangi bir yasal hükmü ihlal etmezsiniz. 

SQL Server 2017 için kullanılmış CAL satın alırken avantajlarınız

SQL Server 2017 için Wiresoft veya diğer erişim lisanslarıyla birlikte kullanılan yazılım olarak Cihaz CAL'leri, tüm bu nedenlerden dolayı, tam da Cihaz CAL 'leri için lisans ölçeklerinden kaynaklanan kısıtlamalar olmadığından, müşterilere diğer lisans sağlayıcılarının çoğunun tekliflerine göre düşük fiyatlı bir alternatif sunar. Bu size SQL Server hizmetlerinin lisanslanmasında işletmenizdeki gerçek kullanıma uygun seçim özgürlüğü sağlar ve sunucu lisanslama maliyetini de azaltır.

Wiresoft çevrimiçi mağazasında, Kullanılmış Yazılım erişim lisansları olarak yalnızca Cihaz CAL'lerini değil, aynı zamanda SQL Server 2017 için karşılık gelen Kullanıcı CAL'lerini de bulacaksınız - MS SQL Server'ın diğer sürümlerinden erişim lisansları ve bunlar için gerekli sunucu lisansları dahil. Bu aynı zamanda daha yeni uç cihazlar için satın alma maliyetlerini veya farklı yazılım sürümleri nedeniyle uyumluluk sorunları riskini azaltır.

SQL Server 2017 için Cihaz CAL 'lerine ek olarak, Wiresoft Yazılım Mağazasında diğer Microsoft sunucuları için istemci erişim lisansları ve sunucu lisansları da bulabilirsiniz - burada da kullanılmış yazılımın tüm avantajlarıyla. SQL Server 2017 veya başka bir Microsoft ürünü için Cihaz CAL'leri hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen sohbet, e-posta veya telefon yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bağlantılar "MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 5 PACK DEVICE CAL"
Müşteri puanları "MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 5 PACK DEVICE CAL"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler