Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 DATACENTER 2-CORE
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 DATACENTER 2-CORE

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

 • SW10452
 • 9EA-00122
 • Kalıcı olarak geçerli
 • Tüm diller
 • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
3.640,90 TRY * 4.044,90 TRY * (9,99% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Core 2 Core 
Cihazlar 1x
Sanal makineler Temel lisans gerektirir
Orta İndir
Çalışma Zamanı Sınırsız
Diller Tüm diller
Teslimat kapsamı Kullanım hakkı


Windows Server 2016 2 , kullanılan ve sağlanan açısından büyük kuruluşların ve şirketlerin yüksek derecede sanallaştırma taleplerini tam olarak karşılamak için tüm ön koşulları sunar; 10'un sürümüdür. 16 paketi, sürümü ile lisanslamasının temelini oluşturur. Datacenter Core Server Services Windows Server Core Datacenter Server

Ürün hakkında başka sorularınız varsa, lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 DATACENTER 2-CORE"

Microsoft Windows Server 2016 Datacenter 2-Core

Windows Server 2016 Datacenter, büyük kuruluşların ve şirketlerin kullanılan sunucular ve sağlanan hizmetler açısından yüksek derecede sanallaştırma taleplerini tam olarak karşılamak için tüm gereksinimleri sunar; Windows 10'un sunucu sürümüdür. 2 Çekirdekli Paket, Datacenter Sürümü ile sunucu lisanslamasının temelini oluşturur.

Kısaca Microsoft Windows Server 2016 Datacenter hakkında en önemli bilgiler

Windows Server 2016 Datacenter ile şirketler, uygulamaların sanallaştırılmasını destekleyen birçok güçlü teknolojiye ve işleve sahip güvenilir bir sunucu işletim sistemine sahip oluyor. Önceki sürümle karşılaştırıldığında, bu Datacenter Sürümü, birçok geliştirme ve optimizasyonun yanı sıra, her şeyden önce, daha fazla kararlılık ve arızalara karşı optimize edilmiş koruma vb. yoluyla ağ altyapılarının daha iyi güvenliğini sağlayan birçok yeni özel işlev sunar. Windows 10'un tanıdık arayüzü sayesinde Windows Server 2016 Datacenter 'ın kullanımı neredeyse sezgiseldir.

Windows Server 2016 Datacenter Edition neler sunuyor?

Windows Server 2016 Datacenter Edition'ın satın alınması için önemli bir karar kriteri, karmaşık hiper-yakınsak altyapıların geliştirilmesi ve işletilmesi için sürekli artan sanallaştırma ihtiyacıdır. Bu Datacenter Sürümü, bu amaç için çok sayıda sanal sisteme ve BT açısından yüksek gereksinimlere sahip şirketlerin büyük iş yüklerinin yanı sıra yararlanabileceği birçok özel işlev sağlar. Bunlar arasında aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklanan Storage Spaces Direct (S2D) ve Storage Replica, Korumalı Sanal Makineler (Shielded VM), Yazılım Tanımlı Ağ (SDN) ve yeni Protokol Yığını yer almaktadır.

Windows Server 2016 Datacenter 'da, yerel ortamların daha pratik işlevlerle buluta daha da yakın bir şekilde bağlanmasını sağlayan Microsoft Azure Hizmetleri de mevcuttur.

Kullanılmış yazılımla birlikte Windows Server 2016 Datacenter sürümünün lisanslanması

Windows Server 2016 sürümünün piyasaya sürülmesiyle birlikte, Datacenter Edition'ın lisanslaması yalnızca çekirdek tabanlıdır: Her sunucu için minimum 16 çekirdek sayısı varsayılmıştır; ek çekirdekler de ilgili 2 çekirdekli paketlerle lisanslanabilir - daha fazla ayrıntı aşağıda verilmiştir.

Wiresoft, Windows Server 2016 Datacenter için bu 16 çekirdekli paketi kullanılmış yazılım olarak sunmaktadır. Yeni ürünlerle karşılaştırıldığında, alıcılar her şeyden önce daha düşük fiyatlarından yararlanıyor - VM'lerin kullanımı veya performans gibi işlevlerin kapsamında kısıtlamalar olmaksızın - ve bu eski sunucu sürümü genellikle artık yeni olarak sunulmuyor. Microsoft Windows Server 2016 Datacenter Edition'ın işlevsel kapsamı ve kesin lisanslama koşulları hakkında ayrıntılı bilgi aşağıdaki genel bakışta bulunabilir.

Windows Server 2016 Datacenter Edition - tüm avantajlar ve özel işlevler

Windows Server 2016 Datacenter Edition ile yüksek düzeyde sanallaştırılmış ortamlar veya hiper birleşik altyapılar geliştiren ve dağıtan büyük şirketler, tüm gereksinimleri karşılayan güçlü bir sunucu yazılımına sahip oluyor. Entegre özellikler ve işlevler, istikrarlı ve güvenilir uygulamalar sağlamak için yenilikçi Microsoft teknolojilerini kullanır.

Datacenter Edition sadece ağ alanında ikna edici olmakla kalmıyor, aynı zamanda verilerin güvenliği ve depolanmasında da birçok avantaj sunuyor. Bu nedenle, şirketlerdeki daha karmaşık BT altyapılarını dijital çağın mevcut ve gelecekteki iş gereksinimlerine uyarlamak için gerekli esnekliğe sahiptir. Sonuç olarak, sunucu yönetimi ve otomasyonu ile veri güvenliği ve erişimindeki iyileştirmelerle tamamlanan daha uygun maliyetli sanal depolama, web ve uygulama platformları ve yazılım tanımlı ağ (SDN) dağıtımını mümkün kılıyor.

Windows Server 2016 Datacenter'da, daha büyük yüklere ve kesintilere daha iyi dayanabilen istikrarlı ağ yapılarının oluşturulmasını destekleyen birçok özel özellik bulunmaktadır: Korumalı Sanal Makineler, Storage Spaces Direct ve Yazılım Tanımlı Ağ (SDN) ile Storage Replica ve yeni bir ağ yığını (Protocol Stack), Hyper-V'de yük devretme kümelemesine yönelik yeniliklerle tamamlanarak burada sunulmaktadır.

Korumalı Sanal Makineler (Korumalı VM'ler)

Korumalı Sanal Makineler, örneğin genel bir buluta dış kaynak olarak sağlandıklarında, iş açısından kritik uygulamalarda kullanılan kritik verilerin çalınmasına veya kötüye kullanılmasına karşı ağlarda yüksek düzeyde koruma sağlar. Korumalı VM'ler bu amaçla Host Guardian Service (HGS) ve Korumalı Ana Bilgisayarlardan oluşan bir Korumalı Yapı kullanır.

Yazılım Tanımlı Ağ (SDN)

Yazılım Tanımlı Ağ ile hem fiziksel (örn. yönlendiriciler, anahtarlar) hem de sanal ağ cihazları (örn. ağ geçitleri) merkezi olarak yapılandırılabilir ve dinamik olarak yönetilebilir. SDN ayrıca ağların güvenliğini sağlamak ve iş yüklerinin sağlanmasını hızlandırmak için de kullanılabilir ve Yazılım Tanımlı Ağ, hem fiziksel hem de sanal ağların kontrolü için politikaları tanımlamak ve ölçeklendirmek için de kullanılabilir.

Doğrudan Depolama Alanları (S2D)

S2D veya Storage Spaces Direct, farklı yerel Windows sunucularındaki veri depolamanın sanal bir depolama kümesinde birleştirilmesini sağlar. S2D, ölçeklenebilir, yüksek oranda kullanılabilir yazılım tanımlı depolama sistemlerinin hem oluşturulmasını hem de yönetimini kolaylaştırır.

Depolama Çoğaltması

S2D'ye ek olarak, Windows Server 2016 Datacenter 'daki Depolama Çoğaltması, felaket hazırlığı ile kesinti sürelerini en aza indirmek ve dosya sistemi düzeyinde veri kaybını pratik olarak hariç tutmak için kullanılır. Depolama Çoğaltması hem verilerin fiziksel konumlarda arızaya karşı güvenli birimlerle yansıtıldığı eşzamanlı çoğaltmayı hem de verilerin daha yüksek gecikme sürelerine sahip ağ bağlantıları kullanılarak bölgesel alanlar aracılığıyla konumlar arasında yansıtıldığı eşzamansız çoğaltmayı destekler.

Diğer güvenlik fonksiyonları

Windows Server 2016 'da bulunan yeni güvenlik katmanları sayesinde, bir şirketteki BT yapılarına yönelik tehditler daha da iyi tespit edilir ve uygun karşı önlemler derhal başlatılır. Sanal makinelerin korunması da, optimize edilmiş erişim kontrolü ve güvenlik riskini azaltan çoklu koruma katmanlarının entegrasyonu yoluyla artırılmıştır.

Datacenter Server sürümünde gelişmiş güvenlik, ana bilgisayar ve sanal makinenin ayrılması yoluyla Microsoft Zero Trust yaklaşımı tarafından da sağlanır ve paylaşılan ortamlarda kullanılan kaynaklar korumalı sanal makineler tarafından korunur. Microsoft Host Guardian Hizmeti güvenilen ana bilgisayarları tanımlar ve Just in Time ve Just Enough yönetimi aracılığıyla yönetici erişimini sınırlamak için kurallar da tanımlanabilir.

Windows Server 2016 Datacenter Edition'ın diğer işlevleri

Önceki sürümle karşılaştırıldığında Windows Server 2016 Datacenter, konteynerlerin daha iyi entegrasyonu sayesinde uygulamaların sanallaştırılması için daha da fazla olanak sunuyor. Bunlar, kısaca açıklanan Nano Sunucu ve Azure Hizmetleri gibi diğer özelliklerle tamamlanmaktadır.

Buna ek olarak, Windows Server 2016 Datacenter'ın BT altyapılarının yönetimi için bir veri merkezi olarak kullanılması, diğer şeylerin yanı sıra, mevcut yeni sunucu rolleri ve kullanıcı haklarının atanması için ek seçenekler ile optimize edilmiştir. Windows Server 2016 Datacenter, grafik masaüstü arayüzünü görüntülemeyerek eski donanımlarda performansı artırmak için azaltılmış çekirdek uygulamasında da başlatılabilir.

Hyper-V ile sanallaştırma özellikleri

Windows Server 2016 'nın Datacenter sürümü, sınırsız sanal makine ve Hyper-V kapsayıcıları için sanallaştırma hakları içerir. Hyper-V ile kullanılabilen depolama özellikleri arasında IP ağı üzerinden SCSI protokolünü kullanmak için iSCSI başlatıcı, yukarıda bahsedilen Storage Spaces Direct, daha iyi yük dengeleme yoluyla daha fazla esneklik için çok yollu I/O (MPIO) ve depolama sistemi arıza toleransını artırarak Hyper-V kümelerinin kullanılabilirliğini iyileştirmek için VM Depolama Esnekliği yer alır.

Docker altında Windows Server kapsayıcıları için destek

Microsoft Windows Server 2016, açık kaynak yazılımı Docker'ı temel alan Windows Server Containers veya Hyper-V konteynerlerini destekleyerek, daha basit dağıtım da dahil olmak üzere konteyner sanallaştırması yoluyla sunucu ve bulut uygulamalarının dağıtımını kolaylaştırır.

Windows Server 2016'da Nano Sunucu

Nano Server, sanal motor kullanımı kurumsal bir sunucu yapısında %90'a varan depolama alanı tasarrufu sağlayabildiğinden, çok daha yalın sunucular oluşturulmasını sağlayan uzaktan yönetilen bir sunucu işletim sistemidir. Nano Server, Windows Server Containers veya Docker için optimize edilmiştir ve bu nedenle dosya sunucuları gibi klasik sunucu hizmetleri için kullanılmasının yanı sıra Docker konteynerlerini barındıracak şekilde yapılandırılabilir.

Windows Server 2016 Datacenter ile Microsoft Azure Hizmetlerini Kullanma

Windows Server 2016 sürümü, dağıtık veri merkezlerini daha verimli ve güvenilir bir şekilde yüksek performanslı, yüksek oranda kullanılabilir sunuculara ve kümelere bağlamak için işletim sistemi ve Microsoft Azure bulut hizmetleri arasında daha da yakın bir bağlantı sunuyor. Azure'un en büyük avantajı, güvenlik özellikleri ve yönetimi de dahil olmak üzere homojen bir hibrit altyapı sağlamasıdır.

Windows Server 2016 Datacenter ile kullanılabilecek diğer Microsoft sunucu uygulamaları ve bileşenlerine genel bakış

Aşağıdaki genel bakış, Windows Server 2016 Datacenter Edition ile kullanılabilen sunucu uygulamaları ve bileşenlerinden bir seçki sunar; bunlar Sunucu Yöneticisi veya PowerShell ile yüklenebilir.

Dahil olmak üzere uygulamalar:

 • Microsoft SQL Server: Sürüm 2016, 2014 ila 2012
 • Microsoft Sistem Merkezi: Virtual Machine Manager 2016, Data Protection Manager 2016, Operations Manager 2016
 • Yapılandırma Yöneticisi (1606)
 • SharePoint Server 2016
 • Exchange Server 2016
 • Proje Sunucusu 2016
 • Host Integration Server 2016
 • Visual Studio Team Foundation Server 2017
 • Skype Kurumsal Sunucu 2015 ve
 • BizTalk Server 2016

Desteklenen bileşenlerin seçimi:

 • nET Framework 4.6 ve 3.5
 • PowerShell
 • BitLocker sürücü şifreleme ve ağ kilidini açma
 • BranchCache
 • Arka Plan Akıllı Transfer Hizmeti (BITS)
 • NFS (Ağ Dosya Sistemi) için İstemci
 • Yük devretme kümesi
 • Grup politikası yönetimi

Windows Server 2016 Datacenter Edition'ı yüklemek ve çalıştırmak için minimum yazılım ve donanım gereksinimleri

Windows Server 2016 Datacenter Edition'ın sorunsuz çalışmasını sağlamak için, kullanılan donanımın aşağıda listelenen minimum gereksinimleri karşılaması gerekir. Ek gereksinimler sistem yapılandırmasına veya diğer yüklü uygulamalara bağlıdır.

 • Sabit disk alanı: 32 GB
 • Çalışma belleği (RAM): 512 MB
 • Masaüstü ekran ile kurulum: 2 GB
 • Sistem bölümü: 32 GB
 • İşlemci: 64 Bit
 • İşlemci hızı: 1,4 GHz
 • Grafik kartı: 1.024 x 768 piksel, Süper VGA
 • Ağ kartı: 1 gigabit aralığında minimum verime sahip 1 Ethernet adaptörü 1x

Windows Server 2016 Datacenter 16 Çekirdekli Paket ile sunucu lisanslama

Windows Server 2016 Datacenter Edition'ın kullanılmış yazılımına sahip bir sunucuyu lisanslarken, olağan olarak öngörülen Microsoft lisanslama düzenlemelerine uyulmalıdır. Bir sunucunun her bir temel lisansı için en az bir 16 çekirdekli paket gereklidir ve aşağıda listelenen yönergelere uyulmalıdır.

Windows Server 2016'nın lisanslanmasına ilişkin Microsoft Lisans Kılavuzu hükümleri

Windows Server 2016 sürümünün piyasaya sürülmesiyle birlikte Microsoft, lisanslama modelini de baştan aşağı güncelledi. Artık kullanılan fiziksel donanımın çekirdek sayısı, Datacenter Edition'a sahip bir sunucu için lisans sayısının hesaplanmasında temel oluşturmaktadır. Aşağıdaki hükümler geçerlidir:

 • Tek bir sunucu lisansı 2 fiziksel işlemci çekirdeğini kapsar.
 • İşlemci başına minimum 8 çekirdek sayısı her zaman uygulanır - mevcut donanım 8'den az çekirdeğe sahip olsa bile.
 • Fiziksel sunucu başına minimum işlemci sayısı 2'dir.
 • Sonuç olarak, her zaman minimum 16 çekirdek sayısı vardır ve bunlar ilgili 16 çekirdekli paket ile lisanslanır.
 • Bir sunucu 16'dan fazla çekirdeğe sahipse, bunlar ayrıca 2 çekirdekli paketlerle lisanslanabilir.
 • Ayrıca, ister kullanıcı ister son cihaz olsun, her bir istemcinin Windows Server 2016 Datacenter'a erişim için geçerli bir istemci erişim lisansına (CAL) sahip olması gerekir. Windows Server 2016 için Kullanıcı ve Cihaz CAL'leri de Wiresoft'tan kullanılmış yazılım olarak temin edilebilir.

Buna ek olarak, Windows Server 2016 sürümü, ilgili eski Windows Server sürümlerinin kullanımı için bir sürüm düşürme hakkı içerir.

Sanal işletim sistemi ortamında Windows Server 2016 Datacenter'ın kullanım hakları

Windows Server 2016 örneklerinin Datacenter Edition'ında, fiziksel bir işletim sistemi ortamında 1 çalışan örnek çalıştırılabilir - bunun aksine, sanal bir işletim sistemi ortamında sınırsız sayıda örnek vardır.

Bir sunucunun tüm fiziksel çekirdeklerinin lisanslanmış olması koşuluyla, Windows Server 2016'nın Datacenter Sürümü sınırsız sanallaştırma hakları içerir: sonuç olarak, lisanslı sunucu üzerinde herhangi bir sayıda işletim sistemi ortamı ve herhangi bir sayıda Hyper-V konteyneri çalıştırılabilir.

Wiresoft hakkında SSS kullanılan yazılım Microsoft Windows Server 2016 Datacenter Edition olarak

Genel olarak konuşursak, donanımın aksine yazılım eskimez ve Wiresoft'un Kullanılmış Yazılımı ile yeni bir sunucu lisansı ile aynı işlevleri ve hakları sunduğundan emin olabilirsiniz. Bu nedenle, sunucu çekirdekleri kullanılmış bir 16 çekirdekli Windows Server 2016 Datacenter paketi ile yeni bir paketle aynı şekilde lisanslanabilir. Kullanılmış Windows Server lisanslarının özellikleri ve kullanım haklarına ilişkin diğer tüm yaygın soruların yanıtlarını burada bulabilirsiniz:

Windows Server 2016 16-Core Paketi gibi Microsoft tarafından kullanılmış bir yazılımı satarken veya satın alırken ve kullanırken herhangi bir yasal sorun var mı?

İkinci el yazılım Wiresoft'ta bir müşteri olarak ne Windows Server 2016 Datacenter 16-Core Paketinin satın alınmasının ne de resmi kullanımının geçerli yasaları ihlal etmediğinden emin olabilirsiniz. Mevcut içtihat, Wiresoft Kullanılmış Yazılım'da olduğu gibi, Microsoft kullanılmış yazılımının hem ticaretine hem de bir şirketin lisans stoğundan kaynaklanması halinde kullanımına izin vermektedir. Çeşitli mahkeme kararları da bu gerçeği defalarca açıkça teyit etmiştir.

Wiresoft'ta Windows Server 2016 Datacenter 16-Core Paketi için kullanılan yazılım nereden geliyor?

Wiresoft tarafından sunulan Windows Server 2016 Datacenter için 16 Çekirdekli Paketler, yukarıda da açıklandığı gibi, genellikle yazılımı kendileri satın alan ve çoğunlukla gerçekten kullanan ve daha sonra Wiresoft'a satan çeşitli şirketlerden gelmektedir. Satış için sıklıkla kullanılan nedenler, daha yeni bir yazılım sürümüne geçiş veya daha az çekirdeğe sahip sunucu donanımının kullanılması ve bunun sonucunda fazla sunucu lisanslarının mevcut olmasıdır. 16 çekirdekli paketler, kullanılmamış olsalar bile Wiresoft Shop'ta her zaman kullanılmış yazılım olarak sunulur ve yeni bir lisans gibi kullanılabilir.

Windows Server 2016 Datacenter'ın kullanılan yazılımı ile alıcı güvenliği var mı?

Windows Server 2016 Datacenter 16-Core Paketi veya Wiresoft tarafından kullanılan diğer yazılımlar, müşteri olarak size her zamanki alıcı güvenliğini sunar - bir yandan tamamlanan ödeme işleminden sonra yazılım paketinin anında indirilmesi ve diğer yandan geçerli lisans anahtarıyla anında lisans aktivasyonu yoluyla - tıpkı yeni yazılımlarda olduğu gibi.

Wiresoft'tan Kullanılmış Yazılımın başka bir avantajı var mı?

Evet ve birkaç tane var: Her şeyden önce, Wiresoft müşterileri kullanılmış yazılım satın alırken daha düşük fiyattan yararlanır; bu, şirketlerin veya kuruluşların yazılım envanterlerini daha ekonomik bir şekilde tamamlamalarına veya yeni yazılıma göre en son sürüme güncellemelerine olanak tanır. Öte yandan, eski Microsoft Server programları yeni olarak neredeyse hiç sunulmuyor ya da artık sunulmuyor, bu da yükseltmeden kaçınmak isteniyorsa ek lisanslama ile ilgili bir sorun haline geliyor. Wiresoft'un kullanılmış yazılımı, tüm alıcıların eksiksiz kaydı sayesinde denetim güvenliği de sağladığı için işletme maliyetlerinin düşürülmesine de katkıda bulunabilir!

Bu nedenle Wiresoft Yazılım Mağazasında yalnızca Windows Server 2016 Datacenter Edition'ın 16 çekirdekli paketini değil, aynı zamanda diğer sürümler ve daha yeni Windows Server sürümleri için 16 çekirdekli paketin yanı sıra Windows Server'ınızın temel lisanslaması için 2 çekirdekli paketleri de bulacaksınız. Sanallaştırma için en son Microsoft teknolojilerini kullanmak istiyorsanız, Wiresoft'tan ikinci el olarak da temin edilebilen daha yüksek Windows Server 2019 Datacenter Edition'ı tercih edebilirsiniz. İkinci el yazılım portföyümüzde, diğer birçok Microsoft programına ek olarak, bahsedilen tüm Wiresoft avantajlarıyla birlikte kesinlikle gerekli olan istemci erişim lisanslarını (CAL) da bulacaksınız. Windows Server 2016 Datacenter with 16-Core Packages'in doğru lisanslanmasıyla ilgili sorularınız varsa, sohbette veya e-posta ya da telefon yoluyla yetkin tavsiyelerimizden yararlanmanız yeterlidir.

Bağlantılar "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 DATACENTER 2-CORE"
Müşteri puanları "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 DATACENTER 2-CORE"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler