Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
Filtre için sonuç bulunamadı!
VMWARE THINAPP ENTERPRISE 5 VMWARE THINAPP ENTERPRISE 5
VMware ThinApp Enterprise 5: Uygulama dağıtımını basitleştirin Bir bakışta VMware ThinApp Enterprise 5 VMware ThinApp Enterprise 5, şirketlerin uygulamaları izole sanal konteynerlerde paketlemesini ve dağıtmasını sağlayan güçlü bir...
491,90 TRY *

VMware ThinApp

ThinApp, VMware'in uygulama programlarının sanallaştırılmasının yanı sıra hızlandırılmış uygulama geçişi yoluyla dağıtımını ve kolaylaştırılmış yönetimini basitleştiren güçlü bir yazılımıdır. ThinApp tarafından kapsanan uygulamaları temel işletim sistemlerinden izole ederek çeşitli uygulama çakışmaları önlenebilir.

ThinApp böylece uygulamaların ve görüntülerin dağıtılması, yamalanması ve güncellenmesi açısından BT yönetiminin karmaşıklığını basitleştirmeye ve böylece şirketlerdeki BT maliyetlerini azaltmaya da yardımcı olur.

Bir bakışta ThinApp'in en önemli avantajları

 • Uygulama yönetiminin optimizasyonu
 • BT destek ve yardım masası maliyetlerinin azaltılması
 • Windows 7, 8 ve 10'a basitleştirilmiş geçiş
 • Uygulama sürüm çakışmalarını önler
 • Tarayıcıların ve eklentilerin sanallaştırılması için destek
 • Geliştirilmiş uç nokta güvenliği
 • Çalışan hareketliliğinde artış

ThinApp nasıl çalışır?

VMware ThinApp, farklı işletim sistemi sürümleri üzerinde çalışan çeşitli uygulamaları sanallaştırmak ve bunları birleşik bir ortamda kullanıcılara sunmak için tasarlanmış aracısız bir çözümdür. Bu amaçla ThinApp, örneğin eski uygulamaların da sorunsuz bir şekilde taşınabileceği çeşitli stratejiler kullanır.

Basit uygulama sanallaştırma

Bir uygulamayı sanallaştırırken, VMware ThinApp ilk olarak uygulama dosyalarını ve kayıt defteri girdilerini tek bir ThinApp paketinde kapsüller. Bu paket daha sonra temel işletim sisteminden bağımsız olarak dağıtılabilir, yönetilebilir ve güncellenebilir. Bu şekilde sanallaştırılan uygulamalar, altta yatan işletim sisteminde herhangi bir değişikliğe neden olmaz ve farklı yapılandırmalarda da çalıştırılabilir. Bunun faydaları arasında diğer uygulamalarla daha iyi uyumluluk ve daha kolay yönetimin yanı sıra iş akışı verimliliğinin artmasına katkıda bulunan tutarlı bir kullanıcı deneyimi yer alır.

İşletim sistemlerinin basitleştirilmiş geçişi

VMware ThinApp, eski uygulamaların yeniden kodlama, yeniden test etme veya yeniden sertifikalandırmaya gerek kalmadan Windows 7 veya Windows 10'a hızlı bir şekilde taşınmasını sağlar. Yüklenen uygulamalar arka planda otomatik olarak ThinApp paketlerine dönüştürülür. Windows XP veya daha eski sürümlerde ThinApp ile kullanılmak üzere oluşturulmuş uygulama paketleri, Relink işlevi kullanılarak kolaylıkla ThinApp Windows formatına dönüştürülebilir.

Çakışmaları önlemek için uygulamaların izolasyonu

ThinApp ile ayarlar da dahil olmak üzere 32 veya 64 bit uygulamalar tek bir MSI veya EXE dosyasında paketlenerek bireysel uygulamalar arasında veya uygulamalar ve işletim sistemleri arasındaki çakışmalar önlenir; bunlar daha sonra farklı Windows işletim ortamlarında dağıtılabilir.

Sanal uygulamalar birbirlerinden izole edilir ve böylece söz konusu işletim sisteminde değişiklik yapılmadan bağımsız olarak çalıştırılabilir. Tam yaşam döngüsü yönetimi için ThinApp paketleri App Volumes ile de dağıtılabilir ve yönetilebilir.

Yüksek güvenlik

ThinApp ile uygulamalar, önceden sistem değişikliği gerektirmeden veya güvenlik politikalarını düşürmeden kısıtlı kullanıcı hesaplarında ve "kilitli" veya kısıtlı bilgisayarlarda çalıştırılabilir. Uygulama paketleri yalnızca kullanıcı modunda çalıştırılır.

ThinApp çekirdek modu kodu kullanmadığından, kullanıcılar için mevcut bilgisayar grubu politikalarını ihlal etmez. İlgili bilgisayara bağlı cihazlara genişletilmiş uygulama izinleri atanmadığından, bu çözümle kasıtsız politika ihlalleri de önlenir.

Farklı cihazlardan mobil erişim

ThinApp ayrıca, yazılım veya aygıt sürücüsü yüklenmesini ya da yönetici haklarının verilmesini gerektirmediğinden, ofiste veya yolda tüm cihazlarda güvenilir ve esnek mobil erişim sağlar. ThinApp bu nedenle BYO (Kendi Cihazınız) cihazlarını da destekler, böylece kullanıcılar uyumlu olmayan bir işletim sistemi sürümü yüklü olsa bile özel uç cihazlardan sağlanan uygulamalara istedikleri zaman erişebilirler.

Bu yolla sağlanan uygulamalar, mobil depolama aygıtları (örneğin flash sürücüler) ve ince istemci terminalleri aracılığıyla kullanıcılar tarafından doğrudan da çalıştırılabilir. Aynı şekilde, yöneticiler için provizyon, bakım ve güncelleme mümkündür.

ThinApp'ın diğer avantajları:

 • ThinApp Windows 10'u destekler - bu aynı zamanda Office 2003 gibi eski uygulamaların Windows 10 görüntülerine kolayca taşınmasını sağlar. Pahalı yeniden kodlama, regresyon testleri ve eski tarayıcı uygulamalarının desteklenmesi için gereken maliyetler böylece önlenmiş olur.
 • ThinApp, sanallaştırılmış uygulamalar, eklentiler, hizmet paketlerinin yanı sıra Java ve .NET gibi çalışma zamanı ortamları arasındaki ilişkilerin yapılandırılması da dahil olmak üzere çok çeşitli uygulama bağlantılarına izin verir.
 • ThinApp'in diğer uygulamalarla garantili uyumluluğu, eski uygulamaların mevcut masaüstü ortamlarına taşınması da dahil olmak üzere, kapsamlı yazılım yeniden kodlama ihtiyacını ortadan kaldırarak şirketlerin  değerli kaynaklardan ve dolayısıyla uygulama yönetimindeki maliyetlerden tasarruf etmelerini sağlar.
 • Hem özel hem de kurumsal olmak üzere çeşitli uç cihazlardan önceden bir kurulum süreci olmaksızın uygulamalara anında ve kolay erişim, çalışanların verimliliğini artırır - gecikme olmaksızın hemen çalışmaya devam edebilirler.
 • ThinApp ile uygulama akışı ve kullanıcılar için kişiselleştirme, Microsoft RDSH veya Citrix XenApp sunucularında çalışan konsolide oturum tabanlı sunucular aracılığıyla bilgi işlem düzeyinde gerçekleşir.
 • ThinApp'i VMware Horizon Workspace ile entegre ederek, uygulamalar bulut tabanlı uygulama kataloglarında kolayca yönetilebilir ve güvenli bir şekilde dağıtılabilir. Buna ek olarak, AppSense ile web üzerinden otomatik güncellemeler mümkündür.
Kategoriler