Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
Filtre için sonuç bulunamadı!
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 STANDARD MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 STANDARD
Microsoft Windows Server 2008 Windows Server 2008, Microsoft'un 2003 sunucu sürümünün hemen ardılıdır. gayri resmi olarak "Longhorn" olarak adlandırılan sistem yazılımı, eski selefine göre çok sayıda iyileştirmenin yanı sıra...
915,90 TRY *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 R2 STANDARD MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 R2 STANDARD
Microsoft Windows Server 2008 R2 Windows Server 2008, Microsoft'un 2003 sunucu sürümünün hemen ardılıdır. gayri resmi olarak "Longhorn" olarak adlandırılan sistem yazılımı, eski selefine göre çok sayıda iyileştirmenin yanı sıra...
915,90 TRY *

Microsoft Windows Server 2008: Sunucu teknolojisinde bir çağ

Windows Server 2008'e Giriş

Windows Server 2008, Microsoft'un Windows Server ürün serisinin gelişiminde önemli bir aşamaya işaret etmektedir. Sürümüyle birlikte, işletmeler ve BT uzmanları için büyük önem taşıyan ve günümüzde sunucu teknolojisini etkilemeye devam eden çok sayıda iyileştirme ve yeni özellik geldi.

Windows Server 2008'i özel kılan nedir?

Windows Server 2003'ün halefi olan Windows Server 2008, mevcut özellikler üzerine inşa edilirken, gelecekteki gelişmelerin temellerini atan gelişmiş güvenlik, yönetim ve sanallaştırma yetenekleri gibi yenilikçi özellikler de getirmiştir.

Windows Server 2008'in temel özellikleri

Güvenlik ve yönetimde iyileştirmeler

Windows Server 2008, sunucuların güvenliğini sağlamak ve yönetmek için yeni yollar sunan Salt Okunur Etki Alanı Denetleyicisi (RODC) ve Sunucu Çekirdeği yükleme seçeneklerini tanıttı.

Salt Okunur Etki Alanı Denetleyicisi (RODC)

RODC, Active Directory'ye yazma erişimine izin vermeyerek yüksek riskli siteler için Active Directory hizmetleri sağlamanın güvenli bir yolunu sundu.

Sanallaştırmadaki gelişmeler

Windows Server 2008 ile Hyper-V sanallaştırma teknolojisi ilk kez işletim sisteminin ayrılmaz bir parçası olarak tanıtıldı.

Hyper-V

Hyper-V, sanal makinelerin izolasyonunu artırırken kaynak kullanımının verimliliğini geliştirerek Windows sanallaştırmasında yeni bir dönem başlattı.

Yeni ağ işlevleri

Ağ Erişim Koruması (NAP) ve geliştirilmiş Terminal Hizmetleri Ağ Geçidi, Windows Server 2008 ile iyileştirilen ağ özelliklerinden sadece birkaçıdır.

Ağ Erişim Koruması (NAP)

NAP, ağ kaynaklarına erişim izni verilmeden önce ağ istemcilerinin sağlık durumunu kontrol eden ve güvensiz cihazlara karşı ek bir savunma hattı sağlayan yeni bir güvenlik özelliğiydi.

Windows Server 2008'in günümüzdeki önemi

Miras ve bakım

Windows Server 2008 resmi olarak yaşam döngüsünün sonuna ulaşmıştır, bu da Microsoft'un artık düzenli destek sunmadığı anlamına gelmektedir. Güvenlik risklerini en aza indirmek için kuruluşların daha yeni sürümlere geçmesi önemlidir.

Destek ve geçiş

Kuruluşlar, en son teknolojilerden yararlanırken güvenlik güncellemeleri ve teknik destek almaya devam etmek için daha yeni sürümlere yükseltme yapmalıdır.

Windows Server 2008, sunucu teknolojisinde gelecekteki yeniliklerin önünü açan çığır açıcı bir üründür. Burada sunulan kategori metni, sistem, temel özellikleri ve günümüzdeki geçerliliği hakkında kapsamlı bir genel bakış sunmaktadır.

Kategoriler