Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 16-CORE
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 16-CORE

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

 • SW10454
 • P71-09391
 • Kalıcı olarak geçerli
 • Tüm diller
 • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
44.223,90 TRY * 49.136,90 TRY * (10% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Core 16 Core
Cihazlar 1x
Sanal makineler Sınırsız
Orta İndir
Çalışma Zamanı Sınırsız
Diller Tüm diller
Teslimat kapsamı İndir + Lisans


Windows Server 2022 özellikle büyük şirketler için yeni sunucu işletim sistemidir. Sunucu yazılımının 10 tabanlı bu sürümü, karmaşık ağlarda veri, uygulama ve sağlanması ve paylaşılması için daha fazla güvenlik ve seçenek sunuyor ve böylece en yüksek gereksinimleri karşılıyor. Buna ek olarak sürümü, hibrit özelliklerin entegrasyonu ve yönetimi için daha fazla imkanın yanı sıra konteynerleri için sanallaştırma ve çeşitli performans iyileştirmeleri sunuyor. Datacenter Microsoft Windows Services Datacenter Windows

Ürünle ilgili diğer sorularınız için lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 16-CORE"

Microsoft Windows Server 2022 Datacenter - büyük ağlar için gelişmiş güvenlik

Windows Server 2022 Datacenter, özellikle büyük şirketler için yeni Microsoft sunucu işletim sistemidir. Windows 10 tabanlı sunucu yazılımının bu sürümü, karmaşık ağlarda veri, uygulama ve hizmetlerin sağlanması ve paylaşılması için daha fazla güvenlik ve seçenek sunuyor ve böylece en yüksek gereksinimleri karşılıyor. Ayrıca Datacenter Edition, Windows konteynerleri için sanallaştırma ve çeşitli performans iyileştirmelerinin yanı sıra hibrit özelliklerin entegrasyonu ve yönetimi için daha fazla seçenek sunuyor.

Ağ güvenliği, Windows Server 2022 Datacenter Edition'ın ana temasıdır. Burada birçok yeni işlevin yanı sıra mevcut işlevlerin uzantılarını ve optimizasyonlarını sunar. Bunlar arasında Aktarım Katmanı Güvenliğinin en son sürümü olan TLS 1.3'ün kullanımının yanı sıra AES-128 ve AES-256 kullanarak SMB Direct aracılığıyla RDMA ağları üzerinden şifreleme için yeni destek de yer alıyor.

Windows Server 2022 'nin Datacenter Sürümü, özellikle büyük veri merkezlerine veri ve uygulamaların sanallaştırılması için genişletilmiş seçenekler sunuyor: gelişmiş ölçeklenebilirlik, daha da güçlü performans ve etkili güvenlik işlevleri bunları çoklu bulut ortamlarında güvenilir bir şekilde koruyor.

Windows Server 2022 Datacenter Edition'ın lisanslaması da sunucu başına en az 16 çekirdek olacak şekilde çekirdek tabanlıdır. Kullanıcılar için erişim, bir istemci erişim lisansı (CAL) ile sağlanır.

Wiresoft'ta Windows Server 2022 Datacenter Edition'ı sanallaştırma seçenekleri, performans ve güvenlik açısından tam performansa sahip ikinci el yazılım olarak uygun bir fiyata bulabilirsiniz. Windows Server 2022 Datacenter Edition'ın yeni özellikleri ve işlevleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki genel bakışı okuyun ve ayrıca doğrudan bir Wiresoft çalışanıyla iletişime geçin.

Windows Server 2022 Datacenter'daki yenilikler nelerdir?

Selefi gibi, Microsoft'un sunucu işletim sistemi Windows Server 2022'nin yeni sürümü de yine Windows 10'a dayanıyor, bu da kullanıcıların tanıdık bir masaüstü arayüzü bulacağı ve tüm işlevlerin her zamanki yerde mevcut olduğu anlamına geliyor. Yeni Windows sunucu yazılımı 2022, Microsoft'tan destek ve güncellemeler şeklinde 10 yıllık ürün desteği de alıyor.

Windows Server 2022 sunucu yazılımı, bir önceki sürümle karşılaştırıldığında güvenlik, uygulama platformu ve veri geçişi gibi üç önemli alanda birçok yenilik sunuyor.

Özellikle, Windows Server 2022 Datacenter sürümü Hyper-V, SDN, Storage Spaces Direct ve Storage Replica ile yüksek güvenlikli sanallaştırma altyapılarının oluşturulması için Korumalı Sanal Makineler desteği ile yine bir artı sunuyor:

 • Sınırsız sayıda sanal makine ve lisans başına bir Hyper-V ana bilgisayarı desteği
 • Olağanüstü durum kurtarma için sunucular veya kümeler arasında birimlerin hem senkron hem de asenkron replikasyonu için Sınırsız Depolama Çoğaltması
 • Bilgisayar, depolama ve ağ işlevlerinin bir kümede yazılım tanımlı konsolidasyonu için Hiper Birleşik Altyapı
 • Sanal OSE (İşletim Sistemi Ortamı)
 • Korumalı Sanal Makineler (SVM)
 • Yazılım Tanımlı Ağ (SDN)
 • Yazılım Tanımlı Depolama (SDS)

Windows Server 2022 Datacenter Edition'ın diğer özellikleri

Buna ek olarak, karmaşık ağların işletilmesinde artan gereksinimleri dikkate alan çok sayıda başka işlev de vardır.

Windows Server 2022 Datacenter'da daha yüksek güvenlik

Windows Server 2022 artık kurumsal sunuculara kapsamlı veri ve hizmet koruması sağlamak için yeni bir katmanlı güvenliğe sahiptir. Bu, diğerlerinin yanı sıra aşağıdaki yeni özellikler ve geliştirmelerle sağlanmaktadır:

 • TPM 2.0 (Güvenilir Platform Modülü), sistem bütünlüğünü ölçmek ve Windows sunucusu başlatıldığında kodun güvenilirliğini doğrulamak da dahil olmak üzere kriptografik anahtar koruması için donanım tabanlı bir depo sağlar. Bu modül BitLocker sürücü şifrelemesinde de kullanılır.
 • Güvenli çekirdek sunucu işlemcileri, önyükleme ölçümü ve doğrulamasını destekleyen Dynamic Root of Trust for Measurement (DRTM) teknolojisi ve belleğe izole sürücü erişimi için Doğrudan Bellek Erişimi (DMA) koruması ile ürün yazılımı koruması sağlar.
 • Ayrıca Secured Core sunucuları, VBS (sanallaştırma tabanlı güvenlik) ve HVCI (hipervizör tabanlı güvenlik) uyarınca kod bütünlüğünü desteklemektedir. VBS, normal işletim sisteminden izole edilmiş güvenli bir bellek alanı oluşturmak için çeşitli donanım sanallaştırma özelliklerini kullanır ve sunucuyu kripto para madenciliği saldırılarıyla ilişkili risklerden korur.
 • VBS ayrıca kullanıcı oturum açma bilgilerini işletim sisteminin doğrudan erişiminin olmadığı sanal bir kapta saklamak için Credential Guard'ı da destekler.
 • HTTPS ve TLS 1.3, güvenli bağlantılar kurmak için Windows Server 2022 Datacenter'da varsayılan olarak etkinleştirilmiştir. TLS1.3 (Taşıma Katmanı Güvenliği), iki uç nokta arasında güvenli bir iletişim kanalı sağlamak amacıyla verilerin şifrelenmesi için İnternet üzerinde en yaygın kullanılan güvenlik protokolünün en son sürümüdür.
 • Güvenli DNS, gizli dinlemeyi ve DNS verilerinin manipülasyonunu önlemek için HTTPS protokolünü kullanarak DNS sorgularının şifrelenmesinde DoH'yi (HTTPS üzerinden DNS) destekler ve bu da veri trafiğinin güvenliğine katkıda bulunur.
 • SMB (Sunucu İleti Bloğu) şifreleme için AES-256-GCM ve AES-256-CCM kullanır, bu standartları destekleyen başka bir bilgisayarla bağlantı kurulur kurulmaz bunlar Windows Server 2022'de otomatik olarak kullanılır.
 • SMB Direct ve RDMA (Remote Direct Memory Access) kullanan şifreleme, Windows Server 2022'de doğrudan depolama, depolama çoğaltması, Hyper-V ve SQL Server için daha yüksek bant genişliğinin yanı sıra daha düşük gecikme süresi sunar.
 • Windows Server 2022'deki yük devretme kümeleri CSV (Cluster Shared Volumes,) ve SBL (Storage Bus Layer) için farklılaştırılmış şifreleme kontrolüne izin verir.

Windows Server 2022 Datacenter'da konteyner platformları

Windows Containers kullanırken, Windows Server 2022 Datacenter'da, örneğin uygulama uyumluluğu ve Kubernetes ile Windows Container kullanıcı arayüzü için çeşitli optimizasyonlar da vardır.

 • Windows Containers için görüntü boyutu %40'a kadar küçültülerek başlatma süresi %30 artırıldı ve performans iyileştirildi.
 • Kubernetes'in kullanımı, düğümlerin yanı sıra IPv6'nın yapılandırılması ve açık kaynaklı yazılım Calico ile ağ politikalarının uygulanması için ana bilgisayar süreçlerinde daha geniş destekle geliştirilmiştir.
 • Windows Yönetim Merkezi güncellemesi artık .NET uygulamaları için kapsayıcıların oluşturulmasını kolaylaştırıyor.

Windows Server 2022 Datacenter Edition'da Depolama ve Geçiş Hizmetleri

Windows Server 2022 'deki birçok iyileştirme arasında, depolama alanını Windows Server'a ve diğer kaynak depolama konumlarından Azure'a geçirmeyi kolaylaştıran Depolama Geçiş Hizmetleri de yer alıyor. Windows Server 2022 Storage Migration Server Orchestrator artık aşağıdaki seçenekleri sunmaktadır:

 • Yerel kullanıcıları veya grupları Windows Server'a geçirin
 • Depolamayı yük devretme kümelerine/ kümelerinden geçirme
 • Bağımsız sunucular ve yük devretme kümeleri arasında geçiş
 • Açık kaynak uygulaması Samba'yı kullanarak Linux sunucularından depolama alanını taşıma
 • Microsoft Azure ağlarına geçiş yapın
 • NetApp CIFS sunucularının yanı sıra FAS dizilerini Windows Server'a geçirin

Diğer özellikler:

 • Depolama onarımı için, özelleştirilebilir hız artık veri senkronizasyonunun daha iyi kontrol edilmesini sağlıyor: kaynaklar isteğe bağlı olarak veri kopyalarını onarmaya (esneklik) veya aktif iş yüklerini çalıştırmaya (performans) tahsis edilebiliyor. Bu, kümelerin daha esnek ve verimli bir şekilde yönetilmesini sağlar.
 • Depolama veri yolu önbelleği, SSD veya NVMe gibi daha hızlı ortamları HDD gibi daha yavaş ortamlara bağlayarak bağımsız sunucularda depolama sağlar, okuma ve yazma performansını iyileştirir ve böylece verimliliği de artırır.
 • Yeni SMB sıkıştırması, dosyaları ağ üzerinden aktarırken manuel olarak sıkıştırma ihtiyacını ortadan kaldırarak yoğun ağlarda daha hızlı aktarım yapılmasını sağlar.

Windows Server 2022 Datacenter'daki bireysel iyileştirmeler

Daha önce listelenen iyileştirmelere ek olarak, yeni Windows Server 2022 sürümü, sunucuların performansını artıran bir dizi başka optimizasyon da sunuyor:

 • İç İçe Sanallaştırma için AMD işlemci desteği artık Hyper-V'yi bir Hyper-V sanal makinesinde (VM) çalıştırmak için ortamlarda daha fazla seçenek sunuyor.
 • Microsoft Edge, Explorer'ın yerini alıyor. Edge, Chromium Açık Kaynak tabanlıdır ve bu nedenle Internet Explorer'dan daha fazla güvenlik sunar.
 • Paket kaybını azaltan TCP HyStart++ kullanımı ve yeniden iletimler sırasında yeniden iletim zaman aşımlarını (RTO) azaltmak için RACK (Recent ACKnowledgment) ile İletim Kontrol Protokolü (TCP) için performans iyileştirmeleri vardır.
 • RSC (Receive Segment Coalescing), hipervizör ağındaki paketleri birleştirerek ve böylece onları daha büyük segmentler olarak işleyerek Hyper-V'deki sanal anahtarların performansını optimize eder. Bu, diğer şeylerin yanı sıra CPU döngülerini azaltır ve ayrıca ağ veri trafiğinin performansını artırır.

Windows Server 2022 Datacenter'ın çalışması için donanım gereksinimleri

Windows Server 2022, Windows 10 işletim sistemini temel alır. Bu sunucu sürümünün tüm işlevlerinden tam olarak yararlanmak ve bir sunucunun güvenliğini sağlamak için, temel donanımın aşağıda listelenen minimum gereksinimleri karşılaması gerekir. Diğer gereksinimler, ilgili sistem yapılandırmasına ve ek olarak yüklenen uygulamalara bağlıdır.

 • İşlemci: 1,4 GHz 64-bit
 • RAM: 512 MB veya "masaüstü ekranı" kurulum seçeneğine sahip sunucu için 2 GB
 • HDD: 32 GB boş disk alanı
 • Grafik kartı ve monitör: 1.024 x 768 piksel
 • Ayrıca BIOS için: Belirli özellikler için güvenli önyüklemeli UEFI sistemi (UEFI 2.3.1c)

Windows Server 2022 Datacenter'ın Lisanslanması

Windows Server 2022 Datacenter Edition'a sahip bir sunucunun lisanslanması, kullanılan yazılımlar için Microsoft lisanslama yönetmeliklerine uygun olarak gerçekleştirilir; burada çekirdek sayısı lisans gereksiniminin hesaplanmasında ölçüt olarak kullanılır. Aşağıdaki hükümler uygulanacaktır:

 • Windows Server 2022 Datacenter Yazılımı her zaman gerçekte kullanılan fiziksel donanım temelinde lisanslanır. Fiziksel olarak mevcut olan çekirdek işlemci sayısına ek olarak, sanal sunucuların sayısı da dikkate alınır.
 • Tek bir sunucu lisansı 2 fiziksel işlemci çekirdeğini kapsar.
 • Microsoft lisans düzenlemelerine göre, işlemci başına minimum 8 çekirdek sayısı her zaman esas alınır - gerçekte mevcut donanımın 8 çekirdekten daha az olması gerekse bile.
 • Her fiziksel sunucu için her zaman en az 2 işlemci kullanılır ve bu da minimum 16 çekirdek sayısıyla sonuçlanır.
 • 16'dan fazla çekirdeğe sahip sunucular için, ek çekirdekler ilgili Windows Server 2022 Datacenter paketleriyle lisanslanmalıdır.

Örneğin Hyper-V örneklerinin yanı sıra Windows Server 2022 Datacenter'a erişen istemcilerin (kullanıcılar ve son cihazlar) lisanslanmasıyla ilgili daha fazla bilgi için lütfen bir Wiresoft çalışanıyla iletişime geçin. Windows Server 2022 Datacenter için ilgili lisanslar/CAL'ler de Wiresoft'tan temin edilebilir.

Wiresoft Yazılım Mağazasından kullanılmış yazılım olarak Microsoft Windows Server 2022 Datacenter satın alın

Mevcut MS Windows Server Datacenter 2022 Sürümü, Wiresoft Yazılım Mağazasında kullanılmış yazılım olarak zaten mevcuttur. Bu kullanılmış yazılımın fiyatı, karşılaştırılabilir yeni Windows Server Datacenter 2022 yazılımından daha düşüktür. Wiresoft'tan kullanılmış yazılım satın alırken bu avantajlardan faydalanırsınız:

 • Wiresoft'tan Microsoft Windows Server 2022 Datacenter satın alan müşteriler, daha önce bir kişi tarafından satın alınan ve daha sonra Wiresoft'a satılan orijinal tek bir lisans alırlar.
 • Yeniden satışta, bu MS Windows Server 2022 Datacenter sunucu lisansı kullanılmış olarak işaretlenir; burada "kullanılmış" ifadesi bu Windows Server yazılımının işlevselliği üzerinde herhangi bir sınırlama olduğu veya gerçekten kullanıldığı anlamına gelmez.
 • Önceki sahibi bu MS Windows Server 2022 Datacenter Yazılımını zaten yüklemiş veya etkinleştirmişse, ilgili lisans Wiresoft'a satıştan önce tekrar silinmiştir, böylece ilgili yazılım lisansı tekrar %100 ücretsiz olarak kullanılabilir.
 • Sunulan MS Windows Server 2022 Datacenter Yazılım lisansı ve Wiresoft tarafından satışa sunulan diğer kullanılmış Microsoft lisansları, sınırlı kullanılabilir veya zaman sınırlı test sürümleri değildir, bu nedenle etkinleştirilmiş bir lisans anahtarı içermezler, ancak satın alma işleminizden sonra yalnızca kendiniz için yetkilendirilmiş bir yazılım ürünüdür.
 • İlk olarak Wiresoft tarafından satın alınan ve daha sonra bu MS Windows Server Datacenter 2022 gibi yeniden satış için sunulan tüm bu tür kullanılmış yazılım lisansları, satıştan önce tam kullanılabilirlik açısından tarafımızdan test edilmiştir.
 • Kullanılmış bir Microsoft Windows Server 2022 Datacenter yazılımının yeniden satışının yasal dayanağı, kullanılmış yazılımın satın alınması ve kullanılmasının yanı sıra satışına da izin veren yürürlükteki yasadır.
 • Başarıyla tamamladığınız satın alma işleminden hemen sonra, Windows Server 2022 Datacenter uygulaması Elektronik Yazılım Teslimatı (ESD) yoluyla kullanımınıza sunulur.
 • Wiresoft'tan Windows Server 2022 Datacenter Edition gibi kullanılmış bir lisans satın alırken, her zaman orijinal ve yasal bir Microsoft ürünü satın aldığınızdan ve kullandığınızdan emin olabilirsiniz.

Kullanılmış yazılım olarak Microsoft Windows Server 2022 Datacenter veya MS Windows Server 2022'nin başka bir sürümünün yanı sıra eski MS Windows Server sürümleri veya diğer Microsoft yazılımlarını satın almanızla ilgili başka sorularınız varsa, lütfen e-posta, telefon veya sohbet yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. 

Bağlantılar "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 16-CORE"
Müşteri puanları "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 16-CORE"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler