Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 16-CORE
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 16-CORE

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

 • SW10459
 • P73-08330
 • Kalıcı olarak geçerli
 • Tüm diller
 • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
7.870,90 TRY * 8.743,90 TRY * (9,98% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Core 16 Core
Cihazlar 1x
Sanal makineler 2x
Orta İndir
Çalışma Zamanı Sınırsız
Diller Tüm diller
Teslimat kapsamı İndir + Lisans


Windows Server 2022 , adresinin yeni sunucu işletim sistemidir. 10 tabanlıdır ve en yüksek gereksinimleri karşılayan veri, uygulama ve paylaşımı için daha da fazla güvenlik ve seçenek sunar. İlgili bir erişim lisansıyla (İstemci Lisansı), bir 2022 lisansıyla iki sanal bilgisayar sanallaştırma için bir Hyper-V ana bilgisayarını kullanabilir. Standard Microsoft Windows Services Access User Microsoft Windows Server Standard Plus

Ürünle ilgili diğer sorularınız için lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 16-CORE"

Microsoft Windows Server 2022 Standard - ağlar için daha yüksek güvenlik

Windows Server 2022 Standard, Microsoft'un yeni sunucu işletim sistemidir. Windows 10 tabanlıdır ve en yüksek gereksinimleri karşılayan veri, uygulama ve hizmetleri paylaşmak için daha fazla güvenlik ve seçenek sunar. İlgili İstemci Erişim Lisansı ile Microsoft Windows Server 2022 Standard lisansına sahip kullanıcılar sanallaştırma için iki sanal bilgisayar ve bir Hyper-V ana bilgisayar kullanabilir.

Windows Server 2022 Standard, özellikle güvenlik alanında birçok yeni işlevle geliştirildi ve mevcut işlevler genişletildi veya iyileştirildi. Bunlar arasında Aktarım Katmanı Güvenliği'nin (TLS) en son sürümü olan 1.3'ün etkinleştirilmesi, SMB için yeni AES-256 şifrelemenin yanı sıra AES-128 kullanılarak SMB Direct aracılığıyla RDMA ağları üzerinden şifreleme desteği de yer alıyor.

Buna ek olarak, hibrit özelliklerin entegrasyonu ve yönetimi için genişletilmiş olanaklar, Windows Admin Center'da çok sayıda iyileştirme ve Windows konteynerlerinin yanı sıra UDP ve TCP için performans iyileştirmeleri, Storage Spaces Direct için depolama optimizasyonları ve standart tarayıcı olarak Microsoft Edge bulunmaktadır.

Windows Server 2022 'nin Windows 10 işletim sistemli Standart Sürümü, özellikle küçük veri merkezleri için gelişmiş ölçeklenebilirlik, güçlü performans ve etkili güvenlik özellikleri sayesinde çoklu bulut ortamlarındaki veri ve uygulamaları güvenilir bir şekilde koruyan birçok sanallaştırma seçeneği sunar.

Windows Server 2022 Standard Edition'ın lisanslaması yine çekirdek tabanlıdır ve sunucu başına en az 16 çekirdek gerekir.

Wiresoft'ta Windows Server 2022 Standard 'ı düşük fiyatlarla kullanılmış yazılım olarak bulabilirsiniz - bu sürümün performansında sanallaştırma, güvenlik veya performans açısından herhangi bir kısıtlama olmaksızın. Windows Server 2022 Standard Edition'ın tüm özellikleri ve işlevlerinin yanı sıra lisanslama hakkında daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki genel bakışı okuyun veya doğrudan bir Wiresoft temsilcisiyle iletişime geçin.

Windows Server 2022 Standard'daki yenilikler nelerdir? Bir bakışta en önemli özellikler

Microsoft'un sunucu işletim sistemi Windows Server 2022 'nin yeni sürümü, görsel olarak da belirgin olan Windows 10'a dayanıyor, böylece kullanıcılar tüm işlevleri tanıdık bir yerde bulacaklar. Yeni Windows Server 2022 ayrıca Microsoft'tan destek ve güncellemeler şeklinde 10 yıllık ürün desteği alıyor.

Bir önceki sürümle karşılaştırıldığında, Windows Server 2022 üç önemli alanda birçok yeniliğe sahiptir: Güvenlik, Uygulama Platformu ve Göç.

Windows Server 2022 Standard'da Güvenlik

Yeni çok katmanlı güvenliği ile Windows Server 2022, kurumsal sunucuların veri ve hizmetlerin kullanılabilirliğini sağlamak için artık acilen ihtiyaç duyduğu kapsamlı korumayı sunuyor. Bu, diğerlerinin yanı sıra aşağıdaki yeni işlevler ve geliştirmelerle sağlanmaktadır:

 • TPM 2.0 (Trusted Platform Module 2.0) kriptografik anahtarlar ve veriler için donanım tabanlı güvenli depolamanın yanı sıra Windows sunucusu başlatıldığında kodun meşruiyetinin veya güvenilirliğinin doğrulanması da dahil olmak üzere sistem bütünlüğü ölçümü sağlar. Bu donanım tabanlı güvenilirlik, diğer şeylerin yanı sıra BitLocker sürücü şifrelemesinde de kullanılır.
 • Ürün yazılımı koruması, Ölçüm için Dinamik Güven Kökü (DRTM) teknolojisi ile başlangıç doğrulamasını destekleyen Secured Core sunucu işlemcileri ve Doğrudan Bellek Erişimi (DMA) koruması aracılığıyla belleğe izole sürücü erişimi tarafından sağlanır.
 • Secured Core sunucuları ayrıca VBS standardına (sanallaştırma tabanlı güvenlik) göre ve HVCI (hipervizör tabanlı güvenlik) aracılığıyla kod bütünlüğünü desteklemektedir. VBS tarafından kullanılan donanım sanallaştırma özellikleri, işletim sisteminden izole edilmiş güvenli bir çalışma belleği alanı oluşturarak sunucuyu özellikle kripto para madenciliğindeki saldırılar gibi risklerden korur.
 • Ayrıca VBS, kullanıcı oturum açma bilgilerinin işletim sistemi tarafından doğrudan erişilemeyen sanal bir kapta saklandığı Kimlik Bilgisi Korumasının kullanılmasını sağlar.
 • HTTPS ve TLS 1.3 artık güvenli bağlantılar sağlamak için Windows Server 2022 Standard'da varsayılan olarak etkinleştirilmiştir. TLS1.3 (Transport Layer Security), iki uç nokta arasında güvenli bir iletişim kanalı sağlamak için verileri şifrelerken internette en yaygın kullanılan güvenlik protokolünün en son sürümüdür.
 • Windows Server 2022 Standardındaki Güvenli DNS, HTTPS protokolünü kullanarak DNS sorgularını şifrelemek için DoH'yi (HTTPS üzerinden DNS) destekleyerek gizli dinlemeyi ve DNS verilerinin kurcalanmasını önler ve bu da trafik güvenliğine katkıda bulunur.
 • Windows Server 2022'deki SMB (Sunucu İleti Bloğu) artık şifreleme için AES-256-GCM ve AES-256-CCM standartlarını kullanmaktadır; bunlar, bunları destekleyen başka bir bilgisayarla bağlantı kurulur kurulmaz otomatik olarak kullanılır.
 • Windows Server 2022'de SMB Direct ve RDMA (Uzak Doğrudan Bellek Erişimi) kullanan şifreleme, diğerlerinin yanı sıra doğrudan depolama, depolama çoğaltması, Hyper-V ve SQL Server için daha yüksek bant genişliğinin yanı sıra daha düşük gecikme süresi sağlar.
 • Ayrıca, Windows Server 2022 'deki yük devretme kümeleri CSV (Cluster Shared Volumes,) ve SBL (Storage Bus Layer) şifrelemesinin ayrıntılı kontrolünü sağlar.

Windows Server 2022 Standard'da konteyner uygulamaları

Windows Containers kullanılırken platformda, örneğin uygulama uyumluluğu ve Kubernetes ile Windows Container kullanıcı arayüzü gibi çok sayıda optimizasyon da vardır.

 • Windows Containers'ın görüntü boyutu %40'a kadar azaltılmıştır, bu da performansı artırmanın yanı sıra başlatma süresini %30 oranında artırmaktadır.
 • Kubernetes'in kullanımı, diğer şeylerin yanı sıra, düğümlerin yapılandırılmasında ana bilgisayar işlemleri için konteynerlerin daha iyi desteklenmesi, IPv6 ve açık kaynak uygulaması Calico ile ağ politikalarının uygulanması ile basitleştirilmiştir.
 • Ayrıca Windows Yönetim Merkezi, .NET uygulamaları için kapsayıcıların oluşturulmasını basitleştirmek üzere güncellendi.

Windows Server 2022 Standardında Depolama ve Taşıma

Windows Server 2022'deki Depolama Geçiş Hizmetleri'nde yapılan birçok iyileştirme, depolamayı Windows Server'a ve diğer kaynak depolama konumlarından Azure'a geçirmeyi kolaylaştırıyor. Bu amaçla, Windows Server 2022 'deki Storage Migration Server orkestratörü aşağıdaki seçenekleri sunar:

 • Yerel kullanıcıları veya grupları Windows Server'a geçirin
 • Depolamayı yük devretme kümelerine ve yük devretme kümelerinden geçirin ve bağımsız sunucular ile yük devretme kümeleri arasında geçiş yapın
 • Samba kullanarak Linux sunucularından depolama alanını taşıma
 • Azure ağlarına geçiş
 • NetApp CIFS sunucularından veya NetApp FAS dizilerinden Windows Server'a geçiş

Diğer özellikler:

 • Özelleştirilebilir depolama onarım hızı, veri senkronizasyon süreci üzerinde daha fazla kontrol sağlar: böylece kaynaklar veri kopyalarını onarmak (esneklik) veya aktif iş yüklerini çalıştırmak (performans) için tahsis edilebilir. Böylece kümeler daha esnek ve verimli bir şekilde yönetilebilir.
 • Depolama veri yolu önbelleği artık bağımsız sunucularda depolama sağlayarak okuma ve yazma performansını iyileştiriyor ve NVMe veya SSD gibi daha hızlı ortamları HDD gibi daha yavaş ortamlara bağlayarak verimliliği artırıyor.
 • SMB sıkıştırması, örneğin yoğun ağlarda daha hızlı aktarım sağlamak için dosyaları ağ üzerinden aktarırken manuel olarak sıkıştırma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Windows Server 2022 Standard'daki diğer iyileştirmeler

Buna ek olarak, yeni Windows Server 2022 sürümü, performansı artıran bir dizi bireysel optimizasyon da içeriyor:

 • Windows Server 2022'deki AMD işlemcilerde İç İçe Sanallaştırma desteği, bir Hyper-V sanal makinesinde (VM) Hyper-V'yi çalıştırmak için ortam donanımında daha fazla seçenek sunar.
 • Microsoft Edge, Windows Server 2022'ye varsayılan olarak dahil edilmiştir. Edge, Chromium Açık Kaynak tabanlıdır ve yerini aldığı Internet Explorer'dan daha fazla güvenlik sunar.
 • İletim Kontrol Protokolü (TCP) performansı, paket kaybını azaltan TCP HyStart++ ve yeniden iletimler sırasında yeniden iletim zaman aşımlarını (RTO) azaltmak için RACK (Recent ACKnowledgment) kullanılarak geliştirilmiştir.
 • RSC (Receive Segment Coalescing), Hyper-V'deki sanal anahtarlar için optimizasyonlar sağlar, böylece paketler hipervizör ağında birleştirilebilir ve böylece daha büyük segmentler olarak işlenebilir. Bu, CPU döngülerini azaltır ve ağ trafiği performansını artırır.

Windows Server 2022 Standard'ı çalıştırmak için donanım gereksinimleri

Windows Server 2022, Windows 10 işletim sistemini temel alır. Sunucu uygulamasının tüm özelliklerinden yararlanmak ve güvenliği sağlamak için, temel donanımın aşağıda listelenen tüm minimum gereksinimleri karşılaması gerekir. Ek gereksinimler, ilgili sistem yapılandırmasının yanı sıra diğer yüklü uygulamalara da bağlıdır.

 • İşlemci: 1,4 GHz 64-bit
 • Bellek: 512 MB (masaüstü ekran yükleme seçeneğine sahip sunucu için 2 GB)
 • HDD: 32 GB boş sabit disk alanı
 • BIOS: Belirli özellikler için güvenli önyüklemeli UEFI sistemi (UEFI 2.3.1c)
 • Grafik kartı ve monitör: 1.024 x 768 piksel

Windows Server 2022 Standard'ın Lisanslanması

Yeni Windows Server 2022 Standard Edition'a sahip bir sunucunun lisanslanması da Microsoft lisanslama yönetmeliklerine uygun olarak kullanılmış yazılım olarak gerçekleştirilir ve lisans gereksiniminin hesaplanmasında çekirdek sayısı temel alınır. Aşağıdaki hükümler uygulanacaktır:

 • Windows Server 2022 Standard Edition genellikle kullanılan fiziksel donanım temelinde lisanslanır. Bu amaçla, fiziksel olarak mevcut çekirdek işlemci sayısına ek olarak sanal sunucu sayısı da dikkate alınır.
 • Bir sunucu lisansı her zaman 2 fiziksel işlemci çekirdeğini kapsar.
 • Microsoft lisans koşullarına göre, gerçekte var olan donanım 8 çekirdekten daha azına sahip olsa bile, işlemci başına minimum 8 çekirdek sayısı her zaman temel alınır.
 • Her fiziksel sunucu için en az 2 işlemci olduğu varsayılır ve bu da minimum 16 çekirdek sayısıyla sonuçlanır.
 • 16'dan fazla çekirdeğe sahip sunucuların ayrıca Windows Server 2022 Standard için ilgili paketlerle lisanslanması gerekir.

Hyper-V örneklerinin yanı sıra Windows Server 2022 Standard'a erişen istemcilerin (kullanıcılar ve son cihazlar) lisanslanması gibi diğer hükümler bir Wiresoft çalışanından alınabilir. Windows Server 2022 Standard için ilgili lisanslar/CAL'ler de Wiresoft'tan temin edilebilir.

Wiresoft Yazılım Mağazasından kullanılmış yazılım olarak Microsoft Windows Server 2022 Standard satın alın

Mevcut 2021 yayınlı MS Windows Server Standard 2022 Sürümü, Wiresoft Yazılım Mağazasında kullanılmış yazılım olarak zaten sunulmaktadır. Kullanılmış yazılım olarak fiyat, karşılık gelen yeni bir Windows Server Standard 2022 sürümünün fiyatından daha düşüktür. Wiresoft'tan kullanılmış yazılım satın alırken bu avantajlardan yararlanırsınız:

 • Wiresoft'tan Microsoft Windows Server 2022 Standard satın alırken, daha önce bir şirket tarafından satın alınmış ve Wiresoft'a satılmış orijinal tek bir lisans alırsınız.
 • Bu MS Windows Server 2022 Standard lisansı yeniden satılırken, Windows Server yazılımının işlevselliği üzerinde herhangi bir kısıtlama anlamına gelmeyen veya bu lisansın zaten kullanılmış olduğu anlamına gelmeyen "kullanılmış" ibaresi kullanılmış olarak işaretlenir.
 • İlk alıcı MS Windows Server 2022 Standard yazılımını zaten yüklemiş veya etkinleştirmişse, lisans Wiresoft'a satıldığında tekrar silinmiştir, böylece ilgili yazılım lisansı tekrar %100 ücretsiz olarak kullanılabilir.
 • Sunulan MS Windows Server 2022 Standard lisansı, Wiresoft tarafından satışa sunulan diğer kullanılmış Microsoft lisansları gibi, sınırlı kullanılabilir veya zaman sınırlı test sürümleri değildir, zaten etkinleştirilmiş bir lisans anahtarı içermez, ancak satın alma işleminizden sonra yalnızca kendiniz için yetkilendirilmiş bir yazılım ürünüdür.
 • Wiresoft tarafından satın alınan ve MS Windows Server Standard 2022 gibi yeniden satış için sunulan tüm kullanılmış lisanslar da satıştan önce tam kullanılabilirlik açısından tarafımızdan test edilmiştir.
 • Kullanılmış Microsoft Windows Server 2022 Standard lisansının yeniden satışının yasal dayanağı, kullanılmış yazılımların alım satımına ve kullanımına izin veren yürürlükteki yasalardır.
 • Başarıyla tamamladığınız satın alma işleminden hemen sonra MS Windows Server 2022 Standard uygulamanız Elektronik Yazılım Teslimatı (ESD) yoluyla kullanımınıza sunulur.
 • Böylece, Wiresoft'tan Windows Server 2022 Standard Edition gibi kullanılmış bir lisans satın alırken, her zaman yasal ve orijinal bir Microsoft ürünü satın aldığınızdan ve kullandığınızdan emin olabilirsiniz.

Kullanılmış yazılım olarak Microsoft Windows Server 2022 Standard veya MS Windows Server 2022'nin başka bir sürümünün yanı sıra eski MS Windows Server sürümleri veya diğer Microsoft yazılımlarını satın almanızla ilgili başka sorularınız varsa, lütfen e-posta, telefon veya sohbet yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bağlantılar "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 16-CORE"
Müşteri puanları "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 16-CORE"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler