Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT SQL SERVER 2022 STANDARD 2-CORE
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT SQL SERVER 2022 STANDARD 2-CORE

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

 • SW10478
 • 7NQ-00162
 • Kalıcı olarak geçerli
 • Tüm diller
 • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
43.627,90 TRY * 48.473,90 TRY * (10% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Çekirdek 2
Minimum lisanslama sunucu başına 4 Core
CAL Gerekli değil
Orta İndir
Çalışma Zamanı Sınırsız
Diller Tüm diller
Teslimat kapsamı İndir + Lisans


Microsoft'un SQL Server 2022 Standard ürünü, ürün yönetimi ve CRM sistemleri veya ERP yazılımı kullanan tüm şirketlerde sıklıkla kullanılan gerekli tüm veritabanı ve analiz ve raporlama işlevlerini kullanıcılara sağlayan bu güvenilir ilişkisel veri platformunun en son sürümüdür. SQL Server 2022 Standard, tüm bu görevler için gereksinimlerini en iyi şekilde karşılayabilecek güçlü, bulut özellikli bir İlişkisel Veritabanı Yönetim Sistemi (RDMS) sağlar.

Ürünle ilgili diğer sorularınız için lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT SQL SERVER 2022 STANDARD 2-CORE"

Microsoft SQL Server 2022 Standard 2 Core

Microsoft tarafından sunulan SQL Server 2022 Standard, ürün yönetimi ve CRM sistemleri veya ERP yazılımı kullanan tüm şirketlerde sıklıkla kullanılan gerekli tüm veritabanı ve analiz ve raporlama işlevlerini kullanıcılara sağlayan bu güvenilir ilişkisel veri platformunun en son sürümüdür. SQL Server 2022 Standard tüm bu görev alanları için gereksinimlerini en iyi şekilde karşılayabilecek güçlü, Cloud özellikli bir İlişkisel Veritabanı Yönetim Sistemi (RDMS) sağlar.

SQL Server 2022 Standard Sürümü ile küçük ve orta ölçekli işletmelerin elinin altında temel bir veri yönetimi ve Business istihbarat veritabanı bulunmaktadır; bu veritabanı hem yerel hem de Cloud'a özgü uygulamaların geliştirilmesi için uygun araçlar sunmakla kalmaz, aynı zamanda BT kaynaklarına olan düşük talep sayesinde özellikle verimli veritabanı yönetimi sağlar.

Wiresoft adresinde yakında yeni SQL Server 2022 Standard Edition'ı kullanılmış yazılım olarak - işlevsellik, performans ve güvenlik açısından tüm avantajlarıyla - ancak yeni yazılımdan önemli ölçüde daha düşük bir fiyatla bulacaksınız. SQL Server 2022 Standard muhtemelen Core tabanlı lisanslama olarak tekrar kullanıma sunulacaktır; sunucu lisansı/CAL tabanlı varyant burada kullanılamayacağından, bu yalnızca daha güçlü Server için uygundur.

Aşağıdaki genel bakış, önceki sürümden bilinen SQL Server 2022 Standard işlevlerinin yanı sıra SQL Server yazılımı için olağan Microsoft lisans koşulları hakkında ayrıntılı bilgi sağlar.

SQL Server 2022 Standard 2 Core - Daha fazla güvenlik

Büyük miktarda verinin işlenmesi ve sağlanmasında önemli bir alan da, bu verilere yetkisiz erişimi önlemek için güvenlik boyutudur. Bu amaçla SQL Server 2022 Standard, yalnızca hassas müşteri verilerini güvenli enklavlarla korumakla kalmayıp aynı zamanda daha karmaşık işlemlerin yürütülmesini sağlayan Always Encrypted gibi özellikler sunar.

Güvenli veritabanı sütunları, SQL Server, diğer veritabanları veya bir sistem yöneticisi bunlara erişemeden istemci uygulamaları için sunucu tarafındaki güven sınırını genişletir. Bu, gizli verilerle yapılan işlemlerin düz metin olarak güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar.

Tamamlayıcı koruma, satır düzeyinde güvenliğin yanı sıra dinamik veri maskeleme, genişletilebilir anahtar yönetimi ile şeffaf veritabanı şifrelemesi ve ayrıca veri sınıflandırması ve kullanıcı tanımlı rollerin tanımlanması ile sağlanır.

SQL Server 2022 Standard 2 Core -  Server üzerinden lisanslama -Core

SQL Server 2022 Standard sürümü için, Microsoft tarafından tanımlanan Core-lisanslama, işlemci çekirdeği sayısının lisanslama için önemsiz olduğu önceki hükümlere kıyasla artık farklı bir lisanslama ölçütüne dayalı olarak muhtemelen tekrar geçerli olacaktır.

Core tabanlı lisanslama ile çekirdek sayısı, lisans gereksiniminin hesaplanmasında temel oluşturur. Önceden, bir Core lisansı ile iki çekirdek lisanslanabiliyordu. Bu nedenle SQL Server 2022 Standard için Core lisansları muhtemelen yine ikili paketler halinde sunulacaktır.

Toplam lisans gereksinimi Pro Server dahil edilen maksimum çekirdek sayısından kaynaklanır, bir sunucunun her bir fiziksel Core ayrı bir lisans gerektirir. Microsoft şu ana kadar Pro Server minimum olarak 8 lisans, önceki sürümde aşağıdaki koşullar uygulanmıştır:

 • Her fiziksel işlemci en az 8 çekirdek ile hesaplanır.
 • Her fiziksel Server en az 16 çekirdek ile hesaplanır.
 • Tüm fiziksel ve aktif çekirdekler bu iki koşula göre lisanslanır.

Buna ek olarak, SQL Server 2022 Standard için belirli ölçeklendirme sınırları muhtemelen tekrar geçerli olacaktır. Böylece, tek bir SQL Server örneği tarafından kullanılabilecek maksimum bilgi işlem kapasitesi daha önce Standard idi:

 • SQL Server-veritabanı motoru: 4 soketten veya 24 çekirdekten az
 • Analiz veya Raporlama Services: 4 soket veya 24 çekirdekten az

SQL Server veritabanı motorunun tek bir örneği tarafından kullanılabilecek maksimum bellek miktarı daha önceydi:

 • Arabellek havuzu: 128 GB
 • Sütun deposu segment önbelleği: 32 GB
 • Raporlama Services: 64 GB
 • Analiz Services: 16 GB2 (tabular) veya 32 GB (MOLAP)

SQL Server 2022 Standard sürümü için ilişkisel veritabanı boyutu üst sınırı daha önce 524 PB idi.

Server lisansınızın mevcut koşulları hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen Wiresoft adresinden bir personelle iletişime geçin.

SQL Server 2022 Standard 2 Core - Donanım gereksinimleri 

SQL Server 2022 Standard adresini uygun bir işletim ortamında kullanabilmek için aşağıdaki yazılım ve donanım gereksinimlerinin karşılanması gerekecektir - Ekim ayı itibariyle Microsoft adresinden henüz resmi bir bilgi alınamadığını, bu nedenle gerçek minimum gereksinimlerin aşağıda listelenenlerden farklı olabileceğini lütfen unutmayın. Daha fazla soru ve güncel bilgi için lütfen Wiresoft adresinden bir personelle iletişime geçin.

 • Desteklenen işletim sistemleri: min. Windows 10, Windows Server 2019
 • Sabit disk alanı: en az 6 GB - her durumda yüklü SQL Server bileşenlerine bağlı olarak
 • Çalışma belleği: en az 4 GB
 • Grafikler: En az 800x600 piksel çözünürlüğe sahip süper VGA grafik kartı
 • İşlemci türü: x64 işlemci
 • İşlemci hızı: min. 1,4 GHz - önerilen: 2,0 GHz veya üstü

Kullanılmış yazılım olarak Microsoft SQL Server 2022 Standard veya başka bir sürümün yanı sıra eski SQL Server sürümleri veya diğer Microsoft yazılımlarını satın almanızla ilgili başka sorularınız varsa, lütfen e-posta, telefon veya sohbet yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. 

Bağlantılar "MICROSOFT SQL SERVER 2022 STANDARD 2-CORE"
Müşteri puanları "MICROSOFT SQL SERVER 2022 STANDARD 2-CORE"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler