Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2022 - 25 PACK USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2022 - 25 PACK USER CAL

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

 • SW10474
 • 6VC-00981
 • Kalıcı olarak geçerli
 • Tüm diller
 • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
32.731,90 TRY * 36.367,90 TRY * (10% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Miktar 25x User CAL
Sistem  Windows Sunucu
CAL RDS User CAL
Teslimat kapsamı Lisans Kimliği + Kimlik Doğrulama Kodu 
Çalışma Zamanı Sınırsız
Diller Tüm diller
Terminal Sunucusu Uyumlu


Remote Desktop Services (RDS) for Windows Server 2022 ile birlikte kullanıma sunulan uygulamalar yetkili kullanıcılar için merkezi olarak sağlanabilir. Bunları Windows özellikli bir terminal cihazıyla uzaktan kullanabilmeleri için her zaman bir Client Access License (Kullanıcı CAL'i) gereklidir, bu da yalnızca uzak masaüstü oturumu için Windows Server 2022'ye kendi seçtikleri bir terminal cihazı aracılığıyla bağlanma yetkisi verir. RDS User CAL şeklinde kişisel erişim haklarına sahip olan bir çalışan daha sonra Windows işletim sistemine sahip herhangi bir uç cihazla Windows Server'a erişebilir, örneğin mevcut programları ve hizmetleri kullanmak, başka bir bilgisayara erişmek - örneğin destek için - veya Sanal Masaüstü Altyapısı (VDI) ile çalışmak için.

Ürünle ilgili diğer sorularınız için lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2022 - 25 PACK USER CAL"

25x Windows Server 2022 için Uzak Masaüstü Hizmetleri için en son Kullanıcı CAL'si

 Windows Server 2022 için Uzak Masaüstü Hizmetleri (RDS) ile sağlanan uygulamalar yetkili kullanıcılar için merkezi olarak kullanılabilir hale getirilebilir. Bunları Windows özellikli bir terminal aygıtıyla uzaktan kullanabilmeleri için her zaman bir İstemci Erişim Lisansı (Kullanıcı CAL) gereklidir; bu lisans, yalnızca kendi seçtikleri bir terminal aygıtıyla uzak masaüstü oturumu için Windows Server 2022'ye bağlanma yetkisi verir. RDS Kullanıcı CAL'i şeklinde kişisel erişim haklarına sahip olan bir çalışan, Windows Server'a erişmek için Windows işletim sistemine sahip herhangi bir uç cihazı kullanabilir; örneğin mevcut programları ve hizmetleri kullanmak, başka bir bilgisayara erişmek - örneğin destek için - veya Sanal Masaüstü Altyapısı (VDI) ile çalışmak için.

Wiresoft'ta artık Windows Server 2022 için Uzak Masaüstü Hizmetleri Kullanıcı CAL'lerini düşük fiyatlarla kullanılmış yazılım olarak bulabilirsiniz. Ayrıca, özelleştirilmiş lisanslamanız için katmanlama olmadan istediğiniz sayıda RDS Kullanıcı CAL'i satın alma olanağından da yararlanabilirsiniz.

Windows Server 2022 için RDS Kullanıcı CAL'inin avantajları nelerdir?

Windows Server 2022 ile Uzak Masaüstü Hizmetleri, bu amaç için bir ana bilgisayar görevi gören ilgili bir Windows Sunucusu aracılığıyla kullanılabilen uygulamalara uzaktan erişimi kontrol eden özel bir sunucu rolünü temsil eder. Böylece yalnızca ilgili kişisel istemci erişim lisansına sahip bir kullanıcı, bir oturum sırasında Windows sunucusuna İnternet bağlantısı yoluyla uzaktan, yani bağımsız olarak yerel olarak kendi seçtiği bir PC'ye, dizüstü bilgisayara vb. erişebilir. Programlar sunucu üzerinde yürütülür.

Windows Server 2022 ayrıca, özellikle  ağ güvenliği alanında, aynı zamanda veri ve sunucuların taşınması, uygulamaların depolanması ve sanallaştırılması ve Windows ve Kubernetes ile konteyner oluşturulması için uzak masaüstü oturumları bağlamında mevcut ve yeni işlevlerde birçok optimizasyon sunuyor.

Windows Server 2022, örneğin AMD işlemcileri kullanarak iç içe sanallaştırmayı destekler, Korumalı Sanal Makinelerin (SVM) yeni bir sürümünü, İletim Kontrol Protokolünü (TCP) ve ayrıca RACK (Recent ACKnowledgment) ve RSC'yi (Receive Segment Coalescing) içerir ve artık standart tarayıcı olarak Microsoft Edge'i kullanır. Kullanıcılar ayrıca son derece güvenli sanallaştırma altyapıları oluşturmak ve yönetmek için Yazılım Tanımlı Ağ (SDN), Storage Spaces Direct (SSD) ve Storage Replica'nın yanı sıra Taşıma Katmanı Güvenliği, Virtual OSE, Hyper-V'nin en son sürümlerini kullanabilirler.

Uzak Masaüstü Hizmetleri Kullanıcı CAL'inin kullanıcılar için avantajları

Özellikle bir şirketteki çalışanlar Windows Server 2022 için RDS User CAL 'den birçok şekilde faydalanır. Güncel veya eski bir Windows işletim sistemi ile donatılmış olup olmadığına bakılmaksızın her uç cihazda standart bir Windows çalışma ortamı bulurlar.

Bu, kullanıcıların Windows Server 2022'ye doğrudan erişmek için yeterli olmayan daha zayıf donanıma veya performansa sahip eski uç cihazları da kullanabileceği anlamına gelir. Bunun nedeni, RDS User CAL'a sahip lisanslı bir kullanıcının ana bilgisayar üzerinden bir uzak masaüstü oturumu bağlamında eriştiği her uygulamanın bu uç cihazda değil, yalnızca sunucuda yürütülmesidir. İlgili uzak masaüstü oturumu diğer istemci bağlantılarından bağımsızdır ve yalnızca kullanıcının kendi oturumu görüntülenir. Bu nedenle, Windows Server 2022'nin Uzak Masaüstü Hizmetleri için Kullanıcı CAL'leri, ince istemcilerin kullanımını da mümkün kıldığından, mevcut donanımın sağlanması için maliyetlerin azaltılmasına veya tamamen önlenmesine yardımcı olabilir.

RDS CAL'lerin yöneticiler için avantajları

Son olarak, Windows Server 2022 için bir RDS User CAL kullanımı, yöneticiler için birçok pratik avantaj anlamına da gelir, çünkü bir şirketteki birçok uç cihazın yönetiminde harcanan çabayı önemli ölçüde azaltabilir, çünkü örneğin dağıtımı da çok daha verimli hale getirir. Tüm uygulamalar yalnızca Windows sunucusunda merkezi olarak sağlandığından veya buradan güncellendiğinden, yeni yazılımlar veya güncellemeler her bir uç cihaza yüklemek yerine bir şirket ortamında merkezi olarak sağlanabilir.

Bir RDS User CAL ile, bireysel kullanıcıların erişim hakları da ayrı ayrı tanımlanabilir, çünkü Remote Desktop Services kayıtlı çalışanlara hak atamak için kullanılabilir. Bu, mevcut iş istasyonlarının bakımı veya yenilerinin sağlanması için harcanan toplam çabayı önemli ölçüde azaltır.

Uzak Masaüstü Hizmetleri için CAL'lere yönelik Microsoft lisans yönetimi

Microsoft'un tüm sunucu yazılımları için, uygulamanın kullanımdan bağımsız olduğu kuralı geçerlidir. Bu nedenle, ister doğrudan ister uzaktan olsun, Windows sunucusuna her erişim için her zaman ayrı bir istemci erişim lisansı (CAL) gereklidir. Windows Server programlarının kullanımı için ilgili tanımlı erişim hakları Microsoft tarafından lisans yönetimi olarak adlandırılan şekilde belirlenir. Kullanıcılar veya son cihazlar için sağlanan İstemci Erişim Lisanslarına - CAL'lere - dayanır.

Örneğin, Remote Desktop Services için Kullanıcı CAL'leri, Windows sunucusuna yalnızca bunlarla donatılmış kullanıcının kişisel erişime sahip olmasını sağlar. Microsoft'a göre bu, bir sunucuda sağlanan verilerin ve hizmetlerin güvenliğini sağlamak içindir, çünkü kayıtlı olmayan kişiler, yani RDS Kullanıcı CAL'si olmayanlar bunlara erişemez. Microsoft genel olarak CAL'leri - ve dolayısıyla Windows Server 2022'nin Uzak Masaüstü Hizmetleri için de - iki farklı türde sunmaktadır:

 • Özel bir kullanıcının kendi erişim haklarını aldığı RDS Kullanıcı CAL
 • Belirli bir uç cihaza (örn. PC, dizüstü bilgisayar, tablet, cep telefonu) erişim haklarının sağlandığı RDS için Cihaz CAL

Her bir Remote Desktop Services CAL for Windows Server 2022, bir bütün olarak bir kullanıcının veya cihazın Windows Server Services'i kullanmasını sağlayan çeşitli bileşenlerden oluşur:

 • Gerçek Uzak Masaüstü Lisansı, ilgili CAL'nin kullanımını düzenler ve bunu bir kullanıcı veya cihaz için kullanılabilir hale getirir.
 • Uzak Masaüstü Oturum Ana Bilgisayarı, uzak bir oturum sırasında bir kullanıcıya sunulan masaüstlerini veya programları yönetir.
 • Uzak Masaüstü Bağlantı Aracısı, uzak bağlantıları yönetir ve bir oturum sırasında kesinti olması durumunda bunları geri yükler.
 • Uzak Masaüstü Ağ Geçidi, bir kullanıcının genel bir ağda sağlanan bir Windows masaüstüne erişimini özellikle kontrol eder.
 • Uzak Masaüstü Hizmetleri için Web Erişimi, kullanıcılar veya gruplar için bir web portalı üzerinden erişim sağlar.

Windows Server 2022 için RDS Kullanıcı CAL'inin özel avantajları nelerdir?

Daha önce de belirtildiği gibi, bir RDS Kullanıcı CAL'i lisanslı kullanıcının her uzak masaüstü oturumu için Windows sunucusuna veya ana bilgisayara erişim haklarını yönetir. Kullanıcı, Uzak Masaüstü Hizmetlerine erişmek için, cihazın Windows özellikli olması ve bir İnternet bağlantısı olması koşuluyla, yerel sunucu konumundan bağımsız olarak bile mevcut herhangi bir uç cihazı (PC, dizüstü bilgisayar, tablet vb.) kullanabilir. Bu nedenle RDS Kullanıcı CAL'i, bir çalışan sık sık farklı uç cihazlar kullanıyorsa, örneğin ev ofisteki PC ve yoldaki bir dizüstü bilgisayar vb. daha büyük bir avantaj sunar.

Windows Server için RDS Kullanıcı CAL'leri için sürüm uyumluluğunu göz önünde bulundurun

Windows Server için güncel bir RDS User CAL 2022 satın almanın en büyük avantajı, en son Windows Server sürümüne yönelik erişim haklarına ek olarak 2019 (sürüm düşürme) gibi eski sunucu sürümlerine yönelik erişim haklarını da içermesidir.   Windows Server 2022 adresini yükseltirken veya satın alırken, örneğin uzaktan erişim için geçerli RDS User CAL 2022 de gereklidir (sürüm uyumluluğu). Bu nedenle RDS User CAL'ın önceki sürümü Windows Server 2022 ile uzak bağlantılar için kullanılamaz.

RDS Kullanıcı CAL'lerine İlişkin Sonuç

Windows Server 2022 için hangi Remote Desktop Services CAL türünün bir şirkette kullanım için daha fazla avantaj sunduğu ilgili şirket yapısına bağlıdır. Çalışanlar çoğunlukla farklı uç cihazları dönüşümlü olarak kullanıyorsa, örneğin farklı konumlarda, RDS User CAL daha fazla olanak sunar ve bu nedenle daha az sayıda istemci erişim lisansına ihtiyacınız vardır.

Bir RDS Cihaz CAL'sinin daha sonra Kullanıcı CAL'sine dönüştürülmesine veya tam tersinin yapılmasına izin verilmediğinden, bir tür istemci erişim lisansı için karar satın alma sırasında verilmelidir. Windows Server 2022 için Remote Desktop Services CALs ile sizin için en uygun lisanslama şeklini bir Wiresoft temsilcisine sormanız yeterlidir.

Wiresoft'tan Microsoft Windows Server 2022 için kullanılmış RDS Kullanıcı CAL'leri ile alıcı güvenliğiniz

Windows Server 2022 için Uzak Masaüstü Hizmetleri için mevcut Kullanıcı CAL'leri, Wiresoft Online Shop'ta tek bir istemci erişim lisansından başlayan kullanılmış yazılım olarak mevcuttur. RDS CAL'ler için kullanılmış yazılımın karşılaştırılabilir yeni yazılıma kıyasla daha düşük fiyatından yararlanmakla kalmayacak, aynı zamanda aşağıdaki avantajlarla alıcının güvenliğinden de yararlanacaksınız:

 • Kullanılmış Yazılım olarak bir veya daha fazla RDS Kullanıcı CAL'i satın alırken, Wiresoft müşterileri daha önce şirketler tarafından satın alınan ve Wiresoft'a satılan orijinal Microsoft tek lisanslarını alırlar.
 •  Microsoft Windows Server 2022 adresinden Uzak Masaüstü Hizmetleri için İstemci Erişim Lisansları gibi kullanılmış yazılımların ticaretinin yasal dayanağı, bunların yeniden satışının yanı sıra satın alınmalarına ve kullanılmalarına izin veren yürürlükteki yasalardır.
 • Windows Server 2022'ye yönelik bir RDS Kullanıcı CAL'si yeniden satıldığında, "kullanılmış" ifadesi söz konusu İstemci Erişim Lisansının işlevselliği üzerinde herhangi bir sınırlama anlamına gelmese de Wiresoft tarafından kullanılmış olarak işaretlenecektir.
 • Kullanılmış olarak işaretlenmiş bir RDS Kullanıcı CAL'i daha önceki bir alıcı tarafından zaten etkinleştirildiyse, Wiresoft'a yeniden satılmadan önce silinmiştir ve bu nedenle Wiresoft Mağazasında satıldığında tekrar kullanılması %100 serbesttir.
 • Uzak Masaüstü Hizmetleri için istemci erişim lisansları veya Wiresoft tarafından kullanılmış olarak satışa sunulan diğer Microsoft lisans türleri, zaman sınırlı lisanslar veya kısıtlı işlevlere sahip lisanslar değildir, ancak satın alma işlemi tamamlandıktan sonra yalnızca sizin için yetkilendirilen ve satılmadan önce Wiresoft tarafından tam kullanılabilirliği kontrol edilen orijinal Microsoft yazılım ürünleridir.

Wiresoft'tan RDS User CAL for Windows Server 2022 k gibi kullanılmış bir yazılım lisansı satın alırken, her zaman orijinal bir Microsoft ürünü satın aldığınızdan ve kullandığınızdan emin olabilirsiniz.

Bağlantılar "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2022 - 25 PACK USER CAL"
Müşteri puanları "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2022 - 25 PACK USER CAL"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler