Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 DATACENTER 16-CORE
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 DATACENTER 16-CORE

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

 • SW10111
 • 9EA-01044
 • Kalıcı olarak geçerli
 • Tüm diller
 • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
43.310,90 TRY * 48.121,90 TRY * (10% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Core 16 Core
Cihazlar 1x
Sanal makineler Sınırsız
Orta İndir
Çalışma Zamanı Sınırsız
Diller Tüm diller
Teslimat kapsamı İndir + Lisans


Sunucu işletim sistemi Windows Server 2019 Datacenter  , birçok hibrit işlev, yüksek performans ve ek güvenlik katmanları ile şirket içi ortamları Azure ile bağlayarak maksimum sanallaştırma sunar. Bu özellik, yerel veri merkezlerinden giderek uzaklaşan ve Cloud tabanlı Services ve uygulamalara yönelen modern BT'nin mevcut zorluklarını karşıladığı için modern veri merkezlerinde kullanım için idealdir. 

Ürünle ilgili diğer sorularınız için lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 DATACENTER 16-CORE"

Microsoft Windows Server 2019 Datacenter 16-Core

Windows Server 2019 Datacenter sunucu işletim sistemi, birçok hibrit işlev, yüksek performans ve ek güvenlik katmanları ile şirket içi ortamları Azure ile birleştirerek maksimum sanallaştırma sunar. Bu da onu, yerel veri merkezlerinden giderek bulut tabanlı hizmet ve uygulamalara doğru kayan modern BT'nin mevcut zorluklarını karşıladığı için modern veri merkezlerinde kullanım için ideal hale getirmektedir. Windows 10 Windows tabanlı bu sunucu yazılımı sürümü bunun için ideal donanıma sahiptir: Mevcut işlevlerdeki birçok iyileştirmenin yanı sıra, verimli ağ oluşturmanın yanı sıra hassas verilerin daha kolay yönetimi ve kapsamlı korunması için yeni güçlü özellikler ve hizmetler de sunuyor.

Hyper-V, SDN, Storage Spaces Direct ve Storage Replica: Datacenter Edition'ı satın almanın en önemli nedenlerinden biri, son derece güvenli sanallaştırma altyapıları oluşturmak için Korumalı Sanal Makinelerin desteklenmesidir. Yazılım Tanımlı Ağ ve depolama işlevleri Storage Spaces Direct ve Storage Replica da burada özel olarak veya tamamen yer almaktadır. Yalnızca Datacenter Sürümü aşağıdaki gibi işlevleri destekler:

 • Sınırsız sayıda sanal bilgisayar için sanallaştırma
 • Sınırsız Depolama Çoğaltması
 • Hiper Birleşik Altyapı
 • Korumalı Sanal Makineler (VM'ler)
 • Yazılım tanımlı ağ iletişimi
 • Yazılım tanımlı depolama

Windows Server 2019, şirket içi ortamları Microsoft Azure Hizmetleri ile yakından bağlayarak şirketlere ek güvenlik katmanlarının yanı sıra yeni hibrit işlevler sağlıyor; Depolama Geçiş Hizmeti, mevcut sunucu sürümüne geçişin yanı sıra buluta veri dahil sunucu geçişini de kolaylaştırıyor.

Windows Server 2019 Edition Datacenter lisanslaması, CPU'lar yerine çekirdekleri temel alır ve en az 16 çekirdeğe sahiptir. Dolayısıyla 16 çekirdekli bir paketle, ilgili bir sunucunun çalışması için her durumda gerekli olan tüm lisansları alırsınız.

Wiresoft'ta, Windows Server 2019 Datacenter Edition 16-Core'u kullanılmış yazılım olarak yeni yazılıma kıyasla önemli ölçüde daha düşük bir fiyata bulabilirsiniz - işlevsellik, performans ve güvenlikle ilgili tüm tipik özelliklerle. Windows Server 2019 Datacenter 16-Core 'un yeni özellikleri ve bu Windows sunucu yazılımı için ilgili Microsoft lisans koşulları hakkında ayrıntılı bilgi aşağıdaki genel bakışta bulunabilir.

Windows Server 2019 Datacenter - en önemli yeni işlevler ve özellikler

Önceki sürümle karşılaştırıldığında Windows Server 2019 Datacenter, sanallaştırma ve güvenlik olanaklarını yeni bir düzeye çıkaran bir dizi iyileştirmenin yanı sıra mevcut işlevlere eklemeler de içeriyor: HCI veya hiper birleşik altyapı platformları, sunucu ve masaüstü sanallaştırmada birçok avantaj sunar, yalnızca uygulanması ve yönetilmesi kolay olmakla kalmaz, aynı zamanda ölçeklenebilir ve böylece BT altyapılarının karmaşıklığını ve dağıtımını önemli ölçüde basitleştirir.

Windows Server 2019 Datacenter Edition'ın katma değeri nedir?

Her şeyden önce, Windows Server Edition Datacenter 2019 maksimum sanallaştırma olanakları sunuyor ve bu nedenle bunun yanı sıra yüksek BT iş yüklerinin önemli bir rol oynadığı şirketler için özellikle ilgi çekici. Bu sürümde çalıştırılabilecek sanal makine ve Hyper-V konteyner sayısı sınırsızdır, RAM sınırı 24 TB'tır. Bazıları yalnızca maksimum işlevselliğe sahip Datacenter Edition'da bulunan diğer önemli özellikler şunlardır:

Korumalı Sanal Makineler

Korumalı Sanal Makineler, yüksek güvenlikli sanallaştırma altyapılarının oluşturulmasını sağlar. Korumalı sanal makine, sanal sunucuları, örneğin genel bir bulutta depolanan hassas verilerin yetkisiz erişime veya kullanıma karşı güvenilir bir şekilde korunmasını sağlayacak şekilde kapatır. Sunucu hizmetleri ve verileri Hyper-V VM'leri kullanılarak şifrelenir ve korunur. Mevcut VM'leri korumalı VM'lere dönüştürmek de mümkündür. Windows VM'lerine ek olarak, korumalı Linux VM'leri de burada oluşturulabilir. Korumalı sanal makineler Sunucu Yöneticisi, Windows Admin Center veya PowerShell aracılığıyla kurulur.

Yazılım Tanımlı Ağ

Windows Server 2019 'daki Yazılım Tanımlı Ağ (SDN) özelliği, ağ katmanları artık ağ cihazlarına bağlı olmadığından, yönlendiriciler ve anahtarlar gibi fiziksel ağ cihazlarının merkezi yapılandırmasının yanı sıra bunların dinamik yönetimini ve ayrıca ağ geçitlerini sunar. Fiziksel ve sanal ağlar arasında daha fazla entegrasyon sağlamak için mevcut SDN uyumlu cihazlar da kullanılabilir. Sanal ağ öğeleri arasında Hyper-V sanal anahtarı, Hyper-V ağ sanallaştırması ve RAS ağ geçidi bulunur.

SDN örneğin şu amaçlarla kullanılabilir:

 • Dinamik olarak ağ oluşturma, güvenli hale getirme ve bağlama
 • Fiziksel ve sanal ağları kontrol etmek için politikalar tanımlamak; ve
 • Ağ politikalarını ölçeklendirin
 • İş yüklerinin teslimini hızlandırın
 • Ağ üzerindeki güvenlik risklerini en aza indirin

Windows Server 2019 Datacenter Edition, güvenlik duvarı izleme ve iki ağı eşleştirme ve sorunsuz bir şekilde bağlama yeteneği de dahil olmak üzere Yazılım Tanımlı Ağ için bir dizi optimizasyon ve ekleme de içeriyor. Ayrıca Şifreli Ağlar, yetkisiz erişimi önlemek için Datagram Aktarım Katmanı Güvenliği (DTLS) aracılığıyla sanal ağların güvenli bir şekilde şifrelenmesini sağlar.

Yazılım Tanımlı Depolama

Windows Server 2019'daki Yazılım Tanımlı Depolama (SDS), bağımlılıklarını en aza indirmek için yazılımı sanallaştırma yoluyla donanımdan ayrılmış bir depolama mimarisi sunar. SDS ayrıca depolama kapasitesinin esnek bir şekilde ölçeklendirilmesini sağlayarak maliyet verimliliğine de katkıda bulunur.

Depolama Çoğaltması

Windows Server 2019 Datacenter 'daki Depolama Çoğaltması hem senkron hem de asenkron çoğaltmayı destekler ve dosya sistemi düzeyinde veri kaybını önler. Senkron replikasyon, verileri fiziksel konumlarda arızaya karşı güvenli birimlerle yansıtırken, asenkron replikasyon daha yüksek gecikme süresine sahip ağ bağlantılarını kullanarak konumlar arasında yansıtır. Afete hazırlık, süreçteki olası kesinti sürelerini en aza indirir. Depolama Çoğaltması, Windows Server 2019 Datacenter Edition'da sınırsız olarak kullanılabilir.

Doğrudan Depolama Alanları

Storage Spaces Direct (S2D) işlevi, sunucuların yerel veri depolamasını sanal bir kümede birleştirir. Böyle bir kümenin düğümleri farklı fiziksel veri taşıyıcılarına veya veri taşıyıcı sistemlerine sahip olabilir ve aralarındaki iletişim SMB protokolü aracılığıyla gerçekleşir. Storage Spaces Direct, Yazılım Tanımlı Depolama (SDS) sistemlerinin uygulanmasını ve yönetimini basitleştirmekle kalmaz, aynı zamanda ölçeklenebilir, yüksek oranda kullanılabilir depolama sistemlerinin oluşturulmasını sağlar. Bu, sunucunun depolama alanının donanımından bağımsız olarak kullanılabileceği anlamına gelir ve bu da verimliliğini artırır. Buna ek olarak, S2D daha fazla arıza güvenliği sunar, böylece daha yüksek bir sayı ile birkaç küme düğümü, kendisi etkilenmeden arızalanabilir.

Windows Server 2019'un diğer özellikleri

Bu özelliklere ek olarak, aşağıdaki önemli özellikler de Windows Server 2019 Datacenter Edition ile şirketler tarafından kullanılabilir:

Kubernetes desteği

Windows Server 2019 artık Kubernetes için daha da iyi destek sunuyor. Kubernetes ile yönetilen Linux ve Windows konteynerleri de paralel olarak kullanılabilir. Kubernetes için konteyner ağı gibi yeni işlevler mevcuttur ve bireysel imajlar da geliştirilmiştir; daha geniş bir işlev yelpazesine sahip olan "windows" konteyner imajı da mevcuttur.

System Insights analitik fonksiyonları

Bir makine öğrenimi modeliyle desteklenen Windows Server 2019'daki Tahmine Dayalı Analitik için Sistem Öngörüleri, performans gibi sunucu sistemi verilerinin yanı sıra olayların da doğru tahminler yapmak için analiz edilmesine olanak tanıyarak Windows Server örneklerinin reaktif yönetimi için gereken çabayı azaltır.

Hassas verilerin daha fazla korunması

Altyapı ve hassas iş yüklerinin güvenilir bir şekilde korunması şirketlerde giderek daha önemli hale geliyor. Windows Server 2019, bu amaç için Etki Alanı Denetleyicisi ve daha önce bahsedilen Korumalı Sanal Makineler gibi çeşitli işlevler sağlar. Buna ek olarak, Windows Defender, Windows Defender Gelişmiş Tehdit Koruması'nın (ATP) bir parçası olarak Exploit Guard gibi yeni işlevlerle desteklenmiştir; bu, ağda bulunan belgelerin ve klasörlerin izlenmesinin yanı sıra bunlara erişimi de sağlar. Yerel Active Directory'lerin korunması için Azure AD Yasaklı Parolalar ve Azure AD Parola Koruması gibi çeşitli Azure AD güvenlik işlevleri kullanılabilir.

Bir bakışta Windows Server 2019 için diğer Azure hizmetleri

Windows Server 2019'a entegre edilen hibrit özellikler, Azure Backup, Azure Site Recovery, Azure Update Management ve Azure Network Adapter gibi hizmetler de dahil olmak üzere şirket içi veri merkezinde Microsoft Azure hizmetlerinin daha fazla entegrasyonunu veya daha kolay kullanımını sağlar. Bu, yerel bir sunucuyu Azure Cloud'daki sanal bir Azure ağına bağlayabilme avantajı sunar. Windows Server ve Microsoft Azure Services'in yakın işbirliği, basit veri yedekleme için verilerin kolayca senkronize edilmesini sağlar. Depolama Geçiş Yardımcısı yalnızca Windows Server 2019'a geçişi değil, aynı zamanda buluta veri dahil sunucu geçişini de kolaylaştırır. Azure File Sync, olası bir depolama konumu olarak işlev görür.

Windows Server 2019 Datacenter için donanım gereksinimleri

Windows Server 2019, Windows 10 tabanlıdır. Windows Server 2019 Datacenter'ın güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamak için aşağıda listelenen minimum gereksinimlerin karşılanması gerekir. Gerçek gereksinimler, ilgili sistem yapılandırmasının yanı sıra yüklü uygulamalara da bağlıdır:

 • Bellek (RAM): 512 MB, ECC veya benzeri önerilir
 • Sabit disk alanı: 32 GB
 • Masaüstü ekran için bellek: 2 GB
 • İşlemci mimarisi: x64
 • İşlemci hızı: 64 Bit ile 1,4 GHz
 • Ağ kartı: GBit/s minimum verim ile 1x Ethernet
 • Super VGA destekli grafik kartı: 1.024 x 768 piksel

Windows Server 2019 Datacenter 16-Core Lisanslama

Windows Server Edition 2019 Datacenter'ın lisanslaması da kullanılan yazılımlar için Microsoft lisans yönetmeliklerine uygun olarak yalnızca çekirdek sayısı üzerinden gerçekleştirilir. Aşağıdaki hükümler geçerlidir:

Windows Server 2019 için genel Microsoft lisanslama koşulları

Windows Server 2019 Datacenter 'ın lisanslanması fiziksel donanıma dayanır: Sunucu başına gerekli minimum lisans sayısı yalnızca ana bilgisayarın fiziksel işlemci çekirdeği sayısına göre değil, aynı zamanda sanal sunucu sayısına göre de belirlenir. Bir lisans iki fiziksel işlemci çekirdeğini kapsar. Bir şirket birden fazla işlemciye sahip bir veya daha fazla sunucu kullanıyorsa, çekirdek çifti başına bir lisans gereklidir. Microsoft lisans yönetmeliklerine uygun olarak, mevcut donanımın gerçek, muhtemelen daha düşük çekirdek sayısına bakılmaksızın, işlemci başına minimum 8 çekirdek sayısı esas alınmaktadır. Buna göre, 2 işlemcili bir sunucuyu lisanslamak için en az bir Windows Server 2019 Datacenter 16-Core Paketi gereklidir.

Windows Server 2019 Datacenter için ek lisans gereksinimleri

Hyper-V'de lisanslama, fiziksel işlemci çekirdeklerine karşılık gelen tüm mantıksal işlemcileri lisanslar. Windows Server Datacenter Edition, çekirdek lisansı başına sınırsız sayıda Hyper-V örneği çalıştırma hakkı verir. Bunun için ön koşul, sunucunun ilgili tüm işlemci çekirdeklerinin lisanslanmış olmasıdır.

Linux örnekleri için ek lisans gerekmez.

Sunucu lisansına ek olarak, Windows Server 2019 'a erişen tüm istemcilerde (kullanıcılar ve son cihazlar) ayrıca bir istemci erişim lisansı (CAL) bulunmalıdır. Bunlar Wiresoft'tan ikinci el olarak da temin edilebilir.

Wiresoft'tan kullanılmış yazılım olarak Microsoft Windows Server 2019 Datacenter 16-Core hakkında SSS

Wiresoft'ta kullanılmış yazılım olarak sunulan Windows Server 2019 Datacenter 16-Core Paketi, kullanılabilirlik açısından yeni bir sunucu lisansından farklı değildir - sadece yazılım genellikle yıpranmadığı için değil. Kullanılmış Windows Server lisansları hakkında sıkça sorulan sorular aşağıda yanıtlanmaktadır.

Kullanılmış Windows Server 2019 Datacenter 16-Core yazılımı nereden geliyor?

Wiresoft Shop'ta sunulan kullanılmış Windows Server 2019 Datacenter 16-Core yazılımı, daha önce yeni satın almış ve Wiresoft'a yeniden satmış olan şirketlerden gelmektedir. Yeniden satış veya Wiresoft Mağazasındaki teklif nedeniyle, bu kullanılmış yazılım olarak adlandırılır, ancak yeni bir lisans gibi kullanılabilir.

Kullanılmış bir Windows Server 2019 Datacenter 16-Core lisansı olağan alıcı korumasıyla birlikte gelir mi?

Evet: Wiresoft kullanılmış yazılım olarak Windows Server 2019 Datacenter 16-Core, müşteri olarak size benzer yeni sunucu yazılımlarının satın alınmasıyla aynı avantajları sunar: tamamlanan satın alma işleminizden sonra anında indirme ve birlikte verilen geçerli lisans anahtarıyla anında lisans etkinleştirme yoluyla alıcı güvenliği.

Kullanılmış Windows Server 2019 Datacenter 16-Core yazılımını satın almak veya kullanmak yasal mı?

Evet: Müşteriler için Wiresoft kullanılmış Windows Server 2019 Datacenter 16-Core yazılımının yalnızca satın alınmasının değil, aynı zamanda fiili kullanımının da geçerli yasaları ihlal etmediğinden emin olabilirsiniz, çünkü bu yazılım bir şirketin lisanslı envanterinden gelmektedir. Dolayısıyla, sadece bu tür Microsoft Kullanılmış Yazılımlarının ticaretine değil, aynı zamanda kullanımına da izin veren uygulanmış içtihat geçerlidir; bu gerçekler çeşitli mahkeme kararları ile defalarca teyit edilmiştir.

Windows Server 2019 Datacenter 16-Core'dan Kullanılmış Yazılımın başka ne gibi avantajları vardır?

Wiresoft'un kullanılmış yazılımları, müşterilerimize her şeyden önce yazılım stoklarını yeni ürünlerden çok daha ucuza güncelleyebilmenin ekonomik avantajını sunar, böylece her zaman güncel kalırlar. Wiresoft'un kullanılmış yazılımı böylece sadece işletme maliyetlerinin düşürülmesine katkıda bulunmakla kalmaz, aynı zamanda tüm alıcıların eksiksiz doğrulanması yoluyla denetim güvenliği de sunar!

Wiresoft'ta ucuz kullanılmış yazılım olarak yalnızca Windows Server 2019 Datacenter 16-Core sürümünü değil, aynı zamanda ilgili 2-Core paketlerini ve Windows Server Standard sürümünü, ayrıca ilgili gerekli istemci erişim lisanslarını (CAL'ler) ve Windows Server 2019'un önceki sürümlerini de bulabilirsiniz. Wiresoft'un geniş kapsamlı kullanılmış yazılım portföyü, belirtilen tüm avantajlarla birlikte diğer birçok Microsoft programını da içerir. Windows Server 2019 Datacenter veya başka bir sürümün lisanslanmasıyla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen sohbet yoluyla veya e-posta ya da telefon yoluyla yetkin tavsiyelerimizden yararlanmaktan çekinmeyin.

Bağlantılar "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 DATACENTER 16-CORE"
Müşteri puanları "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 DATACENTER 16-CORE"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler