Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 25 PACK USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 25 PACK USER CAL

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

 • SW10426
 • 381-02255
 • Kalıcı olarak geçerli
 • Tüm diller
 • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
9.997,90 TRY * 11.107,90 TRY * (9,99% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Miktar 25x User CAL
Sistem  Exchange Sunucusu
CAL User CAL
Teslimat kapsamı Kullanım hakkı
Süre Sınırsız
Diller Tüm diller


Microsoft Exchange Server 2019'un Standard ve Enterprise sürümleri için, sunucu hizmetlerine erişmek isteyen her kullanıcı, sunucu lisansına ek olarak ayrı bir istemci erişim lisansı gerektirir: Exchange Server 2019 User CAL. Bu tek başına belirli bir kayıtlı kişiyi ilgili erişim haklarıyla donatır.

Ürünle ilgili diğer sorularınız için lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 25 PACK USER CAL"

25 Kullanılmış yazılım olarak Microsoft Exchange Server 2019 için Kullanıcı CAL'leri

Microsoft Exchange Server 2019'un Standart ve Kurumsal sürümleri için, sunucu hizmetlerine erişmek isteyen her kullanıcı, sunucu lisansına ek olarak ayrı bir istemci erişim lisansı gerektirir: Exchange Server 2019 Kullanıcı CAL. Bu tek başına, belirli bir kayıtlı kişiyi ilgili erişim haklarıyla donatır.

Bunun nedeni, Microsoft'un lisans yönetiminde tanımlanan hükümlere göre, Exchange Server 2019 Standard veya Enterprise lisansının başka kullanıcı hakları içermemesi, dolayısıyla bunların ek olarak bir Kullanıcı CAL'si şeklinde edinilmesi gerekmesidir. Kayıtlı kullanıcılar böylece tüm Exchange Server işlevlerini kendi seçtikleri bir uç cihaz üzerinden kullanabilirler.

Exchange Server 2019 Standard ve Enterprise Edition için kullanılmış Kullanıcı CAL 'leri Wiresoft'tan yalnızca uygun bir fiyata değil, aynı zamanda ayrı ayrı miktarlarda da temin edilebilir. Kullanılmış Kullanıcı CAL'leri, Exchange Server 2019 için resmi Microsoft toplu lisanslama programında yeni olarak sunulan kullanıcı istemci erişim lisanslarıyla aynı işlevleri sunar.

Kullanılmış Kullanıcı CAL'leri ile MS Exchange Server 2019'un tüm yeni işlevlerinden yararlanın

Windows Exchange Server 2019 da Windows Server 2019 Core üzerinde çalışır ve bir kuruluşun mesajlaşma altyapısı için güvenilir ve güvenli bir platform sağlar. Standart ve Kurumsal gibi bireysel Exchange sürümleri, kapsamlı iletişimin yanı sıra işbirliğini desteklemek için tüm işlevleri sunar. Diğer şeylerin yanı sıra, aşağıdaki yeni işlevler ve özellikler mevcuttur:

 • Meta Cache Database (MCDB), posta kutularının klasör yapıları gibi meta bilgileri kaydeder ve ayrıca içeriğe erişimi ve aramayı hızlandırır.
 • Dynamic Database Cache (DDC) Exchange Server'ın hızını artırır ve mevcut gereksinimlere dinamik olarak uyum sağlayarak depolama kapasitesinin daha iyi kullanılmasını sağlar.
 • Arama dizini artık bir posta kutusunun veritabanında yer alıyor, böylece yönetimi basitleştiriyor ve arama hızını artırıyor.
 • Windows Server Core ile sunucu sisteminin standart sürümünü basitleştirilmiş bir şekilde çalıştırmak da mümkündür, bu da yapılandırmayı kolaylaştırır ve davetsiz misafirlere karşı daha fazla güvenlik sağlar.
 • İstemci Erişim Kuralları ile Exchange Server'ın yapılandırma alanına erişimi sınırlamak için daha fazla olanak mevcuttur.
 • OneDrive İş'te dosyaları kullanılabilir hale getirme seçeneği sayesinde belgeler üzerinde işbirliği önemli ölçüde geliştirilmiştir.
 • Yeni takvim geliştirmeleri toplantıların düzenlenmesini kolaylaştırır: örneğin geliştirilmiş takvim yönetimi (Geliştirilmiş Takvim Yönetimi), Varsayılan Bitiş Tarihi, İletme gibi özelliklerin yanı sıra ofis dışı mesajların yapılandırılması için farklı seçenekler.

Kullanılan yazılım olarak Exchange Server Standard ve Enterprise Edition 2019 için Kullanıcı CAL'leri - bir bakışta en önemli gerçekler

Wiresoft tarafından kullanılmış yazılım olarak sunulan Kullanıcı CAL'leri yeni ürünlerden farklı değildir, Exchange Server 2019 Standard ve Enterprise sürümlerinde bulunan işlevleri kullanmak için yeni ürünlerle aynı erişim seçeneklerine sahiptirler. Bu nedenle, kullanılmış Kullanıcı CAL 'leri, küçük ve orta ölçekli şirket ve kuruluşların çalışanlarını Exchange Server erişim lisansı ile donatmaları için daha ucuz bir seçenektir ve ayrıca özelleştirilmiş lisanslamaya da olanak tanır.

CAL'lerle Exchange Server 2019 için Microsoft lisans yönetimi hakkında genel bilgiler

Exchange Server 2019'un Standart ve Kurumsal sürümleri için Microsoft lisans yönetimi, çalışanların e-postalara vb. erişebilmesi için erişim haklarına sahip kullanıcıların ek lisanslamasını düzenler. Bunun nedeni, sunucu lisansına dahil olan CAL'lerin yalnızca BT yöneticileri için olması ve Exchange tipik hizmetleri için kullanılamamasıdır. Yalnızca Kullanıcı CAL için istemci erişim lisansı, bir çalışana Windows özellikli herhangi bir uç cihazda Exchange Server işlevlerini kullanma hakkı verir. Exchange Server 2019 istemci/sunucu ortamı için kişisel erişim hakları dışında, Kullanıcı CAL 'si başka bir yazılım içermez.

Exchange Server 2019 Standard ve Enterprise sürümleri için Kullanıcı CAL'lerinin avantajları nelerdir?

Exchange Server 2019'un Standart ve Kurumsal sürümleri için CAL tabanlı lisanslama, bir kuruluştaki tüm çalışanlar için erişim haklarının doğru ve isteğe bağlı olarak yönetilmesini sağlar. Microsoft lisanslama modeli, Exchange Server 2019 için iki tür CAL sunar:

 • Exchange Server 2019 içinKullanıcı CAL 'si - her biri bir özel kullanıcı için geçerlidir
 • Exchange Server 2019 içinCihaz CAL - özel bir uç cihaz (PC, dizüstü bilgisayar, tablet, telefon) için geçerlidir Sunucu erişim hakları

Exchange Server 2019 için Kullanıcı CAL'leri ile Cihaz CAL'leri arasındaki farklar nelerdir?

Exchange Server 2019 için Kullanıcı C AL'si, Cihaz CAL'si ile aynı kullanım seçeneklerini sunar. Ancak aradaki fark, Exchange Server'a erişim olanaklarında yatmaktadır ve bu da farklı avantajlar sağlamaktadır. Bir şirketteki çalışan sayısı ve iş istasyonlarının PC veya benzeri bir donanıma sahip olmasının yanı sıra, kullanıcıların Exchange Sunucusuna eriştikleri iş akışı da rol oynar: Bazı KOBİ'lerde kullanıcılar tamamen farklı uç cihazlar üzerinden erişebilirken, başka bir çalışma ortamında birkaç çalışan tek bir uç cihazı paylaşır ve böylece e-postaları çağırmak vb. için Exchange Sunucusuna sırayla erişirler.

Bu nedenle, bir Kullanıcı CAL'si ile Exchange sunucusuna erişim yetkisi olan her bir çalışan, Exchange hizmetlerine erişmek için Windows özellikli herhangi bir uç cihazı kullanabilir. Bu sayede Exchange Server'a yerel olarak ve bağımsız bir şekilde kendi mobil bilgisayarınız veya akıllı telefonunuzla (örneğin yolda veya ev ofisinizde), ama hepsinden önemlisi İnternet erişimi aracılığıyla sahada bulunan herhangi bir cihazla erişebilirsiniz.

Bu nedenle Kullanıcı CAL, lisanslı kullanıcı erişim seçiminde sınırsız olduğu için iyi mobil kullanım seçenekleri sunar - her zaman kullanılan son cihazın Windows uyumlu olması şartıyla.

Standart ve Kurumsal sürümler için Exchange Server 2019 CAL'lerinin kullanım seçeneklerindeki farklar

MS Exchange Server 2019 için Standart ve Kurumsal sürümler yalnızca işlev uzantıları açısından değil, aynı zamanda Kurumsal durumda öncelikle ilgili posta kutusu gereksinimlerinin ölçeklenebilirliği açısından da farklılık gösterir. Ancak prensip olarak Enterprise Edition'ı Standard Edition için bir Kullanıcı CAL'i ile kullanmak da mümkündür - ancak bu durumda sadece Standard Edition'ın sınırlı işlevselliği değil, aynı zamanda buna bağlı olarak daha az sayıda posta kutusu veritabanı da kullanılabilir. Bu nedenle Enterprise Edition için Kullanıcı CAL'leri, Enterprise Server lisansının yüklü olması koşuluyla daha geniş bir işlev yelpazesi sunar.

Exchange Server 2019 için Kullanıcı CAL'lerinin sürüm uyumluluğunu sağlama

Sürüme bağlı olarak yukarıda belirtilen seçeneklere ek olarak, Exchange Server 2019 sürümlerinden biri için Kullanıcı CAL'si, bir kullanıcıyı yalnızca tam olarak bu sunucu sürümü için erişim haklarıyla donatmakla kalmaz, aynı zamanda 2016 gibi daha eski Exchange sürümleri için erişim haklarını da içerir (sürüm düşürme). Bu nedenle, 2019 sunucu sürümü için Kullanıcı CAL'si, Exchange Server'ın önceki sürümlerine erişmek için de kullanılabilen, ancak 2019 Exchange Server sürümüne (yükseltme) erişemeyen eski sürümler için Kullanıcı CAL'lerine göre bir avantaj sunar.

Exchange Server sürüm 2019 için Kullanıcı CAL 'si şu anda en yüksek olmasına rağmen, sürüme özgü işlevlerin yanı sıra, sunucu lisansı ile istemci erişim lisansının uyumluluğuna her zaman dikkat edilmelidir.

Exchange Server 2019'u bir Kullanıcı CAL'si ile lisanslarken nelere dikkat etmelisiniz?

Daha önce de belirtildiği gibi, kullanılan bir Kullanıcı CAL 'si tek bir kullanıcıyı Exchange Server 2019 için erişim haklarıyla donatır. Kullanıcının kaydı tamamlandıktan sonra, bu Kullanıcı CAL'i artık başka bir kişiye devredilemez. CAL tipini değiştirmek ve Kullanıcı CAL'ını Cihaz CAL'ı olarak kullanmak da mümkün değildir.

Microsoft lisans yönetimindeki bu kısıtlamalar, Exchange Server 2019 hizmetlerine uygunsuz erişimi önlemeye yarar. Böylece, üçüncü şahıslar veya lisanssız kişiler e-posta hizmetlerini ve diğer sunucu verilerini kullanmak için erişim haklarına sahip olmadıklarından, bir şirket ve iletişimi için daha fazla güvenlik sunarlar.

Exchange Server 2019 için Kullanıcı CAL'lerine İlişkin Sonuç

Windows Exchange Server 2019 için hangi tür istemci erişim lisansının bir şirkette kullanımda daha fazla avantaj sunduğu durumdan duruma farklılık gösterir. Mevcut uç cihazlar üzerinden erişimin baskın türü burada belirleyici bir rol oynar: Çalışanlar Windows Server'a erişmek için düzenli olarak mobil uç cihazları veya çeşitli bağımsız cihazları dönüşümlü olarak, örneğin farklı işyerlerinde kullandıklarında, kişisel Kullanıcı CAL'i daha fazla avantaj sunar, çünkü bu amaç için her zaman kişisel hesaplarını kullanabilirler.

Exchange Server 2019 için Kullanıcı CAL'leri ile lisanslamanın bir şirket için Cihaz CAL'lerine göre daha uygun olup olmadığı, çünkü daha az lisans gerekip gerekmediği, bu nedenle tipik şirket iş akışından kaynaklanır. Bu bilgi, Exchange Server 2019 için kullanılmış istemci erişim lisansları satın alırken CAL seçimi için en uygun temeli oluşturur.

Microsoft Exchange Server 2019 için kullanıcı CAL'leri, Wiresoft çevrimiçi mağazasında tek bir lisansla edinilebilir

Exchange Server 2019 içinkullanıcı CAL 'leri, Wiresoft Online Shop'ta tek bir istemci erişim lisansıyla zaten mevcuttur - çünkü Microsoft'un olası toplu lisanslama hükümleri "kullanılmış" olarak işaretlendikten sonra geçerli değildir, aksi takdirde kullanılabilirlikle ilgili herhangi bir dezavantaj yoktur - sadece bir yazılım prensipte yıpranamayacağı için değil.

Wiresoft'ta kullanılan yazılım olarak Exchange Server 2019 için Kullanıcı CAL'lerinin kaynağı

Wiresoft tarafından kullanılmış yazılım olarak sunulan Exchange Server 2019 için bu Kullanıcı CAL'leri, Microsoft lisanslama programı çerçevesinde başka yerlerde de sunulduğu için orijinal lisanslardır; aradaki fark, Wiresoft'un Kullanıcı CAL'lerinin bir şirketin daha önce sahip olduğu kullanıcılar için Exchange Server 2019 toplu lisansının bir parçası olmasıdır. Tüm kullanıcı toplu lisansları veya bireysel kullanıcı erişim lisansları Wiresoft'a yeniden satılmış ve toplu lisanslar da bireysel lisanslara bölünmüştür. Bu şekilde oluşturulan bu bireysel Kullanıcı CAL 'leri daha sonra kullanılmış yazılım olarak etiketlenir. Bununla birlikte, kullanılmış lisanslar olarak etiketlenmelerine rağmen, Exchange Server 2019 hizmetlerine erişmek için yeni bir lisans gibi kullanılabilirler, çünkü işlevsellik veya kullanım sürelerindeki kısıtlamalarla bunlardan farklı değildirler.

Kullanılmış yazılım olarak Exchange Server 2019 için Kullanıcı CAL'leri ile alıcı güvenliği

Wiresoft tarafından kullanılmış yazılım olarak sunulan Exchange Server 2019 için Kullanıcı CAL'leri, müşterilerimiz için Exchange Server 2019 için yalnızca düşük maliyetli bir lisanslama şekli değildir, aynı zamanda kullanımları güvenli ve yasaldır! Bu nedenle bu Wiresoft Kullanıcı CAL' leri, geçerli bir toplu lisans anahtarı aracılığıyla anında lisans aktivasyonu dahil olmak üzere satın alma işleminizden sonra anında indirme ile müşteri olarak size olağan alıcı güvenliği sunar.

Exchange Server 2019 için kullanılmış Kullanıcı CAL'lerinin satın alınması ve kullanılması yasal mı?

Exchange Server 2019 için Wiresoft'tan satın alabileceğiniz Kullanıcı CAL'lerinin yanı sıra mağazada sunulan diğer tüm istemci erişim lisansları, şirketlerin lisans envanterlerinden gelir. Bu nedenle, kullanılmış CAL'lerin hem satışı hem de satın alınması, Microsoft kullanılmış lisanslarıyla ticarete açıkça izin veren ve çeşitli mahkeme kararlarıyla da tekrar tekrar açıkça teyit edilen geçerli içtihat hukukuna dayanmaktadır.

Bu, Exchange Server 2019 için kullanılmış Kullanıcı CAL 'lerinin alıcısı ve aynı zamanda bir kullanıcı olarak yasal güvenliğe sahip olduğunuz anlamına gelir, çünkü ne Wiresoft ne de siz bu süreçte herhangi bir yasal hükmü ihlal etmiyorsunuz.

Bir başka avantaj: Wiresoft'un her kullanılmış yazılımı, önceki tüm alıcıların eksiksiz kanıtı nedeniyle denetime de dayanıklıdır!

Özet: Exchange Server 2019 için Kullanıcı CAL'leri için kullanılan Wiresoft yazılımının tüm avantajları

Wiresoft'tan Exchange Server 2019 için Kullanılmış Kullanıcı CAL'leri, birçok geleneksel yazılım sağlayıcısının yeni lisanslarıyla karşılaştırılabilecek düşük fiyatlı bir alternatif sunar - bu, diğer Microsoft sunucuları için erişim lisansları için de geçerlidir.

Lisanslamanızda satın alınması gereken minimum kullanıcı CAL sayısı gibi başka kısıtlamalar yoktur, böylece çalışanlarınızı sunucu hizmetlerinin gerçek kullanımına göre özel ve esnek bir şekilde lisanslayabilirsiniz. Bu aynı zamanda Wiresoft müşterilerinin Exchange Server için kullanıcı erişimi lisanslama maliyetlerini azaltmalarını sağlar.

Wiresoft Yazılım Mağazasında yalnızca Exchange Server 2019 için kullanıcı erişim lisansları değil, aynı zamanda kullanılan yazılım olarak MS Exchange Server'ın mevcut yayın öncesi sürümleri için Cihaz CAL 'leri ve ilgili istemci erişim lisanslarının yanı sıra diğer birçok Microsoft Server programı için ilgili gerekli erişim lisanslarını içeren yazılım lisansları da bulacaksınız. Böylece, Wiresoft'un kullanılmış lisansları ile yazılım envanterinizi diğer iş alanlarında da tamamlamak için ekonomik bir olanağa sahip olursunuz, böylece yeni donanım maliyetlerinin yanı sıra tek tip olmayan yazılım sürümlerinin kullanımından kaynaklanabilecek uyumluluk sorunlarından da kaçınmış olursunuz.

Sunucu ve istemci erişim lisanslarına ek olarak, Wiresoft Yazılım Mağazasında diğer Microsoft yazılım programlarını da bulacaksınız - Kullanılmış Yazılımın sunduğu tüm tipik avantajlarla birlikte. MS Exchange Server 2019 veya başka bir Microsoft ürünü için Kullanıcı CAL 'leri hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen sohbet, e-posta veya telefon yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bağlantılar "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 25 PACK USER CAL"
Müşteri puanları "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 25 PACK USER CAL"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler