Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 - 10 PACK USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 - 10 PACK USER CAL

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

 • SW10429
 • R18-05768
 • Kalıcı olarak geçerli
 • Tüm diller
 • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
2.971,90 TRY * 3.300,90 TRY * (9,97% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Sayı 10x Kullanıcı CAL
Sistem  Windows Sunucu 
CAL Kullanıcı CAL
Teslimat kapsamı Kullanım hakkı
Süre Sınırsız
Diller Tüm diller
Terminal Sunucusu uyumlu değil(RDS CAL adresini görüntüleyin)


Microsoft Windows Server 2019'un standart veya veri merkezi sürümünün lisanslanması için, çekirdek tabanlı sunucu lisanslarına ek olarak, her kullanıcı için bir istemci erişim lisansı da gereklidir: örneğin Windows Server 2019 Kullanıcı CAL; bu, ilgili kayıtlı kullanıcıya bu Windows sunucusu için erişim hakları verir.

Ürünle ilgili diğer sorularınız için lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 - 10 PACK USER CAL"

microsoft Windows Server 2019 için 10 Kullanıcı CAL'sini kullanılmış lisans olarak satın alın

Microsoft Windows Server 2019'un standart veya veri merkezi sürümünün lisanslanması için, çekirdek tabanlı sunucu lisanslarına ek olarak, her kullanıcı için bir istemci erişim lisansı da gereklidir: örneğin Windows Server 2019 Kullanıcı CAL; bu, ilgili kayıtlı kullanıcıya bu Windows sunucusu için erişim hakları verir.

Bunun nedeni, Windows 2019 Server'ın standart veya veri merkezi sürümü için temel lisansların başka kullanıcı hakları içermemesidir, bu nedenle bunların bir Kullanıcı CAL'si olarak ayrıca satın alınması gerekir, böylece belirli bir kullanıcının Windows Server'a yalnızca - serbestçe seçilebilir olsa da - bir uç cihaz aracılığıyla kişisel olarak erişmesine izin verilir.

Wiresoft'tan Windows Server 2019 için kullanılmış bir Kullanıcı CAL 'si, yazılım ticaretinde yeni sunulan diğer istemci erişim lisanslarından daha düşük bir fiyata sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda bunlar bir paket yerine ayrı ayrı da mevcuttur. Bununla birlikte, kullanılan CAL'ler, resmi Microsoft toplu lisanslama programı aracılığıyla sunulan Windows Server 2019 için Kullanıcı İstemci Erişim Lisansları ile aynı işlevselliğe sahiptir.

Kullanılmış bir CAL ile MS Windows Server 2019'un tüm avantajlarından yararlanın

Windows Server 2019'un standart veya veri merkezi sürümü, özellikle Windows 10 tabanlı bulut tabanlı uygulamaların kullanımı için birçok yeni işlev sunmaktadır. Örneğin, Yazılım Tanımlı Ağ (SDN), yalnızca yönlendiriciler ve anahtarlar gibi fiziksel ağ cihazlarının değil, aynı zamanda ağ geçitleri gibi sanal ağ cihazlarının da merkezi olarak yapılandırılmasını ve dinamik olarak yönetilmesini sağlar. Buna ek olarak, Windows Server 2019, iki ağın neredeyse sorunsuz bir şekilde bağlanması için eşleştirilmesine olanak tanır. Kullanılmış bir Kullanıcı CAL'i ile kullanıcıların yararlanabileceği diğer özellikler şunlardır:

 • Encrypted Networks ve Datagram Transport Layer Security (DTLS) ile sanal ağların güvenli şifrelenmesi
 • Yeni Hiper-Birleşik Altyapı (HCI) özellikleri karmaşıklığı azaltıyor ve BT altyapısı dağıtımını basitleştiriyorV
 • Linux'un Korumalı VM'lerle geliştirilmiş entegrasyonu
 • Kubernetes konteynerlerinin kullanımı
 • Hassas verilerin korunması ve saldırıların erken tespiti için Gelişmiş Tehdit Koruması
 • Yerel sunucu veri depolamasını sanal bir kümede toplamak için Storage Spaces Direct
 • Storage Replica, dosya sistemi düzeyinde veri kaybını önler ve Felakete Hazırlık ile kesinti süresini en aza indirir

Windows Server Standard ve Datacenter Edition 2019 için kullanılan Kullanıcı CAL'leri hakkında önemli bilgiler

Wiresoft'un Kullanıcı CAL 'i gibi Kullanılmış Yazılımları da ilgili Windows Server 2019 Sürümünün tüm entegre işlevlerinden yararlanmak için aynı seçeneklere sahiptir: Bu, özellikle küçük ve orta ölçekli şirketlere ve kuruluşlara sunucu lisanslama için ekonomik bir alternatif sunar, çünkü aynı zamanda uyacak şekilde uyarlanabilir:

Windows Server 2019'un CAL lisanslaması hakkında bilgi

Microsoft lisanslama koşulları, Windows Server 2019'un Standart ve Datacenter sürümleri için çekirdek/işlemci çekirdeği bazında lisanslanmasını önermektedir; bu lisanslama, kullanıcıların veya son cihazların lisanslanmasıyla desteklenmelidir; sunucu lisansına dahil edilen tüm CAL'ler yalnızca yönetici haklarıyla donatılmıştır, böylece gerçek Windows sunucu hizmetlerinin kullanımı için her bir özel kullanıcı bir erişim lisansı (Kullanıcı CAL'i) gerektirir; bu aynı zamanda aynı veya daha yüksek bir Windows sunucu sürümüne karşılık gelmelidir - bu konuda daha fazla bilgi aşağıda verilmiştir.

Yalnızca bu kişisel istemci erişim lisansı, bir kullanıcıya 2019 sürümünün Windows Server işlevlerini kullanma hakkı verir; Windows Server 2019'un istemci/sunucu ortamı için saf erişim hakları içerir ve yüklenmesi gereken başka bir yazılım içermez.

Windows Server 2019 Standard veya Datacenter Edition'ı Kullanıcı CAL'leri ile lisanslamanın avantajları nelerdir?

Windows Server 2019'un CAL lisanslaması, esnek ve ihtiyaçlara dayalı kullanıcı hakları yönetimine olanak tanır. Kullanıcılar için kullanılan erişim lisanslarının kullanımı, özellikle KOBİ'ler için Windows Server hizmetlerini kullanmanın daha ekonomik bir yoludur, çünkü istemci erişim lisanslarının yalnızca gerçekten gerekli olan sayıda çalışan için satın alınması gerekir. Microsoft lisanslama modeli, Windows Server 2019 için iki tür CAL sunmaktadır:

 • Windows Server 2019 Kullanıcı CAL: Bu, özel bir kullanıcı sunucusuna erişim hakları verir
 • Windows Server 2019 Kullanıcı CAL: Bu, özel bir uç cihaza (PC, dizüstü bilgisayar, tablet, telefon) sunucu erişim hakları verir

Kullanıcı CAL'leri cihaz CAL'leri ile de birleştirilebilir.

CAL'lerin Windows Server 2019 ile sürüm uyumluluğuna dikkat edin!

Windows Server 2019 için bir Kullanıcı CAL 'si, söz konusu kullanıcıya yalnızca 2019 sürümündeki bir Windows Server'a değil, aynı zamanda 2014 (sürüm düşürme) gibi eski sürümlere de erişim hakları verir. Bu, Windows Server 2019 sürümüne (yükseltme) erişmek için kullanılamayacağından, yalnızca Windows Server 2019'un önceki bir sürümü için özel olarak tasarlanmış CAL'lere göre bir avantaj sunar. Bu nedenle, Windows Server 2019 için Kullanıcı CAL 'leri satın alırken, sunucu lisansı ile istemci erişim lisansının uyumlu olduğundan emin olunmalıdır.

Windows Server 2019'u kullanılmış bir Kullanıcı CAL'si ile lisanslarken başka nelere dikkat etmek gerekir?

Daha önce de belirtildiği gibi, yalnızca belirli bir kayıtlı çalışan Kullanıcı CAL ile Windows Server 2019 için kişisel erişim haklarını alır, bu nedenle burada ilgili Windows özellikli uç cihazın serbestçe seçilebilmesi önemlidir. Kullanıcı kaydı tamamlandıktan sonra bu artık değiştirilemez. Prensip olarak, CAL tipini Kullanıcıdan Cihaz CAL'ına veya tersine değiştirmek de mümkün değildir. Ancak, Windows Server 2019 için Kullanıcı CAL'lerini Cihaz CAL'leriyle birleştirmek mümkündür.

Microsoft'un CAL lisanslamaya yönelik bu hükümleri, Windows Server 2019'a uygunsuz erişimi önlemeyi amaçlamaktadır. Ayrıca, yetkisiz veya üçüncü taraf kullanıcıların hizmetleri kullanması engellendiğinden, bir şirket ve verileri için güvenlik de sağlarlar.

Windows Server 2019 için Kullanıcı CAL'inin Cihaz CAL'inden farkı nedir?

Prensip olarak, Windows Server 2019 için kullanılan bir Kullanıcı CAL 'si, işlevsellik açısından Cihaz CAL'si olarak adlandırılan cihaz tabanlı bir istemci erişim lisansından farklı değildir. Bu avantajlar yalnızca Windows Server'a bir şirkette erişildiği tipik şekilde görülebilir:

Windows Server 2019 için bir kullanıcı erişim lisansı yalnızca belirli bir çalışana bağlıdır, ancak nerede olursa olsun Windows Server'a erişmek için son cihazın özgür seçimini sunar. Son cihazla ilgili erişim lisansıyla karşılaştırıldığında, Kullanıcı CAL bu nedenle farklı bir kullanım kapsamı sunar, çünkü lisanslı kullanıcı kullanılan bilgisayar veya benzeriyle ilgili olarak sınırsızdır - her zaman kullanılan son cihazın İnternet'e erişimi olması şartıyla. Bu, kullanıcının Windows sunucusuna yalnızca şirketteki işyerindeki sabit bilgisayardan değil, aynı zamanda harici olarak da erişebileceği anlamına gelir: örneğin bir iş gezisi sırasında veya ev ofisinde özel bir dizüstü bilgisayar, tablet veya akıllı telefon aracılığıyla.

Bu nedenle Windows Server 2019 için Kullanıcı CAL'leri, çalışma ortamlarını sık sık değiştiren ve sunucuya bağlanmak için mevcut bir uç cihaz kullanan bu tür çalışanlara Windows Server işlevlerinin daha esnek bir şekilde kullanılmasını sağlar, çünkü Kullanıcı CAL ile bu amaç için her zaman kişisel hesaplarını kullanırlar.

Sonuç

Windows Server 2019 için hangi tür istemci erişim lisansının bir şirkette kullanımda daha fazla avantaj sağlayacağı bu nedenle durumdan duruma farklılık gösterir. Mevcut uç cihazlar üzerinden ağırlıklı erişim türüne göre Windows Server'ı kullanan çalışan sayısı burada rol oynar: çoğunluk dönüşümlü olarak mobil uç cihazları veya çeşitli bağımsız cihazları ve dolayısıyla Windows Server'a erişmek için farklı iş istasyonlarını kullandığında, kişisel Kullanıcı CAL'i daha fazla avantaj sunar. Daha önce de belirtildiği gibi, Windows Server 2019 için Kullanıcı CAL'si bir Cihaz CAL'sine dönüştürülemeyeceği veya tersi yapılamayacağı için uygun istemci erişim lisansı türüne satın almadan önce karar verilmelidir. Ancak, Windows Server 2019 için Kullanıcı CAL'lerini ve Cihaz CAL'lerini birleştirmek veya paralel olarak kullanmak mümkündür.

Microsoft Windows Server 2019 için kullanılmış Kullanıcı CAL'leri Wiresoft Online Shop'ta tek bir lisansla temin edilebilir

MS Windows Server 2019 için Kullanılmış Kullanıcı CAL'leri Wiresoft Online Shop'ta tek kullanıcı lisansı olarak mevcuttur - Microsoft toplu lisans hükümleri burada geçerli değildir. "Kullanılmış" olarak etiketleme, yazılım prensipte yıpranamayacağı için Kullanıcı CAL'lerinin kullanılabilirliğinde herhangi bir genel dezavantaj anlamına gelmez.

Wiresoft'tan Windows Server 2019 için kullanılmış Kullanıcı CAL'leri hakkında bilgi

Windows Server 2019 için kullanılmış Kullanıcı CAL 'leri, Microsoft lisanslama programı kapsamında da mevcut oldukları için çalışanlar için tipik erişim lisanslarıdır; bunların aksine, bir zamanlar, genellikle bir şirket olan önceki alıcının satın aldığı Kullanılmış Yazılım olarak Windows Server 2019 için bir kullanıcı toplu lisansının parçasıydılar. İkincisi için gerekli olmayan kullanıcı erişim lisansları ve hatta tüm toplu lisans Wiresoft'a satılmıştır. Bu süreçte, toplu lisans çözüldü ve bireysel lisanslara dönüştürüldü ve sonuçta ortaya çıkan bireysel kullanıcı erişim lisansları daha sonra kullanılmış yazılım olarak etiketlendi. "Kullanılmış" olarak etiketlenmelerine rağmen, Windows Server 2019 için bu tür kullanıcı CAL'leri tamamen kullanılabilir, çünkü işlevselliklerinde veya kullanım ömürlerinde herhangi bir kısıtlama açısından yeni bir lisanstan farklı değildirler.

Windows Server 2019 için Kullanıcı CAL'lerine yönelik kullanılmış yazılımın alıcı güvenliği

Windows Server için Kullanılmış Kullanıcı CAL'leri, Wiresoft müşterileri için Windows Server lisanslamasında sadece daha ucuz bir alternatif olmakla kalmaz, aynı zamanda güvenlidir! Bir müşteri olarak, "kullanılmamış" yeni CAL'lere kıyasla daha düşük bir fiyatla bizden Microsoft Windows Server 2019 için tek bir Kullanıcı CAL'si alırsınız, aksi takdirde anında indirme ve birlikte verilen toplu lisans anahtarıyla anında lisans etkinleştirme yoluyla olağan alıcı güvenliğine sahip olursunuz.

Windows Server 2019 için kullanılmış CAL'leri satın almak ve kullanmak yasal mı?

Wiresoft'tan satın aldığınız Windows Server 2019 için tüm kullanıcı ve diğer erişim lisansları, şirketlerin veya kuruluşların lisans envanterinden gelir. Bu nedenle, hem satış hem de satın alma, kullanılmış yazılım ticaretine açıkça izin veren geçerli yargı yetkisine tabidir; çeşitli mahkeme kararları yasallığı açıkça teyit etmiştir.

Müşteriler için, Windows Server 2019 için Kullanıcı CAL 'lerinin veya Wiresoft tarafından kullanılan yazılım olarak sunulan diğer istemci erişim lisanslarının satın alınması ve bu nedenle kullanılması, ne Wiresoft ne de müşteri olarak siz herhangi bir yasal hükmü ihlal etmediğiniz için yasal güvenlik sunar. Ayrıca, Wiresoft'un kullanılmış CAL'leri, önceki tüm alıcıların eksiksiz kanıtı nedeniyle denetime de dayanıklıdır!

Windows Server 2019 için kullanılmış Kullanıcı CAL'leri satın alırken Wiresoft avantajlarınız

Özet: Wiresoft'un kullanılmış yazılımı, müşterilerimize yalnızca Windows Server 2019 için Kullanıcı C AL'leri için değil, aynı zamanda diğer erişim lisansları için de diğer yazılım satıcılarının birçok teklifine uygun fiyatlı bir alternatif sunar. Ayrıca, daha önce de belirtildiği gibi, istemci erişim lisansları için esnek olmayan kademelendirmenin aksine, satın alma sırasında satın alınması gereken minimum Kullanıcı CAL sayısında herhangi bir kısıtlama yoktur, bu nedenle işletmeler ve diğer müşteriler, Windows Server hizmetlerinin gerçek kullanımını doğru bir şekilde lisanslayarak sunucu lisanslama maliyetlerini azaltabilirler.

Wiresoft çevrimiçi mağazasında, Kullanıcı CAL'leri için Kullanılmış Yazılım erişim lisanslarına ek olarak Windows Server 2019 için Cihaz CAL'lerinin yanı sıra ilgili erişim lisansları da dahil olmak üzere Windows Server'ın diğer sürümleri veya diğer sunucu yazılımları için lisanslar bulacaksınız. Bu şekilde, diğer alanlardaki mevcut yazılım stoğunuzu uygun fiyatlarla kullanılmış lisanslarla tamamlayabilir veya güncelleyebilir ve ayrıca yeni donanım satın alma maliyetlerinden ve tek tip olmayan yazılım sürümlerinden kaynaklanan uyumluluk sorunlarından kaçınabilirsiniz.

CAL'lere veya sunucu yazılımlarına ek olarak, Wiresoft Yazılım Mağazasında diğer Microsoft yazılım ürünlerini de bulacaksınız - Wiresoft'un kullanılmış yazılımlarının tüm avantajlarıyla birlikte. Windows Server 2019 veya başka bir Microsoft ürünü için Kullanıcı CAL 'leri hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen sohbet, e-posta veya telefon yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bağlantılar "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 - 10 PACK USER CAL"
Müşteri puanları "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 - 10 PACK USER CAL"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler