Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2022 - 10 PACK DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2022 - 10 PACK DEVICE CAL

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

 • SW10470
 • 6VC-00979
 • Kalıcı olarak geçerli
 • Tüm diller
 • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
13.139,90 TRY * 14.598,90 TRY * (9,99% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Miktar 10x Device CAL
Sistem  Windows Sunucu
CAL RDS Device CAL
Teslimat kapsamı Lisans Kimliği + Kimlik Doğrulama Kodu 
Çalışma Zamanı Sınırsız
Diller Tüm diller
Terminal Sunucusu Uyumlu


Windows Server 2022 için Uzak Masaüstü Hizmetleri (RDS) ile ilgili uygulamalar merkezi olarak kullanıcıların kullanımına sunulabilir. Kullanıcıların belirli bir Windows özellikli terminal cihazıyla bunlara uzaktan erişebilmeleri için bir Client Access License (Device CAL) gereklidir ve bu da kullanıcıya yalnızca uzak masaüstü oturumu kapsamında Windows Server 2022'ye bağlanma hakkı verir. RDS Device CAL ile donatılmış ilgili uç cihaz için erişim haklarına sahip olan herhangi bir çalışan, örneğin destek, başka bir bilgisayara erişim veya Sanal Masaüstü Altyapısı (VDI) kullanmak için Windows Server'a erişebilir.

Ürünle ilgili diğer sorularınız için lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2022 - 10 PACK DEVICE CAL"

windows Server 2022 için Uzak Masaüstü Hizmetleri için en son Aygıt CAL'sinin 10 katı

Windows Server 2022 için Uzak Masaüstü Hizmetleri (RDS) ile, ilgili uygulamalar kullanıcılar için merkezi olarak sağlanabilir. Kullanıcıların bunları belirli bir Windows özellikli uç cihazla uzaktan kullanabilmeleri için, bu cihaz için yalnızca uzak masaüstü oturumu kapsamında Windows Server 2022'ye bağlantı yetkisi veren bir İstemci Erişim Lisansı (Device CAL) gereklidir. RDS Device CAL ile donatılmış ilgili uç cihaz için erişim haklarına sahip olan herhangi bir çalışan, örneğin destek almak, başka bir bilgisayara erişmek veya Sanal Masaüstü Altyapısı (VDI) kullanmak için Windows Server'a erişebilir.

Wiresoft'ta Windows Server 2022 için RDS Device CAL'leri ucuz kullanılmış yazılım olarak bulabilirsiniz. Ayrıca, özelleştirilmiş lisanslamanız için istediğiniz sayıda RDS Cihaz CAL'ını ücretsiz olarak seçebilirsiniz.

Windows Server 2022 için RDS Device CAL'in avantajları nelerdir?

Windows Server 2022'de Uzak Masaüstü Hizmetleri, ana bilgisayar olarak hizmet veren ilgili bir Windows sunucusu aracılığıyla kullanılabilen çeşitli Windows uygulamalarına uzaktan erişimi kontrol eden özel bir sunucu rolünü temsil eder. Bu nedenle, yalnızca ilgili istemci erişim lisansına sahip olan kullanıcılar - örneğin bir son cihaz için - Windows sunucusunu ve bunun üzerinden sunulan hizmetleri yerel olarak bağımsız bir şekilde (uzaktan) İnternet bağlantısı üzerinden PC, dizüstü bilgisayar vb. ile kullanabilir.

Windows Server 2022 ayrıca ağ güvenliği, Windows ve Kubernetes ile konteyner oluşturma ve Remote Desktop oturumlarında veri ve sunucuların taşınması, depolama ve sanallaştırma alanlarında birçok yeni işlev ve optimizasyon sunuyor. Diğerlerinin yanı sıra, son derece güvenli sanallaştırma altyapıları oluşturmak ve yönetmek için Taşıma Katmanı Güvenliği, Yazılım Tanımlı Ağ (SDN), Doğrudan Depolama Alanları (SSD) ve Depolama Çoğaltması, Sanal OSE, Hyper-V ve Korumalı Sanal Makineler'in (SVM) en son sürümü mevcuttur.

Windows Server 2022 ayrıca AMD işlemcileri, İletim Kontrol Protokolü'nün (TCP) yeni sürümleri, RACK (Recent ACKnowledgment) ve RSC (Receive Segment Coalescing) kullanarak İç İçe Sanallaştırmayı destekler ve varsayılan olarak tarayıcı olarak Microsoft Edge'i kullanır.

Yöneticiler için RDS CAL'lerin Avantajları

Yöneticiler ayrıca Windows Server 2022 için RDS Device CAL ile birçok pratik avantaja sahiptir, çünkü bir şirketteki uç cihazları yönetmek için gereken çabayı önemli ölçüde azaltır ve böylece örneğin dağıtımı çok daha verimli hale getirir. Yazılım ve güncellemeler bir şirket ortamında merkezi olarak sağlanabilir ve artık her bir uç cihaza ayrı ayrı yüklenmesi gerekmez. Uygulamalar yalnızca sunucu üzerinde kullanıma sunulur veya sunucu üzerinden güncellenir.

Bir RDS Device CAL kullanan kullanıcıların bireysel erişimi de bir yönetici tarafından ayrı ayrı kontrol edilebilir, çünkü Uzak Masaüstü Hizmetleri kayıtlı çalışan başına farklı hakların atanmasına da izin verir. Bu, iş istasyonlarının sağlanması veya bakımı için harcanan toplam çabayı önemli ölçüde azaltır.

Uzak Masaüstü Hizmetleri Cihaz CAL'in kullanıcılar için tipik avantajları

Ancak her şeyden önce, bir şirketteki çalışanlar Windows Server 2022 için RDS Device CAL'den çeşitli şekillerde yararlanırlar. Eriştikleri kayıtlı son cihazın konumundan bağımsız olarak standartlaştırılmış bir Windows çalışma ortamından faydalanırlar.

Bu amaçla, Windows Server 2022'nin donanım gereksinimleri için genellikle yeterli olmayan daha zayıf bir performansa veya donanıma sahip eski uç cihazlar da kullanılabilir. Bunun nedeni, lisanslı bilgisayarın ana bilgisayar üzerinden bir uzak masaüstü oturumu kapsamında Device CAL aracılığıyla belirli bir uygulamaya eriştiği anda, bu uygulamanın yalnızca sunucuda çalıştırılmasıdır. Bu, diğer istemci bağlantılarından bağımsız olarak yapılır ve ilgili çalışana yalnızca kendi oturumu gösterilir. Windows Server 2022'nin Uzak Masaüstü Hizmetleri için bir Aygıt CAL'si ile yeni donanım sağlama maliyetleri azaltılabilir veya önlenebilir; ince istemcilerin kullanımı da mümkündür.

Uzak Masaüstü Hizmeti CAL'leri için Microsoft lisans yönetimi

Genel bir kural olarak, herhangi bir Microsoft sunucu yazılımının uygulanması her zaman gerçek kullanımından ayrıdır. İster doğrudan ister uzaktan olsun, Windows sunucusuna her erişim için her zaman ilgili bir istemci erişim lisansı (CAL) gereklidir. Microsoft, Windows Server programlarının kullanımı için erişim haklarını, İstemci Erişim Lisanslarına (Client Access Licenses - CALs) dayanan kendi lisans yönetimi aracılığıyla düzenler.

Böylece, örneğin, Uzak Masaüstü Hizmetleri için Cihaz CAL'leri, Windows sunucusuna erişimin yalnızca bunlarla yetkilendirilmiş bir uç cihaz için mümkün olmasını sağlar. Microsoft'a göre, bu aynı zamanda bir sunucu tarafından sağlanan veri ve hizmetlerin güvenliğini de sağlar, çünkü kayıtlı olmayan, yani ilgili erişim lisansına sahip olmayan son cihazların sunucu aracılığıyla sunulan hizmetlere veya verilere erişimi engellenir.

Microsoft, Windows Server 2022 için iki farklı türde Uzak Masaüstü Hizmetleri CAL'si sunar:

 • Özel bir uç cihazın (PC, dizüstü bilgisayar, tablet, cep telefonu) erişim haklarını aldığı RDS için Cihaz CAL
 • Belirli bir kullanıcıya erişim hakları veren RDS için Kullanıcı CAL'si

 Windows Server 2022 Uzak Masaüstü Hizmetleri için bir CAL, birlikte bir uç cihazın veya kullanıcının Windows Server Hizmetlerini kullanmasını sağlayan çeşitli bileşenlerden oluşur:

 • Gerçek Uzak Masaüstü Lisansı, ilgili CAL'nin kullanımını düzenler ve bunu bir cihaz veya kullanıcı için kullanılabilir hale getirir.
 • Uzak Masaüstü Oturum Ana Bilgisayarı, bir uzak oturum sırasında kullanıma sunulan tüm masaüstlerini veya programları yönetir.
 • Uzak Masaüstü Bağlantı Aracısı tüm uzak bağlantıları yönetir ve bir oturumun sonlandırılması durumunda bunları geri yükler.
 • Uzak Masaüstü Ağ Geçidi, bir terminal aracılığıyla genel ağdaki bir Windows masaüstüne erişimi denetler.
 • Uzak Masaüstü Hizmetleri için Web Erişimi, bir web portalı aracılığıyla belirli kullanıcılar veya gruplar için erişim sağlar.

Daha önce de belirtildiği gibi, Device CAL for Remote Desktop Services aracılığıyla kaydedilen belirli bir uç cihaz için erişim haklarını düzenler. Bu süreçte, lisanslama sırasında, uç cihaz ile istemci bilgisayar arasında ilk kez bir bağlantı kurulduğunda, ilkine geçici bir erişim lisansı verilir. İkinci kişi bir uzak masaüstü oturumunda ana sunucuya ikinci kez bağlandığında, kalıcı Aygıt RDS-CAL verilir.

RDS Cihaz CAL'lerinin özel avantajları nelerdir?

RDS Device CAL daha sonra her uzak masaüstü oturumu için Windows sunucusuna veya ana bilgisayara uygun erişim haklarını yönetir. Bu uç cihazı kullanma yetkisi olan veya kullanabilen her çalışan - PC, dizüstü bilgisayar, tablet vb. olup olmadığına bakılmaksızın - sunucu konumundan bağımsız olarak özellikle yerel olarak uzak masaüstü hizmetlerinden yararlanabilir. Bu nedenle RDS Device CAL, birden fazla çalışanın bir terminal cihazını paylaşması durumunda daha büyük avantaj sağlar.

Windows Server için RDS Aygıt CAL'leri için sürüm uyumluluğu önemlidir

Bir RDS Device CAL lisanslanırken, istemci erişim lisansı sürümünün her zaman Windows Server'ın geçerli sürümüyle uyumlu olduğundan emin olmak önemlidir. Sürüm düşürme de mümkündür, ancak yükseltme mümkün değildir: Bunun nedeni, RDS Device CAL 2022'nin Windows Server 2022'nin yanı sıra 2019 gibi eski sunucu sürümleri için erişim hakları içermesi, ancak gelecekteki daha yüksek sunucu sürümleri için erişim hakları içermemesidir. Bu nedenle, RDS Device CAL'in önceki bir sürümü Windows Server 2022 ile uzak bağlantılar için kullanılamaz.

Windows Server 2022 için RDS Aygıt CAL'leri hakkında daha fazla bilgi

 • RDS Cihaz CAL'i fiziksel olarak belirli bir son cihaza atanır - bireysel bir kullanıcıya değil
 • Her RDS Device CAL, Active Directory'deki kaydından bağımsız olarak ilgili lisans sunucusu tarafından izlenir
 • Geçici olarak kullanılabilen bir RDS Cihaz CAL'i 52 ila 89 gün arasında geçerlidir
 • Önceden tanımlanmış Cihaz CAL'lerinin sayısı aşılamaz

RDS Cihaz CAL'lerine İlişkin Sonuç

Windows Server 2022 için hangi Uzak Masaüstü Hizmetleri CAL türünün bir şirkette daha büyük avantaj sağlayacağı, bireysel duruma veya şirketin büyüklüğüne bağlıdır. Özellikle birkaç çalışan bir uç cihazı dönüşümlü olarak kullanıyorsa (örneğin vardiyalı çalışma), RDS Device CAL daha fazla kullanım seçeneği sunar ve bu nedenle daha az istemci erişim lisansına ihtiyacınız olur.

Bir RDS CihazCAL'sini daha sonra bir Kullanıcı CAL'sine dönüştürmek veya tersini yapmak mümkün olmadığından, bir tür istemci erişim lisansı için karar satın alma sırasında verilmelidir. Bu nedenle, lütfen bir Wiresoft çalışanına Uzak Masaüstü Hizmetleri CAL'leri ile sizin için en iyi lisanslamayı sorun.

Microsoft Windows Server 2022 için kullanılmış RDS Cihaz CAL'leri için Wiresoft ile alıcı güvenliğiniz

Windows Server 2022 için Remote Desktop Services için mevcut Cihaz CAL'leri, Wiresoft Online Shop'ta bir istemci erişim lisansından başlayan kullanılmış yazılım olarak mevcuttur. Yalnızca CAL kullanılmış yazılımının benzer yeni yazılımlara kıyasla daha düşük fiyatından değil, aynı zamanda aşağıdaki avantajlar nedeniyle alıcının güvenliğinden de yararlanın:

 • Wiresoft müşterileri bir veya daha fazla kullanılmış RDS Device CAL satın alırken, daha önce bir şirket tarafından satın alınmış ve Wiresoft'a satılmış orijinal Microsoft tek lisanslarını alırlar.
 • Microsoft Windows Server 2022'nin Uzak Masaüstü Hizmetleri için kullanılmış istemci erişim lisanslarının yasal ticaretinin yasal dayanağı, bunların satın alınması ve kullanılmasının yanı sıra yeniden satışına da açıkça izin veren yürürlükteki yasadır.
 • Wiresoft tarafından yeniden satıldığında, Windows Server 2022'ye yönelik bir RDS Aygıt CAL'si, "kullanılmış" ifadesi bu istemci erişim lisansının işlevselliği üzerinde herhangi bir kısıtlama anlamına gelmese de kullanılmış olarak işaretlenir.
Bağlantılar "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2022 - 10 PACK DEVICE CAL"
Müşteri puanları "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2022 - 10 PACK DEVICE CAL"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler