Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT SQL SERVER 2022 DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT SQL SERVER 2022 DEVICE CAL

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

  • SW10481
  • 359-01464
  • Kalıcı olarak geçerli
  • Tüm diller
  • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
2.542,90 TRY * 2.823,90 TRY * (9,95% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Miktar 1x Cihaz CAL
Sistem  SQL Server 
CAL Cihaz CAL
Teslimat kapsamı Lisans Kimliği + Kimlik Doğrulama Kodu 
Çalışma Zamanı Sınırsız
Diller Tüm diller


Bir Device CAL ile kullanıcılar, Standart gibi belirli sürümler için yeni SQL Server 2022 yazılımında sunulan Microsoft'un güvenilir ilişkisel veri platformunun işlevlerine ve hizmetlerine erişebilir ve kapsamlı kullanım için şirketlere ve kuruluşlara mevcut veritabanının yanı sıra analiz ve raporlama işlevleri sağlayabilir. SQL Server 2022, güçlü performansı ve kapsamlı iletişim arayüzlerinin yanı sıra, veriler ve bunların bütünlüğü için kapsamlı güvenlik ve koruma önlemlerinin yanı sıra bulutta da farklı uygulamalar için sağlanmasına olanak tanıyan diğer birçok özellik dahil olmak üzere Büyük Veri kümelerinin kullanımıyla ikna ediyor.

Ürünle ilgili diğer sorularınız için lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT SQL SERVER 2022 DEVICE CAL"

Microsoft SQL Server 2022 Device CAL

Device CAL ile kullanıcılar, Standard gibi belirli sürümler için yeni SQL Server 2022 yazılımında sağlanan Microsoft adresinden güvenilir ilişkisel veri platformunun işlevlerine ve Services adresinden mevcut veritabanının yanı sıra şirketler ve kuruluşlar için kapsamlı kullanıma yönelik analiz ve raporlama işlevlerine erişebilirler. SQL Server 2022, güçlü performansı ve kapsamlı iletişim arayüzlerinin yanı sıra, veriler ve bunların bütünlüğü için kapsamlı güvenlik ve koruma önlemleri de dahil olmak üzere Büyük Veri kümelerinin kullanımının yanı sıra Cloud adresinde bile çeşitli uygulamalar için sağlanmasını sağlayan diğer birçok özellik ile etkileyicidir.

Kullanıcıların Microsoft SQL Server 2022'nin Server hizmetlerine eriştiği her Windows özellikli son cihaz, SQL Server lisansına dahil olmadığından ek bir istemci erişim lisansı (Device CAL) gerektirir. Yalnızca istemci erişim lisansı bir son cihaza gerekli erişim haklarını verir. Sonuç olarak, Desktop PC, dizüstü bilgisayar, akıllı telefon veya tabletin Device CAL ile lisanslı olup olmadığı önemli değildir. Bu nedenle Device CAL adresini satın alan kişi SQL Server 2022 adresine erişmek için hangi lisanslı uç cihazı kullanmak istediğine karar vermekte özgürdür. Ayrıca, SQL Server 'nin önceki bir sürümü için bir Device CAL mevcut SQL Server sürüm 2022'ye erişmek için kullanılamaz.

SQL Server 2022 için kullanılmış Device CAL'ler Wiresoft adresinden ön sipariş verilebilir! Bunların resmi çıkış tarihinden hemen sonra kullanıma sunulması bekleniyor. Wiresoft adresindeki kullanılmış yazılımla, yazılım ticaretinde sunulan son cihazlar için yeni SQL istemci erişim lisanslarına kıyasla daha düşük fiyattan ve SQL 2022 Server yazılımınız için yalnızca gerçekten ihtiyacınız olan sayıda Device CAL satın alma olanağından yararlanırsınız!

SQL Server 2022 Device CAL - MS SQL Server 2022'nin tüm yeni avantajlarından yararlanın

SQL Server 2022, farklı büyüklükteki şirketlere ve kuruluşlara çok çeşitli veritabanlarının yanı sıra kurumsal kaynak planlama ve CRM sistemleri ile ERP yazılımlarında yaygın olarak kullanılan analiz ve raporlama işlevleri sağlayan Microsoft adresindeki güvenilir İlişkisel Veritabanı Yönetim Sisteminin en son sürümüdür. SQL Server 2022, bu iş alanları için büyüyen zorluklara esnek bir şekilde uyarlanabilen güçlü, Cloud destekli bir ilişkisel veritabanı yönetim sistemi sağlar.

SQL Server 2022 - Tipik Services 

SQL Server 2022 sürümüne bağlı olarak Device CAL ile çalışanlar, sistematik toplama için hedeflenen veritabanı sorgularını işlerken izleme işlevlerinin yanı sıra verilerin kümelenmesi (grup ataması) gibi işlevleri de kullanabilir. Lisanslı bir terminale sahip kullanıcılar, makine öğrenimi araçlarının yanı sıra harici veri kaynaklarından Transact-SQL sorgularının optimize edilmiş şekilde işlenmesi için PolyBase de dahil olmak üzere Akıllı Sorgu İşleme'nin daha büyük veri hacimlerinin hızlandırılmış sorgulanmasında sunduğu tüm avantajlardan da yararlanır.

SQL Server 2022 - Büyük Veri Kümesi

Özellikle MS SQL Server 'da Büyük Veri Kümelerinin kullanıma sunulması, SQL Server sürüm 2022'de kapsamlı Büyük Veri yönetimi için, örneğin büyük veri hacimlerinin hızlandırılmış ve aynı zamanda güvenilir bir şekilde işlenmesi için akıllı sorgu işleme ve bunların çeşitli Cloud tabanlı uygulamalar için sağlanması da dahil olmak üzere bir dizi güçlü analiz aracının bir kez daha mevcut olduğu anlamına gelmektedir. Böylece Büyük Veri iş yükleri de SQL Server 'a taşınabilir, ancak aynı zamanda harici veritabanları da doğrudan sorgulanabilir.

Big Data Clusters ile Kubernetes üzerinden SQL Server, HDFS ve Spark konteynerlerinin ölçeklenebilir kümeleri de sağlanabiliyor. HDFS depolama havuzlarında yapay zeka ve makine öğrenimi görevlerini gerçekleştirmek de mümkündür; bu sayede çeşitli harici kaynaklardan gelen veriler analiz edilebilir, ilişkisel verilerle birleştirilebilir ve Data Lake aracı kullanılarak depolanabilir. Yapay zeka araçlarının yanı sıra örneğin Spark, R, Python ve Java da kullanılabilir. Bu şekilde oluşturulan uygulamalar daha sonra konteynerler ve Büyük Veri kümesinde depolanan verilere erişen web hizmetleri için uygulamalar olarak tasarlanabilir.

Diğer özellikler arasında paralel sorgulama ve veri yazma ve işleme için Transact-SQL ve Büyük Veri kümelerini yatay olarak ölçeklendirerek veri analizinin performansını artıran Data Mart özelliği de yer alıyor.

SQL Server 2022 için Device istemci erişim lisansı ile kullanılabilen Services hakkında güncel bilgi için Wiresoft adresinden ekibimizden biriyle iletişime geçin.

SQL 2022 Device CAL - Lisanslama nasıl yapılır?

Belirli SQL Server 2022 sürümleri için, Core tabanlı lisanslamaya alternatif olarak, Client-Access lisanslaması, örneğin son cihazlar için, Microsoft lisans yönetiminden de edinilebilir. Ön koşul, Windows özellikli bir uç cihazda Server hizmetlerinin kullanılmasına izin verilebilmesi için CAL 'un en azından aynı veya daha yüksek bir sürüm için geçerli olmasıdır. Device CAL 2022 yalnızca SQL Server 2022 istemci/sunucu ortamı için erişim haklarını içerir ve yüklenmesi gereken herhangi bir yazılım yoktur.

Microsoft lisans modeli muhtemelen SQL Server 2022'nin belirli sürümleri için yine iki tür CAL sunacaktır:

  • Device CAL sQL Server 2022 için: bununla, özel bir uç cihaz (örneğin PC, dizüstü bilgisayar, tablet, telefon) erişim haklarını alır
  • User CAL sQL Server 2022 için: bununla, özel bir User erişim hakları alır

SQL Server 2022 - CAL tabanlı lisanslamanın avantajları nelerdir?

Microsoft SQL Server 'un belirli sürümleri için şirketler Core tabanlı ve CAL tabanlı lisanslama arasında seçim yapabilirler. Lisanslanacak uç cihaz sayısına bağlı olarak, CAL'lerin satın alınması müşteriler için mali açıdan daha uygun bir alternatif olabilir. Ve Wiresoft adresindeki kullanılmış Device erişim lisansları ile artık belirlenmiş, katı bir lisans ölçeği yoktur ve bu nedenle tam olarak gerçekten ihtiyacınız olan sayıda Device CAL satın alırsınız ve istediğiniz zaman ek bireysel Deivce CAL'leri satın alabilirsiniz.

SQL 2022 Device CAL - SQL Server 2022 için sürüm uyumluluğunu kullanın!

Device CAL for SQL Server 2022, Microsoft tarafından yayınlanan en son istemci erişim lisansıdır. İlgili SQL Server 2022 sürümüne ek olarak daha eski Server yazılımını kullanmayı planlıyorsanız, Device CAL SQL Server 2022 size bir sürüm düşürme avantajı sunar, çünkü bir uç cihazı 2019 ve daha eski sürümler gibi önceki sürümler için erişim haklarıyla da donatır. Tersine, SQL Server 'nin önceki sürümleri için geçerli bir Device CAL adresiniz varsa, SQL Server 2022'ye (yükseltme) erişemezsiniz.

SQL 2022 Device CAL - SQL Server 2022 lisanslama koşulları nelerdir?

Daha önce de belirtildiği gibi, Pro Device CAL belirli bir uç cihaz SQL için erişim haklarını alır Server 2022. Kullanılan CAL'ler için bunlar yeni istemci erişim lisansları ile aynıdır. Ancak, kayıt tamamlandıktan sonra Device CAL başka bir PC'ye, dizüstü bilgisayara vb. aktarılamaz. Ayrıca CAL tipini değiştirmek ve örneğin Device CAL adresini bir User (Kullanıcı CAL) kaydetmek için kullanmak mümkün değildir. Ancak, SQL Server 2022 için Device CAL'lerinin ve Device CAL'lerinin paralel kullanımı mümkündür.

Bu hükümlerle Microsoft CAL lisans yönetimi, bir SQL Server 2022 ve verilerine uygunsuz erişimin önlenmesine ve yetkisiz cihaz erişimine karşı güvenliklerinin artırılmasına da katkıda bulunmak istemektedir.

SQL Server 2022 Device CAL - SQL Server 2022 için avantajlar nelerdir?

Device CAL , SQL Server 2022 Services kullanırken dahil edilen erişim seçenekleri açısından User CAL 'den farklı değildir.

Sadece çeşitli SQL sürümlerinin işlevlerinde farklılıklar vardır. Cihaza özel istemci erişim lisansı (Device CAL), SQL Server'a farklı şekilde düzenlenmiş erişim seçenekleri nedeniyle yalnızca başka avantajlar sunar: Device CAL ile lisanslanan Windows özellikli uç cihaz, yetkili herhangi bir şirket çalışanı tarafından sunucu erişimi için kullanılabilir. Lisanslı uç cihaz birkaç çalışan tarafından dönüşümlü olarak kullanılıyorsa Device CAL daha büyük bir avantaj sunar. Dizüstü bilgisayar veya tablet gibi Device CAL ile donatılmış mobil uç cihazlar, ilgili kullanıcı tarafından SQL sunucusuna erişim için yerel olarak bağımsız bir şekilde (örneğin Home-Office adresinde veya yolda) kullanılabilir.

Kullanılmış yazılım olarak Microsoft SQL Server 2022 veya diğer Microsoft yazılımları için istemci erişim lisansları satın alma hakkında başka sorularınız varsa, lütfen e-posta, telefon veya sohbet yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. 

Bağlantılar "MICROSOFT SQL SERVER 2022 DEVICE CAL"
Müşteri puanları "MICROSOFT SQL SERVER 2022 DEVICE CAL"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler