Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT SQL SERVER 2022 USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT SQL SERVER 2022 USER CAL

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

 • SW10480
 • 359-01469
 • Kalıcı olarak geçerli
 • Tüm diller
 • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
2.542,90 TRY * 2.823,90 TRY * (9,95% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Miktar 1x Kullanıcı CAL
Sistem  SQL Server 
CAL Kullanıcı CAL
Teslimat kapsamı Lisans Kimliği + Kimlik Doğrulama Kodu 
Çalışma Zamanı Sınırsız
Diller Tüm diller


SQL Server 2022'nin yeni sürümüne erişmek için, belirli sürümlerin veya lisanslama biçimlerinin kullanıcıları, örneğin bir Kullanıcı CAL'si biçiminde bir İstemci Erişim Lisansı gerektirir. Yalnızca böyle bir lisansla Microsoft'un bu güvenilir ilişkisel veri platformunun işlevleri ve hizmetleri kullanılabilir: birçok analiz ve raporlama işlevinin yanı sıra, verilerin kapsamlı kullanımı ve çeşitli uygulamalar için sağlanması için şirketlerin ihtiyaç duyduğu diğer veritabanı işlevleri - bulutta da. Bu amaçla, SQL Server 2022 yalnızca kapsamlı iletişim arayüzleri sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda Büyük Veri kümelerinin kullanımıyla güçlü performansın yanı sıra verilerin bütünlüğünü sağlamak için kapsamlı güvenlik ve koruma önlemleri de sunuyor.

Ürünle ilgili diğer sorularınız için lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT SQL SERVER 2022 USER CAL"

User CAL Microsoft SQL Server 2022 için

SQL Server 2022'nin yeni sürümüne erişmek için, belirli sürümlere veya lisanslama biçimlerine sahip kullanıcıların Client Access lisansı (örneğin User CAL şeklinde) almaları gerekir. Sadece böyle bir lisansla, Microsoft 'un bu güvenilir ilişkisel veri platformunun işlevleri ve Services 'u kullanılabilir: birçok analiz ve raporlama işlevinin yanı sıra, verilerin kapsamlı kullanımı ve çeşitli uygulamalar için sağlanması için şirketler tarafından ihtiyaç duyulan diğer veritabanı işlevleri ile - Cloud 'da da. Bu amaçla, SQL Server 2022 yalnızca kapsamlı iletişim arayüzleri sağlamakla kalmaz, aynı zamanda Büyük Veri kümelerinin kullanımı yoluyla güçlü performansın yanı sıra verilerin bütünlüğünü sağlamak için kapsamlı güvenlik ve koruma önlemleri de sunar.

Sürüm 2022'nin SQL Server lisansı muhtemelen yine yalnızca SQL Server 'yi lisanslayacağından, ancak Server hizmetlerine erişim yetkisi vermeyeceğinden, kullanıcıların ek bir istemci erişim lisansına (Kullanıcı CAL) ihtiyacı olacaktır. Bu, belirli bir bireysel kullanıcıya gerekli erişim haklarını veren tek lisanstır. User CAL ile lisanslı kullanıcının erişim için bir Desktop PC, bir dizüstü bilgisayar, bir tablet veya akıllı telefon kullanması fark etmez. Bu nedenle User CAL kullanımı, SQL Server 2022'ye erişmek için farklı uç cihazları dönüşümlü olarak kullanma hakkı verir. SQL Server 'nin önceki bir sürümü için geçerli olan daha eski bir User CAL ile artık mevcut SQL Server sürüm 2022'ye de erişemeyecektir.

SQL Server 2022 için kullanılmış User CAL'ler Wiresoft adresinden ön siparişe açılmıştır! Yeni SQL Server için resmi yayın tarihinden sonra, bunlar hemen kullanılabilir olacaktır. Wiresoft adresinden kullanılmış yazılım satın alırken, yalnızca yazılım ticaretinde sunulan User için yeni SQL istemci erişim lisanslarına kıyasla daha düşük fiyattan yararlanmakla kalmaz, aynı zamanda SQL 2022 Server erişiminiz için gerçekten ihtiyaç duyduğunuz sayıda User CAL satın alma olanağından da yararlanırsınız!

SQL 2022 User CAL - Güncel bir sürümle SQL Server 2022'nin tüm avantajlarından yararlanın

SQL Server 2022 sürümü şu anda Microsoft 'un İlişkisel Veritabanı Yönetim Sisteminin en son sürümüdür ve şirketlere çeşitli kaynaklardan gelen verileri analiz etmek ve değerlendirmeleri belgelemek için raporlama işlevleri de dahil olmak üzere CRM veya mal yönetim sistemlerinde vb. kullanım için kullanılabilir hale getirmek için kapsamlı bir işlev portföyü sağlar. Tüm bu iş alanları için SQL Server 2022, ilgili gereksinimlere esnek bir şekilde uyarlanabilen ve aynı zamanda ölçeklendirilebilen Cloud özellikli bir veritabanı yönetim sistemidir.

SQL Server 2022 - Büyük Veri Kümelerini Kullanma

SQL Server 2022 sürümüne bağlı olarak, sistematik toplama ve izleme için kullanılan hedefli veritabanı sorgularını işlemek için makine öğrenimi araçları da dahil olmak üzere çeşitli işlevler mevcuttur. Veri kümeleme seçeneği ile User, Akıllı Sorgu İşleme, PolyBase ve Transact-SQL ile harici veri kaynaklarından gelen verilerin optimize edilmiş şekilde işlenmesinin yanı sıra Cloud tabanlı çeşitli uygulamalar için de büyük miktarda verinin hızlandırılmış sorgulamasını kullanır:

 • Özellikle büyük miktarlardaki verilerin kapsamlı yönetimi için "Büyük Veri Kümesi" özelliği sayesinde User CAL adresini kullanan kullanıcılar, SQL Server sürüm 2022'de yine bir grup güçlü analiz aracına sahip oluyor. Bunlarla birlikte Büyük Veri iş yükleri de bir yandan SQL Server adresine taşınabilirken, diğer yandan harici veritabanları da doğrudan sorgulanabiliyor.
 • Büyük Veri kümeleri ayrıca Kubernetes aracılığıyla SQL Server, HDFS ve Spark kapsayıcılarından oluşan ölçeklenebilir kümelerin sağlanmasına da olanak tanır.
 • Ayrıca, yapay zeka ve makine öğrenimi görevleri HDFS depolama havuzlarında gerçekleştirilebilir.
 • Entegre yapay zeka araçlarının yanı sıra Spark, R, Python ve Java da bu amaç için kullanılabilir.
 • Veri Gölü, çeşitli dış kaynaklardan gelen verilerin analiz edilmesine, ilişkisel verilerle birleştirilmesine ve depolanmasına olanak tanır.
 • Transact-SQL, veri sorgulama, yazma ve işleme gibi görevlerin paralel yürütülmesini sağlar.
 • Data Mart, Büyük Veri kümelerini yatay olarak ölçeklendirerek veri analizinin performansını artırır.
 • Uygulamalar hem konteynerler hem de web hizmetleri için uygulamalar olarak tasarlanabilir; bunlar bir Büyük Veri kümesinde depolanan verilere erişir.

SQL Server 2022'de User istemci erişim lisansı ile kullanılabilen tüm Services hakkında güncel bilgi için lütfen Wiresoft personelimizden biriyle iletişime geçin.

SQL 2022 User CAL - Avantajları nelerdir?

User CAL SQL Server 2022 Services - sürümlerin işlevselliğine bağlı olarak değişir - Device User CAL olarak kullanmak için aynı erişim haklarını sağlar.

Kullanıcıya özel istemci erişim lisansı (Kullanıcı CAL) yalnızca SQL Server'a erişim için farklı seçenekler sunar: User CAL lisansına sahip bir çalışan, sunucuya erişim için şirketteki Windows özellikli herhangi bir uç cihazı kullanabilir. User CAL , kullanıcı dönüşümlü olarak farklı uç cihazlar kullanıyorsa (örneğin farklı konumlarda) daha geniş bir kullanım alanı sunar. Böylece, SQL sunucu erişimi için yerel olarak bağımsız bir şekilde - örneğin Home-Office adresinde veya yolda - kullanılabilir.

SQL Server 2022 User CAL - Lisanslama yaparken genel olarak nelere dikkat etmeliyim?

SQL Server 2022'nin belirli sürümleri için Microsoft lisans yönetimi, Core tabanlı lisanslamaya ek olarak Client-Access lisanslama, örneğin User CAL aracılığıyla kullanıcılar sunar. Koşul, User CAL ve SQL sunucu lisansının aynı sürüme sahip olması ya da CAL 'nin daha yüksek bir sürüme erişim yetkisi vermesidir. User CAL 2022 yalnızca SQL Server 2022 istemci/sunucu ortamı için erişim hakları içerir - bu nedenle herhangi bir yazılım yüklenmesi gerekmez.

Microsoft lisans modeli muhtemelen SQL Server 2022 için yine iki tür CAL sunacaktır:

 • User CAL sQL Server 2022 için: bu, özel bir User kişisel erişim hakları verir
 • Device CAL sQL Server 2022 için: bu, özel bir Windows özellikli uç cihaza (örn. PC, dizüstü bilgisayar, tablet, akıllı telefon) erişim hakları verir

SQL Server 2022 User CAL - Lisanslama yapılırken hangi hükümler dikkate alınmalıdır?

Daha önce de belirtildiği gibi, belirli bir kullanıcı User CAL ile SQL Server 2022 için erişim hakları alır. Kullanılan CAL'ler yeni istemci erişim lisanslarıyla aynı hakları içerir. Belirli bir çalışanın kaydı tamamlandıktan sonra User CAL başka bir User adresine aktarılamaz. Ayrıca CAL türünü değiştirmek ve örneğin bir terminal cihazını (Device CAL) kaydetmek için User CAL adresini kullanmak mümkün değildir. Ancak, SQL Server 2022 için User CAL'lerinin ve Device CAL'lerinin paralel kullanımına izin verilir.

Bu hükümlerle Microsoft CAL lisans yönetimi, bir SQL Server 2022'ye uygunsuz erişimi önlemeye ve üzerindeki verilerin güvenliğini artırmaya yardımcı olur.

SQL 2022 User CAL - Sürüm Uyumluluğu 

SQL Server 2022 için bir User CAL ile Microsoft 'un en güncel istemci erişim lisansı şu anda mevcuttur. Bu aynı zamanda SQL'in eski sürümleri için erişim hakları sağlar Server ve böylece bir sürüm düşürme avantajı sağlar. En son SQL Server sürümüne yükseltmeyi planlıyorsanız, SQL Server 'un önceki sürümlerinden biri için geçerli olan bir User CAL ile SQL Server 2022'ye (yükseltme) erişemeyeceğiniz için uygun bir istemci erişim lisansına ihtiyacınız olacaktır.

SQL Server 2022 - CAL tabanlı lisanslamanın avantajları 

Core tabanlı lisanslama daha büyük Server yapılandırmaları için mantıklı olsa da veya belirli SQL Server sürümleri yalnızca bu şekilde lisanslanabilse de, CAL tabanlı lisanslama örneğin sınırlı sayıda kullanıcısı olan şirketler için daha avantajlıdır ve mali açıdan daha uygun bir alternatiftir. Wiresoft adresinden kullanılmış User erişim lisansları satın alırken, aksi halde öngörülen katı lisanslama ölçeği geçerli değildir ve bu nedenle tam olarak ihtiyacınız olan sayıda User CAL satın alabilir ve aynı zamanda lisanslama gereksinimlerinizi ayarlama ve ek bireysel User CAL'ler satın alma seçeneğine sahip olabilirsiniz.

Kullanılmış yazılım olarak Microsoft SQL Server 2022 veya diğer Microsoft yazılımları için istemci erişim lisansları satın alma hakkında başka sorularınız varsa, lütfen e-posta, telefon veya sohbet yoluyla bizimle iletişime geçin. 

Bağlantılar "MICROSOFT SQL SERVER 2022 USER CAL"
Müşteri puanları "MICROSOFT SQL SERVER 2022 USER CAL"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler