Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 2-CORE
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 2-CORE

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

 • SW10408
 • Kalıcı olarak geçerli
 • Tüm diller
 • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
766,90 TRY * 850,90 TRY * (9,87% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Core 2 Core 
Cihazlar 1x
Sanal makineler Temel lisans gerektirir
Orta İndir
Çalışma Zamanı Sınırsız
Diller Tüm diller
Teslimat kapsamı Kullanım hakkı


Windows Server 2016 , küçük işletmelerin sanallaştırma ihtiyaçları ve BT'si için tasarlanmıştır ve 10'un sürümüdür. 2 paketi ile mevcut lisansı esnek bir şekilde genişletilebilir. Standard Windows ServerCore Server

Ürünle ilgili diğer sorularınız için lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

 

Ürün Bilgisi "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 2-CORE"

Microsoft Windows Server 2016 Standard 2-Core

Windows Server 2016 Standard, daha küçük şirketlerin sanallaştırma ihtiyaçları ve BT'si için tasarlanmıştır ve Windows 10'un sunucu sürümüdür. 2 çekirdekli bir paket ile mevcut sunucu lisansı esnek bir şekilde genişletilebilir.

Microsoft Windows Server 2016 Standard hakkında kısa bilgi

Windows Server 2016 Standard ile şirketler, uygulamaların sanallaştırılmasını yalnızca küçük ölçüde gerçekleştiren ve ağırlıklı olarak fiziksel sunucu kullanan ortamlar için tasarlanmış güvenilir, bulut özellikli bir sunucu işletim sistemine sahip oluyor. Önceki sürümle karşılaştırıldığında, bu Standart Sürüm ayrıca bulut tabanlı bir ortama geçişi desteklemek ve artan kararlılık ile ağ ve depolama arızalarına karşı gelişmiş koruma yoluyla altyapı güvenliğini sağlamak için tasarlanmış birçok yeni özellik ve geliştirme sunuyor. Windows Server 2016 Standard 'ın kullanımı, Windows 10'un tanıdık arayüzü sayesinde oldukça sezgiseldir.

Sürüm karşılaştırması: Windows Server 2016 Standard neler sunuyor?

Windows Server 2016 'nın Standart Sürümünü satın almaya karar verirken, bir şirketteki uygulamaların sanallaştırılması ihtiyacı belirleyici faktördür. Standard, daha küçük bir şirkette hiper yakınsak altyapılar geliştirmek ve işletmek için zaten birçok işlev sağlıyor. Bu hizmetler, yerel ortamların bulutla daha yakın bağlantı kurmasını sağlayan ve daha pratik işlevler sunan Microsoft Azure Hizmetleri ile desteklenmektedir.

Windows Server 2016 Standard sadece sanal ağlar oluşturmak için değil, aynı zamanda bir veri merkezindeki BT altyapılarının yönetimi için de yeterli önkoşulları sunmaktadır; verilerin güvenliği de bu amaca yönelik çeşitli optimizasyonlarla daha da güçlendirilmiştir.

Standart sürüm Windows Server 2016'nın kullanılmış yazılımla birlikte lisanslanması

Windows Server 2016 sürümünden başlayarak, Standard Edition'ın lisanslaması yalnızca çekirdek tabanlıdır: Her sunucu için her zaman minimum 16 çekirdek sayısı belirtilir; ek çekirdekler 2 Çekirdekli Paketlerle lisanslanabilir - daha fazla ayrıntı aşağıda verilmiştir.

Wiresoft, kullanılmış yazılım olarak Windows Server 2016 Standard 'ın 2 Çekirdekli Paketini sunmaktadır. Her şeyden önce bu, yeni ürünlere kıyasla daha düşük bir fiyat avantajına sahiptir - örneğin sanallaştırma gibi aynı işlev yelpazesine ve aynı performansa sahip - ayrıca bu sürüm genellikle artık yeni olarak sunulmamaktadır. Aşağıdaki genel bakış, Microsoft Windows Server 2016 Standard Edition'ın işlevsel kapsamı ve kesin lisanslama koşulları hakkında ayrıntılı bilgi sağlar.

Windows Server 2016 Standard Edition neler içerir?

Her şeyden önce, Windows Server 2016 Standard genel olarak uygulamaların yürütülmesinde daha yüksek bir performans ve önceki sürüme kıyasla bulutla daha güçlü bir bağlantı ile karakterize edilir. Buna ek olarak, bulut ortamına geçişi destekleyen ve sunucuları ve uygulamaları sanallaştırmak için ön koşulları oluşturan yeni işlevler de bulunmaktadır.

Bu nedenle Standart Sürüm ile, altyapıların daha iyi korunmasıyla birlikte daha fazla istikrara sahip olan karmaşık sanal ağlar belirli bir ölçüde oluşturulabilir.

Windows Server 2016 Standard'ı daha küçük bir şirkette BT altyapısının verimli yönetimi için veri merkezi olarak kullanırken, bu sürüm diğer şeylerin yanı sıra yeni sunucu rolleri ve kullanıcı haklarını atamak için daha fazla seçenek içerir; ayrıca, bir ağ veya depolama arızası durumunda geliştirilmiş koruma daha fazla güvenlik ve daha hızlı kurtarma sağlar.

Windows Server 2016 Standard, daha basit Çekirdek uygulamasında da başlatılabilir - grafik masaüstü arayüzünü görüntülemeyerek, sunucu yazılımı çalıştırılırken özellikle eski donanımların performansı önemli ölçüde artırılabilir.

Standart sürümde bulunan ve esas olarak uygulamaları sanallaştırma olanaklarıyla ilgili olan önemli özellikler aşağıda daha ayrıntılı olarak sunulmuştur.

Hyper-V ile sanallaştırma

Windows Server 2016 'nın standart sürümü, maksimum 24 TB RAM'in kullanılabildiği 2 sanal makine veya 2 Hyper-V konteyneri için sanallaştırma hakları içerir. İki ek sanal makine hakkı için mevcut tüm fiziksel aktif çekirdeklerin yeniden lisanslanması gerekir.

Hyper-V, bir IP ağı üzerinden SCSI protokolünü kullanmak için iSCSI başlatıcısı gibi çeşitli depolama özelliklerinin yanı sıra sürücüleri mantıksal bir depolama havuzunda birleştirmek için Depolama Alanları desteği sunar ve bu da depolama alanları sağlar (Storage Spaces Direct standart sürümde mevcut değildir) ve ayrıca bağlantılar arasında daha iyi yük dağılımı ve yük devretme ve yük dengeleme yoluyla daha yüksek arıza güvenliği için çok yollu I/O (MPIO) sunar. Son olarak, VM Depolama Esnekliği, depolama sistemi arızalarına karşı toleransı artırarak Windows Server 2016 Hyper-V kümelerinin kullanılabilirliğini geliştirir.

Docker altında Windows Server kapsayıcıları için destek

Microsoft Windows Server 2016'daki yenilikler arasında Windows Server Containers'ın yanı sıra, konteyner sanallaştırması kullanarak sunucu ve bulut uygulamalarının kolay ve izole bir şekilde dağıtılmasını sağlayan açık kaynak kodlu bir yazılım olan Docker'ı temel alan Hyper-V konteynerleri desteği de yer alıyor. Docker ile bunun için gerekli tüm bileşenler konteyner ana bilgisayarı aracılığıyla kullanıma sunulur.

Windows Server 2016'da Nano Sunucu

Ayrıca, Windows Server Containers veya Docker uzantısı için optimize edilmiş ve Docker konteynerleri için bir ana bilgisayar olarak yapılandırılabilen, uzaktan yönetilen bir sunucu işletim sistemi olan Nano Server da mevcuttur. Nano Server önemli ölçüde daha yalın sunucular oluşturulmasına olanak tanır, çünkü sanal motor kullanımı bir şirketteki depolama alanından %90'a kadar tasarruf sağlar. Nano Server sadece Hyper-V kümeleri oluşturmak için değil, aynı zamanda dosya sunucuları gibi klasik sunucu hizmetleri için de kullanılabilir.

Windows Server 2016 Standard ile Microsoft Azure Hizmetlerini Kullanma

Windows Server 2016 Sürümünde, işletim sistemi ile Microsoft Azure bulut hizmeti arasındaki bağlantı daha da ileri götürülmüştür. Azure, tüm bileşenler için kimlikler, güvenlik ve yönetim için tek tip işlevlerin yanı sıra Cloud Witness, yük devretme kümeleri için yüksek kullanılabilirlik özelliği ve sanal masaüstlerinin sağlanması için RDS Connection Broker ile uçtan uca hibrit bir altyapının özel avantajını sunduğundan, dağıtılmış veri merkezleri böylece yüksek performanslı, yüksek kullanılabilirliğe sahip sunucular ve kümeler oluşturmak için daha verimli ve güvenilir bir şekilde bağlanabilir.

Windows Server 2016 Standard ile kullanılabilen Microsoft sunucu uygulamalarına ve bileşenlerine genel bakış

Windows Server 2016 Standard ile birlikte sunulan ve Sunucu Yöneticisi (veya PowerShell) aracılığıyla yüklenebilen sunucu uygulamaları şunlardır:

 • Microsoft SQL Server: Sürümler 2016, 2014 ila 2012
 • Microsoft Sistem Merkezi: Virtual Machine Manager 2016, Data Protection Manager 2016, Operations Manager 2016
 • Yapılandırma Yöneticisi (1606)
 • SharePoint Server 2016
 • Exchange Server 2016
 • Proje Sunucusu 2016
 • Host Integration Server 2016
 • Visual Studio Team Foundation Server 2017
 • Skype Kurumsal Sunucu 2015 ve
 • BizTalk Server 2016

Aşağıdaki bileşenler de desteklenmektedir:

 • nET Framework 4.6 ve 3.5
 • PowerShell
 • BitLocker sürücü şifreleme ve ağ kilidini açma
 • BranchCache
 • Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti (BITS)
 • NFS (Ağ Dosya Sistemi) için İstemci
 • Yük devretme kümesi
 • Grup İlkesi Yönetimi

Ancak, aşağıdaki özellikler ve bileşenler Windows Server 2016 'nın Standart Sürümünde desteklenmez:

 • Yazılım Tanımlı Ağ (SDN)
 • Sanal Hyper-V ana bilgisayarlarının izlenmesi
 • Depolama Çoğaltması
 • Doğrudan Depolama Alanları
 • Depolama Çoğaltması
 • Korumalı Sanal Makineler
 • Yeni ağ yığını (Protokol Yığını)

Windows Server 2016 Standard Edition'ın Kurulumu ve Çalıştırılması için Yazılım ve Donanım Minimum Gereksinimleri

Windows Server 2016 Standard'ın sorunsuz çalışmasını sağlamak için kullanılan donanımın aşağıda listelenen minimum gereksinimleri karşılaması gerekir. Diğer gereksinimler sistem yapılandırmasına ve yüklü diğer uygulamalara bağlıdır.

 • Sabit disk alanı: 32 GB
 • RAM: 512 MB (Sunucu Çekirdeği ve Sunucu Nano)
 • Masaüstü ekran ile kurulum: 2 GB
 • Sistem bölümü: 32 GB
 • İşlemci: 64 bit
 • İşlemci hızı: 1,4 GHz
 • Grafik kartı: 1.024 x 768 piksel, Süper VGA desteği
 • Ağ kartı: Gigabit aralığında 1x minimum çıkışa sahip 1 Ethernet adaptörü

Windows Server 2016 Standart 2 Çekirdekli Paket ile Lisanslama

Windows Server 2016 Standard Edition'a sahip bir sunucuyu kullanılmış yazılım olarak lisanslarken bile Microsoft lisans düzenlemelerine uyulmalıdır. Genişletilmiş lisanslama için, aşağıdaki kuralların geçerli olduğu en az 2 çekirdekli bir paket gereklidir.

Windows Server 2016 için Microsoft Lisans Koşulları

Windows Server 2016 sürümünün piyasaya sürülmesiyle birlikte Microsoft, lisanslama modelini de temelden değiştirdi. Bir sunucuyu standart veya daha yüksek bir sürümle lisanslarken, kullanılan fiziksel donanımın çekirdek sayısı temel oluşturur. Aşağıdaki hükümler geçerlidir:

 • Tek bir sunucu lisansı 2 fiziksel işlemci çekirdeğini kapsar.
 • İşlemci başına minimum 8 çekirdek sayısı her zaman uygulanır - mevcut donanım aslında 8'den az çekirdeğe sahip olsa bile.
 • Ayrıca, fiziksel sunucu başına minimum işlemci sayısı 2'dir.
 • Bu, Wiresoft'tan kullanılmış yazılım olarak da temin edilebilen ilgili bir paketle lisanslanan minimum 16 çekirdek sayısı ile sonuçlanır.
 • Bir sunucu 16'dan fazla çekirdeğe sahipse, bunlar Windows Server 2016 Standard için 2 çekirdekli paketlerle lisanslanabilir veya lisanslanmalıdır.
 • Buna ek olarak, Windows Server 2016 Standard'a erişen her istemci - kullanıcı veya son cihaz - ilgili bir istemci erişim lisansına (CAL) sahip olmalıdır. Windows Server 2016 için bu Kullanıcı ve Cihaz CAL'leri Wiresoft'tan uygun fiyatlarla kullanılmış yazılım olarak da temin edilebilir.

Windows Server 2016 Standard'ın sanal işletim sistemi ortamında dağıtımı

Windows Server 2016 örnekleri, Standart Sürümde fiziksel bir işletim sistemi ortamında - 1 çalışan örnek - veya sanal bir işletim sistemi ortamında - maksimum 2 çalışan örnek - çalıştırılabilir. Windows Server 2016 böylece mevcut bir ana bilgisayardaki sanal bir bilgisayara da kurulabilir, ancak bazı özellikler en iyi Hyper-V'li fiziksel bir Windows Server 2016 ana bilgisayarında çalışır.

Wiresoft'un kullandığı yazılım olarak Microsoft Windows Server 2016 Standard Edition hakkında SSS

Windows Server 2016 Standard'ın kullanılmış 2 çekirdekli paketiyle, sunucu çekirdekleri yeni bir 2 çekirdekli paketle aynı şekilde lisanslanabilir - ancak bu neredeyse hiç yeni sunulmamaktadır. Genel olarak, yazılım zaten yıpranamaz, bu nedenle Wiresoft'un kullanılmış yazılımı, kullanılmamış bir sunucu lisansıyla aynı işlevleri ve hakları sunar. Kullanılmış Windows sunucu lisanslarının özellikleri hakkında sıkça sorulan sorular aşağıda yanıtlanmaktadır.

Windows Server 2016 2-Core Paketi gibi Microsoft kullanılmış yazılımlarının satışına, satın alınmasına ve kullanılmasına yasal olarak izin veriliyor mu?

Evet: Bir Wiresoft müşterisi olarak, yalnızca bu Windows Server 2016 Standard 2-Core Paketini satın almanızın değil, aynı zamanda düzenli kullanımının da geçerli yasaları ihlal etmediğine güvenebilirsiniz. Mevcut mevzuat hem Microsoft'un kullanılmış yazılımlarının ticaretine hem de Wiresoft'ta bir şirketin lisans stoğundan kaynaklandığı için kullanımına izin vermektedir. Çeşitli mahkeme kararları bunu defalarca açıkça teyit etmiştir.

Windows Server 2016 Standard 2-Core Paketi için kullanılan yazılım nereden geliyor?

wiresoft'taki Windows Server 2016 Standard için 2 Çekirdekli Paketler sonuç olarak şirketlerden veya kuruluşlardan gelir; bunlar genellikle kendileri yeni satın almış ve genellikle gerçekten kullanmış ve daha sonra Wiresoft'a satmışlardır. Bunun nedenleri, örneğin, şirket genelinde daha yeni bir yazılım sürümünün kullanılması veya daha az çekirdekli sunucu donanımının kullanılması olabilir. Bu tür 2 çekirdekli paketler, yeni bir lisans gibi kullanılabilseler bile, Wiresoft Shop'ta her zaman kullanılmış yazılım olarak sunulur.

Windows Server 2016 Standard'ın kullanılmış yazılımları için alıcı güvenliği ne olacak?

Bu Windows Server 2016 Standard 2-Core Paketi ve diğer tüm Wiresoft kullanılmış yazılımları, ödeme işlemi tamamlandıktan sonra yazılım paketinin anında indirilmesi ve geçerli bir lisans anahtarıyla anında lisans aktivasyonu yoluyla size her zamanki alıcı güvenliğini sunar - tıpkı yeni bir yazılım gibi.

Wiresoft'tan Kullanılmış Yazılımın başka avantajları var mı?

Evet: Wiresoft müşterileri, kullanılmış yazılım satın alırken her şeyden önce önemli ölçüde daha düşük fiyattan yararlanır; bu nedenle, şirketler ve bireyler yazılım envanterlerini yeni yazılımdan daha ekonomik bir şekilde tamamlayabildikleri veya güncelleyebildikleri için ekonomik bir avantaj sunar. Wiresoft'un kullanılmış yazılımı bu nedenle işletme maliyetlerinin düşürülmesine katkıda bulunabilir, çünkü tüm alıcıların tam kaydı nedeniyle denetim güvenliği de sunar!

Wiresoft Yazılım Mağazasında sadece Windows Server 2016 Standard Edition'ın 2 çekirdekli paketini değil, aynı zamanda Windows Server'ınızın temel lisanslaması için ilgili 16 çekirdekli paketi de bulacaksınız. Uygulama sanallaştırma ihtiyacınız artarsa, Wiresoft'ta da bulunan Windows Server 2016 Datacenter Edition'a veya hatta en son sürüm olan Windows Server 2019'a ulaşabilirsiniz. Ayrıca, kullanılmış yazılım portföyümüzde gerekli istemci erişim lisanslarını (CAL'ler) ve diğer birçok Microsoft programını - bahsedilen tüm Wiresoft avantajlarıyla birlikte bulacaksınız. Windows Server 2016 Standard with 2-Core Packages'in doğru lisanslanmasıyla ilgili sorularınız varsa, sohbette veya e-posta ya da telefon yoluyla yetkin tavsiyelerimizden yararlanmanız yeterlidir.

Bağlantılar "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 2-CORE"
Müşteri puanları "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 2-CORE"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler