Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 10 PACK USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 10 PACK USER CAL

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

  • SW10420
  • R18-05123
  • Kalıcı olarak geçerli
  • Tüm diller
  • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
2.400,90 TRY * 2.666,90 TRY * (9,97% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Miktar 10x User CAL
Sistem  Windows Sunucu 
CAL User CAL
Teslimat kapsamı Kullanım hakkı
Süre Sınırsız
Diller Tüm diller
Terminal Sunucusu uyumlu değil(RDS CAL adresini görüntüleyin)


Bir kullanıcının Microsoft Windows Server 2016'nın Standard ve Datacenter sürümlerinde bulunan hizmetleri kullanabilmesi için ilgili sunucu lisansına ek olarak bir istemci erişim lisansı gereklidir Windows Server 2016 User CAL. Bu, belirli bir kayıtlı kullanıcıya Windows özellikli herhangi bir son cihazda kullanabileceği ilgili erişim haklarını verir.

Ürünle ilgili diğer sorularınız için lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 10 PACK USER CAL"

kullanılan yazılım olarak Microsoft Windows Server 2016 için 10 User CAL'si

Bir kullanıcının Microsoft Windows Server 2016'nın Standart ve Datacenter sürümlerinde bulunan hizmetleri kullanabilmesi için ilgili sunucu lisansına ek olarak bir istemci erişim lisansı gereklidir: Windows Server 2016 Kullanıcı CAL. Bu, belirli bir kayıtlı kullanıcıya Windows özellikli herhangi bir son cihazda kullanabileceği ilgili erişim haklarını verir.

Windows Server 2016 sunucu lisansı, Microsoft lisans yönetiminde geçerli olan düzenlemelere göre kullanıcılar için herhangi bir erişim hakkı içermediğinden, bunların bir Kullanıcı CAL'si şeklinde ayrı olarak edinilmesi gerekir.

Wiresoft'tan temin edilebilen Windows Server 2016 Standard ve Datacenter sürümleri için Kullanıcı CAL'leri, kullanılmış yazılım olarak uygun bir fiyattan temin edilebilir - ayrıca, tüm kullanıcıların esnek, ihtiyaca dayalı lisanslaması için ayrı ayrı da temin edilebilirler. Windows Server 2016 için bu kullanılmış kullanıcı erişim lisansları, normal Microsoft toplu lisanslama programı aracılığıyla yeni olarak sunulan kullanıcı CAL'leriyle aynı işlevlere sahiptir.

Kullanılmış bir Kullanıcı CAL ile Windows Server 2016'nın tüm hizmetlerini kullanma

Kullanılmış bir Kullanıcı CAL'i ile CAL'de bulunan tüm özellikleri kullanabilirsiniz

Windows Server 2012'nin halefi olan Server sürüm 2016: Windows Server 2016, Windows 10'u destekler ve ayrıca üzerinde veri sağlamak ve güvenli hale getirmek için bir bulut sunucusu oluşturmak için kullanılabilir.

Windows Server 2016, Standart ve Datacenter sürümleriyle Wiresoft'tan temin edilebilir. Bunlar Çekirdek ve Nano Sunucu Dağıtımı ve Host Guardian Hizmeti gibi özellikleri içerir ve ayrıca Windows Server Konteynerlerinin yanı sıra Sanallaştırma/Hyper-V Konteynerlerinin kullanımını da sunar. Yalnızca Windows Server 2016'nın Datacenter Sürümünde, Yazılım Tanımlı Ağ (SDN), Doğrudan Depolama Alanları (S2D), Depolama Çoğaltması gibi özelliklerin yanı sıra ağ yığınları (Protokol Yığını) ve Korumalı Sanal Makineler (Korumalı VM'ler) gibi özelliklerin kullanımı, ilgili bir Kullanıcı CAL 'sinin ön koşulu altında mümkündür, bunlar öncelikle kapsamlı iş yüklerine ve kullanımda olan birkaç sanal sisteme sahip büyük şirketlerde gerekli olan işlevlerdir.

Kullanılan yazılım olarak Windows Server 2016 Standard ve Datacenter sürümleri için Kullanıcı CAL'lerine genel bakış

Wiresoft tarafından kullanılmış yazılım olarak sunulan Kullanıcı CAL'leri, Windows Server 2016 Standard ve Datacenter sürümlerinde bulunan özellikler ve hizmetler için aynı kullanım seçeneklerini içerdiğinden, işlevsel olarak yeni Kullanıcı CAL'lerinden farklı değildir. Bu nedenle Kullanılmış Kullanıcı CAL'leri, birçok şirket ve kuruluş için kullanıcılara kişisel sunucu erişim lisansı sağlamaya yönelik ekonomik bir çözümdür. Daha fazla ayrıntı aşağıdaki genel bakışta.

Windows Server 2016 için İstemci Erişim Lisanslarının Microsoft Yönetimi

Microsoft lisans yönetiminde, Windows Server 2016 Standard ve Datacenter sürümlerinin kullanıcılarının ek erişim lisansı, e-postalara, kişilere ve takvimlere ve diğer hizmetlere erişebilmeleri için hassas bir şekilde düzenlenmiştir. Sunucu lisansı erişim lisanslarını da içermekle birlikte, bunlar yalnızca yöneticilere yöneliktir, bu nedenle kullanıcıya özgü hizmetler için kullanılamazlar. Bunlar sadece Kullanıcı CAL 'i gibi ilgili bir istemci erişim lisansı ile kullanılabilir, bu da belirli, bireysel bir kullanıcıya kendi seçtiği bir terminal cihazı aracılığıyla erişebileceği ilgili erişim haklarını verir. Windows Server 2016'nın istemci/sunucu ortamı için bu özel kullanıcı erişim haklarının yanı sıra, Kullanıcı CAL 'i herhangi bir ek yazılım içermez.

Windows Server 2016 Standard ve Datacenter Edition için hangi CAL türleri mevcuttur?

Windows Server 2016 için Microsoft İstemci Erişimi Lisanslama modeli iki tür CAL sunar:

  • Windows Server 2016 içinKullanıcı CAL - bir özel kullanıcı için
  • Özel bir son cihaz (PC, Dizüstü Bilgisayar, Tablet, Telefon) için Windows Server 2016Cihaz CAL

Windows Server 2016 için Kullanıcı CAL'leri ve Aygıt CAL'leri arasındaki farklar nelerdir?

Temel olarak, Windows Server 2016 için bir Kullanıcı CAL'si ile bir Cihaz CAL'si ile aynı işlevler ve hizmetler kullanılabilir. İkisi arasındaki tek fark, onlarla kimin veya neyin lisanslı olduğudur: Kullanıcı CAL'ı, özel kullanıcının Windows Server hizmetlerine serbestçe seçilebilen bir uç cihazdan dönüşümlü olarak ve konumdan bağımsız olarak erişmesine olanak tanır; bir şirketteki iş istasyonlarının sayısına ve donanımına bağlı olarak, bu, birden fazla kullanıcının kendi hesaplarıyla bir ve aynı uç cihazı kullanmasının aksine, baskın çalışma durumu olabilir.

Böylece, Kullanıcı CAL aracılığıyla yetkilendirilen bir kullanıcı, Windows hizmetlerinden yararlanmak için uygun bir işletim sistemi sürümüne sahip Windows özellikli herhangi bir uç cihazı kullanabilir. Örneğin, işyerindeki sabit bilgisayar yerine dizüstü bilgisayarlarını yolda kullanabilirler ve ev ofisinde, orada bulunan PC veya dizüstü bilgisayar vb. Özellikle çalışanlar sık sık hareket halindeyse ve e-postalarını kontrol ediyor veya sunucu verilerine erişiyorsa, Kullanıcı CAL'leriyle lisanslama, uç cihazlarla lisanslamadan daha ucuz olabilir.

Windows Server 2016 için Kullanıcı CAL'leri Standart ve Datacenter sürümlerinde hangi özel kullanım seçeneklerini sunar?

Windows Server 2016'nın Standart veya Datacenter Sürümünün yüklü olmasına bağlı olarak, bir Kullanıcı CAL'i ile farklı işlevler kullanılabilir: Windows Server 2016'nın Datacenter Sürümünü Standart Sürüm için bir Kullanıcı CAL'i ile kullanmak da mümkündür - ancak bu durumda yalnızca Standart Sürümün işlevselliği kullanılabilir. Çünkü yalnızca Datacenter Edition için bir Kullanıcı CAL'i ile Datacenter Edition sunucu lisansı ile genişletilmiş hizmet ve işlev kapsamı kullanılabilir.

Tersine, Datacenter Sürümü için Kullanıcı CAL 'i ile, Standart Sürüm için lisanslı bir sunucuya erişirken, yalnızca ilgili olarak tanımlanmış işlevselliği kullanılabilir.

Windows Server 2016 için Kullanıcı CAL'lerinin sürüm uyumluluğuna dikkat edin

Daha önce de belirtildiği gibi, Windows Server 2016 için kullanılan Kullanıcı CAL ile bir çalışan yalnızca sürüme bağlı olarak içerilen işlevleri kullanmakla kalmaz, aynı zamanda 2013 (sürüm düşürme) gibi daha eski Windows Server sürümleri için erişim haklarını da içerir. Ancak bunun tersi mümkün değildir, bu nedenle Windows Server sürüm 2016 için Kullanıcı CAL 'si daha yüksek sürüm 2019'a (yükseltme) erişmek için kullanılamaz.

Bu nedenle, Windows Server 2016 için Kullanıcı CAL'leri satın alırken, yalnızca sürüm başına ilgili kullanılabilir işlevlere değil, aynı zamanda sunucu lisansı ile istemci erişim lisansları arasındaki uyumluluğa da dikkat edilmelidir.

Windows Server 2016'yı Kullanıcı CAL'leri ile lisanslarken başka nelere dikkat etmelisiniz?

Windows Server 2016 için Kullanıcı CAL'si tam olarak bir kullanıcıyı lisanslar ve ilgili sunucu sürümünün kullanım seçenekleriyle donatır. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra, bu Kullanıcı CAL'i artık başka bir kullanıcıya aktarılamaz. CAL tipini değiştirmek ve Kullanıcı CAL'ını Cihaz CAL'ı olarak kullanmak da mümkün değildir.

Microsoft lisans yönetiminde belirtilen bu hükümlerin amacı, hem iletişim hem de verilerin kendisi için daha fazla güvenlik sağlayan Windows Server 2016'ya yetkisiz erişimi önlemektir, çünkü ilgili Kullanıcı CAL 'si olmadan üçüncü taraflar e-posta hizmetlerine veya sunucu verilerine erişemez.

Kullanıcı CAL'lerine İlişkin Sonuç

Hangi tür istemci erişim lisansının belirli bir şirket için Windows Server 2016 için daha fazla kullanım seçeneği sunduğu ve aynı zamanda daha uygun lisanslama seçeneğini temsil ettiği, dolayısıyla bireysel duruma bağlıdır. Kullanıcı sayısına ek olarak, Windows Server'a erişmek için kaç uç cihazın kullanıldığı da belirleyicidir: Kullanıcıların çoğu Windows Server 2016 hizmetlerine erişmek için çok farklı uç cihazlar kullandığında, Kullanıcı CAL'leri ile lisanslama daha fazla avantaj sunar.

Bu nedenle CAL'leri satın almadan önce, Windows Server 2016 için en uygun CAL türünü bulmak amacıyla bir şirketteki tipik iş akışının neye benzediğini kontrol etmeniz önerilir. Bu durumda Kullanıcı CAL'leri ile lisanslama, Cihaz CAL'leri ile lisanslamadan daha ucuz olabilir çünkü daha az sayıda istemci erişim lisansı satın alınması gerekir.

Microsoft Windows Server 2016 için Kullanıcı CAL'leri, Wiresoft Online Shop'ta tek bir lisanstan başlayan fiyatlarla kullanılmış yazılım olarak mevcuttur

Windows Server 2016 sürümleri için kullanılmış Kullanıcı CAL'leri, Microsoft lisans düzenlemelerinde genellikle olduğu gibi mezuniyet olmadığından, Wiresoft Online Shop'tan tek tek de satın alınabilir; aksi takdirde, kullanılmış yazılımın işlevsellik açısından herhangi bir dezavantajı veya kısıtlaması yoktur - özellikle de yazılım prensipte yıpranamayacağı için.

Wiresoft tarafından sunulan Windows Server 2016 için kullanılmış Kullanıcı CAL'leri nereden geliyor?

Wiresoft tarafından kullanılmış yazılım olarak sunulan Windows Server 2016 sürümleri için Kullanıcı CAL 'leri, Microsoft lisanslama programı kapsamında da sunulduğu için orijinal lisanslardır; tek fark, daha önce bir şirketin satın aldığı Windows Server 2016 için bir kullanıcı toplu lisansının parçası olmalarıdır. Bu toplu lisanslar veya bireysel kullanıcı erişim lisansları Wiresoft tarafından satın alınmış ve toplu lisanslar bireysel lisanslara bölünmüştür. Ortaya çıkan bireysel kullanıcı CAL'leri kullanılmış yazılım olarak adlandırılır. "Kullanılmış" olarak etiketlenmelerine rağmen, işlevsellik veya kullanım süresi kısıtlamaları açısından bunlardan farklı olmadıkları için Windows Server 2016'ya erişmek için yeni bir lisans gibi kullanılabilirler.

Alıcı güvenlikli Windows Server 2016 için Kullanıcı CAL'leri ile kullanılan yazılım

Wiresoft'un kullanılmış Kullanıcı CAL 'lerinde bile müşteriler, geçerli bir toplu lisans anahtarıyla anında lisans aktivasyonu da dahil olmak üzere satın alma işleminden hemen sonra indirme ile olağan alıcı güvenliğine güvenebilirler.

Windows Server 2016 için Kullanıcı CAL'lerine yönelik kullanılmış yazılımların satın alınması ve kullanılması yasal mıdır?

Windows Server 2016 için kullanılmış Kullanıcı CAL 'lerinin satın alınması ve bunların kullanımı müşteriler için yasal olarak sakıncasızdır, çünkü bu süreçte hiçbir yasal düzenleme ihlal edilmemektedir. Bir yandan Wiresoft Shop'ta sunulan Windows Server 2016 için Kullanıcı CAL'leri ve diğer istemci erişim lisansları, şirketlerin lisans envanterinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, kullanılmış CAL'lerin satışı, satın alınması ve kullanılması, Microsoft kullanılmış lisanslarının ticaretine ve kullanımına açıkça izin veren yürürlükteki içtihat hukukuna dayanmaktadır; bu gerçek çeşitli mahkeme kararlarıyla birçok kez açıkça teyit edilmiştir.

Wiresoft kullanılan yazılımın bir diğer avantajı, önceki tüm alıcıların tam kanıtı aracılığıyla denetim güvenliğidir!

Windows Server 2016 için Kullanıcı CAL'leri için kullanılan yazılımla avantajlarınızın özeti

Wiresoft tarafından kullanılmış yazılım olarak sunulan Windows Server 2016 Kullanıcı CAL 'leri, geleneksel yazılım sağlayıcılarının benzer yeni ürünlerine kıyasla düşük fiyatlı bir alternatiftir - bu fiyat avantajı Wiresoft'un diğer Microsoft Server kullanılmış yazılımları veya erişim lisansları için de geçerlidir.

Kullanılmış Kullanıcı CAL'leri ile lisanslama, genellikle alışılagelmiş mezuniyeti içermediğinden, Wiresoft ile istemci erişim lisanslarına olan ihtiyacınızı şirketinizdeki Windows Server hizmetlerinin gerçek kullanımına göre uyarlayabilirsiniz. Böylece, Windows Server 2016 için kullanıcıların esnek istemci erişimi lisanslaması da edinme maliyetlerinizi azaltabilir.

Wiresoft kullanılmış lisans teklifi, yazılım envanterinizi tamamlamanın özellikle ucuz bir yoludur, çünkü bu süreçte belirli bir yazılımın birkaç sürümü mevcuttur, böylece örneğin farklı yazılım sürümlerinin paralel kullanımından kaynaklanabilecek uyumluluk sorunları önlenir ve bu da yeni donanım satın alırken maliyetleri azaltabilir.

Wiresoft Yazılım Mağazasında, mevcut Windows Server 2016 sürümleri için Kullanıcı C AL'lerinin yanı sıra kullanılmış yazılım olarak ilgili Cihaz CAL'lerini bulabilirsiniz. Ayrıca, Wiresoft kullanılmış yazılım teklifi, Microsoft yazılımının kullanıldığı diğer alanlara yönelik uygulamaları da içerir - bahsedilen tüm avantajlarla birlikte. MS Windows Server 2016 veya başka bir Microsoft ürünü için Kullanıcı CAL 'leri hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen sohbet, e-posta veya telefon yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bağlantılar "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 10 PACK USER CAL"
Müşteri puanları "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 10 PACK USER CAL"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler