Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 USER CAL

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

 • SW10071
 • R18-04281
 • Kalıcı olarak geçerli
 • Tüm diller
 • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
173,90 TRY * 191,90 TRY * (9,38% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Miktar 1x R2 Kullanıcı CAL
Sistem  Windows Sunucu 
CAL Kullanıcı CAL R2
Teslimat kapsamı Kullanım hakkı
Süre Sınırsız
Diller Tüm diller
Terminal Sunucusu uyumlu değil(RDS CAL adresini görüntüleyin)


Wiresoft'un Standart ve Datacenter sürümlerinde bulunan Microsoft Windows Server 2012 R2'de bulunan işlevleri kullanabilmek için sunucu lisansına ek olarak kullanıcı başına bir istemci erişim lisansı da gereklidir: Windows Server 2012 R2 User CAL. Kayıtlı bir kullanıcıya, daha sonra herhangi bir Windows özellikli son cihazda kullanabileceği ilgili erişim haklarını verir.

Ürünle ilgili diğer sorularınız için lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 USER CAL"

Microsoft Windows Server 2012 R2 için kullanılmış User CAL'leri satın alın

Wiresoft'un Standart ve Datacenter sürümlerinde bulunan Microsoft Windows Server 2012 R2'de bulunan işlevleri kullanabilmek için sunucu lisansına ek olarak kullanıcı başına bir istemci erişim lisansı da gereklidir: Windows Server 2012 R2 Kullanıcı CAL. Kayıtlı bir kullanıcıya, daha sonra herhangi bir Windows özellikli son cihazda kullanabileceği ilgili erişim haklarını verir.

Microsoft lisans yönetimi düzenlemelerine göre, Windows Server 2012 R2 sunucu lisansı başka kullanıcı hakları içermez, bu nedenle bunların ek olarak bir Kullanıcı CAL'si şeklinde edinilmesi gerekir. Yalnızca bununla kayıtlı kullanıcı Windows Server işlevlerine erişim yetkisine sahiptir.

Windows Server 2012 R2 için Kullanıcı CAL'leri, Wiresoft'tan yalnızca kullanılmış yazılım olarak özellikle uygun fiyatlarla temin edilmekle kalmaz, aynı zamanda çalışanların esnek, ihtiyaca dayalı lisanslaması için bir istemci erişim lisansı kadar düşük bir fiyata da satın alınabilir. Windows Server 2012 R2 için kullanılmış yazılım erişim lisansları, Microsoft toplu lisanslama programında yeni ürünler olarak sunulan ilgili Kullanıcı CAL'leriyle aynı işlevleri sunar - eğer varsa.

Kullanılmış bir Kullanıcı CAL ile Windows Server 2012 R2'den tam olarak yararlanın

Halihazırda kullanılan Kullanıcı CAL' leri, Windows Server 2012'nin halefi olan 2012 R2 sunucu sürümünün tüm kullanım seçeneklerini de sunar: Windows 8 desteği nedeniyle, buluta da hazırdır, böylece buluttaki bir uç cihaz aracılığıyla verileri kullanmak için bir bulut sunucusu oluşturulabilir.

Bir Kullanıcı CAL'si ile Windows Server 2012 R2 Datacenter ve Standard sürümlerinde hangi özellikler ve avantajlar mevcuttur?

Windows Server 2012 R2 sürümü Wiresoft'tan Standart ve Datacenter Sürümü olarak temin edilebilir. İşlev yelpazesi aynıdır, ancak sanallaştırma işlevlerinin farklı derecelerinde farklılık gösterirler:

Windows Server 2012 R2 Standard Edition, sanallaştırmayı hiç kullanmayan veya yalnızca birkaç sanal makine çalıştıran şirketler için tasarlanırken, Windows Server 2012 R2 Datacenter Edition, sanallaştırılmış bir bulut ortamının yanı sıra kullanılan Windows Server'daki Hyper-V rolündeki herhangi bir sayıda sanal makineyi çalıştırmak için tüm işlevleri içerir.

Microsoft Windows Server 2012 R2, ağ, depolama ve yönetim alanlarındaki işlevlerin sayısız optimizasyonuna ek olarak - örneğin gelişmiş erişim ve bilgi korumasının yanı sıra dokunmatik ekranlar için optimize edilmiş bir kullanıcı arayüzüne sahip sanal bir masaüstü altyapısı ile - sunucu özelliği IP Adres Yönetimi (IPAM) ve kullanılmış bir Kullanıcı CAL ile de kullanılabilen aşağıdaki yeni işlevleri içerir:

 • Yeni, daha güçlü Görev Yöneticisi
 • Genişletilmiş Doğrulama sertifika yönetimi ile Internet Information Service 8.0
 • Dosya paylaşımına daha hızlı ve kolay erişim için SMB 3.0
 • Hyper-V, RDP tabanlı sanal sunuculara erişim ile daha yüksek bir sanallaştırma derecesi sunar
 • Sistem ayarlarının etkin yönetimi için PowerShell 3.0
 • Uzak Masaüstü Protokolü (RDP) oturumları ana bilgisayar üzerinden çalışır ve sanal sunucuya doğrudan RDP bağlantısı ihtiyacını ortadan kaldırır
 • System Center Virtual Machine Manager 2012 R2, paralel çalışma için Windows Server 2012 R2 ve Hyper-V Server 2012 R2'yi destekler
 • 2. Nesil VM'ler Güvenli Önyükleme ve BIOS standardı UEFI'yi destekler
 • Linux istemcileri için Dinamik Bellek ile Linux desteği geliştirildi
 • Sanal sabit disklerde veri tekilleştirme
 • Depolama Alanları SSD ve SATA diskleri bağlar
 • NTFS, Esnek Dosya Sistemi tarafından desteklenmiştir

Microsoft lisanslama sistemindeki kullanıcı CAL'leri

Windows Server 2012 R2'nin piyasaya sürülmesiyle birlikte Microsoft, lisanslama modelini güncelledi. Sürüme bağlı olarak, sunucu çekirdeklerine göre lisanslama mümkündür, böylece ek Kullanıcı CAL'leri gerekmez veya sunucunun lisanslanması artı gerekli sayıda İstemci Erişim Lisansı (CAL). Bu nedenle, Kullanıcı CAL 'leri ile erişim lisanslamasının ikinci çeşidi, küçük ve orta ölçekli işletmeler için genellikle daha uygun bir çözümdür.

Bu durumda, her sunucu lisansı, örneğin bir kullanıcıya tipik Windows sunucu işlevlerini kullanmak için ilgili hakları veren Kullanıcı CAL 'leri ile desteklenir. Windows Server 2012 R2'nin istemci/sunucu ortamı için bu erişim hakları dışında, Kullanıcı CAL'si başka herhangi bir yazılım içermez.

Windows Server 2012 R2 Standard ve Datacenter sürümleri için kullanılan yazılım olarak Kullanıcı CAL'lerini kullanma

Bu nedenle Wiresoft Shop'ta kullanılmış yazılım olarak sunulan Kullanıcı CAL 'leri yeni Kullanıcı CAL'lerinden farklı değildir: Standart veya Datacenter Sürümü başına Windows Server 2012 R2 'de bulunan hizmetleri kullanmak için aynı olanakları sunarlar. Birçok şirket ve kuruluş için kullanılmış Kullanıcı CAL'leri, çalışanları sunucu erişim lisansı ile donatmak için daha ekonomik bir seçenektir; ayrıca bu tür eski CAL sürümleri genellikle artık yeni olarak sunulmamaktadır. Aşağıdaki genel bakış, kullanılan CAL yazılımının tüm avantajlarını ve özel özelliklerini özetlemektedir.

Windows Server 2012 R2 Standard ve Datacenter sürümleri için hangi CAL türleri mevcuttur?

Windows Server 2012 R2 için istemci erişim lisansı iki CAL türü olarak mevcuttur:

 • Windows Server 2012 R2 için Kullanıcı CAL - bir kullanıcı için
 • Windows Server 2012 R2 için Cihaz CAL - bir uç cihaz için (örn. PC, dizüstü bilgisayar, tablet, telefon)

Windows Server 2012 R2 için Kullanıcı CAL ve Aygıt CAL arasındaki farklar nelerdir?

Windows Server 2012 R2 için Kullanıcı CAL ve Aygıt CAL'leri, kullanılabilir işlevler ve hizmetler açısından farklılık göstermez. Temel fark, Windows Server için erişim yetkisinin verilme biçimindedir: Kullanıcı CAL ile bir kişi Windows Server hizmetlerine erişim yetkisine sahip olur; bu kişisel hesapla, Windows özellikli olmaları ve uyumlu bir işletim sistemi sürümüne sahip olmaları koşuluyla, bu amaç için tamamen farklı uç cihazları dönüşümlü olarak ve konumdan bağımsız olarak kullanabilir. Bu, kullanıcının örneğin hareket halindeyken bir dizüstü bilgisayar veya tablet kullanabileceği, önceden işyerindeki sabit bilgisayarı ve ev ofisinde kişisel PC'sini veya dizüstü bilgisayarını kullanabileceği anlamına gelir. Bu nedenle Kullanıcı CAL' leri ile lisanslama, birkaç kullanıcının aynı kayıtlı uç cihazı kullandığı bir iş durumunun aksine, bir şirketteki çalışanlar genellikle hareket halinde çalışıyor ve e-postalarını sık sık kontrol ediyor veya sunucu verilerine vb. erişiyorsa, uç cihazlarla lisanslamadan daha avantajlı olabilir.

Windows Server 2012 R2 için kullanılan Kullanıcı CAL'i Standart ve Datacenter sürümlerinin her birinde hangi uygulama kapsamını sunar?

Windows Server 2012 R2'nin Standart veya Datacenter Sürümünün bir şirkette veya benzer bir yerde kurulu olmasına bağlı olarak, Kullanıcı CAL 'si aracılığıyla farklı işlevler kullanılabilir: Windows Server 2012 R2'nin Datacenter Sürümünü Standart Sürüm için bir Kullanıcı CAL'si ile kullanmak mümkündür - ancak, yalnızca Standart Sürümün sınırlı işlevselliği kullanılabilir. Datacenter Sürümü için Kullanıcı CAL'i, Windows Server 2012 R2 Datacenter Sürümü için genişletilmiş özellik ve işlev kapsamı sunar. Bu Kullanıcı CAL'si ile Windows Server 2012 R2 Standard Edition'a erişilirse, yalnızca Standard Edition'ın işlevleri kullanılabilir.

Windows Server 2012 R2 için Kullanıcı CAL'lerinin sürüm uyumluluğuna dikkat edin

Windows Server 2012 R2 için Kullanıcı CAL'i, kayıtlı kullanıcıya, sürüme bağlı olarak mevcut işlevlerin kullanım haklarına ek olarak, eski Windows Server sürümleri için kullanım hakları verir (sürüm düşürme). Buna karşılık, Windows Server sürüm 2012 R2 için Kullanıcı CAL'si, 2016 (yükseltme) gibi daha yüksek sunucu sürümleri için haklar içermez. Bu nedenle, Windows Server 2012 R2 için Kullanıcı CAL 'leri satın almadan önce, yalnızca sürüm başına mevcut özellikleri göz önünde bulundurmakla kalmamalı, aynı zamanda mevcut Windows Server lisansı ile istemci erişim lisansı arasındaki uyumluluğa da dikkat etmelisiniz.

Windows Server 2012 R2 için kullanılmış Kullanıcı CAL'leri satın alırken başka nelere dikkat edilmelidir?

Daha önce de belirtildiği gibi, Windows Server 2012 R2 için Kullanıcı CAL 'si yalnızca bir kullanıcıyı lisanslar ve onu sürüm başına tanımlanan erişim haklarıyla donatır. Kullanıcının kaydı tamamlanır tamamlanmaz, Kullanıcı CAL'i artık başka bir kullanıcıya aktarılamaz. Prensip olarak, CAL tipini değiştirmek ve Kullanıcı C AL'ını Cihaz CAL'ı olarak kullanmak da mümkün değildir.

Microsoft Lisans Yönetimi'nde belirtilen Kullanıcı CAL 'lerine yönelik bu hükümler, Windows Server 2012 R2'ye yetkisiz erişimi önlemeyi amaçlamaktadır; bu da şirketlere, Kullanıcı CAL'si olmadan sunucu hizmetlerine ve verilere erişilemeyeceği için iletişimde daha fazla veri koruması ve güvenlik sağlar.

Microsoft Windows Server 2012 R2 için kullanılan Kullanıcı CAL'lerine ilişkin sonuç

Bir şirkette hangi müşteri erişim lisansı türünün daha fazla esneklik ve daha uygun maliyetli lisanslama sağlayacağı duruma göre belirlenir. Windows Server'a erişen lisanslı çalışan sayısına ek olarak, kullanılan uç cihaz sayısı da önemlidir: Kullanıcıların çoğu Windows Server 2012 R2'ye farklı uç cihazlar üzerinden ve yerel olarak bağımsız bir şekilde eriştiğinde, Kullanıcı CAL'leri ile lisanslama daha fazla avantaj sunar.

Bu nedenle, CAL türünü seçmek için en iyi başlangıç noktası, Windows Server 2012 R2 kullanırken tipik şirket süreçleri hakkında kesin bir bilgidir. Yukarıda açıklanan örnek durumda, Kullanıcı C AL'leri ile lisanslama, Aygıt CAL'leri ile lisanslamaya göre şirket için daha avantajlıdır çünkü daha az sayıda istemci erişim lisansının satın alınması gerekir.

Wiresoft Online Shop'ta kullanılan yazılım olarak Microsoft Windows Server 2012 R2 için Kullanıcı CAL'leri

Windows Server 2012 R2 için kullanılmış yazılım olarak Kullanıcı CAL'leri, Wiresoft Online Shop'ta bir lisans kadar düşük bir fiyata mevcuttur - lisans ölçeklendirmesi ile ilgili diğer geçerli Microsoft düzenlemeleri burada geçerli değildir; aksi takdirde kullanılmış yazılım, yeni lisanslara kıyasla dezavantaj veya kısıtlama şeklinde herhangi bir fark sunmaz - ayrıca yazılım prensip olarak yıpranamaz.

Wiresoft'un Windows Server 2012 R2 için Kullanıcı CAL'leri için kullandığı yazılım nereden geliyor?

Wiresoft tarafından sunulan Windows Server 2012 R2 için kullanılmış Kullanıcı CAL'leri, Microsoft lisanslama programındaki orijinal lisanslardır; bu nedenle, bir şirket tarafından satın alınan ve daha sonra Wiresoft'a satılan Windows Server 2012 R2 için Kullanıcı Toplu Lisansının bir parçasıydı. Böylece tüm toplu lisanslar bireysel lisanslara bölündü ve sonuçta ortaya çıkan bireysel Kullanıcı CAL 'leri kullanılmış yazılım olarak adlandırılır, ancak Windows Server 2012 R2'ye erişim için yeni bir lisans gibi kullanılabilir, çünkü işlevselliklerindeki veya kullanım sürelerindeki kısıtlamalarla yeni lisanslardan farklı olmadıkları için kayıt için tekrar kullanılabilirler.

Windows Server 2012 R2 için kullanılmış Kullanıcı CAL'leri ile alıcı güvenliği

Wiresoft'un Windows Server 2012 R2 için Kullanıcı CAL 'lerine yönelik ikinci el yazılım teklifi, müşterilere Windows Server 2012 R2'yi lisanslarken güvenlik sağlar! Bu nedenle Kullanılmış Kullanıcı CAL'leri, geçerli bir toplu lisans anahtarıyla anında lisans aktivasyonu dahil olmak üzere satın alma işleminden sonra anında indirme ile olağan alıcı güvenliğini içerir.

Windows Server 2012 R2 için kullanılmış Kullanıcı CAL'lerinin satın alınması ve kullanılması yasal mıdır?

Wiresoft müşterileri, Windows Server 2012 R2 için kullanılmış Kullanıcı CAL 'leri satın alırken ve bunları kullanırken herhangi bir yasal düzenlemeyi ihlal etmediklerinden emin olabilirler. Windows Server 2012 R2 için kullanılmış Kullanıcı CAL'leri - ve Wiresoft Shop'ta bulunan diğer istemci erişim lisansları - şirketlerin lisans envanterinden gelmektedir. Bu nedenle, kullanılmış Kullanıcı CAL'lerinin ticareti yapılırken, kullanılmış Microsoft Kullanıcı CAL 'lerinin satın alınması ve kullanılmasının yanı sıra satışına da açıkça izin veren geçerli içtihat hukuku geçerlidir; bu durum çeşitli mahkeme kararlarıyla birçok kez açıkça teyit edilmiştir. Wiresoft'un kullanılmış yazılımı, önceki tüm alıcıların eksiksiz kanıtı nedeniyle burada denetim güvenliği de sunar!

Bir bakışta Windows Server 2012 R2 için kullanılmış Kullanıcı CAL'lerinin avantajları

Wiresoft'un Windows Server 2012 R2 için Kullanıcı CAL 'lerine yönelik kullanılmış yazılımı sadece makul fiyatlı olmakla kalmaz, aynı zamanda güncel bir sürüm olmasa bile çoğu yazılım sağlayıcısının CAL teklifine kıyasla burada mağazada hala mevcuttur - bu avantajlar Microsoft'un kullanılmış yazılım olarak diğer istemci erişim lisansları ve sunucu lisansları için de geçerlidir.

Ayrıca, kullanılan Kullanıcı CAL' leri ile lisanslama, genellikle yaygın olan katmanlamayı ortadan kaldırır, böylece Windows Server hizmetlerini gerçek kullanımınıza göre şirketinizdeki tam uç cihaz sayısını özel olarak lisanslayabilirsiniz.

Wiresoft'un kullanılmış CAL'leri, hem güncel hem de eski yazılım sürümleri için mevcut olduğundan, eski yazılım envanterlerini de tamamlama imkanı sunar; bu, farklı yazılım sürümlerinin paralel kullanımından kaynaklanabilecek uyumluluk sorunlarının önlenebileceği anlamına gelir ve bu da yeni donanım satın alma maliyetlerini azaltır.

Windows Server 2012 R2 sürümleri için Kullanıcı C AL'lerine ek olarak, Wiresoft Yazılım Mağazasında kullanılmış yazılım olarak ilgili Cihaz CAL'lerini de bulabilirsiniz. Ayrıca, Wiresoft'un Microsoft yazılımı için sunduğu kullanılmış yazılım teklifi, yukarıda belirtilen tüm avantajlara sahip diğer programları da içerir. MS Windows Server 2012 R2 veya başka bir Microsoft ürünü için Kullanıcı CAL'leri hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen sohbet, e-posta veya telefon yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bağlantılar "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 USER CAL"
Müşteri puanları "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 USER CAL"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler