Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 USER CAL

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

  • SW10069
  • R18-04281
  • Kalıcı olarak geçerli
  • Tüm diller
  • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
173,90 TRY * 191,90 TRY * (9,38% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Miktar 1x Kullanıcı CAL
Sistem  Windows Sunucu 
CAL Kullanıcı CAL
Teslimat kapsamı Kullanım hakkı
Süre Sınırsız
Diller Tüm diller
Terminal Sunucusu uyumlu değil(RDS CAL adresini görüntüleyin)


Wiresoft'un Standart ve Datacenter sürümlerinde bulunan Microsoft Windows Server 2012 ve 2012 R2 sürümlerinde bulunan işlevleri kullanabilmek için kullanıcı başına iki sunucu lisansından birine ek olarak bir istemci erişim lisansı gereklidir: Windows Server 2012 Kullanıcı CAL. Kayıtlı kullanıcıya Windows Server 2012 R2 için de ilgili erişim haklarını verir ve daha sonra Windows uyumlu herhangi bir son cihazda kullanabilir.

Ürün hakkında başka sorularınız varsa, lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 USER CAL"

Microsoft Windows Server 2012 için kullanılmış User CAL'leri satın alın

Wiresoft'un Standart ve Datacenter sürümlerinde bulunan Microsoft Windows Server 2012 ve 2012 R2 sürümlerinde bulunan işlevleri kullanabilmek için kullanıcı başına iki sunucu lisansından birine ek olarak bir istemci erişim lisansı gereklidir: Windows Server 2012 Kullanıcı CAL. Kayıtlı kullanıcıya Windows Server 2012 R2 için de ilgili erişim haklarını verir ve daha sonra Windows özellikli herhangi bir uç cihazda kullanabilir.

Microsoft lisans yönetimi, Windows Server 2012 için sunucu lisansını istemci erişim lisansından ayırır, böylece kullanım haklarının ek olarak bir Kullanıcı CAL 'si şeklinde satın alınması gerekir. Yalnızca bu yolla kaydedilen kullanıcılar Windows Server işlevlerine erişim yetkisine sahiptir.

Özellikle Windows Server 2012 User CAL, Windows Server 2012 R2 lisansı ile donatılmış bir sunucunun işlevlerini kullanmak için de kullanılabilir. Windows Server 2012 için Kullanıcı CAL'leri Wiresoft tarafından kullanılmış yazılım olarak makul bir fiyata sunulmaktadır. Bu kullanılmış yazılım erişim lisansları, işlevsellik açısından Microsoft toplu lisanslama programının ilgili kullanılmamış lisanslarından farklı değildir - bunlar da artık orada sunulmamaktadır. Ayrıca, halen Windows Server 2012 veya R2 kullanan çalışanların esnek ve ihtiyaca dayalı lisanslanması için kullanılan Kullanıcı CAL 'leri tek bir istemci erişim lisansından satın alınabilir.

Kullanılmış bir Kullanıcı CAL'i ile tüm Windows Server 2012 işlevlerini kullanma

Wiresoft tarafından Windows Server 2012 sürümü için kullanılan yazılım olarak sunulan Kullanıcı CAL'leri, Windows Server 2008 R2'nin halefi için tam kapsamlı olarak kullanılabilir, böylece veriler artık uygun bir uç cihaz aracılığıyla bulutta da kullanılabilir.

Datacenter ve Standart sürümlerde Windows Server 2012 için bir Kullanıcı CAL ile hangi işlevler kullanılabilir?

Microsoft Windows Server 2012, Windows Server 2008 R2'nin halefi ve Windows 8'in sunucu sürümüdür. En önemli yenilikler arasında görev yöneticisinin tamamen revize edilmesi, çalışan uygulamaların artık kategorilere ayrılması, etkin olmayanların daha iyi performans için durdurulması yer almaktadır. Standart ve veri merkezi sürümlerinde Windows Server 2012, ölçeklenebilir, genişletilebilir sanal anahtarlar için sanallaştırma platformu Hyper-V'nin güncellenmiş bir sürümünü sunuyor; 2012 R2 sürümünde VM'lerin UEFI önyüklemesi, 2. nesil VM'lerde Windows'un otomatik olarak etkinleştirilmesi, ayrıca daha hızlı canlı geçiş ve birden fazla konuma genişletilebilirlik gibi özellikler bulunuyor. Yeni dosya sistemi ReFS, NTFS'yi tamamlar ve özellikle dosya sunucularında depolama için kullanılır. SMB 3 desteği, dosya paylaşımlarına daha hızlı ve daha istikrarlı erişim sağlar ve ayrıca şunları içerir

RDMA veya istemci ile sunucu arasında birkaç paralel TCP bağlantısının kullanılması (SMB Çok Kanallı) gibi hızlandırma işlevleri prensipte desteklenir. Dinamik Erişim Denetimi, Active Directory güvenlik ilkelerine ek olarak dosyalara erişimi düzenler. Active Directory ile PowerShell 3.0, diğer şeylerin yanı sıra, bir web tarayıcısı üzerinden yapılandırma ve Web Erişimi ile Windows Workflow Foundation uygulamalarının doğrudan yürütülmesini sağlar.

Windows Server 2012'nin yenilikleri arasında dosya sunucuları için Esnek Dosya Sistemi (REFS) uzantıları, bir veri deposunun canlı geçişi ve Hyper-V Replica ile sanal sunucuların birkaç ana bilgisayara dağıtılması da yer alıyor.

Windows Server 2012 için Kullanıcı CAL'leri Windows Server 2012 R2 için de kullanılabilir

Windows Server için diğer istemci erişim lisanslarının aksine, Windows Server 2012 için Kullanıcı CAL 'si, daha fazla iyileştirme ve uzantı sunan bir sonraki üst sürüm Windows Server 2012 R2 için de kullanılabilir.

Wiresoft, Standart ve Datacenter Sürümlerinde her iki sunucu sürümünü de sunmaktadır; bunlar farklı sanallaştırma derecelerinde farklılık gösterir, ancak işlev yelpazesi açısından aynıdır.

CAL'ler ile Microsoft lisanslama sistemi

Windows Server 2012'nin piyasaya sürülmesiyle birlikte Microsoft, lisanslama modelini de uyarladı. Sürüme bağlı olarak, bir sunucu ya çekirdeklere göre lisanslanabilir - bu durumda ek kullanıcı CAL'leri gerekmez - ya da sunucu artı gerekli sayıda istemci erişim lisansı (CAL). Özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için CAL'lerle erişim lisansı modeli genellikle daha uygun bir çözümdür.

Windows Server 2012 Standard ve Datacenter sürümleri için hangi CAL türleri mevcuttur?

Windows Server 2012'de istemci erişim lisansı için iki CAL türü vardır:

  • Windows Server 2012 için Kullanıcı CAL - bir kullanıcı için
  • Windows Server 2012 için Cihaz CAL - bir uç cihaz için (örn. PC, dizüstü bilgisayar, tablet)

Sunucu lisansı bu nedenle Kullanıcı C AL'leri veya Cihaz CAL'leri ile desteklenir; bunlardan ilki bir kullanıcıya ilgili erişim haklarını verirken, ikincisi bir son cihaza Windows Server işlevlerini kullanma yetkisi verir. Her iki CAL de Windows Server 2012 / R2'nin istemci/sunucu ortamı için erişim hakları dışında herhangi bir yazılım içermez.

Windows Server 2012 için Kullanıcı CAL'leri ve Aygıt CAL'leri arasındaki farklar nelerdir?

Windows Server 2012 için Kullanıcı CAL ve Aygıt CAL'leri, yalnızca Windows Server için erişim yetkilendirmesinin gerçekleşme şekli açısından birbirinden farklıdır: Kullanıcı CAL ile belirli bir kişiye sunucu hizmetlerine ve verilerine erişim yetkisi verilir; bunu yaparken kullanıcı, Windows özellikli olmaları ve bir Windows işletim sisteminin uyumlu bir sürümüyle donatılmış olmaları koşuluyla, kişisel hesabıyla ve böylece konumdan bağımsız olarak tamamen farklı uç cihazları dönüşümlü olarak kullanabilir.

Örneğin, bu kullanıcı iş yerindeki sabit bilgisayarı veya yoldaki bir dizüstü bilgisayarı veya tableti ve orada bulunan PC'yi veya ev ofisteki özel dizüstü bilgisayarı kullanabilir. Öte yandan, birden fazla kullanıcının tek ve aynı kayıtlı uç cihazı kullandığı bir çalışma durumunda, uç cihazlar için CAL daha pratiktir.

Kullanıcı CAL' leri ile istemci erişim lisansı, özellikle bir şirketteki çalışanların çoğu mobil olarak çalışıyorsa ve e-postalarını kontrol ediyorsa veya seçilen ilgili uç cihazdan sunucu verilerine vb. erişiyorsa daha avantajlı olabilir.

Windows Server 2012 Standard ve Datacenter sürümleri için kullanılmış Kullanıcı CAL'lerinin fiyat avantajı ve kullanılabilirliği

Kullanılmış Kullanıcı CAL'leri birçok şirket ve kuruluş için çalışanlarını Windows Server 2012 için bir sunucu erişim lisansıyla donatmanın ekonomik bir yolu olmakla kalmaz, aynı zamanda eski CAL sürümleri Microsoft ve satıcılar tarafından artık yeni olarak sunulmamaktadır, bu nedenle eski sunucu sürümleri hala kullanılıyorsa kullanılmış yazılım bir çözümdür.

Aşağıdaki genel bakış, kullanılan CAL yazılımının tüm avantajlarını ve özel özelliklerini özetlemektedir.

Standart ve Datacenter sürümlerinde Windows Server 2012 için kullanılan Kullanıcı CAL'inin kullanım kapsamı nedir?

Windows Server 2012'nin Standart veya Datacenter Edition'da yüklü olmasına bağlı olarak, Kullanıcı CAL 'si ile farklı ölçeklendirme seçenekleri kullanılabilir: Windows Server 2012 veya R2'nin Datacenter Sürümü, Standart Sürüm için bir Kullanıcı CAL'si ile birlikte kullanılırsa - ki bu prensipte mümkündür - yalnızca tipik işlevselliği kullanılabilir. Genişletilmiş özellik ve işlev kapsamına sahip olan Datacenter Sürümü için Kullanıcı CAL 'i Standart Sürümdeki bir Windows Server 2012 / R2'ye erişmek için kullanılırsa, yalnızca işlevselliği kullanılabilir.

Windows Server 2012 için Kullanıcı CAL'lerinin sürüm uyumluluğunu gözlemleyin

Windows Server 2012 için bir Kullanıcı CAL ile kayıtlı kullanıcı Windows Server 2012'nin yanı sıra bir üst sürüm olan 2012 R2 için de kullanım haklarına sahip olur, ancak 2016 gibi daha yüksek sunucu sürümleri için erişim hakları mevcut değildir (yükseltme). Ancak, eski Windows Server sürümü 2008 veya 2008 R2 de kullanılabilir (sürüm düşürme).

Bu nedenle, Windows Server 2012 için Kullanıcı CAL 'leri satın almadan önce, mevcut Windows Server lisansı ile istemci erişim lisansı arasındaki uyumluluğu kontrol etmeniz önerilir.

Windows Server 2012 için kullanılmış Kullanıcı CAL'lerinde başka nelere dikkat edilmelidir?

Aşağıdakiler kullanılan Kullanıcı CAL'leri için de geçerlidir: Bir kullanıcı Windows Server 2012 için Kullanıcı İstemci Erişim Lisansı ile kaydedildikten sonra, bu Kullanıcı CAL 'si artık başka bir kullanıcıya aktarılamaz. Buna ek olarak, CAL türünü değiştirmek ve bir uç cihazı kaydetmek için Kullanıcı CAL'ını Cihaz CAL'ı olarak kullanmak da prensipte hariç tutulmuştur.

Microsoft lisans yönetiminin bu kısıtlamaları, Windows Server 2012'ye yetkisiz erişimi önlemeyi amaçlamaktadır; CAL'si olmayan yetkisiz kullanıcılar sunucu hizmetlerine ve verilere erişemeyeceğinden, şirket içindeki iletişimde veri ve güvenlik daha iyi korunur.

Microsoft Windows Server 2012 için kullanılan Kullanıcı CAL'lerine ilişkin sonuç

Hangi tür istemci erişim lisansının daha esnek kullanım seçenekleri sunmasının yanı sıra daha uygun maliyetli lisanslamayı temsil ettiği şirketten şirkete değişir. Hem lisanslı çalışan sayısı hem de Windows Server 'a erişmek için kullanılan uç cihaz sayısı belirleyicidir: Kullanıcıların çoğunluğu Windows Server 2012 'ye erişmek için farklı uç cihazlar ve muhtemelen yerel olarak bağımsız cihazlar kullanıyorsa Kullanıcı CAL 'leriyle lisanslama daha fazla avantaj sunar.

Bu nedenle, tipik iş akışları hakkında bilgi sahibi olmak, kullanılmış CAL'lerin satın alınması için önemli bir ön koşuldur. Açıklanan örnek durumda, Kullanıcı CAL' leri ile lisanslama daha ucuzdur çünkü daha az sayıda istemci erişim lisansı satın alınması gerekir. Daha fazla tavsiye için lütfen Wiresoft ekibiyle iletişime geçin.

Wiresoft'tan Microsoft Windows Server 2012 için Kullanılmış Kullanıcı CAL'leri

Windows Server 2012 için kullanılmış Kullanıcı CAL'leri Wiresoft Online Shop'ta bireysel olarak da mevcuttur, çünkü lisans ölçeklerine ilişkin olağan Microsoft düzenlemeleri geçerli değildir; aksi takdirde, kullanılmış yazılım yeni lisanslara kıyasla herhangi bir dezavantaj veya kısıtlama sunmaz - çünkü yazılım ilke olarak yıpranamaz.

Wiresoft'ta Windows Server 2012 için Kullanıcı CAL'lerinin kullanılmış yazılımı nereden geliyor?

Wiresoft tarafından sunulan Windows Server 2012 için kullanılmış Kullanıcı CAL 'leri, Microsoft lisanslama programından alınan orijinal lisanslardır ve ilk olarak bir şirket tarafından satın alınan ve daha sonra Wiresoft'a satılan Windows Server 2012 için Kullanıcı Toplu Lisansının bir parçasıdır. Tüm toplu lisanslar tekli lisanslara bölünebilir, ortaya çıkan tek kullanıcılı CAL 'ler kullanılmış yazılım olarak adlandırılır ve bir kullanıcının kaydı için yeni bir lisans gibi kullanılabilir.

Windows Server 2012 için Kullanıcı CAL'leri gibi kullanılan yazılımlarla alıcı güvenliği

Wiresoft'un Windows Server 2012 ve diğer CAL'ler için Kullanıcı CAL'lerine yönelik ikinci el yazılım teklifi, müşterilerimize yeni lisanslarla aynı avantajları sağlar: Bu nedenle, kullanılmış Kullanıcı CAL' leri, tamamlanan satın alma işleminden sonra anında indirme ve bu amaç için geçerli bir toplu lisans anahtarı ile anında lisans etkinleştirme ile olağan alıcı güvenliğini içerir.

Windows Server 2012 için kullanılmış Kullanıcı CAL'lerinin satın alınması ve kullanılması yasal mıdır?

Wiresoft müşterileri, Windows Server 2012 için kullanılmış Kullanıcı CAL'leri satın alırken veya kullanırken herhangi bir yasal düzenlemeyi ihlal etmediklerinden emin olabilirler. Bunun nedeni, Wiresoft Shop'ta bulunan istemci erişim lisanslarının (Windows Server 2012 için kullanılmış Kullanıcı CAL 'leri gibi) şirketlerin lisans envanterinden gelmesidir. Bu nedenle, geçerli yargı yetkisi kullanılmış Kullanıcı CAL'lerinin ticareti için de geçerlidir; bu yetki yalnızca satışa açıkça izin vermekle kalmaz, aynı zamanda Microsoft Kullanıcı CAL 'lerinin kullanılmış yazılım şeklinde satın alınmasına ve kullanılmasına da izin verir; bu durum çeşitli mahkeme kararlarıyla birçok kez teyit edilmiştir. Buna ek olarak, Wiresoft'un kullanılmış yazılımı, tüm alıcıların eksiksiz kanıtı nedeniyle denetim güvenliği de sunar!

Bir bakışta Windows Server 2012 için kullanılan Kullanıcı CAL'lerinin tüm avantajları

Wiresoft'un Windows Server 2012 için Kullanıcı CAL 'leri yazılımı sadece özellikle avantajlı olmakla kalmayıp, aynı zamanda diğer birçok Microsoft yazılım sağlayıcısının CAL teklifine kıyasla, mağazada mevcut erişim lisanslarının yanı sıra birçok eski sürümün de mevcut olması avantajını sunmaktadır - bu aynı zamanda diğer Microsoft istemci erişim lisansları ve sunucu lisansları için de geçerlidir.

Wiresoft'un kullanılmış CAL'leri bu nedenle eski yazılımları da ekleme fırsatı sunar; bu, farklı yazılım sürümlerinin paralel olarak kullanılması gibi uyumluluk sorunlarını önleyebilir ve bu da yeni donanım satın alma maliyetini azaltır.

Wiresoft'un kullanılmış Kullanıcı CAL 'leri ile lisanslama, genellikle yaygın olan lisanslama ölçeğini ortadan kaldırır, böylece Windows Server hizmetlerini gerçek kullanımınıza göre özelleştirilmiş lisanslama için yalnızca tam olarak ihtiyacınız kadar erişim lisansı satın alırsınız.

Wiresoft Yazılım Mağazasında Windows Server 2012 sürümleri için Kullanıcı C AL'lerinin yanı sıra kullanılmış yazılım olarak ilgili Cihaz CAL'lerini bulacaksınız. Wiresoft kullanılmış yazılım teklifi, bahsedilen tüm avantajlarla birlikte diğer birçok Microsoft yazılım programını da içerir. MS Windows Server 2012 veya başka bir Microsoft ürünü için Kullanıcı CAL 'leri ile lisanslama hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen sohbet, e-posta veya telefon yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bağlantılar "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 USER CAL"
Müşteri puanları "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 USER CAL"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler