Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 DEVICE CAL

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

  • SW10068
  • R18-04277
  • Kalıcı olarak geçerli
  • Tüm diller
  • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
173,90 TRY * 191,90 TRY * (9,38% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Miktar 1x Cihaz CAL
Sistem  Windows Sunucu 
CAL Cihaz CAL
Teslimat kapsamı Kullanım hakkı
Süre Sınırsız
Diller Tüm diller
Terminal Sunucusu uyumlu değil(RDS CAL adresini görüntüleyin)


Wiresoft'un Standart ve Datacenter sürümlerinde bulunan Microsoft Windows Server 2012 sürümlerinde bulunan her iki işlevi de kullanabilmek için, uç cihaz başına karşılık gelen sunucu lisansına ek olarak bir istemci erişim lisansı gereklidir: Windows Server 2012 Device CAL. Bu, kayıtlı Windows özellikli bilgisayara (PC, dizüstü bilgisayar, tablet) ilgili erişim haklarını verir ve bu haklar daha sonra çalışanlar tarafından da kullanılabilir.

Ürünle ilgili diğer sorularınız için lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 DEVICE CAL"

Microsoft Windows Server 2012 için kullanılmış Device CAL'leri satın alın

Wiresoft'un Standart ve Datacenter sürümlerinde bulunan Microsoft Windows Server 2012 sürümlerinde bulunan her iki işlevi de kullanabilmek için, son cihaz başına karşılık gelen sunucu lisansına ek olarak bir istemci erişim lisansı gereklidir: Windows Server 2012 Device CAL. Bu, kayıtlı Windows özellikli bilgisayara (PC, dizüstü bilgisayar, tablet) ilgili erişim haklarını verir ve daha sonra çalışanlar tarafından dönüşümlü olarak da kullanılabilir.

Bunun nedeni, Microsoft lisans yönetiminde Windows Server 2012 için sunucu lisansının erişim lisansından ayrılmış olmasıdır, böylece bu kullanım haklarının ek olarak bir Cihaz CAL 'si şeklinde edinilmesi gerekir. Yalnızca bu yolla kaydedilen bir uç cihaz Windows Server işlevlerine erişim yetkisine sahiptir.

Windows Server 2012 içinCihaz CAL 'leri Wiresoft tarafından kullanılmış yazılım olarak makul bir fiyata sunulmaktadır. Kullanılmış yazılım erişim lisansları, Microsoft toplu lisanslama programının karşılaştırılabilir kullanılmamış lisanslarından farklı değildir - bunlar da artık burada mevcut değildir. Buna ek olarak, kullanılmış Cihaz CAL'leri buradan tek bir istemci erişim lisansından başlayarak satın alınabilir - bu da Windows Server 2012'ye erişen son cihazların esnek, ihtiyaca dayalı lisanslanmasını sağlar. Windows Server 2012 Device CAL, Windows Server 2012 R2 lisansı ile donatılmış bir sunucunun hizmetlerini kullanmak için de kullanılabilir.

Tüm Windows Server 2012 hizmetlerinin kullanımı için kullanılan Cihaz CAL'leri

Wiresoft tarafından Windows Server 2008 R2'nin halefi olan Windows Server 2012 sürümü için kullanılan yazılım olarak sunulan Cihaz CAL 'leri ile veriler, ilgili bir uç cihaz vb. aracılığıyla bulutta da kullanılabilir - bu konuda daha fazla bilgi aşağıda yer almaktadır.

Datacenter ve Standart sürümlerde Windows Server 2012 / R2 için bir Device CAL ile kullanılabilen işlevlere genel bakış

Microsoft Windows Server 2012, Windows Server 2008 R2'nin ardıl sürümü ve Windows 8'in sunucu sürümüdür. Her şeyden önce, çalışan uygulamaların kategorilere ayrıldığı ve daha iyi performans için etkin olmayanların durdurulduğu görev yöneticisinin tamamen revize edilmesiyle farklılık gösterir. Windows Server 2012, hem standart hem de veri merkezi sürümlerinde sanal sunucuları birden fazla ana bilgisayara dağıtmak için Hyper-V Replica ile ölçeklenebilir sanal anahtarlar için sanallaştırma platformu olan Hyper-V'nin güncellenmiş bir sürümünü içerir.

2012 R2 sunucu sürümü ayrıca VM'lerin UEFI önyüklemesi, daha hızlı canlı geçiş ve birden fazla siteye genişletilebilirlik ve 2. nesil VM'lerde Windows'un otomatik olarak etkinleştirilmesi gibi özellikler de ekliyor. NTFS, özellikle dosya sunucularında depolama için yeni dosya sistemi ReFS ile desteklenmiştir. SMB 3 desteği, dosya paylaşımlarına daha hızlı ve daha istikrarlı erişimin yanı sıra RDMA gibi hızlandırma işlevleri veya SMB Multichannel aracılığıyla istemci ve sunucu arasında paralel TCP bağlantılarının kullanılmasını sağlar. Active Directory'nin güvenlik kurallarına ek olarak, Dinamik Erişim Kontrolü dosyalara erişimi düzenler, PowerShell 3.0 ayrıca Windows Workflow Foundation'ın doğrudan yürütülmesinin yanı sıra Web Erişimi ile bir web tarayıcısı üzerinden yapılandırmaya da olanak tanır.

Windows Server 2012 için Cihaz CAL'leri Windows Server 2012 R2 sürümü için de kullanılabilir

Windows Server 'ın diğer sürümlerinin aksine, Windows Server 2012 için bir Cihaz CAL'si, bazı iyileştirmeler ve uzantılar içeren bir üst sürüm olan Windows Server 2012 R2 için de kullanılabilir.

Wiresoft ayrıca Standart ve Datacenter sürümlerinde kullanılan yazılım olarak her iki sunucu sürümünü de sunar; bunlar farklı sanallaştırma derecelerinde farklılık gösterir.

CAL'ler ile Microsoft lisans yönetimi

Windows Server 2012'nin piyasaya sürülmesine paralel olarak Microsoft da lisanslama modelini uyarlamıştır: Seçilen sürüme bağlı olarak, sunucu örneğin çekirdeklere göre lisanslanabilir, bu durumda ek Cihaz CAL'leri gerekmez veya sunucunun kendisi, bu durumda ek istemci erişim lisansları gerekir. CAL'lerle erişim lisanslama modeli, küçük ve orta ölçekli işletmeler için genellikle daha ucuz bir alternatiftir.

Windows Server 2012 Standard ve Datacenter sürümleri için hangi CAL türleri mevcuttur?

Windows Server 2012 için istemci erişim lisanslaması için iki CAL türü mevcuttur:

  • Windows Server 2012 için Cihaz CAL - tek bir uç cihaz için (örn. PC, dizüstü bilgisayar, tablet)
  • Windows Server 2012 için Kullanıcı CAL - tek bir kullanıcı için

Yukarıda belirtildiği gibi, ilgili erişim haklarının verilebilmesi için Windows Server lisansının bu tür Cihaz C AL'leri veya Kullanıcı CAL 'leri ile desteklenmesi gerekir. CAL'ler, Windows Server 2012 / R2'nin istemci/sunucu ortamı için erişim hakları dışında herhangi bir yazılım içermez.

Windows Server 2012 için Aygıt CAL'leri ve Kullanıcı CAL'leri arasındaki farklar nelerdir?

Aygıt CAL'leri, Windows Server 2012 için Kullanıcı CAL'lerinden yalnızca Windows Server için erişim yetkisinin verildiği biçimde farklılık gösterir: Device CAL, Windows özellikli belirli bir uç cihazı sunucuya ve mevcut hizmetlere ve verilere erişim haklarıyla donatır; bu uç cihaza erişimi olan her çalışan daha sonra bu cihazı bu amaçla kullanabilir; örneğin bu bilgisayar daha sonra vardiyalı çalışmada dönüşümlü olarak kullanılabilir. İşyerinde sabit bir bilgisayar değil de bir dizüstü bilgisayar veya tablet söz konusuysa, sunucu hizmetleri yerel olarak bağımsız bir şekilde, örneğin yolda veya ev ofiste de kullanılabilir.

Öte yandan, kullanıcıların çoğunun dönüşümlü olarak farklı uç cihazları kullandığı bir çalışma durumunda, Kullanıcı CAL'i daha fazla olanak sunar.

Windows Server 2012 sürümleri Standard ve Datacenter için kullanılmış Cihaz CAL'lerinin kullanılabilirliği ve fiyat avantajı

Örneğin maliyet nedenleriyle en son Windows Server sürümünü kullanmayan birçok şirket ve kuruluş için kullanılmış Cihaz CAL 'leri, uç cihazları Windows Server için bir sunucu erişim lisansıyla donatmak için ekonomik bir çözüm olmanın yanı sıra, Microsoft ve satıcılar tarafından artık sunulmayan eski CAL sürümlerini kullanmaya devam etme olanağı da sağlar. Burada, Wiresoft'un kullanılmış yazılımı, örneğin uç cihazlar için mevcut erişim lisanslarını tamamlamak için uygun bir çözümdür.

Aşağıdaki genel bakışta, kullanılan Cihaz CAL' lerinin tüm avantajlarının ve özel özelliklerinin bir özetini bulacaksınız.

Standart ve Datacenter sürümlerinde Windows Server 2012 için kullanılmış Cihaz CAL'leri nasıl kullanılabilir?

Kullanılan Device CAL ile Windows Server 2012 Standard ve Datacenter sürümlerinin farklı ölçeklendirme seçenekleri kullanılabilir, yani: Standard Edition için bir Device CAL ile Windows Server 2012 veya R2'nin Datacenter Edition'ı da kullanılabilir - ancak bu durumda yalnızca tipik Standard işlevselliği kullanılabilir. Datacenter Edition için bir Device CAL ve genişletilmiş kapsamı ile Standard Edition'daki bir Windows Server 2012 / R2'ye erişim de mümkündür, ancak yalnızca sınırlı işlevselliği kullanılabilir.

Windows Server 2012 için Cihaz CAL'leri ile sürüm uyumluluğuna da dikkat edin

Windows Server 2012 için Cihaz CAL'si, Windows Server 2012'nin yanı sıra bir sonraki üst sürüm olan 2012 R2'ye erişim yetkisi verir, ancak 2016 gibi daha yüksek sunucu sürümleri için erişim hakları içermez, bu nedenle bir yükseltme içermez. 2008 veya 2008 R2 gibi eski Windows Server sürümleri kullanılabilir (sürüm düşürme).

Bu nedenle, bir Windows Server 2012 Sürümü için Cihaz CAL'leri satın alırken, mevcut Windows Server lisansı ile seçilen istemci erişim lisansları arasındaki uyumluluğa da dikkat etmelisiniz.

Windows Server 2012 için kullanılmış bir Cihaz CAL'i kullanırken başka nelere dikkat edilmelidir?

Microsoft lisans koşulları kullanılmış Cihaz CAL'leri için de geçerlidir: Belirli bir uç cihaz Windows Server 2012 için Cihaz CAL'sine kaydedilir kaydedilmez, bu istemci erişim lisansı artık başka bir cihaza aktarılamaz. Ayrıca, bir çalışanı kişisel olarak kaydetmek için CAL türünü değiştirmek ve böylece bir Cihaz CAL'ını Kullanıcı CAL'ı olarak kullanmak esas olarak hariç tutulmuştur.

Microsoft'un lisans yönetiminin bu hükümleri, diğer şeylerin yanı sıra, lisanslı Windows Server 2012'ye yetkisiz erişimi önleme amacını taşımaktadır; bu da verilerin yanı sıra bir şirketteki iletişim güvenliğini daha iyi korumayı amaçlamaktadır.

Microsoft Windows Server 2012 için kullanılmış Cihaz CAL'lerinin kullanımı

Kuruluşa veya şirkete bağlı olarak, iki tür müşteri erişim lisansı hem daha esnek kullanım seçenekleri hem de daha uygun maliyetli lisanslama sunar. Doğru CAL türünü bulmak için, gerekli lisanslı çalışan sayısına ek olarak Windows Server'a erişmek için kullanılan uç cihazların sayısı da belirleyicidir. Cihaz CAL 'leri, özellikle farklı kullanıcılar Windows Server 2012 hizmetlerine erişmek için düzenli olarak belirli bir uç cihazı - yerel olarak bağımsız olsa bile - kullanıyorsa daha büyük bir avantaj sunar.

Bu nedenle, kullanılmış CAL'lerin satın alınması için en iyi ön koşul, tipik iş akışları hakkında kesin bilgi sahibi olmaktır. Açıklanan örnek durumda, kullanılan Cihaz CAL' leri ile lisanslama daha avantajlıdır ve bu nedenle daha az sayıda istemci erişim lisansı satın alınması gerektiğinden daha uygun maliyetlidir. Wiresoft ekibi bu konuda size tavsiyede bulunmaktan mutluluk duyacaktır.

Microsoft Windows Server 2012 için Wiresoft Kullanılan Cihaz CAL'leri nedir?

Windows Server 2012 için kullanılmış Cihaz CAL'leri Wiresoft'tan bireysel olarak temin edilebilir, Microsoft'un olağan lisanslama ölçekleri geçerli değildir; aksi takdirde kullanılmış yazılımlar yeni lisanslardan herhangi bir dezavantaj veya kısıtlama ile farklılık göstermez - çünkü bir yazılım prensip olarak yıpranamaz.

Wiresoft'tan Windows Server 2012 için kullanılmış Cihaz CAL'leri nereden geliyor?

Wiresoft tarafından sunulan Windows Server 2012 için kullanılmış Cihaz CAL 'leri orijinal lisanslardır ve bir şirketin satın aldığı ve daha sonra Wiresoft'a sattığı Microsoft lisanslama programından bir Cihaz Toplu Lisansının parçasıdır. Satın alma işleminden sonra, tüm toplu lisanslar tek lisanslara da bölünebilir; ortaya çıkan tek cihaz CAL 'leri daha sonra kullanılmış yazılım olarak adlandırılır ve bir son cihazı kaydetmek için yeni bir lisans gibi kullanılabilir.

Alıcı güvenliği ile kullanılan yazılım - Windows Server 2012 için Cihaz CAL'leri için de

Wiresoft kullanılmış yazılım satın alırken - ister Windows Server 2012 için Cihaz CAL 'leri ister diğer CAL'ler olsun - müşterilerimiz yeni lisans satın alırken sahip oldukları avantajlara sahiptir: Kullanılmış Cihaz CAL'leri, tamamlanan satın alma işleminden sonra anında indirme ve geçerli bir toplu lisans anahtarı kullanarak anında lisans etkinleştirme ile alıcı güvenliği de sunar.

Windows Server 2012 için kullanılmış Cihaz CAL'lerinin satın alınması ve kullanılması yasal mıdır?

Wiresoft müşterileri yalnızca satın alırken değil, aynı zamanda Windows Server 2012 için kullanılmış Cihaz CAL 'lerini bir son cihazla kullanırken de herhangi bir yasal düzenlemeyi ihlal etmediklerinden emin olabilirler: Wiresoft Shop'ta sunulan Windows Server 2012 için kullanılmış Cihaz CAL'leri - ve diğer istemci erişim lisansları - şirketlerin lisans envanterinden gelmektedir. Bu nedenle, kullanılmış Cihaz CAL' leri ile ticaretin yanı sıra bunların kullanımı, her ikisine de açıkça izin veren geçerli içtihat hukukuna dayanmaktadır; bu gerçek, çeşitli mahkeme kararları ile tekrar tekrar teyit edilmiştir. Wiresoft'un kullanılmış yazılımı, denetim güvenliği yoluyla tüm alıcıların eksiksiz kanıtı ile de karakterize edilir!

Bir bakışta kullanılan yazılım olarak Windows Server 2012 için Cihaz CAL'lerinin avantajları

Wiresoft'un Kullanılmış Cihaz CAL'leri yalnızca Windows Server 2012 için düşük fiyatlarla değil, aynı zamanda mağazadaki sunucu programlarının daha yeni ve eski sürümleri için erişim lisansları olarak da mevcuttur - bu aynı zamanda diğer Microsoft sunucu yazılımları ve ilgili istemci erişim lisansları için de geçerlidir.

Bu size eski yazılım envanterlerini Wiresoft'un kullanılmış CAL'leriyle destekleme fırsatı verir, böylece farklı yazılım sürümlerini paralel olarak kullanırken uyumluluk sorunlarını önler ve sonuçta yeni donanım satın alma maliyetlerinden de kaçınabilirsiniz.

Buna ek olarak, kullanılan Cihaz CAL' leri ile lisanslama, normal lisanslama ölçeğini ortadan kaldırır; bu da yalnızca Windows Server hizmetlerini kullanırken gerçek ihtiyaçlarınıza karşılık gelen sayıda erişim lisansı satın alabileceğiniz anlamına gelir.

Kullanılmış yazılımlar için Wiresoft Yazılım Mağazasında, ilgili Kullanıcı CAL 'lerinin yanı sıra mevcut olan Windows Server 2012 sürümleri için Cihaz CAL'lerini de bulacaksınız. Wiresoft kullanılmış yazılım teklifi, açıklanan tüm avantajlarla birlikte diğer birçok Microsoft yazılım programını da içerir. MS Windows Server 2012 veya başka bir Microsoft ürünü için Cihaz CAL' leri ile lisanslama hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen sohbet, e-posta veya telefon yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bağlantılar "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 DEVICE CAL"
Müşteri puanları "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 DEVICE CAL"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler