Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DEVICE CAL

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

 • SW10070
 • R18-04277
 • Kalıcı olarak geçerli
 • Tüm diller
 • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
173,90 TRY * 191,90 TRY * (9,38% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Miktar 1x R2 Cihaz CAL
Sistem  Windows Sunucu 
CAL Cihaz CAL R2
Teslimat kapsamı Kullanım hakkı
Süre Sınırsız
Diller Tüm diller
Terminal Sunucusu uyumlu değil(RDS CAL adresini görüntüleyin)


Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard ve Datacenter sürümlerinde bulunan hizmetleri kullanabilmek için sunucu lisansına ek olarak bir uç cihaz için ilgili bir istemci erişim lisansı gereklidir: Windows Server 2012 R2 Device CAL. Bu, kendisine kayıtlı belirli bir bilgisayara (PC, dizüstü bilgisayar, tablet vb.) erişim hakları verir.

Ürünle ilgili diğer sorularınız için lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DEVICE CAL"

Microsoft Windows Server 2012 R2 için kullanılmış bir Device CAL satın alın

Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard ve Datacenter sürümlerinde bulunan hizmetleri kullanabilmek için, sunucu lisansına ek olarak bir uç cihaz için ilgili bir istemci erişim lisansı gereklidir: Windows Server 2012 R2 Device CAL. Bu, üzerinde kayıtlı belirli bir bilgisayara (PC, dizüstü bilgisayar, tablet vb.) erişim hakları verir.

Microsoft lisans yönetiminde tanımlanan hükümlere uygun olarak, Windows Server 2012 R2 için bir sunucu lisansı kullanıcı haklarını içermez, bu nedenle bunların bir Aygıt CAL 'si biçiminde ek olarak edinilmesi gerekir. Bu şekilde kaydedilen bir uç cihaz daha sonra herhangi bir yetkili kullanıcı tarafından bu sürümlerden birinde Windows Server işlevlerine erişmek için kullanılabilir.

Windows Server 2012 R2 için Cihaz CAL'leri Wiresoft'tan kullanılmış yazılım olarak makul bir fiyata temin edilebilir - bunlar ayrıca son cihazların esnek, ihtiyaca dayalı lisanslanması için ayrı ayrı da temin edilebilir. Windows Server 2012 R2 için bir son cihaza yönelik kullanılmış bir yazılım erişim lisansı, normal Microsoft toplu lisanslama programı aracılığıyla yeni olarak sunulan Cihaz CAL'leriyle aynı işlevleri sunar.

Kullanılmış bir Device CAL ile Windows Server 2012 R2'nin tüm özelliklerini kullanın

Daha önce kullanılmış bir Device CAL ile bile, Windows Server 2012'nin ardılı olan 2012 R2 sunucu sürümünün sunduğu tüm olanakları kullanabilirsiniz: Windows 8'i desteklemesinin yanı sıra buluta da hazırdır, yani erişim yetkisi olan bir son cihaz aracılığıyla verilerin güvenliğini sağlamak için bir bulut sunucusu da oluşturulabilir.

Windows Server 2012 R2 Datacenter ve Standard sürümleri bir Device CAL ile hangi özellikleri ve avantajları sunar?

Windows Server 2012 R2, Standart ve Datacenter sürümleriyle Wiresoft'tan temin edilebilir. Bunlar temel olarak farklı sanallaştırma derecelerinde farklılık gösterir, ancak işlev yelpazesi aynıdır.

Windows Server 2012 R2 Standard Edition, sanallaştırma kullanmayan veya yalnızca birkaç sanal makine kullanan müşteriler için yeterliyken, Windows Server 2012 R2 Datacenter Edition ise sanallaştırılmış bir özel bulut ortamının yanı sıra kullanılan Windows sunucusunda Hyper-V rolündeki herhangi bir sayıda sanal makineyi çalıştırmak için gerekli tüm işlevleri sunar.

Microsoft Windows Server 2012 R2'nin en önemli yenilikleri arasında ağ, depolama ve yönetim alanlarındaki çok sayıda iyileştirme ve ilave işlevin yanı sıra, sanal masaüstü altyapısı da dahil olmak üzere geliştirilmiş erişim ve bilgi korumasının yanı sıra sunucu özelliği IP Adres Yönetimi (IPAM) ve dokunmatik ekranlar için optimize edilmiş modern bir kullanıcı arayüzü yer alıyor. Aşağıdaki işlevler Windows Server 2012 R2'ye de dahil edilmiştir ve bu işlevler kullanılan bir Aygıt CAL'si ile de kullanılabilir:

 • Sistem ayarlarının etkin yönetimi için PowerShell 3.0
 • Yeni görev yöneticisi optimize edilmiş süreçler sayesinde daha fazla performans sunuyor
 • Genişletilmiş Doğrulama sertifika yönetimine sahip IIS (Internet Information Service 8.0)
 • SMB 3.0 dosya paylaşımlarına daha hızlı ve daha iyi erişim sağlar
 • RDP tabanlı sanal sunuculara gelişmiş erişim sayesinde Hyper-V ile daha yüksek sanallaştırma seviyesi
 • Uzak Masaüstü Protokolü (RDP) üzerinden oturumlar ana bilgisayar üzerinden çalışır, bu nedenle sanal sunucuya doğrudan RDP bağlantısı artık gerekli değildir
 • System Center Virtual Machine Manager 2012 R2 aracılığıyla Windows Server 2012 R2 ve Hyper-V Server 2012 R2 desteği, böylece her iki sistem paralel olarak çalıştırılabilir
 • 2. Nesil VM'ler yeni BIOS standardı UEFI'nin yanı sıra entegre Güvenli Önyükleme işlevini de destekler
 • Linux desteği, dinamik belleğin Linux istemcilerinde de kullanılabilmesi için geliştirilmiştir
 • Sanal sabit disklerde de veri tekilleştirme
 • SSD ve SATA diskler Depolama Alanlarında birleştirilir
 • ReFS (Dayanıklı Dosya Sistemi) NTFS'yi tamamlar

Cihaz CAL'leri ile Microsoft lisanslama sistemi

Windows Server 2012 R2'nin piyasaya sürülmesiyle birlikte Microsoft lisanslama modelini de güncelledi. Sürüme bağlı olarak, diğer şeylerin yanı sıra, ek erişim lisanslarının gerekli olmadığı çekirdeklere göre lisanslama ile sunucu artı şirkete bağlı sayıda istemci erişim lisansı (CAL) ile lisanslama arasında bir ayrım yapılır. Cihaz CAL 'leri ile erişim yetkilendirmesi çeşidi, küçük ve orta ölçekli işletmeler için daha uygun bir çözümdür.

Bu nedenle her sunucu lisansı, ilgili kullanıcının tipik Windows Server işlevlerini kullanabilmesi için bir son cihazı ilgili haklarla donatan Device CAL gibi istemci erişim lisanslarıyla desteklenir. Windows Server 2012 R2'nin istemci/sunucu ortamı için ayrılmış erişim hakları dışında, Device CAL başka herhangi bir yazılım içermez.

Windows Server 2012 R2 Standard ve Datacenter sürümleri için kullanılmış Aygıt CAL'lerini kullanma

Wiresoft tarafından kullanılmış yazılım olarak sunulan Cihaz CAL 'leri, Windows Server 2012 R2 Standard ve Datacenter sürümlerinde bulunan özellikleri kullanmak için aynı olanakları sunduğundan, karşılaştırılabilir yeni Cihaz CAL'lerinden farklı değildir. Bu nedenle, kullanılan Cihaz CAL 'leri birçok şirket ve kuruluş için son cihazları bir sunucu erişim lisansıyla donatmak için ekonomik bir alternatiftir. Aşağıdaki genel bakış, kullanılan yazılımın tüm avantajlarını ve özel özelliklerini listeler.

Windows Server 2012 R2 Standard ve Datacenter Edition için hangi CAL türleri mevcuttur?

Windows Server 2012 R2 için istemci erişim lisansı iki CAL türünde mevcuttur:

 • Windows Server 2012 R2 için Cihaz CAL - bir uç cihaz (PC, Dizüstü Bilgisayar, Tablet, Telefon) için
 • Windows Server 2012 R2 için Kullanıcı CAL - bir kullanıcı için

Windows Server 2012 R2 için Aygıt CAL'leri ve Kullanıcı CAL'leri arasındaki farklar nelerdir?

Windows Server 2012 R2 için bir Aygıt CAL'si, işlevler ve hizmetler açısından karşılık gelen Kullanıcı CAL'sinden farklı değildir. Ancak tek fark, Windows Server için ilgili erişim yetkilendirmesi türündedir: Device CAL ile tek bir uç cihaz erişim için yetkilendirilir, ancak Windows Server hizmetlerine erişmek için birkaç kullanıcı tarafından dönüşümlü olarak kullanılabilir; bilgisayarlı iş istasyonlarının sayısına ve donanımına ve bazı şirketlerdeki tipik iş akışlarına bağlı olarak, kendi hesabına sahip tek bir kullanıcının ağırlıklı olarak tamamen farklı uç cihazları kullanmasının aksine, baskın durum bu olabilir.

Örneğin, Cihaz CAL ile donatılmış bir uç nokta, vardiyalı çalışan şirketlerde, birkaç çalışanın e-postalarını vb. kontrol etmek için tek bir uç noktayı paylaştığı durumlarda daha fazla avantaj sağlayabilir; burada daha az uç nokta erişim lisansı gerekir. Lisanslı uç cihaz dizüstü bilgisayar, tablet veya akıllı telefon gibi bir mobil cihazsa, kullanıcı Windows sunucusuna konumdan bağımsız olarak erişebilir - örneğin ev ofisinde, yolda veya başka bir yerde. Böylece bir Cihaz CAL 'i mobil kullanım seçenekleri de sunar.

Standart ve Datacenter sürümlerinde Windows Server 2012 R2 için kullanılan bir Device CAL hangi farklı kullanım seçeneklerini sunar?

Windows Server 2012 R2 için Standart veya Datacenter Edition'ın yüklü olmasına bağlı olarak, Device CAL farklı işlevler de sunar: Windows Server 2012 R2'nin Datacenter Sürümüne Standart Sürüm için Aygıt CAL'si ile erişmek mümkündür - ancak Standart Sürümün yalnızca sınırlı işlevselliği kullanılabilir. Yalnızca Datacenter Edition için Device CAL, buna uygun olarak genişletilmiş özellik ve işlev kapsamı sunar. Windows Server 2012 R2 Standard 'a erişmek için Datacenter Edition için bir Device CAL kullanılırsa, yalnızca Standard Edition'ın işlevleri kullanılabilir.

Windows Server 2012 R2 için Cihaz CAL'leri için sürüm uyumluluğuna dikkat edin

Windows Server 2012 R2 için Device CAL ile bir son cihaz, sürüme bağlı olarak mevcut işlevleri kullanmanın yanı sıra eski Windows Server sürümleri (sürüm düşürme) için erişim haklarına sahip olur. Ancak bunun tersine, Windows Server sürüm 2012 R2 için Cihaz CAL'si 2016 (yükseltme) gibi daha yüksek bir sürüme erişmek için kullanılamaz. Bu nedenle müşteriler Windows Server 2012 R2 için Cihaz CAL 'leri satın alırken, ilgili sürüm için mevcut özelliklere ek olarak mevcut sunucu lisansı ile gerekli istemci erişim lisansı arasındaki uyumluluğa da dikkat etmelidir.

Windows Server 2012 R2 için kullanılmış Cihaz CAL'leri satın alırken başka nelere dikkat edilmelidir?

Windows Server 2012 R2 için Cihaz CAL'si yalnızca bir uç cihazı lisanslar ve bu cihazı sürüm başına tanımlanan erişim haklarıyla donatır. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra Cihaz CAL'si artık başka bir uç cihaza aktarılamaz. CAL tipini değiştirmek ve Cihaz CAL'ını Kullanıcı CAL'ı olarak kullanmak da mümkün değildir.

Microsoft lisans yönetiminde tanımlanan CAL'ler için bu tür hükümler, Windows Server 2012 R2'ye yetkisiz erişimi önlemeye hizmet eder, bu da şirketlere veri ve iletişim için daha fazla güvenlik sağlar, çünkü e-posta hizmetlerine veya sunucu verilerine ilgili Cihaz CAL'si olmadan erişilemez.

Cihaz CAL'lerine İlişkin Sonuç

Hangi tür müşteri erişim lisansının bir şirkette daha fazla esneklik sunduğu ve bu nedenle de daha uygun lisanslama seçeneği olduğu, bu nedenle bireysel duruma bağlıdır. Windows Server'a erişmek için lisanslı uç cihazların sayısına ek olarak, kullanıcı sayısı da belirleyicidir: Birkaç kullanıcı Windows Server 2012 R2'ye varsayılan olarak tek bir uç cihaz üzerinden dönüşümlü olarak erişiyorsa, Cihaz CAL' leri ile lisanslama daha fazla avantaj sunar.

CAL'ler hakkında bir satın alma kararı vermeden önce, tipik şirket süreçleri hakkında kesin bir bilgi sahibi olmak, Windows Server 2012 R2 için CAL türünü seçmek için en iyi başlangıç noktasıdır. Açıklanan durumda, Cihaz CAL'leri ile lisanslama, bir şirket için Kullanıcı CAL'leri ile lisanslamadan daha ucuzdur çünkü daha az sayıda istemci erişim lisansı satın alınması gerekir.

Wiresoft Online Shop'ta Microsoft Windows Server 2012 R2 için Kullanılmış Cihaz CAL'leri

Windows Server 2012 R2 sürümleri için kullanılmış Cihaz CAL'leri Wiresoft Online Shop'ta ayrı olarak da mevcuttur - lisansların kademelendirilmesine ilişkin Microsoft düzenlemeleri burada geçerli değildir; aksi takdirde, kullanılmış yazılımın yeni lisanslara kıyasla hiçbir dezavantajı veya kısıtlaması yoktur - sadece yazılım prensipte yıpranmadığı için değil, aynı zamanda işlevsellikte herhangi bir kısıtlama olmadığı için.

Wiresoft tarafından kullanılmış yazılım olarak sunulan Windows Server 2012 R2 için Cihaz CAL'leri nereden geliyor?

Wiresoft tarafından sunulan Windows Server 2012 R2 sürümleri için kullanılmış Cihaz CAL'leri, lisanslama programındaki orijinal Microsoft lisanslarıdır; Wiresoft tarafından satılmadan önce, bir şirket tarafından satın alınan Windows Server 2012 R2 için Cihaz Toplu Lisansının bir parçasıydı. Bu toplu lisans veya kullanılmayan münferit cihaz erişim lisansları Wiresoft tarafından satın alınmış ve toplu lisansların tamamı münferit lisanslara dönüştürülmüştür. Ortaya çıkan bireysel Cihaz CAL 'leri kullanılmış yazılım olarak belirlenir. Bu tanımlamaya rağmen, Windows Server 2012 R2'ye erişim için yeni bir lisans gibi kullanılabilirler, çünkü işlevsellikleri veya kullanım süreleri üzerindeki kısıtlamalar açısından yeni lisanslardan farklı değildirler.

Alıcı güvencesiyle Windows Server 2012 R2 için İkinci El Cihaz CAL'leri

Wiresoft'un Windows Server 2012 R2 için Device CALs yazılım teklifi, müşterilere Windows Server 2012 R2 için güvenli lisanslama sağlar! Wiresoft'un Kullanılmış Cihaz CAL'leri, geçerli bir toplu lisans anahtarı ile anında lisans aktivasyonu da dahil olmak üzere, satın alma işleminden hemen sonra indirme ile olağan alıcı güvenliği sunar.

Windows Server 2012 R2 için kullanılmış Cihaz CAL'lerinin satın alınması veya kullanılması yasal mıdır?

Wiresoft müşterileri, Windows Server 2012 R2 için kullanılmış Cihaz CAL 'lerini satın alırken ve kullanırken, herhangi bir yasal düzenlemeyi ihlal etmedikleri için yasal güvenliğe güvenebilirler. Bunun nedeni, hem Windows Server 2012 R2 için kullanılmış Cihaz CAL'lerinin hem de Wiresoft Shop'ta bulunan bu tür diğer istemci erişim lisanslarının şirketlerin lisans stoklarından gelmesidir. Bu nedenle, kullanılmış CAL'lerle ticaret, kullanılmış Microsoft CAL'lerinin satın alınmasının yanı sıra satışına ve kullanımına da açıkça izin veren geçerli içtihat hukukuna dayanmaktadır; bu durum çeşitli mahkeme kararları ile tekrar tekrar açıkça teyit edilmiştir.

Ayrıca, Wiresoft'un kullanılmış yazılımları, önceki tüm alıcıların eksiksiz kanıtı nedeniyle denetim güvenliği de sunar!

Bir bakışta Windows Server 2012 R2 için Cihaz CAL'leri için kullanılan yazılımın tüm avantajları

Wiresoft'un kullanılmış yazılımı olarak Windows Server 2012 R2 için Kullanıcı CAL'leri, çoğu geleneksel yazılım sağlayıcısının karşılaştırılabilir yeni ürünlerine kıyasla daha ucuz bir alternatiftir - bu avantaj Microsoft Server kullanılmış yazılımları veya diğer istemci erişim lisansları için de geçerlidir.

Kullanılan Cihaz CAL 'lerinin lisanslanması, genellikle yaygın olan mezuniyet tarafından düzenlenmediğinden, şirketinizdeki Windows Server hizmetlerinin gerçek kullanımına göre tam uç cihaz sayısını lisanslayabilirsiniz. Wiresoft müşterileri, bu esnek istemci erişim lisansı sayesinde son cihaz satın alma maliyetlerini de azaltabilir.

Wiresoft'un ikinci el erişim lisansları, kendi yazılım envanterinizi makul bir fiyatla tamamlamanın özellikle pratik bir yolunu sunar, çünkü teklif aynı zamanda birkaç yazılım sürümünü de kapsar. Bu, örneğin farklı yazılım sürümlerinin paralel kullanımından kaynaklanabilecek uyumluluk sorunlarını da önler ve bu nedenle yeni donanım satın alma maliyetini azaltır. Windows Server 2012 R2 sürümleri için Cihaz CAL 'lerine ek olarak, Wiresoft Yazılım Mağazasında kullanılmış yazılım olarak ilgili Kullanıcı CAL'lerini de bulabilirsiniz.

Wiresoft kullanılmış yazılım teklifi, yukarıda belirtilen tüm avantajlarla birlikte diğer birçok alan için Microsoft yazılımını içerir. MS Windows Server 2012 R2 veya başka bir Microsoft ürünü için Cihaz CAL 'leri hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen sohbet, e-posta veya telefon yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bağlantılar "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DEVICE CAL"
Müşteri puanları "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DEVICE CAL"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler