Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 2-CORE
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 2-CORE

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

 • SW10458
 • P71-09391
 • Kalıcı olarak geçerli
 • Tüm diller
 • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
5.312,90 TRY * 5.901,90 TRY * (9,98% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Core 2 Core Eklenti
Cihazlar 1x
Sanal makineler Temel lisans gerektirir
Orta İndir
Çalışma Zamanı Sınırsız
Diller Tüm diller
Teslimat kapsamı Kullanım hakkı


Wiresoft'tan2-Core  paketleriile Windows Server 2022 Datacenter için lisanslama ihtiyaçlarınızı tamamlayın! Windows Server 2022'nin Datacenter sürümü daha büyük, modern veri merkezlerinde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır: korumalı sanal makineler ve birçok hibrit işlev dahil olmak üzere neredeyse sınırsız sanallaştırma seçenekleri ve yüksek ölçeklenebilirlik sunar ve çokluCloud ortamlarında veri ve uygulamaların kapsamlı bir şekilde korunması için güvenilir performans ve ek güvenlik katmanlarını bir araya getirir.

Ürünle ilgili diğer sorularınız için lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 2-CORE"

Microsoft Windows Server 2022 Datacenter 2-Core

Wiresoft'un2 Çekirdekli Paketleriile Windows Server 2022 Datacenteriçin lisanslama ihtiyaçlarınızı tamamlayın! Windows Server 2022'nin Datacenter Sürümü daha büyük, modern veri merkezlerinde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır: Korumalı VM'ler ve birçok hibrit işlev dahil olmak üzere neredeyse sınırsız sanallaştırma seçenekleri ve yüksek ölçeklenebilirlik sunar ve çoklu bulut ortamlarında verilerin ve uygulamaların kapsamlı bir şekilde korunması için güvenilir performans ve ek güvenlik katmanlarını bir araya getirir.

Sunucu işletim sistemi Windows Server 2022 Datacenter fiziksel ve sanal ağların güvenli bir şekilde bağlanmasına veya bulut tabanlı sunucuların sağlanmasına olanak tanır ve bu nedenle modern BT'nin mevcut gereksinimlerini karşılamak için mükemmel bir şekilde uygundur. İşletim sistemi olarak Windows 10'u temel alan bu sürüm, mevcut işlevler için birçok optimizasyonun yanı sıra yeni, güçlü özellikler ve hizmetler sunar.

Windows Server 2022 Datacenter Edition'ın satın alınması için önemli karar faktörleri Hyper-V, Yazılım Tanımlı Ağ (SDN), Storage Spaces Direct ve Storage Replica özellikleridir: Sınırsız sayıda sanal bilgisayarın çalışması için Korumalı Sanal Makineler ile birlikte bunlar, güvenilir sanallaştırma altyapıları sağlaması gereken tüm şirketler için vazgeçilmez işlevlerdir. Datacenter Edition ayrıca aşağıdakiler gibi özel özellikler de içerir:

 • Sınırsız Depolama Çoğaltması
 • Hiper Birleşik Altyapı
 • Yazılım Tanımlı Ağ
 • Yazılım Tanımlı Depolama

Windows Server 2022, şirketlere şirket içi ortamların kanıtlanmış Microsoft Azure Hizmetleri ile yakın bağlantısını sunar - bunlar daha fazla hibrit işlevin yanı sıra ek güvenlik katmanları ve Depolama Geçiş Hizmeti ile buluta veri dahil sunucu geçişinin yanı sıra değişim için destek sağlar.

 Windows Server 2022 Datacenter lisanslaması her zaman çekirdek tabanlıdır ve sunucu başına minimum 16 çekirdek sayısı vardır. Daha büyük sunucular ek olarak 2 çekirdekli paketlerle lisanslanabilir. Bu, lisans gereksinimlerinizi rahat ve esnek bir şekilde genişletmenize olanak tanır.

Wiresoft'ta Windows Server 2022 Datacenter 2-Core Paketini kullanılmış yazılım olarak bulabilirsiniz - ilgili yeni yazılımdan önemli ölçüde daha düşük bir fiyata - işlevsellik, performans ve güvenlik açısından tüm tipik Datacenter özelliklerini sunar. Aşağıdaki genel bakış, Windows Server 2022 Datacenter 'un güçlü işlevleri ve 2 Çekirdekli Paketler ile Microsoft lisans koşulları hakkında ayrıntılı bilgi sağlar.

Windows Server 2022 Datacenter - neredeyse sınırsız sanallaştırma için

 Windows Server 2022 Datacenter sürümü, veri ve uygulamaların güvenliğinin yanı sıra sanallaştırma olanaklarını da yeni bir düzeye taşıyor: önceki sürümden bilinen işlevlere yapılan birçok iyileştirme ve eklemenin yanı sıra, sunucu ve masaüstü sanallaştırmasında birçok avantaj sunan yazılım tanımlı HCI (hiper yakınsak) altyapı platformları oluşturma olanağına sahip, çünkü bunların yalnızca uygulanması ve yönetilmesi değil, aynı zamanda ölçeklendirilmesi de daha kolay ve böylece karmaşık BT altyapılarının sağlanmasını bile basitleştiriyor.

Windows Server 2022 Datacenter ne gibi katma değerler sunuyor?

Temel olarak, Windows Server 2022 Edition Datacenter sanallaştırma seçeneklerinde en üst seviyeyi sunar - bu nedenle, ilgili yüksek BT iş yüklerinin yanı sıra bunun önemli bir rol oynadığı şirketler için özellikle uygundur. Datacenter Edition'da, çalıştırılabilecek sanal makine ve Hyper-V konteyner sayısı sınırsızdır ve RAM sınırı 24 TB'tır. Bunun için aşağıdaki önemli özellikler de maksimum işlevsellikle mevcuttur:

Korumalı Sanal Makineler ile bulutta genişletilmiş koruma

Korumalı VM'ler (Sanal Makineler) yüksek güvenlikli sanallaştırma altyapılarının oluşturulmasını sağlar. Böylece sanal sunucular, genel bulutta depolanan veri ve uygulamaların yetkisiz erişime veya kullanıma karşı güvenilir bir şekilde korunmasını sağlayacak şekilde güvence altına alınır. Mevcut VM'ler de Korumalı VM'lere dönüştürülebilir ve korumalı Linux VM'leri oluşturulabilir. Korumalı sanal makineler Sunucu Yöneticisi, Windows Yönetim Merkezi veya PowerShell aracılığıyla kurulabilir.

Yazılım Tanımlı Ağ

 Windows Server 2022 adresindeki Yazılım Tanımlı Ağ (SDN) özelliği, hem fiziksel (yönlendiriciler, anahtarlar ve ağ geçitleri gibi) hem de sanal ağ cihazlarının ve öğelerinin (Hyper-V sanal anahtarları, Hyper-V ağ sanallaştırması ve RAS ağ geçitleri gibi) merkezi olarak yapılandırılmasını ve dinamik olarak yönetilmesini sağlar. Mevcut SDN uyumlu cihazlar, ağ katmanları artık ağ cihazlarına bağlı olmadığından, fiziksel ve sanal ağ arasında daha yüksek entegrasyon elde etmek için kullanılabilir. Windows Server 2022 Datacenter Edition, güvenlik duvarı izlemenin yanı sıra iki ağı eşleştirme ve sorunsuz bir şekilde bağlama olanağı sunar.

Örneğin SDN ile bu mümkündür:

 • Ağları dinamik olarak oluşturun, güvenli hale getirin ve bağlayın
 • Fiziksel ve sanal ağları kontrol etmek için politikalar tanımlama
 • Ağ politikalarını ölçeklendirin
 • İş yüklerinin dağıtımını hızlandırın
 • Ağ güvenliği risklerini en aza indirin
 • Datagram Aktarım Katmanı Güvenliği (DTLS) aracılığıyla sanal ağların güvenli şifrelenmesi için Şifreli Ağlar

Yazılım Tanımlı Depolama

Yazılım Tanımlı Depolama (SDS) Windows Server 2022  depolama donanımını depolama yazılımından ayırır. Bu, veri depolamanın temel depolama donanımından bağımsız olarak yönetilmesine, ölçeklendirilmesine ve kullanılabilir hale getirilmesine olanak tanır. Ayrıca operasyonel süreçleri değiştirmeden kolayca değiştirilebilir veya genişletilebilir, bu da maliyet verimliliğine katkıda bulunur.

Depolama Çoğaltması

Windows Server 2022 Datacenter'da Depolama Çoğaltması özelliği kısıtlama olmaksızın kullanılabilir. Bu, verilerin hem senkron hem de asenkron replikasyonunu destekler ve dosya sistemi düzeyinde kaybolmasını etkili bir şekilde önler. Eşzamanlı çoğaltma, fiziksel konumlardaki verileri arızaya karşı güvenli bir birimle yansıtırken, konumlar arasındaki eşzamansız çoğaltma, daha yüksek gecikme süresine sahip ağ bağlantıları aracılığıyla gerçekleşir. Felakete Hazırlık ve Kurtarma (DR) da kesinti riskini en aza indirir.

Doğrudan Depolama Alanları (S2D)

Storage Spaces Direct, sunucuların yerel veri depolamasını sanal bir kümede birleştirir. Düğümleri farklı fiziksel veri taşıyıcılarını veya veri taşıyıcı sistemlerini bağlayabilir; bunlar arasındaki iletişim SMB protokolü aracılığıyla gerçekleşir. S2D böylece daha fazla arıza güvenliği sunar, böylece daha büyük bir sayı olması durumunda, kümenin kendisi etkilenmeden birkaç küme düğümü de arızalanabilir.

Storage Spaces Direct, yazılım tanımlı depolama sistemlerinin (SDS) basit bir şekilde uygulanmasına ve yönetilmesine ek olarak, sunucu depolamasının donanımından bağımsız olarak ve böylece daha verimli bir şekilde kullanılabildiği ölçeklenebilir, yüksek kullanılabilirliğe sahip depolama sistemlerinin oluşturulmasını da sağlar.

Windows Server 2022'nin diğer yeni özellikleri

 Windows Server 2022 Datacenter Edition'ın bu ayrıcalıklı özelliklerinin yanı sıra aşağıdaki önemli özellikler de şirketlerin kullanımına sunuluyor:

System Insights ile kapsamlı analiz

Bir makine öğrenimi modeliyle desteklenen Windows Server 2022  , System Insights adlı tahmine dayalı analiz özelliğini sunar. Bu, Windows Server örneklerinin reaktif yönetiminde harcanan çabayı azaltmaya yardımcı olabilecek doğru tahminler yapmak için performans göstergelerini ve olaylarını analiz ederek yerel olarak dağıtılan sunucuların işleyişine ilişkin içgörüler sağlar ve böylece operasyonel maliyetlerin azaltılmasına yardımcı olur.

Kubernetes ve Linux için destek

Windows Server 2022'de Kubernetes ve Linux artık daha iyi destekleniyor: Kubernetes ile yönetilen Linux ve Windows konteynerleri böylece paralel olarak da kullanılabilir. Kubernetes için konteyner ağı gibi yeni işlevler de mevcuttur ve burada bireysel görüntüler geliştirilmiştir.

Azure Hizmetleri ile veri ve ağ için daha yüksek koruma

Sadece verilerin değil, ağ altyapılarının da güvenilir bir şekilde korunması şirketlerde giderek daha önemli hale geliyor. Windows Server 2022, Exploit Guard ve Domain Controller ile Windows Defender Gelişmiş Tehdit Koruması (ATP) gibi güçlü işlevler sunar.

Burada, Windows Server 2022  adresinde bulunan hibrit özellikler, yerel Aktif Dizinlerin daha iyi korunmasının yanı sıra Microsoft Azure hizmetlerinin daha kolay kullanılmasını sağlar - böylece Windows Server ve Azure hizmetleri arasındaki daha yakın işbirliği, diğer şeylerin yanı sıra verilerin basit bir şekilde senkronize edilmesini veya veri yedeklemesini sağlar:

 • Azure Yedekleme
 • Azure Site Kurtarma
 • Azure Güncelleştirme Yönetimi
 • Azure AD Yasaklı Parolalar
 • Azure AD Parola Koruması ve
 • Azure Ağ Bağdaştırıcısı

Bu, Azure Cloud'daki yerel bir sunucuyu sanal bir Azure ağına bağlar. Depolama Geçiş Yardımcısı ayrıca, Azure File Sync'in depolama konumu olarak işlev görebileceği buluta veri dahil olmak üzere sunucu geçişini kolaylaştırır.

Windows Server 2022 Datacenter'ı çalıştırmak için donanım gereksinimleri

Windows Server 2022 yazılımı Windows 10 tabanlıdır. Windows Server 2022 Datacenter 'un sorunsuz ve güvenli çalışmasını sağlamak için kullanılan donanımın aşağıda listelenen minimum gereksinimleri karşılaması gerekir. Gerçek gereksinimler ayrıca ilgili sistem yapılandırmasına ve yüklü uygulamalara da bağlıdır.

 • Sabit disk alanı: 32 GB
 • Depolama alanı RAM: 512 MB
 • Sunucu masaüstü ekranı için bellek: 2 GB
 • İşlemci mimarisi: x64
 • İşlemci hızı: 1,4 GHz / 64 bit
 • Super VGA destekli grafik kartı: 1.024 x 768 piksel
 • Ağ kartı: GBit/s aralığında minimum verime sahip 1x Ethernet

Windows Server 2022 Datacenter 2-Core ile Lisanslama

Sunucuları Windows Server 2022 Datacenter ile lisanslarken, hesaplama için temel olarak çekirdek sayısını kullanan kullanılmış yazılımlar için bile Microsoft lisanslama düzenlemelerine uyulmalıdır. Aşağıdaki hükümler geçerlidir:

Windows Server 2022 Datacenter için Genel Microsoft Lisans Koşulları

Windows Server 2022 Datacenter gibi Microsoft sunucu yazılımları her zaman başlangıçta fiziksel donanım temelinde lisanslanır. Fiziksel çekirdek işlemci sayısına ek olarak sanal sunucu sayısı da sayılır. Bir sunucu lisansı her zaman iki fiziksel işlemci çekirdeğini kapsar. Microsoft lisans düzenlemeleri, mevcut donanımın 8 çekirdekten daha az çekirdeğe sahip olup olmadığına bakılmaksızın, işlemci başına minimum 8 çekirdek sayısına dayanmaktadır. Ayrıca, fiziksel sunucu başına en az 2 işlemci = 16 çekirdek.

Bir şirketteki Windows Server 16'dan daha fazla sayıda çekirdeğe sahipse, bunlar da 2-Core Packages for Windows Server 2022 Datacenter ile esnek bir şekilde lisanslanabilir.

Windows Server 2022 Datacenter için diğer lisanslama gereksinimleri

Hyper-V ortamında, tüm işlemciler fiziksel işlemci çekirdeklerine karşılık gelen lisanslara sahiptir. Özellikle Windows Server Datacenter sürümü, sınırsız sayıda Hyper-V örneğinin yürütülmesine izin verir. Bunun için ön koşul, daha önce de belirtildiği gibi, sunucunun ilgili tüm işlemci çekirdeklerinin zaten lisanslanmış olmasıdır.

Datacenter Edition'daki Linux örnekleri için lisans gerekmez.

Windows sunucu lisansına ek olarak, Windows Server 2022  adresine erişen tüm istemcilerde (kullanıcılar ve son cihazlar) ayrıca bir istemci erişim lisansı (CAL) bulunmalıdır. Kullanıcı ve Cihaz CAL'leri de Wiresoft'tan makul fiyatlarla temin edilebilir.

Microsoft Windows Server 2022 Datacenter için kullanılan Wiresoft yazılımı hakkında SSS

Wiresoft tarafından kullanılmış yazılım olarak sunulan 2-Core Package for Windows Server 2022 Datacenter , kullanılabilirlik açısından karşılık gelen yeni, kullanılmamış bir sunucu lisansından farklı değildir - bunun tek nedeni yazılımın genellikle eskimemesi değildir. Bununla birlikte, kullanılmış Windows sunucu lisansları hakkında sıklıkla başka sorular sorulmaktadır - bunlar aşağıda yanıtlanmıştır.

Windows Server 2022 Datacenter 2-Core gibi kullanılmış yazılımlar nereden geliyor?

Wiresoft tarafından kullanılmış olarak sunulan Windows Server 2022 Datacenter yazılımı, örneğin 2-Core Paketi, genellikle yeni olarak satın almış, muhtemelen kullanmış ve daha sonra Wiresoft'a satmış olan kuruluşlardan veya şirketlerden gelir. Wiresoft'a satıştan sonra veya mağazadaki teklifle, bu nedenle kullanılmış yazılım olarak adlandırılır ve bu sayede yeni bir lisans gibi kullanılabilir.

Kullanılmış Windows Server 2022 Datacenter Yazılımının satışı, satın alınması ve kullanılması yasal mıdır?

Evet: Wiresoft'ta bir müşteri olarak sizin için hem Windows Server 2022 Datacenter 2-Core gibi kullanılmış bir yazılımın satın alınmasının hem de gerçek, resmi kullanımının herhangi bir geçerli yasayı ihlal etmediğine güvenebilirsiniz, çünkü olağan yargı yetkisi yalnızca Microsoft kullanılmış yazılımıyla ticarete değil, aynı zamanda yazılım bir şirketin lisans stoğundan geliyorsa kullanımına da izin verir. Bu konudaki çeşitli mahkeme kararları bu gerçeği tekrar tekrar teyit etmiştir.

Kullanılmış bir Windows Server 2022 Datacenter 2-Core lisansı da olağan alıcı korumasıyla birlikte gelir mi?

Evet: Sunulan Windows Server 2022 Datacenter 2-Core Paketi gibi kullanılmış yazılımlar, Wiresoft müşterisi olarak size karşılaştırılabilir yeni sunucu yazılımlarıyla aynı avantajları sunar: Satın aldıktan hemen sonra indirme yoluyla olağan alıcı güvenliğine sahip olursunuz ve birlikte verilen geçerli lisans anahtarıyla sunucu lisansınızı hemen etkinleştirebilirsiniz.

Windows Server 2022 Datacenter 2-Core gibi Kullanılmış Yazılımların başka avantajları var mı?

Kullanılmış yazılımlar Wiresoft müşterilerine her şeyden önce büyük bir ekonomik avantaj sunar, çünkü yazılım stoklarını yeni ürünlere göre çok daha ucuza güncelleyebilir ve böylece rahatlıkla güncel tutabilirler. Wiresoft'un kullanılmış yazılımları böylece işletme maliyetlerinin azaltılmasına katkıda bulunabilir, çünkü tüm alıcıların eksiksiz kaydı nedeniyle denetim güvenliği de sunar!

Wiresoft Yazılım Mağazasında sadece ucuz kullanılmış yazılım olarak Windows Server 2022 Datacenter sürümünün 2 çekirdekli paketlerini değil, aynı zamanda temel lisanslama için karşılık gelen 16 çekirdekli paketleri de bulacaksınız. Daha düşük bir sanallaştırma gereksiniminiz varsa, Windows Server 2022 Standard Edition'ın yanı sıra Windows Server 2022  adresinin önceki sürümlerini ve ilgili gerekli istemci erişim lisanslarını (CAL'ler) da bulabilirsiniz. Wiresoft'un geniş kapsamlı kullanılmış yazılım portföyü, bahsedilen tüm avantajlara sahip diğer birçok Microsoft programını da içerir.   Windows Server 2022 Datacenter veya başka bir sürümün lisanslanmasıyla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen sohbet, e-posta veya telefon yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bağlantılar "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 2-CORE"
Müşteri puanları "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 2-CORE"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler