Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT SQL SERVER 2014 USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT SQL SERVER 2014 USER CAL

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

  • SW10057
  • 359-06098
  • Kalıcı olarak geçerli
  • Tüm diller
  • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
1.361,90 TRY * 1.511,90 TRY * (9,92% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Miktar 1x User CAL
Sistem  SQL Server 
CAL User CAL
Teslimat kapsamı Lisans Kimliği + Kimlik Doğrulama Kodu 
Çalışma Zamanı Sınırsız
Diller Tüm diller


Microsoft SQL Server 2014'ü Standard sürümünde kullanabilmek için, Wiresoft'tan da temin edilebilen SQL Server lisansına ek olarak, örneğin SQL Server'a erişemeyeceğiniz kullanıcılar için istemci erişim lisanslarına da ihtiyacınız vardır: SQL Server 2014 User CAL. Bu yolla kaydolan bir kullanıcı, sunucu hizmetlerine erişmek için Windows özellikli herhangi bir bilgisayarı (örn. PC, dizüstü bilgisayar, tablet) kullanabilir, çünkü ilgili erişim hakları son cihaza değil kendisine sağlanmıştır.

Ürünle ilgili diğer sorularınız için lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT SQL SERVER 2014 USER CAL"

Microsoft SQL Server 2014 için Kullanıcı CAL'lerini kullanılmış yazılım olarak satın alın

Standart Sürümde Microsoft SQL Server 2014'ü kullanabilmek için, Wiresoft'tan da temin edilebilen SQL Server lisansına ek olarak, SQL Server'a erişemediğiniz kullanıcılar için istemci erişim lisanslarına da ihtiyacınız vardır: SQL Server 2014 Kullanıcı CAL. Buna kayıtlı bir kullanıcı daha sonra sunucu hizmetlerine erişmek için Windows özellikli herhangi bir bilgisayarı (örn. PC, dizüstü bilgisayar, tablet) kullanabilir, çünkü ilgili erişim hakları son cihaza değil kendisine verilmiştir.

Microsoft Lisans Yönetimi, SQL Server 2014 için bu tür bir istemci erişim lisansını özellikle Standart Sürüm için bir Kullanıcı CAL'si şeklinde sunmaktadır.

SQL Server 2014 için kullanılmış Kullanıcı CAL'lerini Wiresoft'ta özellikle uygun fiyatlarla bulabilirsiniz. Erişim hakları ve kullanım seçenekleri açısından, kullanılan erişim lisansları bir zamanlar resmi Microsoft toplu lisanslama programında sunulan Kullanıcı CAL 'lerinden farklı değildir - dahası, bu SQL Server sürümü için artık orada mevcut değildir. Wiresoft'ta, SQL Server 2014 hizmetlerine erişecek tüm çalışanlar için esnek ve ihtiyaca dayalı lisanslama sağlayan tek bir istemci erişim lisansından başlayarak bu tür kullanılmış Kullanıcı CAL'lerini satın alabilirsiniz. SQL Server 2014 için bu Kullanıcı CAL 'i, bir önceki sürüm olan Microsoft SQL Server 2012'nin işlevlerine erişmek için de kullanılabilir.

SQL Server 2014 için kullanılmış Kullanıcı CAL'leri ile tüm işlevlerden yararlanın

SQL Server 2014 sürümü için Kullanıcı CAL'leri Wiresoft Yazılım Mağazasında ikinci el olarak mevcut olduğundan, Windows özellikli bir uç cihaz aracılığıyla kullanılan veriler örneğin bulutta da kullanılabilir - en önemli işlevler aşağıda kısaca açıklanmıştır.

SQL Server 2014 Edition Standard'ın en önemli işlevlerine genel bakış

Microsoft SQL Server 2014, SQL Server 2012'nin halefidir ve selefi gibi, analiz vb. için kapsamlı verilerin kullanımına yönelik profesyonel bir veritabanı çözümüdür. Bulut hizmetlerinin giderek artan önemi dikkate alınarak geliştirilmiştir ve bu amaç için daha da güçlü bir performans sunar. Bellek içi ve bulut iş zekası, hibrit bulut senaryoları ve daha da fazla ölçeklenebilirlik desteği gibi görev açısından kritik ortamlarda sunucu çalışmasını optimize eder.

SQL Server 2014 'ün standart sürümü, sanallaştırma ihtiyacı daha az olan veya hiç olmayan KOBİ'ler için yeterlidir; burada, iş açısından kritik uygulamaların maksimum verimlilikle ve BT kaynakları için minimum gereksinimle güvenli bir şekilde yürütülmesi için iş zekası işlevlerinin yanı sıra tüm önemli veri yönetimi araçları mevcuttur.

En önemlisi, SQL Server 2014, güvenlik özellikleri de dahil olmak üzere bulut tabanlı bir bilgi platformu için sağlam uygulamalar geliştirmek ve dağıtmak için yeni sorgu yetenekleri sunar.

Sürüme bağlı olarak, bellek içi OLTP işlevselliği, Sütun Deposu Dizini ve StreamInsight'ın yanı sıra SSDT - İş Zekası için SQL Server Veri Araçları da mevcuttur. Son olarak SQL Server 2014, yedekleme ve felaket kurtarma için Azure Virtual Machine ile Azure Cloud platformuna daha da güçlü bir bağlantı sunuyor.

SQL Server 2014 için Kullanıcı CAL'leri de aşağı doğru uyumludur

Eski SQL Server sürümü 2012'den SQL Server 2014'e geçiş yapan ortamlarda, SQL 2014 Kullanıcı CAL 'i önceki sürüme de erişim sunar (sürüm düşürme). Ancak bu, daha yeni bir SQL Server sürümünün (yükseltme) kullanılmasına izin vermez.

SQL Server 2014 Standard için CAL'lerle Microsoft lisans yönetimi

SQL Server 2014'ün piyasaya sürülmesiyle birlikte, Standart Sürüm için Microsoft lisanslama modeli, kullanıcı grubunun büyüklüğüne bağlı olarak değişken sayıda kullanıcı CAL 'sinin satın alınması gereken sunucunun çekirdek tabanlı lisanslamasına alternatif olarak sunucu lisansı artı istemci erişim lisansları kombinasyonunu sunmaktadır. Bu erişim lisansı çeşidi, özellikle daha küçük bir sunucuya sahip küçük ve orta ölçekli şirketler için genellikle daha ucuz bir alternatiftir.

SQL Server 2014 Edition Standard için hangi CAL türleri kullanılabilir?

Bu iki CAL türü SQL Server 2014 (veya diğer Microsoft sunucu yazılımları) için istemci erişim lisanslaması için kullanılabilir:

  • SQL Server 2014 için Kullanıcı CAL - tek bir kullanıcı için
  • SQL Server 2014 için Cihaz CAL - belirli bir uç cihaz için (örn. PC, dizüstü bilgisayar, tablet)

Daha önce de belirtildiği gibi, SQL Server 2014 Standard'ın işlevlerini yalnızca bu iki CAL türünden biriyle kullanmak mümkündür, çünkü saf SQL Server lisansı bu tür erişim hakları içermez. CAL'ler, SQL Server 2014'ün istemci/sunucu ortamı için bu erişim hakları dışında herhangi bir yazılım içermez.

SQL Server 2014 Standard için Kullanıcı CAL'leri ve Cihaz CAL'leri arasındaki farklar nelerdir?

SQL Server 2014 Standard için bir Kullanıcı CAL'si, Cihaz CAL'sinden yalnızca SQL Server için erişim yetkisinin kime veya neye verildiği konusunda farklılık gösterir: Kullanıcı CAL 'i belirli bir kişiye SQL Server için erişim hakları ve dolayısıyla mevcut veri veya hizmetlerin kullanımını sağlar; bu kişi uç cihazı serbestçe seçebilir veya alternatif olarak Windows uyumlu olması gereken farklı uç cihazları kullanabilir. Kullanıcı CAL ile bir kullanıcı yerel olarak bağlı değildir ve sunucu hizmetlerine farklı konumlarda bulunan mobil cihazlardan veya mobil bir cihazla, örneğin yolda veya ev ofisinde erişebilir.

Buna karşılık, Cihaz CAL'i belirli, tek bir uç cihaz için geçerlidir ve bu cihaz daha sonra birkaç kullanıcı tarafından dönüşümlü olarak kullanılabilir.

Kullanılmış Kullanıcı CAL'leri, 2014 Standard Edition gibi eski SQL Server sürümleri için de uygun bir fiyatla hala mevcuttur

KOBİ'ler ve daha küçük kuruluşlar maliyet nedenleriyle genellikle ihtiyaçları için yeterli olan eski SQL Server sürümlerini kullanırlar; yine de genellikle sunucu sürümüne karşılık gelmesi gereken ek istemci erişim lisanslarına ihtiyaç duyarlar. Wiresoft'un Kullanılmış Kullanıcı CAL 'leri, çalışanlara SQL Server 2014 için uygun bir erişim lisansı sağlamak için burada bir çözümdür, çünkü bu sürüm genellikle artık mevcut Microsoft toplu lisanslama programı aracılığıyla sunulmamaktadır. Buna ek olarak, Wiresoft'un kullanılmış yazılımı, son cihazlar için eski erişim lisanslarına olan mevcut ihtiyacı tamamlamak için özellikle ucuz bir yoldur.

Aşağıdaki genel bakışta, Wiresoft'un kullanılmış Kullanıcı CAL'lerinin tüm avantajlarının ve özel özelliklerinin bir özetini bulacaksınız.

SQL Server 2014 için Kullanıcı CAL'leri satın alırken sürüm uyumluluğunu da göz önünde bulundurun

SQL Server 2014 için Kullanıcı CAL ile yetkili bir kullanıcı yalnızca SQL Server 2014 'e değil, SQL Server'ın 2012 öncesi sürümüne de (sürüm düşürme) erişebilir. Ancak, sonraki daha güncel SQL Server sürümü 2016'ya erişimi içermez.

Bu nedenle, SQL Server 2014 Standard Edition için Kullanıcı CAL'leri satın almadan önce, kullandığınız SQL Server lisansı ile bunun için ihtiyaç duyduğunuz istemci erişim lisansları arasındaki olası uyumluluğu da göz önünde bulundurmalısınız.

SQL Server 2014 için kullanılmış Kullanıcı CAL'lerini kullanırken başka nelere dikkat edilmelidir?

Olağan Microsoft lisans düzenlemeleri, SQL Server 2014 için eski Kullanıcı CAL 'leri gibi kullanılmış yazılımlar için de geçerlidir: Bir çalışan SQL Server 2014 için Kullanıcı CAL'i ile kaydedildikten sonra, bu istemci erişim lisansı artık başka bir kullanıcıya aktarılamaz. Kullanıcı CAL 'ını, belirli bir uç cihazı kaydederek Cihaz CAL'ı olarak kullanmak da prensipte hariç tutulmuştur.

Microsoft lisans yönetiminde belirtilen bu hükümler aynı zamanda SQL Server 2014'e ve burada bulunan verilere yetkisiz erişimin önlenmesi ve böylece bunların daha iyi korunabilmesi amacını taşımaktadır.

Microsoft SQL Server 2014 için kullanılmış Kullanıcı CAL'lerini seçme nedenleri

Kullanılan yazılım olarak, SQL Server 2014 için her iki istemci erişim lisansı türü de bir şirkette SQL Server için esnek kullanım seçenekleri sunar. Hangi CAL türünün şirketiniz için en uygun olduğunu bulmak için, yalnızca SQL Server'a düzenli olarak erişen çalışanları değil, aynı zamanda bu amaçla kullanılan uç cihazları da bilmek çok önemlidir.

Kullanıcı CAL'leri, örneğin kullanıcıların çoğu hareket halindeyken çalışıyorsa ve SQL Server 2014 hizmetlerine erişmek için işyerinde, müşteriye giderken, diğer konumlarda ve ev ofiste dönüşümlü olarak farklı uç cihazlar kullanıyorsa daha fazla avantaj sunar. Bu durumda, Kullanıcı CAL' leri ile lisanslama yalnızca daha fazla esneklik sunmakla kalmaz, aynı zamanda burada daha az sayıda istemci erişim lisansı satın alınması gerektiğinden genellikle daha uygun maliyetli olur. Wiresoft ekibi, CAL'lerin satın alınması konusunda size tavsiyelerde bulunmaktan mutluluk duyacaktır.

Wiresoft'tan Microsoft SQL Server 2014 için Kullanıcı CAL'leri için kullanılan yazılım nedir?

SQL Server 2014 için Kullanılmış Kullanıcı CAL 'leri, kullanım seçenekleri açısından yeni istemci erişim lisanslarından farklı değildir veya herhangi bir dezavantajı veya kısıtlaması yoktur - dahası, yazılım yıpranamaz. Aşağıdaki olumlu özelliklere sahiptirler:

SQL Server 2014 için kullanılan Kullanıcı CAL'lerinin kaynağı

Wiresoft'ta bulunan SQL Server 2014 için kullanılmış Kullanıcı CAL 'leri, ilk olarak bir şirket tarafından satın alınan ve daha sonra Wiresoft tarafından satın alınan Microsoft lisanslama programındaki orijinal bir cihaz toplu lisansından kaynaklanmaktadır. Bu süreçte, toplu lisanslar genellikle tek lisanslara dönüştürülür, yeni oluşturulan tek kullanıcılı CAL 'ler daha sonra kullanılmış yazılım olarak adlandırılır, ancak bir kullanıcının kaydı için yeni bir lisans gibi kullanılabilir. Microsoft toplu lisanslama programının olağan lisanslama ölçekleri artık geçerli değildir, böylece CAL'lerin sayısı serbestçe seçilebilir.

SQL Server 2014 için kullanılan Kullanıcı CAL'leri için de alıcı güvenliği

SQL Server 2014 için Kullanıcı CAL 'leri gibi Wiresoft kullanılmış yazılımları satın alırken, müşteriler yeni lisanslar satın alırken sahip oldukları avantajlara sahiptir: Satın alma işlemi tamamlandıktan sonra anında indirme ve sağlanan geçerli toplu lisans anahtarı ile anında lisans etkinleştirme yoluyla alıcı güvenliği.

SQL Server 2014 için kullanılmış Kullanıcı CAL'lerinin satın alınması ve kullanılması yasal mıdır?

Wiresoft müşterileri, SQL Server 2014 için kullanılmış Kullanıcı CAL 'lerinin yalnızca satın alınmasının değil, aynı zamanda bir kullanıcı tarafından fiilen kullanılmasının da geçerli yasaları ihlal etmediğinden emin olabilirler: Wiresoft Shop'ta sunulan kullanılmış istemci erişim lisansları - SQL Server 2014 için Cihaz CAL'lerini de içerir - şirketlerin lisans envanterinden gelir. Bu, yalnızca kullanılmış yazılım ticaretine değil, aynı zamanda fiili kullanımına da geçerli yargı yetkisi tarafından izin verildiği anlamına gelir; bu konudaki çeşitli mahkeme kararları bunu defalarca doğrulamıştır.

SQL Server 2014 için kullanılan Kullanıcı CAL'leri ile Wiresoft avantajları

Wiresoft'un kullanılmış yazılımları ile eski yazılım stoklarınızı uygun bir fiyata tamamlama avantajına sahip olursunuz. Bu, yalnızca farklı yazılım sürümlerini paralel olarak kullanırken ortaya çıkabilecek uyumluluk sorunlarını değil, aynı zamanda yeni donanım satın alınmasından kaynaklanan olası maliyetleri de önler.

SQL 2014 Server hizmetlerini kullanmak için gerçek lisans gereksinimlerinize karşılık gelen sayıda erişim lisansı satın alırsınız.

Wiresoft'un kullanılmış yazılımı aynı zamanda tüm alıcıların eksiksiz kanıtı ile karakterize edilir ve bu nedenle denetim güvenliği sunar!

Wiresoft'tan sadece SQL Server 2014 sürümü için Kullanıcı CAL 'leri değil, aynı zamanda Cihaz CAL'leri ve sunucu programının daha yeni sürümleri için İstemci Erişim Lisansları ve diğer Microsoft sunucu yazılımları da ikinci el olarak temin edilebilir; Wiresoft'un kullanılmış yazılım yelpazesi, bahsedilen tüm avantajlara sahip diğer birçok Microsoft programını da içerir. SQL Server 2014 veya başka bir Microsoft ürünü için Kullanıcı CAL 'leri ile lisanslama hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen sohbette veya e-posta veya telefon yoluyla yetkin tavsiyelerimizi kullanmaktan çekinmeyin.

Bağlantılar "MICROSOFT SQL SERVER 2014 USER CAL"
Müşteri puanları "MICROSOFT SQL SERVER 2014 USER CAL"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler