Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 10 PACK DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 10 PACK DEVICE CAL

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

 • SW10435
 • 381-02250
 • Kalıcı olarak geçerli
 • Tüm diller
 • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
4.056,90 TRY * 4.506,90 TRY * (9,98% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Miktar 10x Device CAL
Sistem  Exchange Sunucusu
CAL Device CAL
Teslimat kapsamı Kullanım hakkı
Süre Sınırsız
Diller Tüm diller


Microsoft'un Standard veya Enterprise sürümü için Exchange Server 2019 sunucu hizmetlerine erişmek için kullanılan her bir uç cihaz için sunucu lisansına ek olarak ayrı bir istemci erişim lisansı gereklidir: Exchange Server 2019 Device CAL, belirli bir kayıtlı bilgisayarı (PC, dizüstü bilgisayar, vb.) bu amaç için ilgili erişim haklarıyla donatır.

Ürünle ilgili diğer sorularınız için lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 10 PACK DEVICE CAL"

kullanılan yazılım olarak Microsoft Exchange Server 2019 için 10 Paket Cihaz CAL

Microsoft Exchange Server 2019 'un Standart veya Kurumsal Sürümü için, sunucu lisansına ek olarak, sunucu hizmetlerine erişmek için kullanılan her bir uç cihaz için ayrı bir istemci erişim lisansı gereklidir: Exchange Server 2019 Device CAL, belirli bir kayıtlı bilgisayarı (PC, dizüstü bilgisayar vb.) bu amaç için ilgili erişim haklarıyla donatır.

Microsoft lisans yönetimi hükümlerine uygun olarak, Exchange Server 2019 Standard veya Enterprise lisansı başka kullanıcı hakları içermez, bu nedenle bunların örneğin bir Cihaz CAL 'si şeklinde ayrı olarak edinilmesi gerekir. Bu nedenle kullanıcılar tüm Exchange Server işlevlerini yalnızca bunlarla donatılmış bir uç cihaz aracılığıyla kullanabilir.

Exchange Server 2019 Standard ve Enterprise için kullanılmış Cihaz CAL'leri Wiresoft'tan uygun bir fiyatla temin edilebilir - hem de paket yerine tek tek. Bu kullanılan Cihaz CAL'leri, resmi Microsoft toplu lisanslama programında sunulan Exchange Server 2019 için Cihaz İstemci Erişim Lisansları ile aynı işlevlere sahiptir.

Kullanılmış bir Cihaz CAL'si ile MS Exchange Server 2019'un tüm yeni olanaklarını kullanın

Windows Exchange Server 2019, Windows Server 2019 Core üzerinde çalışır ve kurumsal mesajlaşma altyapıları için güvenilir bir platform sağlar. Standart ve Kurumsal sürümler, odağı iletişimden işbirliğine kaydırma konusunda onları daha da iyi destekliyor. Bu amaçla aşağıdaki işlevler ve özellikler kullanılabilir:

 • Meta Cache Database (MCDB), posta kutularının klasör yapıları gibi meta bilgileri güvence altına alır ve içerik aramanın yanı sıra erişimi de hızlandırır.
 • Dinamik Veritabanı Önbelleği (DDC), depolama kapasitesinin daha iyi kullanılması için dinamik olarak ayarlanmasını sağlar ve Exchange Server'ın hızını artırır.
 • Yeni arama dizini, yönetimi büyük ölçüde basitleştiren ve arama hızını artıran bir posta kutusunun veritabanında bulunur.
 • Windows Server Core, sunucu sisteminin standart bir sürümünün basitleştirilmiş bir şekilde yürütülmesine olanak tanır. Bu, yapılandırmayı basitleştirir ve davetsiz misafirlere karşı daha fazla güvenlik sağlar.
 • İstemci Erişim Kuralları, Exchange Server yapılandırma alanına erişimi sınırlamak için gelişmiş seçenekler sunar.
 • Özellikle toplantıların düzenlenmesi için yeni takvim geliştirmeleri: Varsayılan Bitiş Tarihi, İletme, Geliştirilmiş Takvim Yönetimi ve ofis dışı mesajların yapılandırılması için daha fazla seçenek dahil.
 • OneDrive İş'e dosya yükleme ve saklama özelliğiyle belge işbirliği geliştirildi.

Bir bakışta kullanılan yazılım olarak Exchange Server Standard ve Enterprise Edition 2019 için en önemli Cihaz CAL'leri

Kullanılmış yazılım olarak sunulan Wiresoft Cihaz CAL'leri, iki Exchange Server 2019 sürümünün her birinde bulunan işlevleri kullanabilmek için ilgili yeni lisanslarla aynı erişim seçeneklerine sahiptir. Kullanılmış Cihaz CAL 'leri, özellikle KOBİ'ler ve kuruluşlar için, ilgili uç cihazları Exchange Server erişim lisansıyla donatmak için ucuz bir seçenektir, çünkü bu, özelleştirilmiş lisanslamaya da olanak tanır.

Exchange Server 2019'u CAL'lerle lisanslama hakkında genel bilgiler

Exchange Server 2019'un Standart ve Kurumsal sürümleri için Microsoft Lisans Yönetimi, bir sunucu lisansı artı istemci erişim lisansları ile lisanslama sunar; belirtildiği gibi, sunucu lisansı, çalışanların e-postalara vb. erişebilmesi için son cihazlar (veya kullanıcılar) için lisanslarla desteklenmelidir. Sunucu lisansına dahil olan CAL'ler yalnızca BT yöneticileri içindir ve bu nedenle tipik hizmetler için kullanılamaz. Bu nedenle, yalnızca Cihaz CAL 'si gibi bir istemci erişim lisansı, bir çalışana Windows özellikli bir uç cihazda Exchange Server işlevlerini kullanma hakkı verir. CAL, Exchange Server 2019 istemci/sunucu ortamı için erişim hakları dışında herhangi bir ek yazılım içermez.

Exchange Server 2019 Standard ve Enterprise Edition için Cihaz CAL'lerinin avantajları nelerdir?

Exchange Server 2019'un Standart ve Kurumsal Sürümleri için CAL tabanlı lisanslama, kullanılan bilgisayarlar için erişim haklarının esnek ve ihtiyaca dayalı bir şekilde yönetilmesini sağlar. Microsoft lisanslama modeli, Exchange Server 2019 için toplam iki tür CAL sunmaktadır:

 • Exchange Server 2019 içinCihaz CAL 'si: özel bir uç cihaz (PC, dizüstü bilgisayar, tablet, telefon) sunucu erişim hakları için geçerlidir
 • Exchange Server 2019 içinKullanıcı CAL 'i: her seferinde bir özel kullanıcı için geçerlidir

Exchange Server 2019 Standard ve Enterprise için Cihaz CAL'leri için farklı kullanım seçenekleri

Exchange Server 2019 için Standard ve Enterprise sürümleri, öncelikle posta kutusu gereksinimlerinin ölçeklenebilirliği açısından farklılık gösterir. Ancak, Standart Sürüm için yetkilendirilmiş bir Device CAL ile Enterprise Edition'ın işlevselliğini kullanmak temel olarak mümkündür - ancak bu durumda yalnızca buna karşılık gelen daha az sayıda posta kutusu veritabanı ve ayrıca yalnızca sınırlı standart işlevsellik kullanılabilir. Buna karşılık, Kurumsal Sürüm için Cihaz CAL'leri daha geniş bir işlev yelpazesine sahiptir.

Exchange Server 2019 için Cihaz CAL'leri için sürüm uyumluluğuna dikkat edin!

Exchange Server 2019 sürümleri için bir Cihaz CAL'si yalnızca ilgili son cihazı bu sürüm için erişim haklarıyla donatmakla kalmaz, aynı zamanda 2016 (sürüm düşürme) gibi daha eski Exchange sürümlerine erişim yetkisi de verir. Bu, Device CAL 2019'a, Exchange Server'ın ilgili önceki sürümü için geçerli olan ancak Exchange Server sürüm 2019'a (yükseltme) erişmek için kullanılamayan eski Device CAL sürümlerine göre bir avantaj sağlar.

Şu anda Exchange Server için 2019 sürümünden daha yeni Cihaz CAL'leri bulunmamakla birlikte, satın alırken sunucu lisansı ile istemci erişim lisansının uyumluluğuna ve içerdiği sürüme özgü işlevlere her zaman dikkat edilmelidir.

Exchange Server 2019'u kullanılmış bir Cihaz CAL'si ile lisanslarken nelere dikkat edilmelidir?

Daha önce de belirtildiği gibi, bir Cihaz CAL 'si tek bir uç cihazı Exchange Server 2019 için erişim haklarıyla donatır. Bilgisayarın kaydı tamamlandıktan sonra Cihaz CAL'si artık başka bir uç cihaza aktarılamaz. CAL tipini değiştirmek ve bir Cihaz CAL'ını Kullanıcı CAL'ı olarak kullanmak da mümkün değildir.

Microsoft lisans yönetimindeki bu kısıtlamalar, Exchange Server 2019 hizmetlerine uygunsuz erişimi önlemeyi amaçlamaktadır. Bu şekilde, yabancı veya lisanssız uç cihazların e-postalara ve diğer sunucu verilerine erişimi olmadığından, bir şirket ve iletişimi için daha fazla güvenlik sunarlar.

Exchange Server 2019 için Cihaz CAL'leri ile Kullanıcı CAL'leri arasındaki farklar nelerdir?

Temel olarak, Exchange Server 2019 için Cihaz CAL 'si işlevsellik açısından Kullanıcı CAL'sinden farklı değildir. Aradaki fark, Exchange Server'a ilgili erişim türünün sahip olduğu avantajlarda yatmaktadır. Buna ek olarak, bir şirketteki iş istasyonlarının sayısı ve donanımının yanı sıra kullanıcıların Exchange Sunucusuna eriştiği iş akışı da söz konusudur: Örneğin bazı KOBİ'lerde, farklı çalışanlar Exchange Sunucusuna dönüşümlü olarak erişmek ve e-postaları vb. aramak için tek bir uç cihazı paylaşırken, diğer şirketlerde kullanıcılar bu amaçla tamamen farklı uç cihazlar aracılığıyla erişir.

Cihaz CAL 'si olan Windows özellikli bir cihaz, Exchange hizmetlerine erişim izni olan herhangi bir çalışan tarafından kullanılabilir. Lisanslı uç cihaz mobil ise, örneğin bir dizüstü bilgisayar veya tablet, ilgili kullanıcı Exchange sunucusuna yerel olarak bağımsız bir şekilde de erişebilir - örneğin yolda veya ev ofisinde - İnternet erişimi yoluyla. Cihaz CAL böylece mobil kullanım seçenekleri de sunar.

Cihaz CAL'lerine İlişkin Sonuç

Bu nedenle, Exchange Server 2019 için hangi tür istemci erişim lisanslarının bir şirkette kullanım için daha fazla avantaj sunduğu durumdan duruma farklılık gösterebilir. İletişim için Exchange Sunucusunu kullanan çalışan sayısına ek olarak, mevcut uç cihazlar aracılığıyla ağırlıklı erişim türü de bununla bağlantılı olarak dikkate alınmalıdır: Birkaç çalışan düzenli olarak belirli bir uç cihazı (ister mobil ister bağımsız olsun) paylaşıyorsa ve Exchange Sunucusuna erişmek için dönüşümlü olarak kullanıyorsa, örneğin vardiyalı çalışmada, Device CAL daha fazla avantaj sunar.

Exchange Server 2019 için Cihaz CAL 'leri ile lisanslamanın Kullanıcı CAL'lerine göre daha avantajlı olup olmadığı, daha az lisans gerektiğinden, tipik şirket iş akışından kaynaklanır. Bu nedenle, Exchange Server 2019 için kullanılmış istemci erişim lisansları satın alırken CAL seçiminin temelini bu bilginin oluşturması gerekir.

Microsoft Exchange Server 2019 için Cihaz CAL'leri, Wiresoft çevrimiçi mağazasında tek bir lisansla edinilebilir

Exchange Server 2019 için Cihaz CAL'leri, Wiresoft Online Shop'ta bir istemci erişim lisansı gibi düşük bir ücret karşılığında temin edilebilir - Microsoft'un herhangi bir toplu lisanslama gereksinimi artık geçerli değildir. Aynı zamanda, "kullanılmış" olarak tanımlanmaları, kullanılabilirliklerinde herhangi bir dezavantaja yol açmaz - sadece yazılım prensipte yıpranamayacağı için değil.

Wiresoft'tan kullanılan yazılım olarak Exchange Server 2019 için Cihaz CAL'lerinin kaynağı hakkında bilgi

Wiresoft tarafından kullanıldığı şekliyle sunulan Exchange Server 2019 için tüm Cihaz C AL'leri, Microsoft lisanslama programı kapsamında da sunulduğu için orijinal lisanslardır; bunların aksine Wiresoft tarafından sunulan CAL'ler, önceki sahibi olan bir şirketin satın aldığı Exchange Server 2019 için Cihaz Toplu Lisansının eski bileşenleridir. Münferit Cihaz Erişim Lisansları veya Cihaz Toplu Lisansının tamamı Wiresoft'a yeniden satılmış ve Toplu Lisanslar münferit lisanslara bölünmüştür. Bu Cihaz CAL 'leri bu nedenle kullanılmış yazılım olarak etiketlenir. Bununla birlikte, kullanılmış lisanslar olarak yeni etiketlemeye rağmen, Exchange Server 2019'a erişim için yeni bir lisans gibi kullanılabilirler, çünkü işlevsellik veya kullanım süresindeki kısıtlamalar açısından bunlardan farklı değildirler.

Exchange Server 2019 için kullanılan yazılım olarak cihaz CAL'leri alıcı güvenliği sunar

Kullanılmış yazılım olarak sunulan Exchange Server 2019 için Cihaz CAL'leri, Wiresoft müşterileri için Exchange Server'ı lisanslamak için yalnızca uygun maliyetli bir seçenek olmakla kalmaz, aynı zamanda kullanımları güvenli ve yasaldır! Microsoft Exchange Server 2019 için Wiresoft Cihaz CAL'leri, toplu lisans anahtarı ile anında lisans aktivasyonu da dahil olmak üzere satın alma işleminden hemen sonra indirme yoluyla müşteri olarak size olağan alıcı güvenliği sunar.

Exchange Server 2019 için kullanılmış Cihaz CAL'lerinin satın alınması veya kullanılması yasal mı?

Sadece Wiresoft'tan satın alabileceğiniz Exchange Server 2019 için Cihaz CAL 'leri değil, sunulan diğer tüm istemci erişim lisansları da şirket lisans envanterlerinden gelmektedir. Bu nedenle, CAL'lerin her satışı ve her satın alımı, Microsoft kullanılmış lisanslarıyla ticarete açıkça izin veren ve dahası çeşitli mahkeme kararlarıyla tekrar tekrar açıkça onaylanan geçerli içtihat hukukuna dayanmaktadır.

Böylece, Exchange Server 2019 için kullanılmış Cihaz CAL'leri satın alırken ve bunları kullanırken ne Wiresoft ne de alıcı ve kullanıcı olarak siz sonuç olarak herhangi bir yasal hükmü ihlal etmediğiniz için müşteri olarak yasal güvenliğe sahip olursunuz.

Bir başka avantaj: Wiresoft'un kullanılmış yazılımı, önceki tüm alıcıların eksiksiz kanıtı nedeniyle denetime de dayanıklıdır!

Özet: Wiresoft'tan kullanılmış yazılım olarak Exchange Server 2019 için Cihaz CAL'leri satın alırken avantajlarınız

Exchange Server 2019 için Cihaz CAL 'leri için Wiresoft'un kullanılmış yazılımı, diğer birçok yazılım sağlayıcısının geleneksel tekliflerine uygun bir alternatif sunar - bu diğer erişim lisansları için de geçerlidir.

Buna ek olarak, satın alınması gereken minimum Cihaz CAL sayısında herhangi bir kısıtlama yoktur, böylece lisanslama katı bir ölçek yerine özel ve esnek olabilir. Wiresoft müşterileri ayrıca Exchange Server erişim lisansı maliyetini sunucu hizmetlerini gerçek kullanımlarına göre azaltabilirler.

Exchange Server 2019 için kullanılmış cihaz erişim lisanslarına ek olarak, Wiresoft Yazılım Mağazasında MS Exchange Server'ın mevcut önceki sürümleri için kullanıcı CAL'lerini ve ilgili istemci erişim lisanslarını ve ayrıca gerekli erişim lisansları da dahil olmak üzere diğer Microsoft sunucu yazılımları için yazılım lisanslarını bulabilirsiniz. Bu, diğer iş alanlarındaki yazılım envanterinizi Wiresoft'un kullanılmış lisanslarıyla desteklemenize olanak tanıyarak yeni donanım için ek maliyetlerin yanı sıra tek tip olmayan yazılım sürümlerinin kullanımından kaynaklanabilecek uyumluluk sorunlarını da önler.

Cihaz CAL'leri ve sunucu lisanslarına ek olarak, Wiresoft Yazılım Mağazasında diğer Microsoft yazılım programlarını da bulabilirsiniz - Kullanılmış Yazılımın sunduğu tüm avantajlarla birlikte. MS Exchange Server 2019 veya başka bir Microsoft ürünü için Cihaz CAL 'leri hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen sohbette veya e-posta veya telefon yoluyla yetkin tavsiyelerimizi kullanmaktan çekinmeyin.

Bağlantılar "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 10 PACK DEVICE CAL"
Müşteri puanları "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 10 PACK DEVICE CAL"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler