Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2019 DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2019 DEVICE CAL

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

 • SW10085
 • 6VC-03222
 • Kalıcı olarak geçerli
 • Tüm diller
 • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
743,90 TRY * 825,90 TRY * (9,93% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Miktar 1x Device CAL
Sistem  Windows Sunucu
CAL RDS Device CAL
Teslimat kapsamı Lisans Kimliği + Kimlik Doğrulama Kodu 
Çalışma Zamanı Sınırsız
Diller Tüm diller
Terminal Sunucusu Uyumlu


Windows sunucularının Uzak Masaüstü Hizmetlerini (RDS) kullanmak için, her kullanıcının bir şirket ağındaki Windows programlarına - dosyalar dahil - ve yerel olarak bağımsız bir şekilde erişmesini sağlayan bir İstemci Erişim Lisansına (CAL) ihtiyacı vardır. Bu amaçla, diğer şeylerin yanı sıra, Uzak Masaüstü Hizmetleri için Aygıt CAL'leri vardır ve bunlar aracılığıyla bir uzak masaüstü oturumu için kayıtlı bir son aygıt (cihaz) kullanılabilir hale getirilir. Wiresoft tarafından kullanılan yazılım olarak RDS Cihaz CAL'leri, aynı işlevselliği sundukları için geleneksel lisans sağlayıcılarına göre düşük fiyatlı bir alternatiftir.

Ürünle ilgili diğer sorularınız için lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2019 DEVICE CAL"

Kullanılan yazılım olarak Windows Server 2019 için Uzak Masaüstü Hizmetleri için Cihaz CAL'leri

Windows Sunucularının Uzak Masaüstü Hizmetlerini (RDS) kullanabilmek için, her kullanıcının bir şirket ağındaki Windows programlarına - dosyalar dahil - ve yerel olarak bağımsız bir şekilde erişmesini sağlayan bir İstemci Erişim Lisansına (CAL) ihtiyacı vardır. Bu amaçla, diğer şeylerin yanı sıra, Uzak Masaüstü Hizmetleri için Aygıt CAL'leri vardır ve bunlar aracılığıyla bir uzak masaüstü oturumu için kayıtlı bir son aygıt (cihaz) kullanılabilir hale getirilir. Wiresoft tarafından kullanılan yazılım olarak RDS Cihaz CAL'leri, resmi Microsoft toplu lisanslama programındaki CAL'lerle aynı işlevselliği sundukları için geleneksel lisans sağlayıcılarına göre düşük fiyatlı bir alternatiftir.

Windows Server 2019 için RDS CAL'lerin avantajları nelerdir?

Eskiden Terminal Hizmetleri olarak bilinen Uzak Masaüstü Hizmetleri, Windows Server 2019 'da veya eski sürümlerinde özel bir sunucu rolüdür. RDS, bir uzak masaüstü oturumu aracılığıyla ana bilgisayar olarak ilgili Windows Sunucusu üzerinden kullanılabilen Windows programlarına erişimi kontrol eder. İlgili istemci erişim lisansına (bu durumda örneğin bir RDS Device CAL) sahip olan kullanıcılar, bunları bir şirket ağında veya yerel olarak bağımsız bir şekilde (uzaktan) bir internet bağlantısı aracılığıyla donatılmış PC, dizüstü bilgisayar veya benzeri ile kullanabilir.

Bu Aygıt (ve Kullanıcı) CAL'lerinin kullanıcılar için sahip olduğu avantajlara ek olarak, Windows Uzak Masaüstü Hizmetleri, yönetimi çok daha verimli hale getirdiği için yöneticiler için de birçok avantaj sunar: Yazılım, kurumsal bir ortamda merkezi olarak sağlanabilir ve böylece her bir uç cihaza ayrı ayrı yüklenmesi gerekmez. Bunun yerine, tek bir depolama konumunda - sunucuda - sağlanır ve gerektiğinde güncellenir.

RDS CAL aracılığıyla yetkilendirilen kullanıcıların erişimi de bu şekilde kontrol edilir, çünkü her kullanıcıya özel haklar da atanabilir. Böylece iş istasyonlarının bakımı ve sağlanması için harcanan toplam çaba Windows Server için RDS CAL'ler sayesinde önemli ölçüde azalır.

Uzak Masaüstü Hizmeti Cihaz CAL'lerinin kullanıcılar için avantajları nelerdir?

Windows Server 2019 için bir RDS Device CAL ile donatılmış olan kullanıcılar, kayıtlı son cihazlarıyla hangi konumdan erişirlerse erişsinler ve söz konusu PC, dizüstü bilgisayar, tablet vb. üzerinde Uzak Masaüstü Hizmetlerini hangi kullanıcı kullanırsa kullansın, standartlaştırılmış bir Windows çalışma ortamından yararlanırlar.

Yetkili son cihaz, ana bilgisayarla uzak masaüstü oturumu sırasında Device CAL aracılığıyla belirli bir programa erişirse, diğer istemci bağlantılarından bağımsız olarak sunucuda yürütülür. Kullanıcıya yalnızca kendi oturumu gösterilir.

Eski cihazlar daha zayıf performansa veya donanıma sahipse, Uzak Masaüstü Hizmetleri ile Windows sunucusunun gücünü kullanabilirler, böylece daha yeni donanım sağlama maliyeti de azalır.

Windows Server için Uzak Masaüstü Hizmeti CAL'leri için Sürüm Uyumluluğu

Erişim haklarına sahip bir aygıt için bir Aygıt C AL'si (veya bir Kullanıcı CAL'si) her zaman geçerli Windows Server sürümüyle uyumlu olmalıdır, aksi takdirde bir oturum için uzak bağlantı kurmak için kullanılamaz. Bu nedenle bir 2019 RDS Device CAL, Windows Server 2019'a veya 2016 gibi daha eski bir sunucu sürümüne (sürüm düşürme) erişebilir, ancak gelecekte daha yüksek sunucu sürümlerine erişemez.

Windows Server 2019'un Uzak Masaüstü Hizmetleri için Aygıt CAL'leri ile Kullanıcı CAL'lerinin Karşılaştırılması

Temel olarak: Bir Microsoft sunucu yazılımının uygulanması her zaman gerçek kullanımından bağımsızdır - bunun için ilgili bir erişim lisansı gereklidir. Microsoft, bir Windows sunucusunun kullanımı için bu erişim haklarını, İstemci Erişim Lisanslarına veya kısaca CAL'lere dayanan kendi lisanslama sistemi aracılığıyla düzenler. Yukarıda açıklandığı gibi, Uzak Masaüstü Hizmetleri için CAL 'ler, yerel ve bağımsız olarak bile yalnızca yetkili çalışanların Windows sunucusuna erişmesini sağlar. Sunucu yöneticilerinin erişim haklarının farklılaştırılmış yönetimine yönelik seçeneklerine ek olarak RDS CAL sistemi, erişim lisansı (Device CAL) olmayan yabancı kullanıcılar veya kayıtsız son cihazların bu sistem üzerinden sunulan hizmetlere veya verilere erişimi olmadığından ek güvenlik anlamına da gelir.

Microsoft, Windows Server 2019 'un Uzak Masaüstü Hizmetleri için iki farklı CAL türü sunar:

 • RDS için Cihaz CAL, tek bir uç cihaza (PC, Dizüstü Bilgisayar, Masa, Mobil) erişim hakları verildiğinde
 • Belirli bir kullanıcıya erişim hakları sağlanmışsa,RDS için Kullanıcı CAL

Uzak Masaüstü Hizmetleri 2019 için Cihaz CAL'inin özellikleri

Prensip olarak, Cihaz CAL 'i yalnızca uygun şekilde kaydedilmiş tek bir özel uç cihaz için geçerlidir. Uzak Masaüstü Hizmetleri için Aygıt CAL'si, her Uzak Masaüstü oturumu için bir Windows sunucusuna veya ana bilgisayara erişim haklarını düzenler. Söz konusu bilgisayarı, dizüstü bilgisayarı vb. kullanmasına izin verilen veya kullanabilen her çalışan  adresinden Uzak Masaüstü Hizmetlerini kullanabilir. Konumdan bağımsız olarak kullanılabilen dizüstü bilgisayarlar, tabletler veya mobil cihazlar söz konusu olduğunda, ilgili kullanıcı RDS'yi şirket yerinde, yolda veya ev ofisinde kullanmayı seçmekte özgürdür.

Cihaz başına lisanslama modunda, istemci bilgisayar ile son cihaz arasında ilk kez bir bağlantı kurulduğunda, bu bağlantı için geçici bir erişim lisansı verilir. Bu bağlantı, uzak masaüstü oturumları için ana bilgisayar olarak bir sunucuyla ikinci kez kurulur kurulmaz, mevcut olması koşuluyla bu sunucu için kalıcı bir Cihaz RDS CAL'si verilir.

Bir bakışta Windows Server 2019 RDS için Cihaz CAL'lerinin özellikleri

 • Cihaz CAL 'leri her zaman fiziksel olarak belirli bir uç cihaza atanır - tek bir kullanıcıya değil
 • Her RDS Cihazı CAL 'si ilgili lisans sunucusu tarafından izlenir ve bu
 • active Directory'de kayıttan bağımsız
 • Cihazlar için geçici olarak kullanılabilen RDS CAL 'leri 52 ila 89 gün arasında geçerlidir
 • Tanımlanan Cihaz CAL 'lerinin sayısı aşırı yüklenemez

Sonuç

Bu nedenle bir şirkette hangi tür Uzak Masaüstü Hizmeti CAL'in daha fazla avantaj sağlayacağı duruma göre değişir. Ayrıca bir Cihaz CAL'ını Kullanıcı CAL'ına dönüştürmek veya tam tersini yapmak mümkün değildir. Bu nedenle, belirli bir Müşteri Erişim Lisansı biçimine ilişkin karar satın alma sırasında verilmelidir. Cihaz CAL'leri için bu, çalışan ve iş istasyonu sayısına bağlıdır: Örneğin, birden fazla çalışan tek bir uç cihaz kullanıyorsa veya ağırlıklı olarak şirket konumunda çalışıyorlarsa, RDS için Cihaz CAL daha fazla avantaj sunar.

Windows Server 2019'un Uzak Masaüstü Hizmetleri hakkında teknik bilgiler

Windows Server 2019'un RDS'leri için CAL 'ler, nihayetinde bir son cihazın veya kullanıcının Windows programlarını kullanmasına izin veren çeşitli bileşenlerden oluşur:

 • Uzak Masaüstü Lisansı, RDS CAL'lerin kullanımını yönetir ve bunları bir aygıt için kullanılabilir hale getirir.
 • Uzak Masaüstü Oturum Ana Bilgisayarı, oturum başına bir cihazın (veya kullanıcının) kullanımına sunulan tüm masaüstlerini veya programları yönetir.
 • Uzak Masaüstü Bağlantı Aracısı, RDS bağlantılarını yönetir ve oturum sırasında bir sonlandırma olması durumunda bunları yeniden kurar.
 • Uzak Masaüstü Ağ Geçidi, genel bir ağdaki uç cihaz aracılığıyla bir Windows masaüstüne erişimi düzenler.
 • Uzak Masaüstü Hizmetleri için Web Erişimi, belirli kullanıcılar veya gruplar için bir web portalı aracılığıyla RDS CAL üzerinden erişim sağlar.

Uzak Masaüstü Hizmetleri 2019 için Microsoft Cihaz CAL'lerini Wiresoft online mağazamızdan düşük fiyatlarla tek lisans olarak satın alın

Windows Server 2019 RDS için Cihaz CAL 'leri, Wiresoft Online Shop'ta tek lisans olarak zaten mevcuttur - kullanılabilirlik açısından herhangi bir dezavantaj olmaksızın, özellikle uygun bir fiyata kullanılmış yazılım olarak.

Windows Uzak Masaüstü Hizmetleri için kullanılan Aygıt CAL'leri nelerdir?

Wiresoft Online Shop'ta satışa sunulan Windows Server 2019 'un Uzak Masaüstü Hizmetleri için Cihaz CAL 'leri, başka bir şirketten gelen ilgili bir toplu lisansın son cihazları için erişim lisans larıdır. Wiresoft, bu şirketten son cihazlar için gereksiz bireysel erişim lisanslarını veya tüm toplu lisansı satın aldı, ikincisini feshetti ve cihazlar için bu müşteri erişim bireysel lisanslarını sunuyor.

Bu lisansların satılması veya bölünmesi ile birlikte, bu lisanslar bundan böyle kullanılmış yazılım olarak anılacaktır. Ancak bu yeni tanımlama, sınırlı bir süre için bile olsa Uzak Masaüstü Hizmetlerinin kullanılabilirliği üzerinde herhangi bir kısıtlama veya RDS Aygıt CAL'in işlevleri üzerinde herhangi bir genel aşınma ve yıpranma anlamına gelmez.

Uzak Masaüstü Hizmetleri Cihaz CAL'leri kullanılan yazılım olarak hangi güvenliği sunar?

Wiresoft ile kullanılmış yazılım satın almak sizin için sadece daha ucuz değil, aynı zamanda güvenlidir! Windows Server 2019 için Microsoft Uzak Masaüstü Hizmetleri için tek bir kullanıcı CAL'si bile Wiresoft'ta benzer yeni ürünlere kıyasla daha düşük bir fiyata sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda anında indirme ve sağlanan geçerli toplu lisans anahtarı ile lisans etkinleştirme ile alıcı güvenliği sunar.

Wiresoft tarafından sunulan Windows Server 2019 için Microsoft RDS Cihaz CAL'leri, yalnızca kuruluşların veya şirketlerin lisans envanterlerinden gelir. Bu, yalnızca RDS için CAL'lerin veya bir Microsoft programı için diğer erişim lisanslarının kullanılmış yazılım olarak satın alınmasının değil, aynı zamanda bunların kullanımının da müşterilerimiz için yasal hükümlerin ihlali anlamına gelmediği anlamına gelir, çünkü CAL'lerin kullanılmış yazılım olarak hem ticaretine hem de kullanımına yasalarca izin verilmektedir ve bu durum çeşitli mahkeme kararlarıyla tekrar tekrar açıkça teyit edilmiştir.

Uzak Masaüstü Hizmetleri 2019 için Cihaz CAL'lerinin kullanılmış yazılımı ile avantajlarınız

Wiresoft'tan kullanılmış yazılım olarak Windows Server 2019 'un Uzak Masaüstü Hizmetleri - veya diğer istemci erişim lisansları - için Cihaz C AL'lerini tek tek veya daha fazla sayıda satın almayı teklif ederek, müşterimiz olarak yalnızca Windows Server hizmetlerine uzaktan erişiminizi lisanslamak için karşılaştırılabilir geleneksel tekliflere kıyasla daha ucuz bir alternatife sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda çevrimiçi mağazadan Windows Server'ın önceki sürümleri için RDS CAL'leri satın alma olanağına da sahip olursunuz. Bu aynı zamanda, uyumluluk sorunlarından korkmanıza gerek kalmadan, Microsoft programları da dahil olmak üzere mevcut eski sunucu takımınız için istemci erişim lisanslarının sayısını tamamlamanıza olanak tanır. Windows Server için Microsoft RDS CAL'lerin farklı sürümlerinden oluşan geniş yelpazemizden kullanılmış yazılım olarak yararlanın!

Wiresoft Yazılım Mağazasında yalnızca Windows Server 2019 için Cihaz CAL 'lerini değil, aynı zamanda ilgili Kullanıcı CAL 'lerini ve Windows Server'ın eski sürümlerinin Uzak Masaüstü Hizmetleri ve diğer Microsoft Server programları için daha fazla istemci erişim lisansını - hemen indirmek için ucuz kullanılmış yazılım olarak bulacaksınız. Windows Server 2019 için RDS Cihaz CAL'leri veya başka bir Microsoft ürünü hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sohbette veya e-posta veya telefon yoluyla yetkin tavsiyelerimizden yararlanmanız yeterlidir.

Bağlantılar "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2019 DEVICE CAL"
Müşteri puanları "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2019 DEVICE CAL"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler