Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 10 PACK DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 10 PACK DEVICE CAL

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

 • SW10410
 • 381-02250
 • Kalıcı olarak geçerli
 • Tüm diller
 • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
3.658,90 TRY * 4.063,90 TRY * (9,97% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Miktar 10x Device CAL
Sistem  Exchange Sunucusu
CAL Device CAL
Teslimat kapsamı Kullanım hakkı
Süre Sınırsız
Diller Tüm diller


Standard ve Enterprise sürümlerinde bulunan Microsoft Exchange Server 2016'nın tüm hizmetlerine erişmek için ön koşul, gerçek sunucu lisansına ek olarak, son cihazlar için bir istemci erişim lisansıdır: Exchange Server 2016 Device CAL. Yalnızca bu lisans, belirli bir kayıtlı bilgisayara (PC, dizüstü bilgisayar, tablet, cep telefonu) ilgili erişim haklarını verir.

Ürünle ilgili diğer sorularınız için lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 10 PACK DEVICE CAL"

kullanılan yazılım olarak Microsoft Exchange Server 2016 için 10 Cihaz CAL'si

Standart ve Kurumsal sürümlerde bulunan Microsoft Exchange Server 2016'nın tüm hizmetlerine erişim için ön koşul, gerçek sunucu lisansına ek olarak son cihazlar için bir istemci erişim lisansıdır: Exchange Server 2016 Device CAL. Yalnızca bu, belirli bir kayıtlı bilgisayara (PC, dizüstü bilgisayar, tablet, cep telefonu) ilgili erişim haklarını verir.

Microsoft lisans yönetimi hükümleri uyarınca, Exchange Server 2016 sunucu lisansı başka kullanıcı hakları içermez, bu nedenle bunların bir Cihaz CAL'si şeklinde ayrı olarak edinilmesi gerekir. Kayıtlı uç cihaz daha sonra herhangi bir yetkili kullanıcı tarafından ilgili Exchange Server işlevlerine erişmek için kullanılabilir.

Exchange Server 2016 Standart ve Kurumsal Sürümleri için Kullanılmış Cihaz CAL'leri Wiresoft'tan makul bir fiyata temin edilebilir - son cihazların esnek, ihtiyaca dayalı lisanslanması için bunlar ayrı ayrı da temin edilebilir. Kullanılmış yazılım olarak bu son cihaz erişim lisansları, resmi Microsoft toplu lisanslama programı aracılığıyla yeni olarak sunulan Exchange Server 2016 için Cihaz CAL'leri ile aynı işlevleri sunar.

Kullanılmış bir Cihaz CAL'i ile çok çeşitli Exchange Server 2016 özelliklerini kullanın

Modern bir şirkette Microsoft Exchange Server 2016, iletişim sisteminin ilgili süreçlerinin kontrolü ve yönetimi için vazgeçilmez bir temeli temsil eder. Exchange Server, dahili ve harici  iletişimi için bir arayüz görevi görür ve konumlar arasındaki tüm çalışanları ve departmanları birbirine bağlar, böylece iş akışlarının etkinliğini de artırır: Exchange Server 2016, e-postaların ve kişilerin yanı sıra görevlerin merkezi olarak yönetilmesine ve net bir şekilde arşivlenmesine olanak tanır; entegre sürüm yönetimi de belgeler üzerinde ortak çalışmayı geliştirir. 2016 versiyonunda sunucu mimarisinde sunucu rollerinin sayısı ikiye düşürülmüştür: Posta Kutusu ve Edge Transport; ayrıca posta kutularının ölçeklendirilmesi de basitleştirildi ve bulut hizmetlerinin desteği optimize edildi. Diğer özellikler:

 • EDiscovery arama mimarisi birden fazla sunucuya erişir ve hem eşzamansız hem de merkezsiz olarak çalışır.
 • Bağlamla ilgili filtreler bilgi bulmayı iyileştirir.
 • Aranabilir posta kutusu ve arşiv posta kutusu sayısı toplam 20.000'e çıkarılarak içerik araması daha ölçeklenebilir hale getirilmiştir.
 • Outlook 2016 veya Outlook on the üzerinden veri gönderme yönetimi, diğer şeylerin yanı sıra bireysel olarak özelleştirilebilen erişim hakları ile geliştirilmiştir.
 • Posta kutuları için hibrit senaryolar da desteklenmektedir.
 • Enterprise Edition'daki Veri Kaybı Önleme (DLP), potansiyel kötü amaçlı yazılım içeren e-postalar için bile verilerin güvenliğini artırır.
 • HTTP üzerinden Outlook standart protokolü MAPI, Exchange bağlantılarının güvenilirliğini ve kararlılığını optimize eder.

Bir bakışta Exchange Server 2016 Standard ve Enterprise Edition için kullanılan Cihaz CAL'lerine ilişkin bilgiler

Wiresoft tarafından kullanılmış yazılım olarak sunulan Cihaz CAL'leri, Exchange Server 2016 Standard ve Enterprise sürümlerinde bulunan özellikleri kullanmak için aynı olanakları sunduğundan, ilgili yeni Cihaz CAL'lerinden farklı değildir. Bu nedenle Cihaz CAL'leri için kullanılan yazılım, birçok şirket ve kuruma son cihazları Exchange Server erişim lisansı ile donatmak için düşük maliyetli bir alternatif sunmaktadır. Aşağıdaki genel bakış, tüm avantajları ve özel özellikleri açıklamaktadır.

Exchange Server 2016 için CAL'lerle Microsoft lisans yönetimi

Microsoft lisans yönetimi, Standart ve Kurumsal sürümlerde Exchange Server 2016 için erişim haklarına sahip cihazların veya uç cihazların ek donanımı için tüm hükümleri açıklar, böylece kullanıcılar bunlar aracılığıyla e-postalara vb. erişebilir. Ancak, sunucu lisansına zaten dahil olan bu tür CAL'ler yalnızca yöneticiler için tasarlanmıştır ve bu nedenle Exchange'e özgü hizmetler için kullanılamaz. Yalnızca Cihaz CAL 'si gibi bir istemci erişim lisansı son cihazı haklarla donatır, böylece bir veya birkaç çalışan Exchange Server işlevlerini kullanabilir. Bu Cihaz CAL'si, Exchange Server 2016 istemci/sunucu ortamı için ayrılmış erişim haklarının yanı sıra herhangi bir ek yazılım içermez.

Exchange Server 2016 Standard ve Enterprise Edition için ne tür CAL'ler mevcuttur?

Standart ve Kurumsal sürümlerde Exchange Server 2016 için CAL tabanlı lisanslama, bir kuruluştaki ilgili tüm bilgisayarlar (bağımsız veya mobil cihazlar) için erişim haklarının doğru bir şekilde yönetilmesini sağlar. Microsoft lisanslama modeli, Exchange Server 2016 için toplam iki tür CAL sunmaktadır:

 • Özel bir uç cihaz (PC, dizüstü bilgisayar, tablet, telefon) için Exchange Server 2016Cihaz CAL 'si
 • Exchange Server 2016 içinKullanıcı CAL - bir özel kullanıcı için

Exchange Server 2016 için Cihaz CAL'leri ile Kullanıcı CAL'leri arasındaki farklar nelerdir?

Temel olarak, Exchange Server 2016 için Cihaz CAL'si, mevcut özellikler ve hizmetler açısından Kullanıcı CAL'sinden farklı değildir. Bununla birlikte, Exchange Sunucusuna ilgili erişim türünün sunduğu avantajlarda önemli bir fark vardır: Bir şirketteki iş istasyonlarının sayısına ve donanımına ve Exchange Server'a erişilen iş akışlarına bağlı olarak, birkaç çalışan Exchange Server'a dönüşümlü olarak erişmek için bu amaçla tek bir uç cihazı paylaşabilir veya tek bir kullanıcı bu amaçla tamamen farklı uç cihazlar kullanabilir.

Bir Device CAL ile erişim yetkisi verilen Windows özellikli uç cihaz, mevcut Exchange hizmetlerini kullanmak için izni olan herhangi bir çalışan tarafından kullanılabilir. Örneğin vardiyalı çalışan bir şirkette, birkaç çalışan e-posta vb. almak için tek bir uç cihazı paylaşır, böylece burada Kullanıcı CAL'sine göre daha az istemci erişim lisansına ihtiyaç duyulur.

Bu lisanslı son cihaz aynı zamanda dizüstü bilgisayar, tablet veya akıllı telefon gibi bir mobil cihaz olarak da kullanılabiliyorsa, ilgili kullanıcı Exchange Server'a konumdan bağımsız olarak İnternet erişimi yoluyla da erişebilir - örneğin yolda, başka bir yerden veya ev ofisinde. Cihaz CAL daha sonra mobil kullanım seçenekleri de sunar.

Standart ve Kurumsal sürümlerde Exchange Server 2016 için Cihaz CAL'leri arasındaki farklar nelerdir?

MS Exchange Server 2016 için Cihaz CAL'leri, posta kutusu gereksinimlerinin daha yüksek ölçeklenebilirliği nedeniyle Enterprise Edition için Standart veya Enterprise Edition'a bağlı olarak farklı işlevler sunar. Bununla birlikte, Exchange Server Enterprise Edition'ı Standard Edition için bir Device CAL ile kullanmak da mümkündür - Standard Edition'ın buna bağlı olarak sınırlı işlevselliğinin yanı sıra daha az sayıda posta kutusu veritabanı ile. Bu nedenle, Enterprise Edition için Cihaz CAL'leri, ilgili Enterprise Edition sunucu lisansıyla birlikte, veri kaybını önleme de dahil olmak üzere, genellikle daha büyük şirketlerde veya kuruluşlarda ihtiyaç duyulan genişletilmiş bir hizmet ve işlev kapsamı sunar.

Exchange Server 2016 için Cihaz CAL'lerinin sürüm uyumluluğuna dikkat edin

Sürüme bağlı olarak mevcut olan işlevlere ek olarak, Exchange Server 2016 için Cihaz CAL 'si bir bilgisayarı vb. yalnızca tam olarak bu sunucu sürümü için erişim haklarıyla donatmakla kalmaz, aynı zamanda 2013 gibi daha eski Exchange sürümlerine erişme yetkisi de verir (sürüm düşürme). Ancak, sunucu sürümü 2016 için bir Cihaz CAL'si, daha yüksek Exchange Server sürümü 2019'a (yükseltme) erişmek için kullanılamaz.

Bu nedenle, sürüm başına mevcut özelliklere ek olarak, Exchange Server için Cihaz CAL'leri satın alanlar her zaman kullanılan sunucu lisansı ile istemci erişim lisansları arasındaki uyumluluğu göz önünde bulundurmalıdır.

Exchange Server 2016'yı Cihaz CAL'leri ile lisanslarken başka nelere dikkat etmek gerekir?

Exchange Server Sürüm 2016 için bir Cihaz CAL'si tam olarak bir uç cihaz için geçerlidir ve bu cihazı ilgili erişim haklarıyla donatır. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra Cihaz CAL'si artık başka bir uç cihaza aktarılamaz. Bu durumda CAL tipini değiştirmek de hariç tutulur: Cihaz CAL'ını Kullanıcı CAL'ı olarak kullanmak için.

Bu Microsoft lisans yönetimi hükümlerinin amacı, Exchange Server 2016'ya uygunsuz erişimi önlemek ve lisanssız bilgisayarlar e-posta hizmetlerine ve sunucu verilerine erişemeyeceği için bir şirkete iletişimde daha fazla güvenlik sunmaktır.

Cihaz CAL'lerinin seçimine ilişkin sonuç

Exchange Server 2019 'un kullanımı için hangi istemci erişim lisansı türünün bir şirkete daha fazla olanak sunduğu bu nedenle her zaman bireysel durumda gösterilir. Exchange Server'ı kullanan uç cihazların sayısına ek olarak, kullanıcı sayısı da bir rol oynar: birkaç çalışan Exchange Server'a erişmek için sırayla tek bir uç cihaz kullandığında, Device CAL daha fazla avantaj sunar.

Bu nedenle, Exchange Server 2016 için doğru CAL türünü seçmek için tipik şirket senaryolarının kesin olarak bilinmesi en iyi başlangıç noktasıdır. Belirli koşullar altında, Cihaz CAL'leri ile lisanslama, bir şirket için Kullanıcı CAL'lerine göre daha avantajlıdır, çünkü genel olarak daha az erişim lisansı satın alınması gerekir.

Microsoft Exchange Server 2016 için kullanılmış Cihaz CAL'leri Wiresoft Online Shop'ta tek bir lisans gibi düşük bir fiyata mevcuttur

Exchange Server 2016 için kullanılmış Cihaz CAL'leri Wiresoft Online Shop'ta bireysel olarak da mevcuttur - çünkü katmanlama ile ilgili Microsoft toplu lisanslama hükümleri burada geçerli değildir; ayrıca, kullanılmış yazılımın kullanılabilirliğinde herhangi bir dezavantaj veya kısıtlama yoktur - sadece yazılım prensipte yıpranamayacağı için değil. Daha fazlası aşağıda.

Wiresoft tarafından kullanılmış yazılım olarak sunulan Exchange Server 2016 için Cihaz CAL'leri nereden geliyor?

Wiresoft tarafından kullanılmış olarak sunulan MS Exchange Server 2016 için Cihaz CAL'leri, Microsoft lisans programının orijinal lisanslarıdır; kullanılmış Cihaz CAL'leri olarak daha önce bir şirket tarafından satın alınan Exchange Server 2016 için Cihaz Toplu Lisansının bir parçasıydılar. Bu toplu lisans ve gerekli olmayan bireysel cihaz erişim lisansları Wiresoft tarafından satın alınmış ve toplu lisans bireysel lisanslara bölünmüştür. Ortaya çıkan Tek Cihaz CAL'leri daha sonra kullanılmış yazılım olarak adlandırılır. Ancak, kullanılmış erişim lisansları olarak etiketlenmelerine rağmen, Exchange Server 2016'ya erişim için kullanılmamış bir lisans gibi kullanılabilirler, çünkü işlevsellik veya kullanım süresi üzerindeki kısıtlamalar açısından farklılık göstermezler.

Kullanılan yazılım olarak Exchange Server 2016 için cihaz CAL'leri alıcı güvenliği sunar

Wiresoft'un Exchange Server 2016 için Cihaz CAL 'lerine yönelik ikinci el yazılım teklifi, müşterilere Exchange Server 2016 için düşük maliyetli bir lisanslama seçeneği sunar, çünkü kullanımları güvenlidir! Wiresoft'un Kullanılmış Cihaz CAL'leri, satın alma işleminden hemen sonra indirme ve geçerli bir toplu lisans anahtarıyla anında lisans aktivasyonu ile her zamanki alıcı güvenliğini de sunar.

Exchange Server 2016 için kullanılmış Cihaz CAL'lerinin satın alınması ve kullanılması yasal mı?

Exchange Server 2016 için Cihaz CAL'leri ve Wiresoft tarafından sunulan diğer istemci erişim lisansları, şirketlerin lisans envanterinden kaynaklanır. Kullanılmış CAL'lerin ticaretinin, Microsoft'un kullanılmış lisanslarının satın alınması ve kullanılmasının yanı sıra satışına da açıkça izin veren yürürlükteki içtihat hukukuna dayandığı anlaşılmaktadır; çeşitli mahkeme kararları bu gerçeği defalarca açıkça teyit etmiştir.

Bu nedenle Wiresoft müşterileri, Exchange Server 2016 için kullanılmış Cihaz CAL'leri satın alırken ve bunları kullanırken yasal güvenceye sahiptir, çünkü bu süreçte herhangi bir yasal hükmü ihlal etmezler.

Wiresoft'un kullanılmış yazılımları, önceki tüm alıcıların eksiksiz kanıtı sayesinde denetim güvenliği de sunar!

Kullanılan yazılım olarak Exchange Server 2016 için Cihaz CAL'lerinin tüm avantajlarının özeti

Wiresoft'un Exchange Server 2016 için Kullanıcı CAL 'lerinin kullanılmış yazılımı, geleneksel yazılım sağlayıcılarının benzer yeni yazılımlarına kıyasla düşük fiyatlı bir alternatiftir - bu fiyat avantajı, Microsoft'un ilgili erişim lisanslarına sahip diğer sunucu kullanılmış yazılımları için de geçerlidir.

Kullanılan Cihaz CAL'leri ile lisanslama, genellikle olduğu gibi satın alma sırasında herhangi bir sayısal kısıtlama içermez, bu nedenle lisanslamanızı şirketinizdeki tam uç cihaz sayısı üzerinden sunucu hizmetlerinin gerçek kullanımına uyacak şekilde uyarlayabilirsiniz. Böylece Wiresoft müşterileri, lisans sayısını esnek bir şekilde seçerek Exchange Server için cihaz erişim lisansı maliyetlerini de azaltabilir.

Bu nedenle Wiresoft'un kullanılmış lisansları, yazılım envanterinizi makul bir fiyata tamamlamak için özellikle ekonomik bir yol sunar. Yazılımın çeşitli sürümlerinin mevcut olması, aynı zamanda tek tip olmayan yazılım sürümlerinin kullanımından kaynaklanabilecek uyumluluk sorunlarının önlenebileceği ve böylece yeni donanım satın alma maliyetlerinin de azaltılabileceği anlamına gelir. Bu nedenle, Wiresoft Yazılım Mağazasında yalnızca Exchange Server 2016 için Cihaz CAL 'lerini değil, aynı zamanda kullanılmış yazılım olarak ilgili Kullanıcı CAL'lerini ve MS Exchange Server'ın diğer sürümleri için istemci erişim lisanslarını da bulacaksınız.

Wiresoft kullanılmış yazılım teklifi, bahsedilen tüm avantajlarla birlikte diğer iş alanlarında kullanılmak üzere Microsoft yazılımını da içerir. MS Exchange Server 2016 veya başka bir Microsoft ürünü için Cihaz CAL'leri hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen sohbet, e-posta veya telefon yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bağlantılar "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 10 PACK DEVICE CAL"
Müşteri puanları "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 10 PACK DEVICE CAL"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler