Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT SQL SERVER 2014 DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT SQL SERVER 2014 DEVICE CAL

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

  • SW10058
  • 359-06096
  • Kalıcı olarak geçerli
  • Tüm diller
  • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
1.361,90 TRY * 1.511,90 TRY * (9,92% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Miktar 1x Device CAL
Sistem  SQL Server 
CAL Device CAL
Teslimat kapsamı Lisans Kimliği + Kimlik Doğrulama Kodu 
Çalışma Zamanı Sınırsız
Diller Tüm diller


Wiresoft'tan da temin edilebilen Microsoft SQL Server 2014'ün Standard sürümünü kullanabilmek için SQL Server lisansına ek olarak SQL Server'a erişilecek bir uç cihaz için ek bir istemci erişim lisansı gereklidir: SQL Server 2014 Device CAL. Buna kayıtlı bir bilgisayar (PC, dizüstü bilgisayar, tablet) tüm sunucu hizmetlerini kullanabilmek için ilgili erişim haklarıyla donatılır ve daha sonra farklı çalışanlar tarafından dönüşümlü olarak kullanılabilir.

Ürünle ilgili diğer sorularınız için lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT SQL SERVER 2014 DEVICE CAL"

Microsoft SQL Server 2014 için Cihaz CAL'lerini kullanılmış yazılım olarak satın alın

Wiresoft'tan da temin edilebilen Microsoft SQL Server 2014'ün standart sürümünü kullanabilmek için SQL Server lisansına ek olarak SQL Server'a erişilecek bir uç cihaz için ek bir istemci erişim lisansı gereklidir: SQL Server 2014 Device CAL. Buna kayıtlı bir bilgisayar (PC, dizüstü bilgisayar, tablet), tüm sunucu hizmetlerini kullanabilmek için ilgili erişim haklarıyla donatılır ve daha sonra farklı çalışanlar tarafından dönüşümlü olarak kullanılabilir.

Microsoft lisans yönetimi, özellikle Standart Sürümde SQL Server 2014 artı erişim lisanslarını bir Cihaz CAL'si şeklinde lisanslama seçeneği sunar. Yalnızca bu yolla kaydedilen son cihaz SQL Server işlevlerine erişim yetkisine sahip olur.

SQL Server 2014 için Cihaz CAL'leri Wiresoft'ta kullanılmış yazılım olarak makul bir fiyata bulunabilir. Bu kullanılan erişim lisansları, kullanım seçenekleri açısından daha önce Microsoft toplu lisanslama programında sunulan CAL'lerden farklı değildir - bu SQL Server sürümü için artık orada da mevcut değildir. Kullanılmış Cihaz CAL'leri Wiresoft'tan tek bir istemci erişim lisansından başlayarak satın alınabilir, bu da SQL Server 2014 hizmetlerine erişecek uç cihazların esnek ve ihtiyaca dayalı lisanslanmasını sağlar. Bu SQL Server 2014 Device CAL, önceki SQL Server 2012 sürümünün işlevlerine erişmek için de kullanılabilir.

SQL Server 2014 için kullanılmış Cihaz CAL'lerini kullanma

Wiresoft tarafından kullanılmış yazılım olarak sunulan SQL Server 2012'nin halefi olan SQL Server 2014 sürümü için Cihaz CAL 'leri ile Windows özellikli bir uç cihaz aracılığıyla kullanılan veriler bulutta da kullanılabilir - aşağıda en önemli işlevler hakkında daha fazla bilgi verilmektedir.

Standart sürümde bir Cihaz CAL'si ile kullanılabilen SQL Server 2014 işlevlerine kısa bir genel bakış

Microsoft SQL Server 2014, kapsamlı bir veritabanı çözümüdür ve SQL Server 2012'nin ardıl sürümüdür; giderek önem kazanan bulut hizmetlerine yönelik eğilime daha da güçlü bir performansla yanıt vermektedir. Bu amaçla, görev açısından kritik ortamlarda çalışma, bellek içi ve bulut iş zekası için yeni ve genişletilmiş işlevlerle optimize edilmiş ve çeşitli hibrit bulut senaryolarının desteklenmesi de dahil olmak üzere daha da yüksek bir ölçeklenebilirlik sağlanmıştır. SQL Server 2014, yedekleme ve olağanüstü durum kurtarma için Azure Virtual Machine ile Azure Bulut Platformu'na daha da güçlü bir bağlantı sunuyor.

SQL Server 2014 'ün küçük ve orta ölçekli şirketlere yönelik standart sürümünde ve daha düşük sanallaştırma gereksinimlerinde, iş açısından kritik uygulamaları çalıştırmak için tüm önemli veri yönetimi araçları ve iş zekası işlevleri kullanılabilirken, aynı zamanda BT kaynaklarına olan ihtiyacı en aza indirir ve verimliliği en üst düzeye çıkarır.

Buna ek olarak, kullanıcılar bulut tabanlı bir bilgi platformu için sağlam uygulamalar geliştirmek ve dağıtmak üzere yeni güvenlik özelliklerinden ve sorgu yeteneklerinden yararlanmaktadır. Sürüme bağlı olarak, bellek içi OLTP işlevselliğinin yanı sıra Sütun Deposu Dizini ve StreamInsight'ın yanı sıra yeni İş Zekası için SQL Server Veri Araçları (SSDT) da mevcuttur.

SQL Server 2014 için Cihaz CAL'leri SQL Server Sürüm 2012 için de kullanılabilir

Eski SQL Server sürümü 2012'den SQL Server 2014'e geçmek isteyen kullanıcılar için Device CAL SQL 2014, bu önceki sürüme erişim imkanı da sunmaktadır.

SQL Server 2014 için istemci erişim lisansları ile Microsoft lisans yönetimi

SQL Server 2014'ün piyasaya sürülmesiyle birlikte, Standart Sürüm için Microsoft lisanslama modeli, sunucunun çekirdek tabanlı lisanslamasına ek olarak, bir sunucu lisansı artı ek Cihaz CAL 'lerinin alternatif lisanslama seçeneğini sunar; bu sayede şirketin büyüklüğüne bağlı olarak değişken sayıda istemci erişim lisansının satın alınması gerekir. Ek Cihaz CAL'leri ile erişim lisanslamanın bu çeşidi, daha küçük bir sunucuya sahip küçük ve orta ölçekli şirketler için genellikle daha ucuz bir alternatiftir.

SQL Server 2014 Edition Standard için hangi CAL türleri kullanılabilir?

SQL Server 2014 için istemci erişim lisanslaması için iki CAL türü mevcuttur:

  • SQL Server 2014 için Cihaz CAL - tek bir uç cihaz için (örn. PC, dizüstü bilgisayar, tablet)
  • SQL Server 2014 için Kullanıcı CAL - tek bir kullanıcı için

Sadece iki CAL türünden biriyle SQL Server 2014'ün işlevlerini kullanmak mümkündür, saf SQL Server lisansı yeterli değildir. Bu CAL'ler SQL Server 2014'ün istemci/sunucu ortamı için erişim hakları dışında herhangi bir yazılım içermez.

SQL Server 2014 için Cihaz CAL'leri ve Kullanıcı CAL'leri arasındaki farklar nelerdir?

SQL Server 2014 için Cihaz CAL'leri, karşılık gelen Kullanıcı CAL'lerinden yalnızca SQL Server için erişim yetkisinin verildiği biçimde farklılık gösterir: Bir Cihaz CAL 'i belirli bir Windows özellikli uç cihazı SQL Server ve onun aracılığıyla kullanılabilen hizmetler ve veriler için erişim haklarıyla donatırken, Kullanıcı CAL'i durumunda bu hakları bireysel bir kullanıcı alır; uç cihaz daha sonra her yetkili kullanıcı tarafından ve örneğin vardiyalı çalışmada dönüşümlü olarak kullanılabilir.

Lisanslı uç cihaz bir şirketteki sabit bir PC değil de mobil bir dizüstü bilgisayar veya tablet ise, SQL Server hizmetleri yerel olarak bağımsız bir şekilde, örneğin yolda veya ev ofiste de kullanılabilir. Cihaz CAL'ının aksine, Kullanıcı CAL'ı, kullanıcıların çoğunun bu amaçla dönüşümlü ve düzenli olarak farklı uç cihazları kullandığı bir çalışma durumunda başka olanaklar sunar.

SQL Server 2014 Edition Standard için kullanılmış Cihaz CAL'leri - uygun fiyata ve kullanılabilirlik avantajıyla

Özellikle küçük şirketler ve kuruluşlar, örneğin maliyet nedenleriyle en son SQL Server sürümünü kullanmazlar, ancak ek istemci erişim lisanslarına ihtiyaç duyabilirler - burada kullanılan Cihaz CAL 'leri yalnızca ekonomik bir avantaja sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda son cihazları SQL Server 2014 için uygun bir erişim lisansıyla donatmak için genellikle tek çözümdür, çünkü bu sürüm genellikle Microsoft ve satıcılar tarafından artık sunulmamaktadır. O halde, Wiresoft'un kullanılmış yazılımı, son cihazlar için eski erişim lisanslarına yönelik mevcut ihtiyacı tamamlamak için bir çözümdür.

Aşağıdaki genel bakış, kullanılan Cihaz CAL'lerinin tüm avantajlarını ve özelliklerini bir kez daha özetlemektedir.

SQL Server 2014 Cihaz CAL'leri için sürüm uyumluluğunu da göz önünde bulundurun

SQL Server 2014 için Cihaz CAL 'si yalnızca SQL Server 2014'e değil, aynı zamanda eski SQL Server sürümü 2012'ye de (sürüm düşürme) erişim yetkisi verir. Ancak bunlar, sonraki daha yüksek SQL Server sürümü 2016'ya erişimi içermez.

Bu nedenle, SQL Server 2014 Standard Edition için Cihaz CAL'leri satın alırken, tesiste kullanılan SQL Server lisansı ile bunun için gereken istemci erişim lisansları arasındaki uyumluluğa da dikkat edilmelidir.

SQL Server 2014 için kullanılmış Cihaz CAL'lerini kullanırken başka nelere dikkat edilmelidir?

Aşağıdaki Microsoft lisans hükümleri, SQL Server 2014 erişim lisansı gibi kullanılmış eski Cihaz CAL 'leri için de geçerlidir: Belirli bir uç cihaz SQL Server 2014 için bir Device CAL ile kaydedildikten sonra, istemci erişim lisansı artık başka bir bilgisayara aktarılamaz. Belirli bir kullanıcıyı kaydetmek için CAL türünü değiştirmek ve Cihaz CAL'ını Kullanıcı CAL'ı olarak kullanmak da prensipte hariç tutulmuştur.

Microsoft lisans yönetimindeki bu hükümler aynı zamanda SQL Server 2014'e üçüncü şahıslar tarafından yetkisiz erişimin önlenmesine hizmet eder, böylece bir şirketin verileri ve iletişimi daha iyi korunabilir.

Microsoft SQL Server 2014 için Cihaz CAL'lerinin kullanılması kararı

SQL Server 2014 için kullanılan her iki istemci erişim lisansı türü de bir şirketteki ilgili SQL Server için esnek kullanım seçenekleri sunar. Şirketiniz için en uygun CAL türünü bulmak için, yalnızca lisanslanan uç cihaz sayısını değil, aynı zamanda SQL Server'a erişecek çalışan sayısını da bilmek önemlidir.

Cihaz CAL'leri, farklı kullanıcıların SQL Server 2014 hizmetlerine erişmek için lisanslı uç cihazı düzenli ve dönüşümlü olarak - yerel olarak bağımsız olsa bile - kullanmaları durumunda daha büyük avantaj sunar, çünkü yalnızca kendi başlarına kullandıkları tek bir bilgisayara ihtiyaçları yoktur. Örnek olarak açıklanan durumda, kullanılan Cihaz CAL'leri ile lisanslama sadece kullanımda daha fazla avantaja sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda burada daha az sayıda istemci erişim lisansı satın alınması gerektiğinden daha uygun maliyetlidir. Wiresoft ekibi, CAL'lerin satın alınması konusunda size tavsiyelerde bulunmaktan mutluluk duyacaktır.

Microsoft SQL Server 2014 için Wiresoft tarafından kullanılan Cihaz CAL'leri nelerdir?

SQL Server 2014 için Kullanılmış Cihaz CAL 'leri, yazılım yıpranamayacağı için, ilgili yeni lisanslardan herhangi bir dezavantaj veya kısıtlama açısından farklı değildir. Yeni yazılımlarla karşılaştırıldığında aşağıdaki avantajlara sahiptirler:

Wiresoft'ta SQL Server 2014 için kullanılan Cihaz CAL'lerinin kaynağı

Wiresoft'ta sunulan SQL Server 2014 için kullanılmış Cihaz CAL 'leri orijinal lisanslardır ve Microsoft lisanslama programında tanımlandığı gibi daha önce bir şirket tarafından satın alınmış ve daha sonra Wiresoft'a satılmış bir Cihaz Toplu Lisansından kaynaklanmaktadır. Satın alma ile toplu lisanslar genellikle tek lisanslara dönüştürülür, ortaya çıkan Tek Cihaz CAL 'leri kullanılmış yazılım olarak sunulur ve bir son cihazın kaydı için yeni bir lisans gibi kullanılabilir. Microsoft'un olağan lisanslama ölçekleri artık geçerli değil.

Alıcı güvenliği ile kullanılan yazılım - SQL Server 2014 için Cihaz CAL'leri için de

İster SQL Server 2014 için Cihaz CAL'leri ister Kullanıcı CAL'leri veya diğer CAL türleri olsun, Wiresoft kullanılmış yazılımlarını satın alan müşteriler yeni lisanslarla aynı avantajlara sahiptir: satın alma işlemi tamamlandıktan sonra anında indirme ve sağlanan geçerli bir toplu lisans anahtarı aracılığıyla anında lisans etkinleştirme yoluyla alıcı güvenliği.

SQL Server 2014 için kullanılmış Cihaz CAL'lerinin satın alınması ve kullanılması yasal mıdır?

Wiresoft müşterileri, SQL Server 2014 için kullanılmış Cihaz CAL 'lerini hem satın alırken hem de bir uç cihazda kullanırken, bu süreçte herhangi bir yasayı ihlal etmediklerinden emin olabilirler: SQL Server 2014 için Kullanılmış Cihaz CAL'leri ve Wiresoft Shop'ta sunulan diğer istemci erişim lisansları, şirketlerin lisans envanterlerinden kaynaklanır. Bu nedenle, hem kullanılmış yazılım ticareti hem de fiili kullanımı, her ikisine de izin veren geçerli içtihat hukukuna dayanmaktadır; bu zaten çeşitli mahkeme kararlarıyla da teyit edilmiştir. Buna ek olarak, Wiresoft'un kullanılmış yazılımları, tüm alıcıların eksiksiz kanıtı nedeniyle denetim güvenliğine de sahiptir!

Bir bakışta SQL Server 2014 için kullanılan Cihaz CAL'lerinin tüm avantajları

Wiresoft'un cihaz CAL'leri yalnızca kullanılmış SQL Server 2014 sürümü için değil, aynı zamanda sunucu programlarının daha yeni sürümleri için istemci erişim lisansları için de mevcuttur; Wiresoft'un kullanılmış yazılım teklifi diğer Microsoft sunucu yazılımları ve ilgili istemci erişim lisansları için de mevcuttur.

Wiresoft ile eski yazılım stoklarınızı kullanılmış CAL'ler ile uygun bir fiyata tamamlama avantajına sahip olursunuz. Farklı yazılım sürümlerini paralel olarak kullanırken ortaya çıkabilecek uyumluluk sorunları ve yeni donanım satın alma maliyetleri böylece önlenmiş olur.

Yalnızca SQL 2014 Server hizmetlerinin kullanımı için gerçek lisanslama gereksinimlerinize karşılık gelen tam erişim lisansı sayısını satın alırsınız.

Kullanılmış yazılımlar için Wiresoft Yazılım Mağazasında SQL Server 2014 Edition Standard için Cihaz C AL'lerinin yanı sıra ilgili Kullanıcı CAL'lerini ve diğer SQL Server sürümlerini bulabilirsiniz. Wiresoft kullanılmış yazılım teklifi, bu konuda belirtilen tüm avantajlarla birlikte diğer birçok Microsoft yazılım programını da içerir. SQL Server 2014 veya başka bir Microsoft ürünü için Cihaz CAL 'leri ile lisanslama hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen sohbet, e-posta veya telefon yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bağlantılar "MICROSOFT SQL SERVER 2014 DEVICE CAL"
Müşteri puanları "MICROSOFT SQL SERVER 2014 DEVICE CAL"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler