Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT SQL SERVER 2016 - 5 PACK USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT SQL SERVER 2016 - 5 PACK USER CAL

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

 • SW10398
 • 359-06322
 • Kalıcı olarak geçerli
 • Tüm diller
 • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
7.164,90 TRY * 7.959,90 TRY * (9,99% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Miktar 5x User CAL
Sistem  SQL Server 
CAL User CAL
Teslimat kapsamı Lisans Kimliği + Kimlik Doğrulama Kodu 
Çalışma Zamanı Sınırsız
Diller Tüm diller


Microsoft SQL Server 2016'nın Standard sürümünü lisanslarken, her bir User için sunucu lisansına ek olarak bir istemci erişim lisansı gereklidir SQL Server 2016 User CAL i̇lgili SQL için tek bir kayıtlı kullanıcıya erişim hakkı verir. Bunun nedeni, sürümü için lisansının aksine, bir SQL 2016 sunucusunun sunucu/CAL lisansı söz konusu olduğunda, sunucu lisansının herhangi bir kullanıcı hakkı içermemesi, dolayısıyla bunların ayrı olarak satın alınması gerekmesidir Server Standard Core User CAL böylece belirli bir kullanıcı herhangi bir uç cihaz üzerinden SQL Server adresine erişmek için kişisel olarak yetkilendirilir.

Ürün hakkında başka sorularınız varsa, lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT SQL SERVER 2016 - 5 PACK USER CAL"

microsoft SQL Server 2016 için 5x Kullanıcı CAL'sini kullanılmış lisans olarak satın alın

Microsoft SQL Server 2016'nın standart sürümünü lisanslarken, her kullanıcı için sunucu lisansına ek olarak bir istemci erişim lisansı da gereklidir: SQL Server 2016 Kullanıcı CAL; ilgili SQL Server için tek bir kayıtlı kullanıcıya erişim hakları verir. Standart sürüm için temel lisanslamanın aksine, SQL 2016 sunucusunun sunucu/CAL lisanslaması durumunda sunucu lisansı herhangi bir kullanıcı hakkı içermez, bu nedenle belirli bir kullanıcının herhangi bir uç cihaz üzerinden SQL Server'a erişmek üzere kişisel olarak yetkilendirilmesi için bunların Kullanıcı CAL 'si olarak ayrıca satın alınması gerekir.

sQL Server 2016 için Wiresoft'tan kullanılmış yazılım olarak 5x Kullanıcı CAL'leri, yazılım ticaretindeki olağan CAL tekliflerine kıyasla yalnızca uygun bir fiyata sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda 5'li bir paket halinde de mevcuttur. Bunlar, resmi Microsoft toplu lisanslama programının SQL Server 2016 için normal Kullanıcı İstemci Erişim Lisansları ile aynı işlevselliğe sahiptir.

Kullanılmış Kullanıcı CAL'leri ile MS SQL Server 2016'nın tüm avantajlarından yararlanın

SQL Server 2016 'nın standart sürümü, ölçeklenebilir hibrit veritabanı platformlarının geliştirilmesinin yanı sıra yönetimi için de tüm işlevleri sunuyor. Ayrıca, bu sürüm BI alanındaki tipik akıllı iş açısından kritik uygulamaları destekleyen araçlar da içerir. Kullanıcı CAL 'ına sahip kullanıcılar Apache Hadoop çerçevesi ve bulut entegrasyonunun yanı sıra R-analizi ve ek sorgu seçeneklerini de kullanabilir; SQL Server 2016 ayrıca verimli ve güvenli şirket süreçlerini destekleyen gelişmiş güvenlik işlevleri de sunar. Yazılımın diğer yeni özellikleri ve optimizasyonları şunlardır:

 • Daha güçlü sunucu performansı için bellek içi sütun deposu, sorgu deposu ve verileri tarihselleştirmek için zamansal tablolar
 • R komut dosyalarının SQL Server R Services aracılığıyla istatistik dili R ile doğrudan SQL Server üzerinde hızlandırılmış yürütülmesi
 • Ana Veri Hizmetleri, ana veri setlerinin optimize edilmiş yönetimine ve sağlanmasına olanak tanır
 • Satır Düzeyinde Güvenlik (RLS), Her Zaman Şifreli ve Dinamik Veri Maskeleme gelişmiş güvenlik sağlar
 • Stretch Databases entegrasyonu bulut desteğini genişletiyor
 • Geleneksel OLAP (Çevrimiçi Analitik İşleme) çözümleri desteklenir
 • SQL Server Raporlama Hizmetleri sayfalandırılmış ve mobil raporların oluşturulmasını sağlar
 • Analiz Hizmetleri, iş ve raporlama hizmetleri raporları için analitik veriler sağlar
 • Harici veri kaynaklarından Transact-SQL sorguları için PolyBase'i kullanma
 • Transact-SQL SQL Server performansını en üst düzeye çıkarır

SQL Server Standard Edition 2016 için kullanılan Kullanıcı CAL'leri hakkında bilgi

Kullanılmış Yazılım olarak Wiresoft'un Kullanıcı CAL'si, SQL Server 2016 Standard Edition'ın işlevlerini kullanmak için "yeni" bir İstemci Erişim Lisansı ile aynı yetkilere sahiptir: Bu özellikle KOBİ'ler için faydalıdır, ancak SQL Server'larını kullanıcılar için İstemci Erişim Lisanslarının gerekli olduğu Sunucu/CAL lisanslamasıyla çalıştırmak isteyen daha büyük şirketler için de faydalıdır.

SQL Server 2016 Standard'ın Sunucu/CAL lisanslaması hakkında bilgi

Sürüme bağlı olarak, Microsoft lisans koşulları SQL Server 2016 'yı bir sunucu lisansı artı Kullanıcı CAL'leri ile lisanslama alternatif seçeneğini de sunar - buna Sunucu/CAL lisanslama denir. Bu durumda, bir SQL Server'ın temel lisanslaması, bireysel kullanıcıların veya son cihazların lisanslaması ile birleştirilir. Standart Sürüm için Sunucu/CAL Lisanslama varyantında, SQL Server örneğinin çalıştırılacağı her bir sunucu için öncelikle bir Sunucu Lisansı 2016 gereklidir; burada bulunan CAL'ler yalnızca yönetici haklarıyla donatılmıştır, böylece SQL Server hizmetlerinin kullanımı için her bir özel kullanıcı kendi kişisel erişim lisansına(Kullanıcı CAL'i) ihtiyaç duyar ve bu lisansın da en azından aynı veya daha yüksek bir SQL Server sürümüne karşılık gelmesi gerekir.

Yalnızca bu Kullanıcı CAL'si ona 2016 sürümünün SQL Server işlevlerini kullanma hakkı verir; yüklenmesi gereken herhangi bir ekstra yazılım içermez, yalnızca SQL Server 2016'nın istemci/sunucu ortamı için erişim hakları içerir.

SQL Server 2016 Standard Edition'ı Kullanıcı CAL'leri ile lisanslamanın avantajları

Microsoft, SQL Server 2016'nın standart sürümü için çekirdek lisanslama ve kullanıcıların (veya son cihazların) sunucu/CAL tabanlı lisanslaması arasında seçim yaparak, SQL Server 'ı daha düşük performansa sahip olan şirketleri ve kuruluşları dikkate almaktadır. Kullanıcılar için CAL'lerle ek lisanslama, bu müşterilerin SQL Server hizmetlerini kullanmaları için daha ekonomik bir seçenektir, çünkü burada yalnızca gerçekten ihtiyaç duydukları kadar çalışan için bir istemci erişim lisansı satın alınması gerekir. Microsoft lisanslama modeli SQL Server 2016 için iki tür CAL sunmaktadır:

 • SQL Server 2016 Kullanıcı CAL: Bu, özel bir kullanıcı sunucusuna erişim hakları verir
 • SQL Server 2016 Kullanıcı CAL: Bu, özel bir uç cihaza (PC, dizüstü bilgisayar, tablet, telefon) sunucu erişim hakları verir

Kullanıcı CAL'lerinin SQL Server 2016 ile sürüm uyumluluğuna dikkat edin!

SQL Server 2016 için Kullanıcı CAL'i, bir kullanıcının yalnızca SQL Server 2016'ya değil, aynı zamanda 2014 gibi eski sürümlere de (sürüm düşürme) erişmesine olanak tanır. Tersine, SQL Server 2016 için bu Kullanıcı CAL 'si 2019 (yükseltme) gibi daha yüksek bir SQL Server sürümüne erişmek için kullanılamaz. Bu nedenle, SQL Server 2016 için Kullanıcı CAL'leri satın alırken, sunucu lisansı ile istemci erişim lisansı arasındaki uyumluluk dikkate alınmalıdır.

SQL Server 2016'yı Kullanıcı CAL'leri ile lisanslarken nelere dikkat edilmelidir?

Daha önce de belirtildiği gibi, belirli bir çalışan SQL Server 2016 için kişisel erişim haklarını Kullanıcı CAL aracılığıyla serbestçe seçilebilen Windows özellikli bir uç cihazda alır. Kullanıcının kaydı tamamlandıktan sonra artık değiştirilemez. Ayrıca CAL türünü Kullanıcıdan Kullanıcı CAL'ına veya tersi şekilde değiştirmek de mümkün değildir. CAL'ler üzerindeki bu kısıtlamaların amacı SQL Server'a uygunsuz erişimi önlemektir. Bu şekilde sunucu/CAL lisanslaması, yetkisiz veya üçüncü taraf kullanıcılar hariç tutulduğu için şirket ve verileri için güvenlik de sağlar.

SQL Server 2016 için Kullanıcı CAL'inin avantajları nelerdir?

SQL Server için Kullanıcı CAL'i, işlevleri açısından cihaz tabanlı istemci erişim lisansından prensip olarak farklı değildir. Bunların kendi avantajları, SQL Server kullanılan bir şirkette tipik olan SQL Server erişim türlerinde görülebilir.

SQL Server 2016 için kullanıcı lisansı sadece tek bir kişiye bağlı olsa da, bu sadece tek bir PC veya benzeri bir cihazdan mümkün olsa bile, her durumda erişimin yapılabileceği son cihazın serbestçe seçilmesini sağlar.

Son cihazla ilgili Cihaz C AL'iyle karşılaştırıldığında, SQL Server için Kullanıcı CAL'i bu nedenle farklı bir kullanım kapsamı sunar, çünkü lisanslı bir kullanıcı yerel olarak daha az bağlıdır - kullanılan son cihazın İnternet'e erişimi olması şartıyla. Bu, iş seyahatinde veya ev ofiste olmalarına bakılmaksızın, SQL Server'a hem şirket içindeki işyerlerinden hem de dışarıdan bir dizüstü bilgisayar, tablet veya akıllı telefon aracılığıyla erişebilecekleri anlamına gelir.

SQL Server 2016 için kullanılan Kullanıcı CAL'leri, özellikle düzenli olarak farklı yerlerde bulunan ve sunucuya düzenli olarak ilgili bilgisayarla bağlanan çalışanlar için SQL Server işlevlerinin daha esnek bir şekilde kullanılmasını sağlar, çünkü Kullanıcı CAL ile her zaman kişisel hesaplarını kullanırlar.

Sonuç

SQL Server 2016 için hangi tür istemci erişim lisansının bir çalışma ortamında daha fazla avantaj sunduğu durumdan duruma farklılık gösterir. Satın alma kararı, ilgili uç cihazların baskın kullanım türüyle ilişkili olarak SQL Server'ı kullanan çalışan sayısına bağlıdır: Çoğunluk SQL Server'a erişmek için mobil bir dizüstü bilgisayar veya tablet ya da farklı işyerlerinde bulunan farklı bilgisayarlar kullandığında, Kullanıcı CAL'leri daha fazla avantaj sunar. Yukarıda belirtildiği gibi, SQL Server 2016 için Kullanıcı CAL'si bir Cihaz CAL'sine dönüştürülemeyeceği veya tam tersi yapılamayacağı için, doğru istemci erişim lisansı türüne satın almadan önce karar verilmelidir.

Microsoft SQL Server 2016 için kullanılmış Kullanıcı CAL'leri, Wiresoft Online Shop'ta tek bir lisansla temin edilebilir

MS SQL Server 2016 için Kullanıcı CAL'leri Wiresoft Online Shop'ta kullanılmış yazılım olarak zaten tek kullanıcı lisansı olarak mevcuttur - çünkü normal toplu lisanslama düzenlemeleri burada geçerli değildir. "Kullanılmış" ibaresi Kullanıcı CAL'lerinin kullanılabilirliğinde herhangi bir dezavantaj anlamına gelmez, çünkü yazılım prensip olarak yıpranamaz.

SQL Server 2016 için kullanılan Kullanıcı CAL'leri hakkında bilgi

Wiresoft'un SQL Server 2016 için kullanılmış Kullanıcı CAL'leri, Microsoft lisanslama programı kapsamında mevcut oldukları için kullanıcılar için tipik erişim lisanslarıdır; bunların tek farkı, daha önce Kullanılmış Yazılım olarak SQL Server 2016 için bir kullanıcı toplu lisansının parçası olmalarıdır; genellikle bir şirket olan ilk alıcı, gerekli olmayan bireysel kullanıcı erişim lisanslarını veya ayrıca tüm toplu lisansı Wiresoft'a yeniden satmıştır. Toplu lisans feshedildi ve bireysel lisanslara dönüştürüldü, böylece ortaya çıkan bireysel kullanıcı CAL 'leri bundan böyle kullanılmış yazılım olarak etiketlendi. "Kullanılmış" olarak etiketlenmelerine rağmen, SQL Server 2016 için bu Kullanıcı CAL'leri, işlevselliklerinde veya kullanım ömürlerinde herhangi bir kısıtlama olmadığından, bütünüyle kullanılabilir.

Kullanılan yazılım SQL Server 2016 için Kullanıcı CAL'leri için hangi alıcı güvenliğini sunuyor?

Wiresoft'un kullanılmış yazılımı olarak SQL Server için Kullanıcı CAL'leri, müşterilerimize SQL Server lisanslaması için düşük fiyatlı bir alternatif sunmakla kalmaz, aynı zamanda güvenlidir! Müşteri olarak, "kullanılmamış" yeni yazılıma kıyasla daha düşük bir fiyatla Microsoft SQL Server 2016 için tek bir Kullanıcı CAL'si almakla kalmaz, aynı zamanda anında indirme ve birlikte verilen toplu lisans anahtarıyla anında lisans etkinleştirme yoluyla olağan alıcı güvenliğinden de yararlanabilirsiniz.

SQL Server 2016 için kullanılmış CAL'ler yasal mı?

Wiresoft'tan satın alabileceğiniz SQL Server 2016 için kullanıcı erişim lisansları, kuruluşların ve şirketlerin lisans stoklarından gelmektedir. Bu, satış veya satın almanın, kullanılmış yazılım ticaretine açıkça izin veren yürürlükteki mevzuata da tabi olduğu anlamına gelir; bu durum çeşitli mahkeme kararları ile açıkça teyit edilmiştir.

Wiresoft müşterileri için, SQL Server 2016 için Kullanıcı CAL'lerinin ve sunulan diğer istemci erişim lisanslarının, kullanımları da dahil olmak üzere kullanılmış yazılım olarak satın alınması, ne Wiresoft ne de müşteri olarak sizin yasal hükümleri ihlal etmemeniz nedeniyle yasal güvenlik sağlar. Buna ek olarak, kullanılmış CAL'ler, Wiresoft tarafından önceki tüm alıcıların eksiksiz kanıtı nedeniyle denetime de dayanıklıdır!

SQL Server 2016 için kullanılmış Kullanıcı CAL'leri satın alırken avantajlarınız

Wiresoft'unkullanılmış yazılımları, müşterilerimize diğer sağlayıcıların sunduğu çoğu teklife göre düşük fiyatlı bir alternatif sunmaktadır - sadece SQL Server 2016 için Kullanıcı CAL'leri için değil, aynı zamanda diğer erişim lisansları için de. Her şeyden önce, istemci erişim lisansları için esnek olmayan ölçeğe kıyasla gerekli Kullanıcı CAL'lerinin sayısında herhangi bir kısıtlama yoktur, bu da SQL Server hizmetlerinin gerçek kullanımı tam olarak lisanslanabildiğinden sunucu lisanslama maliyetlerinin düşürülebileceği anlamına gelir.

Wiresoft çevrimiçi mağazasında, SQL için istemci erişim lisanslarının diğer sürümlerinin yanı sıra diğer Microsoft sunucuları için ilgili sunucu lisansları da dahil olmak üzere, Kullanılmış Yazılım erişim lisanslarında SQL Server 2016 için yalnızca Kullanıcı CAL'lerini değil, aynı zamanda Cihaz CAL'lerini de bulabilirsiniz. Bu, mevcut yazılım envanterinizi uygun bir fiyatla lisanslamanıza olanak tanır, çünkü hem yeni donanım edinme maliyetlerinden hem de tek tip olmayan yazılım sürümlerinden kaynaklanan uyumluluk sorunlarından kaçınırsınız.

Kullanıcı CAL'lerine ek olarak, Wiresoft Yazılım Mağazasında diğer Microsoft yazılım ürünlerini de bulabilirsiniz - Wiresoft kullanılmış yazılım avantajlarıyla. SQL Server 2016 veya başka bir Microsoft ürünü için Kullanıcı CAL'leri hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen sohbet, e-posta veya telefon yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bağlantılar "MICROSOFT SQL SERVER 2016 - 5 PACK USER CAL"
Müşteri puanları "MICROSOFT SQL SERVER 2016 - 5 PACK USER CAL"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler