Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 25 PACK USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 25 PACK USER CAL

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

 • SW10414
 • 381-02255
 • Kalıcı olarak geçerli
 • Tüm diller
 • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
9.027,90 TRY * 10.029,90 TRY * (9,99% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Miktar 25x User CAL
Sistem  Exchange Sunucusu
CAL User CAL
Teslimat kapsamı Kullanım hakkı
Süre Sınırsız
Diller Tüm diller


Microsoft Exchange Server 2016'nın Standard ve Enterprise sürümlerindeki sunucu hizmetlerine erişmek için her kullanıcının asıl sunucu lisansına ek olarak kişisel bir istemci erişim lisansına ihtiyacı vardır: Exchange Server 2016 User CAL. Bu tek başına, bu amaç için kayıtlı belirli bir kişiye ilgili erişim haklarını verir.

Ürün hakkında başka sorularınız varsa, lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 25 PACK USER CAL"

25 Microsoft Exchange Server 2016 için kullanılan yazılım olarak Kullanıcı CAL'leri

Standart ve Kurumsal sürümlerde Microsoft Exchange Server 2016'nın sunucu hizmetlerine erişmek için, her kullanıcı gerçek sunucu lisansına ek olarak kişisel bir istemci erişim lisansına ihtiyaç duyar: Exchange Server 2016 Kullanıcı CAL. Bu tek başına, bu amaç için kayıtlı belirli bir kişiye ilgili erişim haklarını verir.

Bunun nedeni, Exchange Server 2016 Standard veya Enterprise lisansının Microsoft lisans yönetimi hükümlerine göre başka kullanıcı hakları içermemesidir; bu nedenle bunların bir Kullanıcı CAL'si şeklinde ayrı olarak edinilmesi gerekir. Kayıtlı bir kullanıcı daha sonra serbestçe seçilebilen bir uç cihaz aracılığıyla ilgili Exchange Server işlevlerini kullanabilir.

Exchange Server 2016 Standart ve Kurumsal Sürümleri için Kullanılmış Kullanıcı CAL'leri Wiresoft'tan makul bir fiyata temin edilebilir - ayrıca esnek, ihtiyaca dayalı lisanslama için ayrı ayrı da temin edilebilir. Bu kullanılmış yazılım, resmi Microsoft toplu lisanslama programı aracılığıyla yeni olarak sunulan Exchange Server 2016 için kullanıcı istemci erişim lisanslarıyla aynı işlevleri sunar.

Kullanılmış bir Kullanıcı CAL ile MS Exchange Server 2016'nın tüm işlevlerini kullanma

Exchange Server 2016, modern bir şirkette iletişim sistemi süreçlerini kontrol etmek ve yönetmek için temel oluşturur. Dahili ve harici bir arayüz olarak, lokasyonlar arasında çalışanları ve departmanları birbirine bağlar ve süreçlerin etkinliğini artırır: Exchange Server 2016 ile e-postaların yanı sıra kişiler de merkezi olarak yönetilebilir ve net bir şekilde arşivlenebilir; belgeler üzerindeki ortak çalışma, diğer şeylerin yanı sıra sürüm yönetimi ile iyileştirilir. Optimize edilmiş sunucu mimarisi, sunucu rollerinin sayısını ikiye indiriyor: posta kutusu ve uç aktarım; ölçeklendirme de basitleştirildi ve çeşitli bulut hizmetleri için destek geliştirildi. Diğer özellikler:

 • EDiscovery arama mimarisi artık birden fazla sunucu kullanıyor ve böylece asenkron ve merkezsiz çalışıyor.
 • Bağlamsal filtreler, aranan bilgilerin daha kolay bulunmasına yardımcı olur.
 • Aramanın geliştirilmiş ölçeklenebilirliği, aranabilir posta kutularının ve arşiv posta kutularının sayısını toplam 20.000'e çıkarmaktadır.
 • Outlook 2016 veya Outlook on the Web, bireysel olarak uyarlanmış erişim hakları da dahil olmak üzere veri gönderirken daha iyi yönetim sunar.
 • Posta kutuları için hibrit senaryo desteği.
 • Veri Kaybı Önleme (DLP), veriler ve kötü amaçlı yazılım içeren e-postaların alınması için gelişmiş güvenlik sunar.
 • Outlook'un standart protokolü - HTTP üzerinden MAPI - Exchange bağlantılarının güvenilirliğini ve kararlılığını artırır.

Kullanılan yazılım olarak Exchange Server 2016 Standard ve Enterprise Edition için Kullanıcı CAL'lerine genel bakış

Temel olarak, Wiresoft tarafından kullanılmış yazılım olarak sunulan Kullanıcı CAL'leri, karşılaştırılabilir yeni CAL'lerden farklı değildir: Exchange Server 2016 Standard ve Enterprise sürümlerinin her birinde mevcut olan hizmetleri kullanabilmek için bunlarla aynı seçenekleri içerirler. Bu nedenle, birçok şirket ve kuruluş için, Kullanıcı CAL'leri durumunda kullanılan yazılım, çalışanları bir Exchange Server erişim lisansıyla donatmak için ucuz bir alternatiftir. Tüm avantajlar ve özel özellikler aşağıdaki genel bakışta açıklanmaktadır.

CAL'lerle Exchange Server 2016 için Microsoft lisans yönetimi hakkında bilgi

Microsoft Lisans Yönetimi, Exchange Server 2016'nın Standart ve Kurumsal sürümlerinde erişim haklarına sahip kullanıcıların e-postalara vb. erişebilmeleri için ek lisanslama hükümlerini içerir. Sunucu lisansına dahil olan CAL'ler yalnızca yöneticilere yöneliktir ve Exchange'e özgü hizmetler için kullanılamaz. Yalnızca Kullanıcı CAL gibi bir istemci erişim lisansı, bir çalışana Windows özellikli herhangi bir uç cihazda Exchange Server işlevlerini kullanmak için kişisel haklar verir. Bu Kullanıcı CAL'si, Exchange Server 2016 istemci/sunucu ortamı için kişisel erişim haklarının yanı sıra herhangi bir ek yazılım içermez.

Exchange Server 2016 Standard ve Enterprise sürümleri için hangi CAL'ler kullanılabilir?

Exchange Server 2016'nın Standart ve Kurumsal Sürümleri için CAL tabanlı lisanslama, bir şirketteki tüm çalışanlar için erişim haklarının yönetilmesini sağlar. Microsoft lisanslama modeli, Exchange Server 2016 için iki tür CAL sunmaktadır:

 • Exchange Server 2016 için Kullanıcı CAL'i - bir özel kullanıcı için geçerlidir
 • Exchange Server 2016 için Cihaz CAL'i - özel bir uç cihaz (PC, dizüstü bilgisayar, tablet, telefon) için geçerlidir Sunucu erişim hakları

Exchange Server 2016 için Kullanıcı CAL'leri ve Cihaz CAL'leri arasındaki farklar nelerdir?

Exchange Server 2016 için bir Kullanıcı CAL'i temel olarak Cihaz CAL'i ile aynı işlevleri sunar, ancak her ikisi de Exchange Server'a erişim için ilgili seçeneklerde farklılık gösterir. Bu da farklı avantajlara yol açmaktadır:

Bir Kullanıcı CAL'si ile Exchange Server'a erişim yetkisi olan her çalışan, Exchange hizmetlerine erişmek için Windows uyumlu herhangi bir uç cihazı kullanabilir. İnternet bağlantısı mevcut olduğu sürece konumla ilgili herhangi bir kısıtlama da yoktur, böylece Exchange Server'a yolda veya ev ofiste kendi mobil bilgisayarınız veya akıllı telefonunuzla ya da sahada bulunan başka bir bilgisayar aracılığıyla yerel olarak bağımsız bir şekilde erişmek mümkündür.

Bu nedenle Kullanıcı CAL, lisanslı kullanıcı hangi son cihazı kullanacağını özgürce seçebildiği ve başka bir bilgisayarda da oturum açabildiği için iyi mobil kullanım olanakları sunar.

Bir şirkette çalışan sayısı ve iş istasyonlarının PC veya benzeri bir donanıma sahip olmasının yanı sıra, kullanıcıların Exchange Server'a eriştikleri iş akışı da rol oynar: Özellikle KOBİ'lerde, kullanıcılar genellikle birkaç farklı uç cihazı paylaşabilir ve e-postaları almak ve yönetmek için Exchange Sunucusuna dönüşümlü olarak erişebilirler.

Standart ve Kurumsal sürümler için Exchange Server 2016 CAL'leri arasındaki farklar nelerdir?

MS Exchange Server 2016 için Kullanıcı CAL'leri, Standart ve Kurumsal Sürümlere bağlı olarak belirli işlev uzantılarında ve sürümün ölçeklenebilirliğinde farklılık gösterir - Enterprise için tipik posta kutusu gereksinimleri. Ancak, Enterprise Edition'ın sunucu hizmetlerini Standard Edition için bir Kullanıcı CAL'i ile kullanmak mümkündür - bu durumda kullanıcı Standard Edition'ın buna uygun olarak sınırlı işlevselliğine ve daha az sayıda posta kutusu veritabanına sahip olur. Bu nedenle Enterprise Edition için Kullanıcı CAL'leri, Enterprise Server lisansı ile bağlantılı olarak, özellikle büyük şirketlerde ve kuruluşlarda veya kurumlarda gerekli olan daha geniş bir işlev yelpazesi sunar; bu, diğer şeylerin yanı sıra veri kaybını önlemeyi de içerir.

Exchange Server 2016 için Kullanıcı CAL'lerinin sürüm uyumluluğunu sağlayın

Sürüme bağlı olarak yukarıda belirtilen olasılıklara ek olarak, Exchange Server 2016 sürümlerinden biri için Kullanıcı CAL'si, bir kullanıcıyı yalnızca tam olarak bu sunucu sürümü için erişim haklarıyla donatmakla kalmaz, aynı zamanda 2013 (sürüm düşürme) gibi daha eski Exchange sürümleri için erişim haklarını da içerir. Ancak, sunucu sürümü 2016 için bir Kullanıcı CAL'si, daha yüksek Exchange Server sürümü 2019'a (yükseltme) erişmek için kullanılamaz.

Bu nedenle, Kullanıcı CAL'leri satın alırken, sürüme özgü mevcut işlevlere ek olarak, kullanılan sunucu lisansı ve istemci erişim lisanslarının uyumluluğuna her zaman dikkat etmelisiniz.

Exchange Server 2016'yı Kullanıcı CAL'leri ile lisanslarken nelere dikkat edilmelidir?

Belirtildiği gibi, 2016 sürümüne ait bir Kullanıcı CAL'si, Exchange Server 2016 için kişisel erişim haklarına sahip tam olarak bir kullanıcı sağlar. Bu kullanıcının kaydı tamamlandıktan sonra, bu Kullanıcı CAL'i artık başka bir kişiye devredilemez. CAL türünü değiştirmek de hariçtir, bu durumda: Kullanıcı CAL'ını Cihaz CAL'ı olarak kullanmak için.

Microsoft lisans yönetiminin bu hükümleri, Exchange Server 2016 hizmetlerine herhangi bir uygunsuz erişimi önlemeyi amaçlamaktadır. Ayrıca, lisanssız kişilerin e-posta hizmetlerini kullanma ve sunucu verilerine erişme hakları olmadığından, bir şirket ve iletişimleri için daha fazla güvenlik sağlarlar.

Exchange Server 2016 için Kullanıcı CAL'lerine İlişkin Sonuç

Bu nedenle, Windows Exchange Server 2016 için hangi CAL türünün bir şirketteki özel kullanım için daha fazla avantaj sunduğu durumdan duruma değişebilir. Belirleyici bir rol, kullanılan uç cihazlar aracılığıyla baskın erişim türü tarafından oynanır: Çalışanların çoğunluğu Windows Exchange Server'a erişmek için farklı işyerlerinde veya hatta şirket dışında bulunabilen farklı mobil uç cihazları veya bağımsız cihazları dönüşümlü olarak kullanır kullanmaz, kişiye bağlı Kullanıcı CAL daha fazla avantaj sunar, çünkü kullanıcı bilgisayarı seçmekte özgürdür ve yalnızca kişisel hesabını kullanması gerekir.

Bu nedenle tipik şirket iş akışının bilinmesi, Exchange Server 2016 için doğru CAL türünün seçilmesinde başlangıç noktasıdır. Bu nedenle bir şirket için Kullanıcı CAL'leri ile lisanslama, Cihaz CAL'lerine göre daha uygun olabilir çünkü genel olarak daha az lisans gerekir.

Microsoft Exchange Server 2016 için Kullanılmış Kullanıcı CAL'leri - Wiresoft Online Shop'ta tek bir lisansla temin edilebilir

Exchange Server 2016 için Kullanıcı CAL'leri Wiresoft Online Shop'ta bireysel istemci erişim lisansları olarak da mevcuttur - katmanlama ile ilgili Microsoft toplu lisanslama hükümleri kullanılmış lisanslar için geçerli değildir; aksi takdirde, bunlarla ilişkili herhangi bir dezavantaj veya kullanılabilirlik kısıtlaması yoktur - sadece yazılım prensipte yıpranamayacağı için değil.

Wiresoft'un Exchange Server 2016 için Kullanıcı CAL'leri için kullandığı yazılım nereden geliyor?

Wiresoft tarafından kullanılmış olarak sunulan MS Exchange Server 2016 Kullanıcı CAL'leri, Microsoft lisans programı kapsamında da sunulduğu için orijinal Microsoft lisanslarıdır; aralarındaki tek fark, kullanılmış Kullanıcı CAL'lerinin daha önce bir Avrupa şirketinin sahibi olduğu Exchange Server 2016 toplu lisansının bir parçası olmasıdır. Bu kullanıcı toplu lisansı veya gerekli olmayan bireysel kullanıcı erişim lisansları, Wiresoft tarafından Wiresoft'a yeniden satılmış ve Wiresoft toplu lisansları bireysel lisanslara dönüştürmüştür. Ortaya çıkan bu tek kullanıcılı CAL'ler kullanılmış yazılım olarak adlandırılır. Kullanılmış lisanslar olarak etiketlenmelerine rağmen, işlevsellik kısıtlamaları veya kullanım süresi açısından bu lisanslardan farklı olmadıkları için Exchange Server 2016'ya erişim için yeni bir lisans gibi kullanılabilirler.

Kullanılan yazılım olarak Exchange Server 2016 için kullanıcı CAL'leri alıcı güvenliği sunar

Wiresoft tarafından kullanılmış yazılım olarak sunulan Exchange Server 2016 için Kullanıcı CAL'leri, Exchange Server 2016 için müşteriler için uygun maliyetli bir lisanslama şeklidir, çünkü kullanımları güvenli ve yasaldır! Bu nedenle Kullanılmış Kullanıcı CAL'leri olağan alıcı güvenliğini de içerir: geçerli toplu lisans anahtarı aracılığıyla anında lisans aktivasyonu dahil olmak üzere tamamlanan satın alma işleminden sonra anında indirme.

Exchange Server 2016 için Kullanıcı CAL'lerine yönelik kullanılmış yazılımların satın alınması ve kullanılması yasal mıdır?

Wiresoft tarafından sunulan Exchange Server 2016 için Kullanıcı CAL'leri ve diğer tüm istemci erişim lisansları, çeşitli şirketlerin lisans envanterinden gelmektedir. Sonuç olarak, kullanılmış CAL'lerin ticareti yapılırken, Microsoft kullanılmış lisanslarının alım satımının yanı sıra kullanımına da açıkça izin veren geçerli yargı yetkisi geçerlidir ve bu durum çeşitli mahkeme kararları ile tekrar tekrar açıkça teyit edilmiştir.

Bu, Wiresoft müşterilerinin Exchange Server 2016 için kullanılmış Kullanıcı CAL'lerini satın alan ve kullanan kişiler olarak herhangi bir yasal hükmü ihlal etmedikleri için yasal güvenliğe sahip oldukları anlamına gelir.

Bir başka avantaj: Wiresoft'un kullanılmış yazılımı, önceki tüm alıcıların eksiksiz kanıtı nedeniyle denetime de dayanıklıdır!

Kullanılan yazılım olarak Exchange Server 2016 için Kullanıcı CAL'lerinin tüm avantajlarına genel bakış

Wiresoft'un kullanılmış yazılımı olarak Exchange Server 2016 için kullanıcı CAL'leri, geleneksel yazılım sağlayıcılarının benzer yeni ürünlerine kıyasla düşük fiyatlı bir alternatiftir - bu avantaj, Microsoft'un diğer sunucu yazılımları için ilgili erişim lisansları için de geçerlidir.

Kullanılmış CAL'lerle lisanslama yaparken, kullanıcı CAL'lerinin satın alınması gereken kayan ölçek gibi kısıtlamalar da yoktur, böylece bunları sunucu hizmetlerini gerçek kullanımınıza karşılık gelecek şekilde lisanslanan tam çalışan sayısını uyarlamak için kullanabilirsiniz. Wiresoft müşterileri bu sayede esnek özelleştirme yoluyla Exchange Server için kullanıcı erişim lisans maliyetlerini de düşürebilirler.

Wiresoft Yazılım Mağazasında, Exchange Server 2016 için Kullanıcı CAL'lerinin yanı sıra Cihaz CAL'leri ve MS Exchange Server'ın diğer sürümleri için kullanılan yazılım olarak her iki tür istemci erişim lisansının yanı sıra diğer birçok popüler Microsoft Server programı için yazılım lisansları artı erişim lisansları bulacaksınız. Bu nedenle Wiresoft'un kullanılmış lisansları, diğer iş alanlarındaki yazılım envanterini makul bir fiyatla tamamlamanın ekonomik bir yolunu temsil eder ve aynı zamanda tek tip olmayan yazılım sürümlerinin kullanımından kaynaklanabilecek uyumluluk sorunlarını önler ve böylece yeni donanım maliyetlerini azaltır.

Farklı sunucu lisansı türlerine ek olarak, diğer Microsoft yazılım programlarını da Wiresoft Yazılım Mağazasında Kullanılmış Yazılım olarak bulabilirsiniz - yukarıda belirtilen tüm avantajlarla birlikte. MS Exchange Server 2016 veya başka bir Microsoft ürünü için Kullanıcı CAL'leri hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen sohbet, e-posta veya telefon yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bağlantılar "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 25 PACK USER CAL"
Müşteri puanları "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 25 PACK USER CAL"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler