Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT SQL SERVER 2016 DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT SQL SERVER 2016 DEVICE CAL

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

 • SW10060
 • 359-06320
 • Kalıcı olarak geçerli
 • Tüm diller
 • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
1.487,90 TRY * 1.651,90 TRY * (9,93% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Miktar 1x Device CAL
Sistem  SQL Server 
CAL Device CAL
Teslimat kapsamı Lisans Kimliği + Kimlik Doğrulama Kodu 
Çalışma Zamanı Sınırsız
Diller Tüm diller


Microsoft SQL Server 2016'nın Standard sürümünde lisanslanmasına ek olarak, kullanım için SQL Server 2016 Cihaz CAL'leri gibi ek istemci erişim lisansları gereklidir; bu, SQL Server'a tek bir kayıtlı son cihaz erişim hakkı verir. Bunun nedeni, Sunucu/CAL lisansı ile SQL 2016 Sunucusu  Standard sürümünde, sunucu lisansı başka kullanıcı hakları içermez; bunlar, örneğin bir son cihaz için şeklinde ayrı olarak alınmalıdır. Her bir uç cihaz için tek bir atanır ve bu da sadece bu cihazla donatılmış bilgisayara sunucuya erişim izni verir. Device CAL Device CAL

Ürün hakkında başka sorularınız varsa, lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT SQL SERVER 2016 DEVICE CAL"

Kullanılan yazılım olarak MS SQL Server 2016 için Cihaz CAL'leri

Standart Sürümdeki Microsoft SQL Server 2016 lisansına ek olarak, kullanım için SQL Server 2016 Cihaz CAL'leri gibi ek istemci erişim lisansları gereklidir; bu, tek bir kayıtlı son cihaza SQL Server için erişim hakları verir. Standart Sürümde SQL 2016 Server için Sunucu/CAL lisansı ile sunucu lisansı başka kullanıcı hakları içermez; bunlar örneğin bir son cihaz için Cihaz CAL'ı şeklinde ayrı olarak alınmalıdır. Her bir uç cihaz için tek bir Cihaz CAL'i verilir ve bu da yalnızca cihazın bulunduğu bilgisayara sunucuya erişim izni verir.

Wiresoft'tan kullanılmış yazılım olarak SQL Server 2016 Cihaz CAL'leri, yazılım ticaretinden gelen karşılaştırılabilir tekliflere göre büyük bir fiyat avantajına sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda ayrı ayrı da temin edilebilir. Resmi Microsoft toplu lisanslama programında bulunan SQL Server 2016 için cihaz istemci erişim lisanslarıyla aynı işlevlere sahiptirler.

Kullanılmış bir Cihaz CAL'ı ile bile MS SQL Server 2016'nın tüm avantajlarından yararlanın

SQL Server 2016 Standard Edition, hibrit, ölçeklenebilir veritabanı platformlarının hem tasarımı hem de yönetimi için işlevler sunar. Bu sürümde yer alan özellikler, diğer şeylerin yanı sıra, akıllı iş açısından kritik uygulamaların yürütülmesini de desteklemektedir. Device CAL ile kullanıcılar Hadoop ve bulut entegrasyonundan, R analizlerinden ve genişletilmiş sorgu seçeneklerinden yararlanır; SQL Server 2016'nın gelişmiş güvenliği verimli ve güvenli şirket süreçlerini destekler. Diğer yeni özellikler ve iyileştirmeler şunlardır:

 • Bellek içi işlevler, veri geçmişi için zamansal tablolar, bellek içi sütun deposu ve sorgu deposu dahil olmak üzere optimize edilmiş sunucu performansı
 • R komut dosyalarının doğrudan SQL Server üzerinde hızlandırılmış yürütülmesi için istatistik dili R'yi içeren SQL Server R Hizmetleri
 • Ana veri setlerinin etkin yönetimi ve sağlanması için Ana Veri Hizmetleri
 • Mobil veya sayfalandırılmış raporların oluşturulması için SQL Server Raporlama Hizmetleri
 • İş ve raporlama hizmetleri raporları için analitik veri sağlamak üzere Analiz Hizmetleri
 • Satır Düzeyinde Güvenlik (RLS), Her Zaman Şifreli ve Dinamik Veri Maskeleme ile geliştirilmiş güvenlik
 • Stretch Databases entegrasyonu ile geliştirilmiş bulut desteği
 • Geleneksel OLAP (Çevrimiçi Analitik İşleme) çözümleri için destek
 • Maksimum SQL sunucu performansı için Transact-SQL
 • Harici veri kaynaklarından Transact-SQL sorgularını işlemek için PolyBase

SQL Server Standard Edition 2016 için Cihaz CAL'leri

Wiresoft'un kullanılmış bir Cihaz CAL'i, SQL Server 2016 Standard Edition hizmetlerini kullanabilmek için daha önce kullanılmamış bir Cihaz CAL'i ile aynı işlevlere sahiptir: Bu, özellikle küçük ve orta ölçekli şirketlerin, daha önce de belirtildiği gibi, sunucu lisansına ek olarak Cihazlar için belirli sayıda İstemci Erişim Lisansı gerektiren Sunucu/CAL aracılığıyla lisanslamadan yararlandığı anlamına gelir.

SQL Server 2016'yı sunucu lisansları artı CAL'ler ile lisanslama

SQL Server 2016 için sunucu lisansı artı Cihaz CAL'leri içeren alternatif lisanslama seçeneği Microsoft tarafından lisanslama yönetmeliklerinde tanımlanmıştır: bu lisanslama modeli burada Sunucu/CAL lisansı olarak adlandırılır. Microsoft lisans yönetimi, bir SQL Server'ın temel lisanslaması ile bireysel son cihazların veya kullanıcıların ek lisanslaması arasında ayrım yapar. Sunucu/CAL lisanslamasıyla, bir SQL Server örneğinin çalıştırıldığı her sunucu için bir Standart Sunucu Lisansı 2016 ve bu şekilde lisanslanan SQL Server'a erişim için, aynı veya daha yüksek bir sunucu sürümü için tasarlanmış her özel uçcihaz için ayrı bir erişim lisansı(Device CAL) gerekir.

Yalnızca Cihaz CAL 'si bir PC'ye, dizüstü bilgisayara vb. 2016 sürümünün SQL Server işlevlerini kullanma yetkisi verir; sunucu lisansına dahil olan CAL'ler yalnızca yönetici hakları sunar! Son cihazlara yönelik bu istemci erişim lisansı, yüklenmesi gereken herhangi bir yazılım içermez, yalnızca SQL Server 2016 için istemci/sunucu ortamındaki erişim haklarından oluşur.

SQL Server 2016 ve Cihaz CAL'lerinin sürüm uyumluluğuna dikkat edilmelidir

SQL Server 2016 için bir Cihaz CAL'si ile bir son cihaz yalnızca SQL Server 2016 için değil, aynı zamanda SQL Server'ın 2014 gibi eski sürümleri için de erişim haklarına sahip olur (sürüm düşürme). Ancak, SQL Server 2016 için Cihaz CAL'si 2019 (yükseltme) gibi daha yüksek bir SQL Server sürümüne erişmek için kullanılamaz. Bu nedenle, SQL Server 2016 için Cihaz CAL'leri satın alırken, sunucu lisansı ile erişim lisansının uyumluluğuna dikkat etmelisiniz.

CAL'li SQL Server 2016 Standard Edition için neden alternatif lisanslama var?

SQL Server' ın 2016 sürümündeki standart sürümleri için Microsoft, çekirdek lisanslamaya ek olarak cihazlar (son cihazlar) veya kullanıcılar için CAL tabanlı lisanslama da sunmaktadır. Bu tür bir sunucu erişim lisanslamasıyla, özellikle SQL Server'ı genellikle daha düşük performansa sahip olan, ancak ihtiyaçları için yeterli olan KOBİ'ler dikkate alınır. Bu durumda birden fazla cihaz istemci erişim lisansının satın alınması genellikle çekirdek bazında sunucu lisanslamasından daha ucuzdur.

Sunucu lisansına ek olarak, Microsoft lisanslama modeli SQL Server 2016'ya erişim için iki tür CAL sunmaktadır:

 • SQL Server 2016 Device CAL: Bu, özel bir son cihaza (PC, dizüstü bilgisayar, tablet, telefon) sunucu erişim hakları verir
 • SQL Server 2016 Kullanıcı CAL: Bu, özel bir kullanıcıya sunucu erişim hakları verir

SQL Server 2016 için Cihaz CAL'leri ile lisanslama yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Cihaz CAL ile belirli bir uç cihaz(cihaz) SQL Server 2016 için erişim haklarına sahip olur. Kayıt tamamlandıktan sonra, bu daha sonraki bir tarihte artık değiştirilemez. Prensip olarak, CAL tipini değiştirmek mümkün değildir - Cihazdan Kullanıcı CAL'ına veya tam tersi. Bu kısıtlamalar CAL'lerin kötüye kullanımını önlemeye yöneliktir ve bu lisanslama sistemi ayrıca yetkisiz veya yabancı kullanıcıların bir şirketin sunucusuna erişmesini engellediği için daha fazla güvenlik sunar.

SQL Server 2016 için Device CAL'in avantajları nelerdir?

Bir Cihaz CAL'inin işlevselliği prensipte kullanıcı tabanlı istemci erişim lisansından farklı değildir. Bununla birlikte, ilgili avantajlar tipik veya en sık SQL Server erişimlerinin türünde görülebilir: Bir SQL Server'ın kullanıldığı şirketler, hem ilgili iş istasyonlarının sayısı hem de SQL Server'ın kullanıldığı olağan iş akışları açısından farklılık gösterebilir: Özellikle KOBİ'lerde, çalışanlar ilgili projeler için tek bir bilgisayarı paylaşır veya vardiyalı olarak kullanırken, diğer çalışma ortamlarındaki kullanıcılar SQL sunucusuna düzenli olarak tamamen farklı uç cihazlar üzerinden erişir.

SQL Server 2016 için cihaz lisansı, SQL Server'a erişim sağlamak için belirli bir kullanıcıya değil, tek bir Windows özellikli uç cihaza bağlı olduğundan, farklı kullanım olanakları sunar: Lisanslı uç cihaz, örneğin hareket halindeyken kullanılan bir dizüstü bilgisayar veya tablet ise, ilgili kullanıcısı SQL Server'a yalnızca şirketteki işyerinde değil, aynı zamanda yerel olarak bağımsız olarak da erişebilir - örneğin yolda veya ev ofisinde. Cihaz CAL'ı bir PC üzerinden kullanıldığında, SQL Server'a erişim doğal olarak yalnızca şirket konumunda gerçekleşir.

Sonuç

SQL Server 2016 için hangi CAL türünün daha kapsamlı kullanım seçeneklerine izin verdiği, bir şirketteki yaygın uygulama senaryosuna bağlıdır. Bunu bilmek önemlidir, çünkü SQL Server 2016 için ilgili istemci erişim lisansı türüne ilişkin karar satın alma ile birlikte verilmelidir, çünkü Microsoft lisanslama sistemi bir Cihaz CAL 'sini daha sonra bir Kullanıcı CAL'sine veya tam tersine değiştirme olasılığını sağlamaz ve bu nedenle bunu hariç tutar.

Lisanslı uç cihazların ana kullanımının yanı sıra çalışan sayısı da dikkate alınmalıdır: Bir ve aynı bilgisayar SQL Server'a erişmek için farklı çalışanlar tarafından dönüşümlü olarak kullanılıyorsa, uç cihazın dahili, harici veya mobil olarak kullanılmasına bakılmaksızın Cihaz CAL lisansı daha fazla avantaj sunar.

Wiresoft Online Shop'tan tek bir lisansla başlayan Microsoft SQL Server 2016 için Cihaz CAL'leri satın alın

MS SQL Server 2016 için Device CAL'ler Wiresoft Online Shop'ta tek kullanıcı lisansı olarak da mevcuttur - kullanılmış yazılımlar için olağan toplu lisanslama düzenlemeleri geçerli değildir, yazılım yıpranamayacağı için "kullanılmış" ifadesi Device CAL'lerin kullanılabilirliğinde dezavantaj anlamına gelmez.

SQL Server 2016 için kullanılan Cihaz CAL'leri nelerdir?

Wiresoft'un SQL Server 2016 için Cihaz CAL'leri, Microsoft lisanslama programı kapsamında da mevcut oldukları için son cihazlara yönelik erişim lisanslarıdır; bunların farkı, daha önce bir şirket tarafından satın alınan SQL Server 2016 için son cihazlara yönelik toplu lisansın bir parçası olmaları ve bu şirketin ihtiyaç duymadığı bireysel cihaz erişim lisanslarının veya toplu lisansın tamamının Wiresoft'a satılmış olmasıdır. Wiresoft'ta toplu lisans feshedildi ve bireysel lisanslara dönüştürüldü, böylece Cihaz CAL'leri kullanılmış yazılım olarak işaretlendi. Daha önce de belirtildiği gibi, kullanılmış Cihaz CAL'leri bu etikete rağmen tamamen kullanılabilir, çünkü yazılımda herhangi bir aşınma ve yıpranma ya da işlevsellik veya kullanım ömründe başka bir kısıtlama yoktur.

SQL Server 2016 için kullanılmış Cihaz CAL'leri alıcılara ne tür güvenlik sunar?

Wiresoft'tan SQL Server için Cihaz CAL'leri gibi kullanılmış yazılımlar satın almak müşterilere sadece uygun fiyatlı bir alternatif sunmakla kalmaz, aynı zamanda bir o kadar da güvenlidir! Microsoft SQL Server 2016 için tek bir Cihaz CAL'ını benzer "yeni" yazılımlardan daha ucuza almakla kalmaz, aynı zamanda anında indirme ve birlikte verilen toplu lisans anahtarı ile anında lisans etkinleştirme yoluyla tamamlanan ödeme işleminden sonra olağan alıcı güvenliğine sahip olursunuz.

SQL Server 2016 için CAL 'ler nereden geliyor? Wiresoft'tan temin edilebilen SQL Server 2016 cihaz erişim lisansları, çeşitli kuruluşların ve şirketlerin lisans envanterlerinden gelmektedir. Dolayısıyla burada, kullanılmış yazılım ticaretine açıkça izin veren ve çeşitli mahkeme kararlarıyla da açıkça teyit edilen olağan yargı yetkisi geçerlidir.

Bir Wiresoft müşterisi olarak sizin için, SQL Server 2016 için kullanılmış Cihaz CAL'lerinin ve tarafımızca sunulan diğer tüm istemci erişim lisanslarının satın alınması ve bunların kullanılması yasal güvenlik anlamına gelir, çünkü hiçbir yasal hüküm ne bizim tarafımızdan ne de sizin tarafınızdan ihlal edilmemektedir. Wiresoft tarafından tüm alıcıların eksiksiz olarak kanıtlanması nedeniyle, kullanılan CAL'ler de denetime dayanıklıdır!

SQL Server 2016 için kullanılmış CAL satın alırken avantajlarınız

SQL Server 2016 için Cihaz CAL 'leri veya diğer erişim lisansları için Wiresoft'un kullanılmış yazılımı, bu nedenle müşterilerimize diğer birçok sağlayıcının tekliflerine göre gerçekten düşük fiyatlı bir alternatif sunar, ancak her şeyden önce gerekli Cihaz CAL'lerinin tam sayısı konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur, böylece SQL Server hizmetlerinin gerçek kullanımı tam olarak lisanslanabilir - CAL'lerin esnek olmayan kademelendirilmesinin aksine - bu da sunucu lisanslama maliyetlerini düşürür.

Wiresoft çevrimiçi mağazası, Kullanılmış Yazılım erişim lisansları ile yalnızca Cihaz CAL'lerini değil, aynı zamanda SQL Server 2016 için Kullanıcı CAL'lerini ve ilgili sunucu lisansları da dahil olmak üzere MS SQL Server için erişim lisanslarının diğer sürümlerini sunar. Bu şekilde, daha yeni donanımlar için satın alma maliyetlerinden veya farklı yazılım sürümleri nedeniyle olası uyumluluk sorunlarından kaçınmış olursunuz.

SQL Server 2016 için Cihaz ve diğer CAL'lere ek olarak, Wiresoft Yazılım Mağazasında gerekli ilgili CAL'ler de dahil olmak üzere diğer Microsoft Server yazılımlarının lisanslarını da bulabilirsiniz - kullanılmış yazılımlar için tüm Wiresoft avantajlarıyla birlikte. SQL Server 2016 veya başka bir Microsoft ürünü için Cihaz CAL'leri hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen sohbet, e-posta veya telefon yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bağlantılar "MICROSOFT SQL SERVER 2016 DEVICE CAL"
Müşteri puanları "MICROSOFT SQL SERVER 2016 DEVICE CAL"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler