Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Kurulum için yardım
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 - 5 PACK DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 - 5 PACK DEVICE CAL

Hemen teslime hazır, teslim süresi 24 saat

 • SW10431
 • R18-05767
 • Kalıcı olarak geçerli
 • Tüm diller
 • TR
P Alırsın Bonus puanlar
YAZILIM INDIRME + LISANS
1.600,90 TRY * 1.777,90 TRY * (9,96% kaydedildi)

KDV dahil

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Wiresoft'tan yaptığınız her alışverişle Kinderchutzbund'u desteklemiş olursunuz.


Ticari bir müşteri misiniz veya yasal sorularınız mı var?

Senin için buradayım.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

DETAYLAR  
Miktar 5x Device CAL
Sistem  Windows Server 
CAL Device CAL
Teslimat kapsamı Kullanım hakkı
Çalışma Zamanı Sınırsız
Diller Tüm diller
Terminalserver uyumlu değil(RDS CAL  görünümü)


Standard- veya Datacenter- Microsoft Windows Server 2019 sürümü için, Server çekirdekleri için lisanslara ek olarak, Server hizmetlerine erişilecek her bir uç cihaz için bir istemci erişim lisansı da gereklidir: Bu amaçla Windows Server 2019 adresini ziyaret edebilirsiniz Device CALbu, bu amaçla kaydedilmiş belirli bir bilgisayara (PC, dizüstü bilgisayar, vb.) ilgili erişim haklarını verir.

Ürün hakkında başka sorularınız varsa, lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçin.

Ürün Bilgisi "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 - 5 PACK DEVICE CAL"

kullanılmış Microsoft Windows Server 2019 için 5 Paket Device CAL satın alın

Microsoft Windows Server 2019'un Standart veya Datacenter Sürümü için, sunucu çekirdeklerine yönelik lisanslara ek olarak, sunucu hizmetlerine erişilecek her bir uç cihaz için bir istemci erişim lisansı da gereklidir: Bu amaçla, bu amaç için kaydedilen belirli bir bilgisayarın (PC, dizüstü bilgisayar, vb.) ilgili erişim haklarını aldığı Windows Server 2019 Device CAL vardır.

Windows 2019 Server Standard veya Datacenter için temel lisanslar herhangi bir kullanıcı hakkı içermez, bu nedenle bunlar bir Cihaz CAL'si şeklinde ayrı olarak satın alınmalıdır; bununla donatılmış son cihazı kullanma yetkisine sahip her kullanıcı daha sonra Windows Server'a erişmek için bu cihazı kullanabilir.

Windows Server 2019 için Kullanılmış Cihaz CAL'leri, Wiresoft'tan yalnızca yazılım ticaretinde yeni olarak sunulan istemci erişim lisanslarından daha düşük bir fiyata temin edilmekle kalmaz, aynı zamanda ölçekler yerine tek tek de temin edilebilir. Bu kullanılan Cihaz CAL' leri, resmi Microsoft toplu lisanslama programında bulunan Windows Server 2019 için Cihaz İstemci Erişim Lisansları ile aynı işlevselliğe sahiptir.

Kullanılmış bir Cihaz CAL ile MS Windows Server 2019'un tüm işlevlerini kullanın

Windows Server 2019, Windows 10'u temel alır ve hem Standart hem de Datacenter Sürümlerinde, özellikle bulut tabanlı uygulamaların kullanımı için birçok yeni işlev sunar. Entegre Yazılım Tanımlı Ağ (SDN), yalnızca yönlendiriciler ve anahtarlar gibi fiziksel ağ cihazlarının değil, aynı zamanda dinamik yönetim de dahil olmak üzere ağ geçitleri gibi sanal ağ cihazlarının merkezi yapılandırması için olanaklar sunar. Buna ek olarak, Windows Server 2019 iki ağın eşlenmesini ve neredeyse sorunsuz bir şekilde bağlanmasını sağlar. Kullanılmış Cihaz CAL 'ına sahip kullanıcılar tarafından da kullanılabilen diğer ilginç özellikler şunlardır:

 • Sanal ağlarda güvenli şifreleme için Şifreli Ağlar ve Datagram Aktarım Katmanı Güvenliği (DTLS)
 • Hiper Bütünleşik Altyapı (HCI) karmaşıklığı azaltır ve BT altyapısı dağıtımını basitleştirir
 • Korumalı VM'lerle optimize edilmiş Linux kullanımı
 • Kubernetes konteyner hizmetleri
 • Saldırıların erken tespiti ve hassas verilerin korunması için Gelişmiş Tehdit Koruması
 • Storage Spaces Direct, yerel sunucu veri depolarının sanal bir kümede toplanmasını sağlar
 • Storage Replica dosya sistemi düzeyinde veri kaybını azaltır
 • Afete Hazırlık, kesinti süresini de en aza indirir

Windows Server Standard ve Datacenter Edition 2019 için kullanılan Aygıt CAL'leri hakkında bir bakışta en önemli gerçekler

Kullanılmış Yazılım olarak bile, Wiresoft'tan bir Device CAL, her iki Windows Server 2019 sürümünde de bulunan işlevleri kullanabilmek için aynı erişim seçeneklerine sahiptir: Bu, özellikle küçük ve orta ölçekli şirketlere ve kuruluşlara, özelleştirilmiş lisanslamaya olanak tanıdığından, çalışanlarını son cihazlar için Windows Server erişim lisanslarıyla donatmak için düşük maliyetli bir alternatif sunar.

Windows Server 2019'u CAL'lerle lisanslama hakkında bilgi

Standart ve Datacenter sürümleri için Microsoft Lisans Yönetimi, Windows Server 2019'u tek tek çekirdeklere/işlemci çekirdeklerine göre lisanslama alternatif seçeneği sunar; bunu yaparken, bunun son cihazların (veya kullanıcıların) veya lisanslanmasıyla desteklenmesi gerekir. Bunun nedeni, sunucu lisansına dahil edilen bu tür CAL'lerin Windows sunucu hizmetlerinin tipik kullanımı için değil, yalnızca yöneticiler için tasarlanmış olmasıdır, böylece her bir uç cihaz bunun için ilgili bir erişim lisansı (Device CAL) gerektirir. Bu Cihaz CAL 'si aynı veya daha yüksek bir Windows sunucu sürümüne karşılık gelmelidir - aşağıdaki senaryolarla ilgili daha fazla ayrıntı.

Bu nedenle, yalnızca bu cihaza özel istemci erişim lisansı, kullanıcıya Windows özellikli bir son cihazda 2019 sürümünün Windows Server işlevlerini kullanma hakkı verir. Windows Server 2019'un istemci/sunucu ortamı için erişim hakları dışında, CAL öncelikle yüklenmesi gereken başka bir yazılım içermez.

Windows Server 2019 Standard ve Datacenter Edition için Device CAL'lerin avantajları nelerdir?

Her şeyden önce, Windows Server 2019 'un CAL tabanlı lisanslaması, ilgili bilgisayarlar için esnek ve ihtiyaçlara dayalı hak yönetimine olanak tanır. Özellikle cihazlar için kullanılan erişim lisansları, KOBİ'lerin Windows Server hizmetlerini kullanmaları için daha ekonomik bir alternatif sunuyor: Bunun nedeni, ölçeklendirme nedeniyle herhangi bir kısıtlama olmamasıdır, böylece istemci erişim lisanslarının yalnızca gerçekten ihtiyaç duyulan sayıda çalışan için satın alınması gerekir. Microsoft lisanslama modeli, Windows Server 2019 için toplam iki tür CAL sunmaktadır:

 • Windows Server 2019 içinCihaz CAL: Bu, özel bir son cihaza (PC, dizüstü bilgisayar, tablet, telefon) sunucu erişim hakları verir
 • Windows Server 2019 içinKullanıcı CAL: Bu, özel bir kullanıcıya sunucu erişim hakları verir

Kullanıcı CAL'lerini ve cihaz CAL'lerini paralel olarak kullanmak da mümkündür.

Windows Server 2019 için Cihaz CAL'lerinin sürüm uyumluluğuna dikkat edin!

Windows Server 2019 için Cihaz CAL'si, bir uç cihazı yalnızca Windows Server 2019 erişim haklarıyla donatmakla kalmaz, aynı zamanda 2016 (sürüm düşürme) gibi eski sürümlere erişimi de içerir. Bu, Sunucu Cihazı CAL 2019'a, Windows Server 2019'un önceki bir sürümü için geçerli olan eski Cihaz CAL sürümlerine göre bir avantaj sağlar, çünkü böyle bir sürüm Windows Server sürüm 2019'a (yükseltme) erişmek için kullanılamaz. Şu anda Windows Server için 2019 sürümünden daha yeni Cihaz CAL'leri olmasa bile, sunucu lisansı ile istemci erişim lisansının uyumluluğuna her zaman dikkat edilmelidir.

Windows Server 2019'u kullanılmış bir Cihaz CAL'si ile lisanslarken başka neler önemlidir?

Daha önce de belirtildiği gibi, Cihaz CAL'si yalnızca tek bir uç cihaza (cihaz) Windows Server 2019 için erişim hakları verir. CAL tam olarak bu cihaza kaydedildikten sonra, lisans artık başka bir bilgisayara aktarılamaz. CAL tipini değiştirmek ve bir Cihaz CAL'ını Kullanıcı CAL'ı olarak kullanmak da mümkün değildir. Ancak, Windows Server 2019 kullanımı için Device CAL'lerin ve Device CAL'lerin paralel olarak kullanılmasına izin verilir.

Microsoft CAL lisanslama sisteminin bu hükümleri, Windows Server 2019'a uygunsuz erişimi önlemeyi amaçlamaktadır. Böylece, lisanssız veya üçüncü taraf uç cihazlar verilere erişemediğinden, bir şirket ve verileri için daha fazla güvenlik sunarlar.

Windows Server 2019 için Device CAL ve User CAL arasındaki farklar nelerdir?

İşlevsellik açısından, Windows Server 2019 için bir Cihaz CAL'si genellikle Kullanıcı CAL'sinden farklı değildir. Ancak, her biri Windows Server erişimine erişim türüne bağlı olarak tipik avantajlar sunar: Burada, bir şirketteki iş istasyonu sayısı ve Windows Server'a erişilen iş akışı rol oynar: Bazı KOBİ'lerde, birkaç çalışan Windows Sunucusuna erişmek için, örneğin vardiyalı çalışmada, tek bir uç cihazı dönüşümlü olarak kullanırken, diğer çalışma ortamlarında kullanıcılar bu amaçla tamamen farklı uç cihazları dönüşümlü olarak kullanmaktadır.

Bu nedenle, cihaz lisansı tarafından yetkilendirilen tek bir Windows özellikli uç cihaz, bunu yapma imkanı veya izni olan tüm çalışanlar tarafından sunucu erişimi için kullanılabilir: Lisanslı uç cihaz bir mobil dizüstü bilgisayar veya tablet ise, ilgili çalışan Windows sunucusuna yerel olarak bağımsız bir şekilde de erişebilir - örneğin yolda veya ev ofisinde. Bu nedenle Cihaz CAL hareket halindeyken de kullanılabilir.

Cihaz CAL'lerine İlişkin Sonuç

Windows Server 2019 için hangi tür istemci erişim lisansının bir şirkette kullanımda daha fazla avantaj sağlayacağı bu nedenle durumdan duruma farklılık gösterir. Mevcut uç cihazlar üzerinden ağırlıklı erişim türüne göre Windows Server'ı kullanan çalışan sayısı burada rol oynar: çoğunluk Windows Server'a erişmek için dönüşümlü olarak belirli bir mobil uç cihaz veya bağımsız bir cihaz kullandığında, Device CAL daha fazla avantaj sunar.

Bu nedenle, Windows Server 2019 için Cihaz CAL'sinin Kullanıcı CAL'sinden daha fazla uygulama olanağı sunup sunmadığı ilgili tipik şirket iş akışında gösterilir. Bu bilgi, Windows Server 2019 için uygun istemci erişim lisansları satın alırken CAL seçiminin temelini oluşturmalıdır.

Microsoft Windows Server 2019 için kullanılmış Cihaz CAL'leri de Wiresoft Online Shop'ta tek bir lisansla temin edilebilir

Windows Server 2019 için Kullanılmış Cihaz CAL'leri Wiresoft Online Shop'ta bir istemci erişim lisansı gibi düşük bir fiyattan temin edilebilir - bu nedenle herhangi bir Microsoft toplu lisanslama gereksinimi geçerli değildir. CAL'in "kullanılmış" olarak etiketlenmesi, yalnızca yazılımın prensipte yıpranamayacağı için değil, kullanılabilirlik açısından genel bir dezavantaj anlamına gelmez.

Kullanılan yazılım olarak Windows Server 2019 için Cihaz CAL'leri hakkında bilgi - Wiresoft'tan

Wiresoft tarafından ikinci el olarak sunulan Windows Server 2019 için tüm Cihaz CAL 'leri, Microsoft lisans programında da mevcut olduğu için çalışanlar için orijinal erişim lisanslarıdır; bunun aksine bunlar, genellikle bir şirket olan ilgili önceki alıcının ilk sahip olduğu Windows Server 2019 için Cihaz Toplu Lisansının bir parçasıydı. Bu alıcı tarafından gerekli görülmeyen cihaz erişim lisansları veya cihaz toplu lisansının tamamı Wiresoft'a satılmış ve toplu lisans bireysel lisanslara bölünmüştür. Bu şekilde oluşturulan bireysel cihaz erişim lisansları kullanılmış yazılım olarak adlandırılır. "Kullanılmış lisanslar" olarak etiketlenmelerine rağmen, bu Cihaz CAL'leri Windows Server 2019'a erişim için tamamen kullanılabilir, çünkü ne işlevsellikleri ne de kullanım ömürleri açısından hiç kullanılmamış bir erişim lisansından farklı değildirler.

Alıcı Güvencesi ile Windows Server 2019 için Cihaz CAL'lerinin Kullanılmış Yazılımı

Kullanılmış yazılım olarak Windows Server 2019 için Cihaz CAL'leri, Wiresoft müşterilerine Windows sunucu lisanslamasında uygun fiyatlı bir alternatif sunmakla kalmaz, aynı zamanda güvenli ve yasaldır! Microsoft Windows Server 2019 için her bir Cihaz CAL 'si, birlikte verilen toplu lisans anahtarı ile anında lisans aktivasyonu dahil olmak üzere anında indirme yoluyla müşteri olarak size olağan alıcı güvenliği sunar.

Windows Server 2019 için kullanılmış bir Cihaz CAL'sinin satın alınması ve kullanılması yasal mı?

Windows Server 2019 için Cihaz CAL'leri ve ayrıca Wiresoft'tan satın alabileceğiniz diğer tüm erişim lisansları, bir şirketin veya kuruluşun ilgili lisans stoğundan gelir. Bu nedenle, CAL'lerin hem satışı hem de alımı, Microsoft'un kullanılmış yazılımlarının ticaretine açıkça izin veren ve çeşitli mahkeme kararlarının da bunu açıkça teyit ettiği geçerli yargı yetkisine tabidir.

Müşteri olarak sizin için, Windows Server 2019 için kullanılmış Cihaz CAL 'lerinin satın alınması ve bunların kullanımı yasal güvenlik sağlar, çünkü ne Wiresoft ne de alıcı veya kullanıcı olarak siz herhangi bir yasal hükmü ihlal etmezsiniz. Wiresoft'un kullanılmış CAL'leri, önceki tüm alıcıların eksiksiz kanıtı sayesinde denetime de dayanıklıdır!

Windows Server 2019 için kullanılmış Cihaz CAL'leri satın alırken Wiresoft avantajlarınızın özeti

Wiresoft'un sunduğu Windows Server 2019 için Kullanılmış Cihaz CAL'leri, diğer yazılım sağlayıcılarının sunduğu birçok teklife göre size düşük fiyatlı bir alternatif sunar - bu durum diğer erişim lisansları için de geçerlidir

Daha önce de belirtildiği gibi, satın alınması gereken minimum Cihaz CAL sayısı konusunda da herhangi bir kısıtlama yoktur, bu nedenle istemci erişim lisansları için olası esnek olmayan bir eşel mobil uygulanmaz. Bu aynı zamanda Wiresoft müşterilerinin yalnızca Windows Server hizmetlerinin gerçek kullanımını lisansladıkları için sunucu erişim lisanslama maliyetini azaltmalarına olanak tanır.

Wiresoft çevrimiçi mağazasında, Windows Server 2019 için Cihaz C AL'leri için kullanılan yazılım erişim lisanslarına ek olarak, Kullanıcı CAL'lerini ve ayrıca Windows Server'ın diğer sürümleri için istemci erişim lisanslarını ve her durumda gerekli erişim lisansları dahil olmak üzere diğer sunucu yazılımı lisanslarını da bulacaksınız. Bu şekilde, diğer alanlardaki yazılım envanterinizi Wiresoft'un kullanılmış lisansları ile uygun fiyatlarla tamamlayabilir ve böylece yeni donanım için ek maliyetlerden ve tek tip olmayan yazılım sürümlerinin neden olabileceği uyumluluk sorunlarından kaçınabilirsiniz.

Cihaz CAL'lerine ve sunucu yazılımlarına ek olarak, Wiresoft Yazılım Mağazasında Wiresoft'un kullandığı yazılımların sunduğu tüm avantajlarla birlikte diğer Microsoft yazılım ürünlerini de bulacaksınız. Windows Server 2019 veya başka bir Microsoft ürünü için Cihaz CAL 'leri hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen sohbette veya e-posta veya telefon yoluyla yetkin tavsiyelerimizi kullanmaktan çekinmeyin.

Bağlantılar "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 - 5 PACK DEVICE CAL"
Müşteri puanları "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 - 5 PACK DEVICE CAL"
Bir değerlendirme yazın
İncelemeler onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

gizlilik politikasını not aldım.

Kategoriler